Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Noznice Meister
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá červenec 02 2021, 16:19    Předmět: Citovat

Jasne, ty si kupujes i na privazani rajcat v kvetinaci za oknem kleste z meteoriticke oceli vykute za upnku v jicnu sopky. Smile
Ale normalnimu cloveku staci na tohle kleste za pajdu a vydrzi mu cely zivot.

Je naprosto stejne hloupe kupovat si profi naradi kdyz jeho vlastnosti nikdy nevyuzijes, jako pouzivat nejlevnejsi smejdy z hobbymarketu v dilne a pak fnukat ze nic nevydrzi.

Pokud koupis naradi ktere neni urcene k tomu co delas, vzdycky budes nespokojeny a je uplne jedno ktery z uvedenych dvou extremu zvolis.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá červenec 02 2021, 16:23    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
...přemýšlet nad štípačkama a muset si pamatovat, co s nima můžu dělat a co ne...


Premyslet, to je to co potrebujes Smile
Kazde naradi (kleste) jsou proste urceny na neco jineho. Klestickama na nehty nebudu prece strihat hrebiky. Ja s tim opravdu zadny problem nemam. Na ocelovou strunu si najdu poradne stipacky, na vyvody odporu mi staci cinske ktere se vzdy vali na dosah ruky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17691
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá červenec 02 2021, 16:31    Předmět: Citovat

Tak zrovna ty Termití štípačky z ebay jsem měl dvoje. Naprosto stejný, jen izolace je u jedněch červená, u druhých modrá. Červený ulítla čelist při stříhání 1 mm vývodu 15W odporu Tesla. Překalený.... Modrý se na běžných
součástkách rozškebily čelisti a na ostří se udělaly zuby. Nedokalený...
Naivně jsem si je koupil, protože jsme je měli v devadesátkách ještě původní italský provedení, který kdyby mě je někdo neukradl mám dodnes.
Jako náhradu jsem si koupil před asi 4 lety malý štípačky Tona. Naivně jsem se domníval, že Tona je česká kvalita. Už jsou vyhozený, jen naštipovaly, zbytek se musel ulomit. Takže jsem se vrátil k malejm chirurgickejm nůžkám ještě z dob bolševika, na součástky nemají chybu.
Čelní Knipexy mám 50 let, štípnou i 2,5 mm svářecí drát, nikdy nebroušený.
Ani tvrdej pozidrive vrut 3,5 mm jim neuškodí.
Stranový Knipexy stejně starý a dobrý jsem zničil svojí blbostí, po cvaknutí kabelu CYKYLo, kterej měl být bez napětí, jsou z nich jsou dvojtý "zdrhovačky", přebrousit nelze. Od tý doby jsem měl stranovky dvoje různý za 500-900 kaček ale ty starý Knipexy byly o několik tříd lepší.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá červenec 02 2021, 16:45    Předmět: Citovat

Ja tyhle cinske mrdky pouzivam JEN na strihani vyvodu malych odporu, kondiku a samopajitelneho 0,2mm dratu, pripadne filamentu do 3D tiskarny a na nic jineho. (coz je ale tak 99% strihani ktere delam). Nektere mam uz 10 let a jsou stale v pohode. 1mm medeny drat (natoz kaleny) bych s tim v zadnem pripade nestrihal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17691
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá červenec 02 2021, 16:52    Předmět: Citovat

Tohle jsou ty nůžky co používám na součástky. A já se divil, že jsou tak dobrý a ejhle, prý tvrdokov. Wink

Ty původní italský zvládaly 1 mm drát naprosto bez problémů a co si pamatuju stály kolem 120 kaček.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4956
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: pá červenec 02 2021, 17:19    Předmět: Citovat

Tak zasa. Napríklad v GME to majú pekne vypísané pri každých štipacích kliešťach. Je tam uvedený materiál, jeho tvrdosť, a účel použitia. Je jasné, že pokiaľ je tam uvedený účel 1 mm Cu drôt, tak s nimi asi nepôjde strihať oceľové struny. A pokiaľ potrebujem iba na ten Cu drôt, tak si nekúpim 10x drahšie ktoré vedia aj tie struny, ale mne je to na nič. A pokiaľ sa tie lacné pri strihaní toho 1 mm Cu drôtu zničia, tak ich treba reklamovať, lebo je to šmejd, ale nie pre to že boli lacné.

Pokiaľ sa lacné nožnice zlomia pri strihaní papieru alebo látky, na čo sú aj určené, tak je to šmejd ktorý nespĺňa svoje určenie, a treba ho reklamovať. O cene sa nemá zmysel baviť, ceny sa dnes určujú podľa ponuky-dopytu. A že s 10 krát drahšími nožnicami sa dá strihať aj plech a nič sa im nestane je irelevantné.

Pokiaľ je to kupované z Číny, tam je reklamovanie horšie. Tuším je tam záruka 15 dní od prebratia tovaru. Pri lacných veciach z Číny treba brať toto riziko v úvahu, že to bude na vyhodenie a nie na používanie. Hlavne že za to zaplatíme daň našim pijaviciam.


Naposledy upravil PotPalo dne pá červenec 02 2021, 21:30, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá červenec 02 2021, 17:26    Předmět: Citovat

Je videt ze zdravy selsky rozum z populace jeste uplne nevymizel Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá červenec 02 2021, 17:45    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Do třetice bych požádal o jedno vysvětlení:
Co nutí lidi, chodit si do této sekce stěžovat, že se jim posralo to či ono, jak je rejžák ojebal a napálil?
Vždyť oni ti stěžovatelé, se vlastně tím svým kvičením přímo přiznávají k tomu, jak jsou blbí, že to vůbec koupili !!
Někdo si koupí nůžky v ceně tak eura a přijde ukazovat, jak se mu skoro nové zlomily? Co to kurwa je, toto?

Asi budes retardovany, ked nechapes zmysel tejto sekcie. Tak ti to vysvetlim: je to varovanie pre ostatnych ludi, aby si dany smejd nekupovali.

P.S. Tie GOOLDTOOL stipacky cvakaju 1mm medeny drot bez problemov. Na to nepotrebujem stipacky v cene celej tej sady naradia.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund