Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

NEčínské LED
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá duben 30 2021, 16:43    Předmět: Citovat

Kdyz jses tak chytrej, tak mu nejakou necinskou zarovku doporuc. Vedes tady neustale jen plane zvasty, ale sam cinu pokrytecky pouzivas, protoze nic jineho stejne nekoupis. Neustale zde jen vyzdvihujes "stare dobre" vykopavky, protoze nejsi schopen najit si moderni soucastky s mnohem lepsimi parametry. I kdejaka cina bude lepsi nez tohle harampadi. Na strankach onsemi jsou oznaceny jako obsolete, vis co to znamena?
https://www.onsemi.com/products/discretes-drivers/general-purpose-and-low-vcesat-transistors/mpsa56
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá duben 30 2021, 17:24    Předmět: Citovat

To je pro mě překvapení, protože ještě v půli loňského roku byly v hlavním výpisu Active.
Potřebuju vývodový tranzistory TO92 EBC, který umí 80V/0,5A/0,6W/100MHz a dokážou svoji práci dělat dlouhodobě.
Tak mi něco moderního, v tomto provedení a se stejnými, či lepšími parametry doporuč, když máme henten pokrok.

Sám používám už pátým rokem LED žárovky od Skylighting, všecky typy s plnou spokojeností.
Konkrétně:
E27/8W typu A60-2708C, E14/6W typu R50-1406C, k tomu u dcerky nějakých 12ks 5W typu GU10-105100C.
Všecky ty vypsaný typy od Skylighting mají uvnitř mohutný chladiče /jsou vidět žábrami nad závitem/, nemá to žádný srážecí kondy, ale chlazený měniče, s uchem přímo u žárovky jsou lehce slyšet, po 0,5m už ne.

Můžu tu firmu, teda pokud ještě existuje, s čistým svědomím komukoliv doporučit. Ze zhruba 12ks + 7ks + 12ks od každého uvedeného typu, zatím všecky do jedné fungují.
Běží už 4 měsíc pátého roku, takže za mě je v tomto počtu Skylighting plná spokojenost.
Přitom je mi ale celkem jedno, kde a kdo je vyrobil. Dal jsem na doporučení dobrého elektroúdržbáře z velkého lázeňského hotelu Palace, který jich instaloval tisíce, všemožných typů.
On zase dostal tip od svého kolegy z jiného baráku, když se tady ty zdroje objevily - jednu novou E27 rozkuchal.
Zajímavé je, že na krabičkách není klasické Made in China, ale Made in P.R.C. Sám distributor Skylightingu je myslím Itálie.
Není to "nečína", ale vypadá to zatím, že je to slušná čína. Stálo by za to zjistit, jaký čipy v tom používají.

Naopak se mi vůbec neosvědčily 7W "značkové" Philipsy A60-7W-E27-FR, které jsem měl jen 3ks, do roku a půl byly všecky v řiti.
Napřed byly dvoj-trojbliky po zapnutí, pak asi desetisekundová strobodiskotéka a šly v rozmezí tří měsíců všecky ven.
Totéž jsou všechny výrobky Profilite s paticemi GU5,3, GU10 i E27.
Ještě horší hnus jsou výrobky Trixline a Emos.
Bez chlazení, mizerný kondenzátory uvnitř, proudově přetěžované a téměř nechlazené čipy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá duben 30 2021, 17:55    Předmět: Citovat

Abychom si dobře rozuměli:
Mně je úplně jedno, jestli nějaký konkrétní polovodič vyrobili v Malajsii, v Mexiku, nebo na Taiwanu.
Pro mě je podstatný, že je na balení toho polovodiče podepsán konkrétní, v mém případě dlouhodobě renomovaný výrobce, na jehož výrobky bylo a je spolehnutí.
V neposlední řadě také to, že mi výrobek prodá prodejce, který byl touto renomovanou firmou k prodeji autorizován.
Nic víc ke štěstí nepotřebuju.



AD812 orig box.jpg
 Komentář:
 Velikost:  85.63 kB
 Zobrazeno:  203 krát

AD812 orig box.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6067
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: pá duben 30 2021, 17:59    Předmět: Citovat

2N5551, KC639 nevyhovuje ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá duben 30 2021, 18:01    Předmět: Citovat

Ale jistěže by /po otočení i KC/ vyhověly.

Jenže - to jsou podle termit256 všecko starý, neperspektivní záprtky, vykopávky a harampádí, víš?
On totiž umí vybrat modernější čínskou náhradu, čehož já nejsem schopen, no tak na tu modernu z číny čekám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: pá duben 30 2021, 19:11    Předmět: Citovat

Tak oni sa tie moderné súčiastky skôr sústredia na mosfety a SiC technológie, než staré bipoláry...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá duben 30 2021, 21:05    Předmět: Citovat

V pořádku.
Já ale potřebuju moderní čínský náhrady za staré bipoláry MPSA06/MPSA56/MPSA18.
Na místě té MPSA18, byla sice původně Motorola MPSA09, ale tyhle dva typy jsou vzájemně téměř zaměnitelné.
Potřebuju vyhledat běžně koupitelnou, spolehlivou čínskou náhradu za ty dva první typy. Nejsem toho schopnej, tak potřebuju pomoc frajera, co to umí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2919
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: so květen 01 2021, 0:05    Předmět: Citovat

GeXeS napsal(a):
Aha, takže Osram ...

Pred dvoma dňami som kúpil OSRAM, údaje z krabičky: LED STAR CLASSIC A 75. 10W. Výrobca: LEDVANCE GmbH, Augsburg, Germany, Made in China. 3,99€. Musím jedine dúfať, že výrobca z nemeckého Augsburgu si ustriehol svoju prácu v PRCu..... Mimochodom, pred dvoma rokmi som v akcii kúpil v Kaufle 8 LED no name BELLALUX, 8.5W 1,49€/kus, po 1,5 roku jedna zdochla, preto som kupoval ten OSRAM za 3,99€ a dnes na tej krabičke BELLALUXu vidím: Výrobca:LEDVANCE GmbH, Augsburg, Germany, Made in China..... Rolling Eyes Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil obrazek_cenzura!!!! Teraz nech mi to niekto vysvetlí..... Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GeXeS



Založen: Jul 09, 2020
Příspěvky: 289
Bydliště: jižní Morava

PříspěvekZaslal: so květen 01 2021, 7:45    Předmět: Citovat

Osram vyrábí (soudě podle toho výše uvedeného seznamu) část zboží v Číně a část mimo Čínu, tak proto jsem ho zmínil. Jinak to bude holt o obrovských rezervách mezi výrobními náklady a marží. A není to poprvé, co člověk v obchodě koupí totožné zboží s jinou "samolepkou" za diametrálně odlišnou cenu.

ad PeteBurns: Jasně že si myslím, že Čínu bojkotem jejich výrobků poškodím. Někdo začít musí. Zjevně se to nechalo zajít moc daleko, když tady vznikl monopol. V potravinách si taky vyberu to, co nevyrábí Babišův koncern.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: so květen 01 2021, 10:07    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Sám používám už pátým rokem LED žárovky od Skylighting, všecky typy s plnou spokojeností.

On ten Skylighting taky nebude žádný zázrak. Přežijí naplánovaný počet motohodin a šlus. Ono se není čemu divit. Tomu měniči uvnitř se musí zdát o čertech. Mám tu stmívatelnou A60-2712C-DIMM a po dvou letech, dvou měsících a dvou dnech zhasla. Mám jí v lampičce, takže dosti používaná. Ostatní obyčejný (10-12-15W) kupodivu drží. V provozu plus mínus dva roky, spíš víc. Ale zase se s nima tolik nesvítí.
U nás v práci ve skladu je už přestaly prodávat, že prej Italové začali šetřit na hliníku. Co je na tom pravdy, kdo ví.

Na fotkách jsou střeva tý smívatelný. Nafučenný kondy vyměněny a jede se zase dál. Největší problém je sehnat kondy co se vlezou. Z běžně prodávanýho sortimentu je všechno velký.



IMG_20201114_190302.jpg
 Komentář:
 Velikost:  290.22 kB
 Zobrazeno:  205 krát

IMG_20201114_190302.jpg



IMG_20201114_203423.jpg
 Komentář:
 Velikost:  289.73 kB
 Zobrazeno:  194 krát

IMG_20201114_203423.jpg




Naposledy upravil Milan_F dne ne květen 02 2021, 6:11, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so květen 01 2021, 12:27    Předmět: Citovat

Však já taky nikde nepíšu, že je Skylighting univerzální zázrak, ale že mně osobně, se vyjmenované typy zatím osvědčují a jsem s nimi spokojen.
U mne jde o podstatně nižší příkony na kus, nestmívatelné, tedy nejspíše i elektricky jednodušší typy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6193
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: so květen 01 2021, 19:37    Předmět: Citovat

Sháníš něco co se nevyrábí, takže výrobu zastupuje někdo kdo to neumí stejně dobře jak Phlips, OnSemi, či kdo a ty jsi ještě stěžuješ. Výrobce položil výrobu protože se nevyplatila. Někdo jiný ji zastupuje, řekni mu díky, když to nevyhovuje nekupuj. Osobně když vyrábím zařízení, tak nepoužívám součástky na konci produkční životnosti. Pokud je to na opravy historických zařízení, není proč si stěžovat - je to stejné ve všech oborech a období - pouze druhovýroba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kiklhorn



Založen: Jun 05, 2021
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: po prosinec 06 2021, 1:01    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):

Potřebuju vývodový tranzistory TO92 EBC, který umí 80V/0,5A/0,6W/100MHz a dokážou svoji práci dělat dlouhodobě.
Tak mi něco moderního, v tomto provedení a se stejnými, či lepšími parametry doporuč, když máme henten pokrok.

No jo, to je trochu oxymoron - moderního s drátovými vývody.
Ale co třeba ZTX653
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po prosinec 06 2021, 19:20    Předmět: Citovat

Hledal jsem stmívatelnou nad pracovní stůl. Tak za měsíc ji budu mít v provozu dva roky. Nesvítí furt na max, ale svítí dost hodin pomalu denně a nemrká což se u jiných "taky" dimmer na českém trhu říci nedalo. Ani sem nic podobného na trhu nenašel. Když dám max tak je to dost slušný světlo, moje oči už potřebujou na práci víc luxu. Mám tu 18W verzi. A co že je z číny. Nač si komplikovat dnes už tak komplikovaný život sháněném něčeho no čajna. Já za přesunutí výroby do Číny/ nenažranost firem zaplatit evropské zaměstnance/ nemohu. Ale svítit si nad prac. stolem musím.
https://www.aliexpress.com/item/32865886847.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dkECPRO



06-12-2021_00151.jpg
 Komentář:
 Velikost:  24.93 kB
 Zobrazeno:  124 krát

06-12-2021_00151.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund