Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Magnetofon Tesla B115
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 51, 52, 53  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
AdamVarga



Založen: Nov 04, 2018
Příspěvky: 419

PříspěvekZaslal: ne červen 13 2021, 16:48    Předmět: Citovat

PeteBurns napsal(a):
A čo ti bráni zbehnúť do agentúry, vybehnúť na dva mesiace do skladu v Holandsku a za ušetrených pár tisíc eur nakúpiť podľa potreby? Wink


Peniaze zarobené použijem inde na viac potrebné veci ajtak.. Za dva mesiace pár tisíc? Hádam tam zarobím na dom za rok....

Pointa je stále rovnaká-
Cena hláv je astronomická voči tomu ako budem skladať mechaniku... Okrem toho najprv by som sa radšej hral s tesla hlavami a až potom sa presunul na iné "lepšie" a desaťnásobne drahšie hlavy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kratz



Založen: Jan 08, 2021
Příspěvky: 97
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: út červen 15 2021, 1:16    Předmět: Citovat

kratz napsal(a):
xsc napsal(a):
Tak to prostě připoj k zesilovači a poslechni si, co šumí víc. Vždyť o to nakonec jde.

OK, zkusim. Na vystupu z koncaku by mohly byt i hodnoty co zobrazi ten muj merici bazmek.

Tak jsem zneuzil AZS 223, ktery se mi vali na ozdobu na skrini a ono to +/- nejak fungovalo. Sum na vystupu byl velmi dobre slyset i z repraku. Poslechove to sumelo vsechno vicemene stejne, ale v mym veku jsem uz stejne trochu nahluchlej .... Na meraku ty vybirany stary byly lepsi nez zbytek starych, ale co me zarazilo, ze rozdil v napeti na vystupu byl cca 18% mezi nejlepsima a nejhorsima. Pravidelne jsem tam vrazel jeden referencni, abych se ujistil, ze to meri porad vicemene stejne. Bohuzel se zesileni obcas trochu rozjelo, tak to chtelo dost casto kalibrovat.
Pak jsem projel i tu hromadku novych 549c/550c a naslo se tam par kusu, ktery ukazaly o nejaky to procento nizsi napeti nez ten puvodni vyber, ktery jsem bral jako referenci.
Ale ...mam z toho mereni dost smiseny pocity. Puvodne jsem ocekaval, ze ty rozdily budou litat mnohem vic, kdyz se vsude uvadi logaritmicky jednotky.

Tak jsem z BC 549c vybral 2 kusy s nejnizsima hodnotama a doosadil desku a otestoval oba kanaly. Konecne muzu prohlasit, ze je uspesne domrsena a dilo zkazy jest z poloviny dokonano. Potaky jsem tam vratil ty puvodni sparovany. Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frca



Založen: Jun 09, 2008
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: út červen 15 2021, 20:29    Předmět: Citovat

Zdravím,
začal mě zlobit magnetofon B115. Snažím se digitalizovat pásky a začalo se mi tam ozývat praskání, dokonce souběžně ve dvou stopách, ale není na pásku. Dvě nahrávky stejného pásku totiž obsahují praskání pokaždé jinak. Používám výstup PHONES. Netušíte, co by to mohlo být?

Nahrávka viz níže:

https://www.franticware.com/files/b115_praskani.flac

Díky.

PS: Tak ještě jinak - zdá se, že magnetofon dokonce to práskání na pásku zanechává Shocked - to je opravdu peklo. S každým dalším přehráváním tam to praskání přibývá a předchozí zůstává. Možná jsem teda zničil nenahraditelné archivní pásky pouhým přehráváním. Je mi docela na blití.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19560
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út červen 15 2021, 22:20    Předmět: Citovat

Příliš sucho a statické výboje jsou nejčastější příčina. Ve spojení s elektronickým přepínáním režimů záznam/snímání to může i lupance nahrávat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kratz



Založen: Jan 08, 2021
Příspěvky: 97
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: st červen 16 2021, 0:28    Předmět: Citovat

Mas ty digitalni kopie s lupancema? Pokud toho neni moc, tak by to urcite slo v nejakym editoru vycistit. Urcite existuje software, ktery tohle umi, protoze se staryma gramodeskama se delaji podobne upravy.
Priklad je treba zde: https://www.mymusictools.com/utilities_28/depopper_26838.htm nebo https://www.wavecor.co.uk/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19560
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st červen 16 2021, 5:17    Předmět: Citovat

Potíž je jiná: některé ty lupance se můžou nahrát do původního záznamu na pásku. A odtud už odstranit nejdou. V digitální kopii opravdu není problém se jich zbavit, ale originál je znehodnocený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frca



Založen: Jun 09, 2008
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: st červen 16 2021, 7:14    Předmět: Citovat

Včera jsem se nedíval, ale teď je v místnosti relativní vlhkost 60 - 70 %, takže nechápu, proč tam ty výboje vznikaly. Jak je slyšet z kousku nahrávky, který jsem včera připojil, lupanců je tam opravdu hodně.
Sháněl jsem kvalitnější magnetofon kvůli archivaci záznamů, tento měl být údajně lepší než některé jiné Tesly, ale když mi dělá tohle, tak už nevím, co si mám myslet. Evil or Very Mad


Naposledy upravil frca dne st červen 16 2021, 7:15, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: st červen 16 2021, 7:14    Předmět: Citovat

xsc napsal(a):
ZVUK2000 napsal(a):
Co jsem měl B116, tak měla zahraniční tranzistory.
Myslíš tím polské BC413?

To asi nebudou Teslacké KC... ani BC413 Very Happy



B116.jpg
 Komentář:
 Velikost:  140.77 kB
 Zobrazeno:  61 krát

B116.jpg



B116 A.jpg
 Komentář:
 Velikost:  97.02 kB
 Zobrazeno:  63 krát

B116 A.jpg



B116 B.jpg
 Komentář:
 Velikost:  133.16 kB
 Zobrazeno:  63 krát

B116 B.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7441

PříspěvekZaslal: st červen 16 2021, 7:34    Předmět: Citovat

To budou východoněmecký SC238, asi Tesla zrovna nestíhala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4036
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: st červen 16 2021, 7:41    Předmět: Citovat

Jasně že to jsou DeDeRoni Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st červen 16 2021, 8:08    Předmět: Citovat

Přesně, enderácké SC238 a SC239.
Ani dobré, ani špatné, takový střed mezi KC508 a KC509. Třídili je malým písmenem asi na 4 skupiny bety, na šum ne.
Výrobce v NDR použil prostě jako nejlepší typ SC239e, anebo jako u nás - třídil si je až výrobní závod.
Výrobci ale měli svá zapojení, kde šum hrál roli, poněkud vypracovanější, než zapojení, používaná zde. Němec měl k dispozici i lepší odpory, než TR212-214.
Výsledek byl ten, že bez zbytečného šetření beztak levnými součástkami, šuměl např. německý sledovač a s nevybíraným tranzistorem stejně, či méně, než sledovač náš a s vybíraným KC149.
Vidno je to u sledovačů v 813-816A například, nebo i v TW40 Very Happy
Tyhle tranzistory se prvně dovážely pro účely Tesly Orava, později se prodávaly i v obchodech Tesly.
Prodavačky je s komentářem dávaly namísto KC148/KC149/KC508/KC509. Byly levnější, než KC147-149, měli celou řadu SC237-239 a SC307-309.
Základní parametry to má stejné, jako naše KC237-239 a KC307-309 kromě našich verzí V a F, to Němci neměli.
Pytlíky SC239e a SC309e, koupené za desetník v Brodě někdy 93-94, ještě přechovávám - jsou si všechny podobné, jak vejce vejci, takže se z nich ani nedají vybrat lepší kusy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st červen 16 2021, 8:16    Předmět: Citovat

frca:
A proč sis teda pořídil Teslu, když Ti na těch nahrávkách tak strašně záleží?
Tesla přece nebyla jediná, kdo vyráběl čtyřstopý stereomagneťáky.
Evidentně to dělá především přesušený vzduch v místnosti a možná magneťák naleštěný před prodejem nějakým sajrajtem, který statice nebrání ve vzniku. Tření je tam spousta.
Zkus v místnosti pustit nějaký zvlhčovač, nebo uprav povrch panelu u unášečů té B115 nějakým antistatickým přípravkem.
Mně se tohle nikdy a v takovéhle míře, že by to proniklo ve formě pulsu až do záznamu, nestalo. Myslím si také, že ten magnetofon není úplně v pořádku.
Pokud tomu sám nerozumíš, dej ho prověřit někomu, kdo rozumí analogové záznamové technice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DKL



Založen: Mar 11, 2004
Příspěvky: 377
Bydliště: Sever jižní Moravy

PříspěvekZaslal: st červen 16 2021, 11:48    Předmět: Citovat

To vypadá jako výsledek nějaké neodborné renovace. Motor, ložiska předlohy i uložení setrvačníku mají v originálu elektrické překlenutí izolovaného uložení. Motor má mít přes gumové silentbloky hliníkové pásky, ložiska předlohy tenký drátek a ložisko setrvačníku bylo myslím uzemněné můstkem z vodivého laku.
Svoje může taky taky dělat nevhodný materiál řemínků.
Statika se většinou projevuje při převíjení, ale nikdy ne takto často. Praská to i při zapauzování?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kratz



Založen: Jan 08, 2021
Příspěvky: 97
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: st červen 16 2021, 12:23    Předmět: Citovat

DKL napsal(a):
To vypadá jako výsledek nějaké neodborné renovace. Motor, ložiska předlohy i uložení setrvačníku mají v originálu elektrické překlenutí izolovaného uložení. Motor má mít přes gumové silentbloky hliníkové pásky, ložiska předlohy tenký drátek a ložisko setrvačníku bylo myslím uzemněné můstkem z vodivého laku.
Svoje může taky taky dělat nevhodný materiál řemínků.
Statika se většinou projevuje při převíjení, ale nikdy ne takto často. Praská to i při zapauzování?


Ja nedavno rozebiral opravarem nedotcenou CM 160, ale zadny hlinikovy pasky pres gumy u motoru jsem nevidel a to jsem ho mel cely dole a rozebrany, abych promazal loziska. Stejne tak Plastova objimka loziska setrvacniku - tam to visi na 3 sroubkach do plastu (ty jsem se neodvazil sundat aby se nerozhodila geometrie). Jedine co je na te objimce zvlastni je takovy maly tmavy prouzek v tom plastu - nikdy jsem nepochopil jeho vyznam. Ze by to byla nejaka vodiva primes? Na stole mi po sestaveni nezbylo nic, takze co jsem sundal slo zase zpet. Very Happy
Nicmene ta CM 160 mi zatim neudelala ani jeden lupanec a to mam v pokoji opravdu dost sucho a poslouchal jsem to radove desitky hodin.
Kov jsem cistil technickym benzinem, hlavy/plasty spiritusem a desky a unasec isopropanolem.

Edit: Tak ta hlinikova paska (ci co to je za matros) tam pres gumu opravdu je. Smile Nalezena a peclive vracena zpet. Very Happy


Naposledy upravil kratz dne čt červenec 01 2021, 22:29, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12078
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: st červen 16 2021, 12:56    Předmět: Citovat

podíval bych se na páskové brzdy,
při nevhodném výběru druhu filcu na brzdách, malé vlhkosti okolí,
to s unašečem dělá přesně to co ebonitová tyč a liščí ohon . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 51, 52, 53  Další
Strana 22 z 53

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.25 sekund