Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Telefon Cisco CP8941 jako SIP klient

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2646

PříspěvekZaslal: ne duben 25 2021, 12:06    Předmět: Telefon Cisco CP8941 jako SIP klient Citovat

Zdravím všechny.
Po mnoha letech používání se nám začaly nějak divně chovat naše dva "paralelní" telefony Astra 6757i, které používáme pro volání "jako pevnou linku" s operátorem Odorik. K plné naší spokojenosti neplatíme žádný měsíční paušál a máme v domě dvě linky, které jsou (skoro) vždy funkční.
Rozhodl jsem se koupit nové přístroje a vybral jsem na Aukru VoIP telefony Cisco CP-8941.

Telefony přišly, jako takové jsou funkční, ale jsou nějaké "divné". Narozdíl od webového přístupu do tlf. Astra se do těchto přístrojů "nedostanu", resp. v prohlížeči obdržím jen hlášení "Error 403: Directory Listing Denied
Directory listing denied". Do nastavení v tlf. se dostanu, ale je, oproti Astrám, nějaké očesané, vůbec nemohu nastavit nic ohledně SIP operátora.
Zkoušel jsem googlit, vygooglil jsem nějaký SGN soubor s nastavením pro SIP, ale nemám ho jak do telefonu nahrát. Nějaký SW Unified Communications Manager (CallManager) existuje, ale jako nepartner Cisca ho nestáhnu.

Nevíte někdo, jak vyřešit připojení těchto přístrojů k SIP síti?

Díky všem.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33896
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne duben 25 2021, 18:49    Předmět: Citovat

To si vybral zle...

Cisco Call Manager je ustredna od firmy Cisco - na to zabudni.

Telefony Cisco maju dve varianty firmware - SCCP a SIP. SCCP funguje len s Cisco Call Managerom. Budes to asi musiet preflashovat na SIP (ak tam je teraz SCCP). Nie je to ale uplne trivialna operacia, kedysi som to robil a potrebova som na to DHCP a TFTP server.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2646

PříspěvekZaslal: po duben 26 2021, 7:14    Předmět: Citovat

Díky za odpověď, no to mám radost.
Nepamatuješ si aspoň zevrubně, jak jsi to dělal?
Já nějaké konfigurační soubory mám, ale nevím, jak je do tlf nahrát.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pes02



Založen: Sep 04, 2011
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: po duben 26 2021, 9:31    Předmět: Citovat

Bohužel tyhle telefony sou stavěné tak, že si samy konfiguraci stahují z ústředny. Vezmete nový telefon, postavíte na síť a sám se nakonfiguruje. Je to logické, vezměte si že by někdo musel konfigurovat tisíc telefonů zvlášť přes jejich web.
Já znám a používám starší řadu 79xx, ty mi jedou vzorně i na SCCP i s asteriskem, ale tady pro ty nové konfigy nemám.
Princip ale je stejný. Někde si rozjeďte TFTP server, a do dhcp serveru jako option 150 zadejte adresu TFTP serveru.
Telefon si tu adresu vezme a zkusí si stáhnout svůj konf. soubor. Pokud ho nalezne, natáhne si ho. takto stejně se řeší i upgrade fw. Pokud by ten telefon byl odemčený, můžete mu adresu tftp serveru zkusit zadat i přes menu.
Ale je to na dlouhé laborování, ale google věřím že poradí jak ten konfig napsat.
Tyhle telefony pro individuální použití nejsou, a díky tomu ani user-friendly Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vojtechd



Založen: Feb 24, 2023
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: pá březen 10 2023, 23:14    Předmět: Citovat

Ahoj,

taky jsem si poridil na Aukru dva Cisco CP-8941. Dalo mi to trochu zabrat, ale nakonec oba bezi registrovane pres SIP k Odorik. Pokud by byl zajem mohu zabalit a poslat konfiguraci. Telefon nastesti nebyl uplne uzamceny a tak slo nastavit v menu:
Administrator settings > Network Setup > IPv4 Setup > Alternate TFTP Server

Potom mas na svem pocitaci bezici jednoduchy TFTP Server se soubory pro update firmwaru.
Puvodni SCCP firmware sel nahradit SIP verzi. Sehnal jsem
SIP8941_8945.9-4-1-8
Po prvnim bootu SIP verze zacne hledat na TFTP hodne souboru, ale hlavni je SEP(MAC ADRESA).cnf.xml

Pokud by nekdo mel dalsi 8941ku na prodej, tak mi urcite dejte vedet Smile Rad se o ni postaram.



SEP1CE6C79B598E.cnf.xml.txt
 Komentář:
Konfigurace pro Odorik

Stáhnout
 Soubor:  SEP1CE6C79B598E.cnf.xml.txt
 Velikost:  7.32 kB
 Staženo:  99 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund