Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora 4
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 96, 97, 98  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19520
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so duben 17 2021, 9:43    Předmět: Citovat

K síťovému terminálu Digital VT310/320, řekl bych.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33898
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so duben 17 2021, 10:18    Předmět: Citovat

V Linuxe by mala fungovat aj na PC, staci urobit redukciu na seriovy port s 12V napajanim a pouzit inputattach (inputattach --daemon -lk /dev/ttyS0).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17730
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so duben 17 2021, 10:31    Předmět: Citovat

RayeR napsal(a):
Stara Chikonka to mela taky v 1 kuse, ktrery sem oplach horkou sprchou, dal vysusit a poskladani zpet bylo velice rychle...


Na čem si myslíš, že tohle píšu? Chicony KB98-10. Smile Mám ji u PC v dílně odhadem kolem 20 let, koupená byla k mojí první PII s W98. Smile
Popis netknutej, párkrát na ní něco spadlo, připadně spadla ze stolu a stále je v celku z maká jak má. Mám ještě různě pár jiných klávesnic třeba Samsung SLD1500, to je taky neskutečnej držák. Nejstarší je FCC, co byla u 286, taky drží, má kovovou základnu. Tu jsem musel předělat z DIN na PS2 a používám u CNC routeru.
Na proti tomu všechny USB klávesnice jsou parádní sračky, vyšmatlanej popis, některý klávesnice mají prohnutou základnu, takže při stisku kláves pérují a dokonce i praskaj plasty deklu. Čím novější, tím větší sračka.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7566
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so duben 17 2021, 10:35    Předmět: Citovat

Výjimkou ze sraček budiž Dell SK 8115. Tu mám asi 12 let, denně používaná a furt jak nová, jediný popisek nesetřený. O pružení či podobném neduhu nemůže být řeč.
Prozřetelně jsem si koupil (v nějakém krámu s PC repasy) tři, že jako do zásoby. No a pořád mám tu první.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út duben 20 2021, 9:32    Předmět: Citovat

O sobotě jsem objel tři SD.
Z klasické analogové techniky, vyjma pár již vykuchaných televizorů Orava, vůbec nic. Dokonce ani jeden slušnější trafoadaptér, či něco podobného.
Všiml jsem si, že i ten "digitální" šrot je dost přebraný.
Zůstal tam jen opravdický šrot - pár DVBT satelitních přijímačů se spínanými zdroji, zřejmě vypálených a nefunkčních, ultralevné tiskárny divných značek, pár ojetých klávesnic a myší, nějaké CRT monitory, velké towery snad ještě někdy z roku 1995 - všecky měly ještě 3,5" disketovky a byly bez CD mechanik.
Různé chcíplé meteostanice, bezdrátové zvonky, světla s čidly, polské televizní antény a podobný, vyslovený šrot ani nepočítám. Nejvíc bylo všude té nejsračkovější bílé techniky, původně z hypáčů či noname z internetu.
Ani jedno klasické analogové rádio, stacionární či přenosné - to jsem snad ještě nazažil, aby z této kategorie v SD nic nebylo. Vždy se tam nějaký plasťák válel, ale teď vůbec nic.

Jediný "úlovek" ze tří SD tedy byl pěkný oddělovací transformátor 120V/220V 500VA výroby Křižík, později ZPA.
Vzhledem k velikosti i váze to na 100% není autotrafo, ale oddělovák, tak uvidíme, v jakém bude stavu.
Zajímavá na tom je tlustá, dvoužilová bavlno-gumová přívodní šňůra Flexo pro 120V průřezu snad 2x1,5 a výstupní zásuvka 220V s ochranným kolíkem. Ale to nemusí být originální stav.
Následnou procházkou po Aukru Very Happy jsem zjistil, že lidi /hodně nových "prodejců" bez referencí/ se snaží zpeněžit i vyslovený šrot, co by jinak na ten SD vyvezli s uřezaným kabelem.
Jinak si neumím vysvětlit, proč by lidi za 99,- nabízeli staré DVBT přijímače a DVD přehrávače "na součástky".
Tipnul bych si, že v některých částech republiky lidem docházejí peníze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7566
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: út duben 20 2021, 10:04    Předmět: Citovat

Cikáni. U nás je červený kontejner, často u něj stojí tlustá cikánka a uvnitř se někdo přehrabuje. Občas se tam něco povaluje použitelného, ale jinak jak píšeš - současný "digitální šrot".
Jinak z aukra je šrotiště a přeprodejna čínských šmejdů; už tam ani nelezu.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31833
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út duben 20 2021, 10:31    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
O sobotě jsem objel tři SD.
Z klasické analogové techniky, vyjma pár již vykuchaných televizorů Orava, vůbec nic. Dokonce ani jeden slušnější trafoadaptér, či něco podobného.
Všiml jsem si, že i ten "digitální" šrot je dost přebraný.
...

Následnou procházkou po Aukru Very Happy jsem zjistil, že lidi /hodně nových "prodejců" bez referencí/ se snaží zpeněžit i vyslovený šrot, co by jinak na ten SD vyvezli s uřezaným kabelem.
Jinak si neumím vysvětlit, proč by lidi za 99,- nabízeli staré DVBT přijímače a DVD přehrávače "na součástky"...
Ti prodejci na Aukru nebo Bazoši se poslední dobou hooodně rekrutujou z personálu SD, kterej ač sám často naprosto nevzdělanej až analfabetni, tak rychle zjistil, že o starou elektroniku je ze strany jistejch lidí zájem - a protože to jsou doslova debilové a neumějí rozlišit co je skutečně starý a cenný a co je jen otřískaný a špinavý, tak berou šmahem všecko a vystavujou to na inzertní servery v mylný domněnce, že to má vysokou cenu a že na tom něco trhnou, protože to jinej pitomec vyhodil do SD místo aby to draze střelil. Už jen čekám, kdy někdo takovej napíše k nabídce podobnýho 5-6 roků starýho šrotu slovíčko "exkluzývní" nebo "rarytní" - to už se pak f u c k t smíchy neudržím ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7566
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: út duben 20 2021, 10:45    Předmět: Citovat

Zapomněl jsi na "kultovní" a "legendární" Laughing
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
msar



Založen: Apr 22, 2006
Příspěvky: 291
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: út duben 20 2021, 11:40    Předmět: Citovat

U nás přemisťují jeden ze SD a na webu politicky korektně popisují jeden z důvodů
kód:
Poloha areálu také přispěje k omezení činnosti osob, které si navykly obtěžovat občany již před příjezdem na sběrný dvůr, přičemž od nich vyžadují vydání odpadů, které lze zpeněžit, tedy zejména železo, elektrospotřebiče atp.

Každodenně tam postávají diskriminovaní, kteří skočí před přijíždějící auto, aby ho přinutili zastavit, a celá tlupa pak jde do akce...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RayeR



Založen: Aug 02, 2009
Příspěvky: 1319
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út duben 20 2021, 15:48    Předmět: Citovat

>sinclair

Bud rad, ze te v tech sberacich vubec nechaji prehrabovat a neco odnest/vykoupit, to uz tady moc nejde. A v tech PC towerech byly naka streva nebo jen prazdne bedny bez MB?

Asekoly jsou u nas pravidelne luxovany, uz sem nejmin 2x videl hubenyho typka, co to objizdi na kole a je schopnej se tim bubnem shora protocit celej dovnitr, tak za takovy gymnasticky vykon mu to preju Smile Takze spis jen paberkuju.
Analogova radia a CRT televize uz sou rarita, nejvic tu frci ruzne setaky, xDSL modemy, wifi a jine routery, ink tiskarny, stare monitory LCD (CRT sem uz taky dlouho nevidel), semtam stare telefony ala nokia 33xx...
V Praze se ten odpad bezne prodava na blesaku U Elektry - aktualne zavreno - takze mozna proto ten narust na aukru. Jo taky se obcas smeju jaky tam vystavi vintage srot. Dyk to pri cene postovneho nemuze nikdo normalni koupit a to vystaveni na aukru snad taky neni zadarmo.

"Prepadavani" lidi jedoucich do SD, tak to je zajimavy fenomen, o tom sem jeste neslysel Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: út duben 20 2021, 16:02    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
O sobotě jsem objel tři SD.
Jinak si neumím vysvětlit, proč by lidi za 99,- nabízeli staré DVBT přijímače a DVD přehrávače "na součástky".
Tipnul bych si, že v některých částech republiky lidem docházejí peníze.

ovšemže docházejí ale hlavně: trh se nasytil do saturace a o prastaré patěfony
už není zrátka zájem Sad

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út duben 20 2021, 16:19    Předmět: Citovat

To přepadávání - motaje se po SD, taky jsem párkrát "přepadl" lidi, co něco přivezli k ohradě. S prosbou - s tím, ať to tam ani nenosí, že si to rád odnesu do auta sám Very Happy
Nikdo nikdy nic nenamítal, často se zabránilo zbytečnému potlučení. Tímto způsobem jsem přišel k několika doslova raritním věcem, co kdysi byly vyrobeny možná v pár tisícovkách kusů. Vyhazující často ani moc netušili, co to vlastně vyhazují.
Přišel jsem tak třeba ke zčásti vykuchanému, ale jinak zvenčí pěknému a předtím "továrně" složenému TW100G, bohužel bez předního panelu, deklu, trafa a diod. Jinak tam bylo vše.
Byl tím vyhazujícím považován za "snad nějaký napáječ, nebo co to je".. Zmátly ho asi ty přepínače korekcí.
Z jiného SD, jsem si tímto přepadem odnesl kompletní, továrně vyrobený a neškrábnutý TW40 - ale s originál černým panelem + bílým potiskem, vyrobilo se jich jen pár stovek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31833
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út duben 20 2021, 17:58    Předmět: Citovat

Takhle za dvě kovový dvacky na pivo jsem vydrápnul z vozejku nejmenovanýmu mědikopovi 16-ampérovýho Křižíka (regulák), bohužel bez toho bakelitovýho ovládacího "volantu", kterej už stačil odkřápnout kamenem ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7566
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so květen 01 2021, 20:02    Předmět: Citovat

Zajímavé kazety z pytle u popelnic. Bylo jich tam víc, ale většina "obyč" Sony normálek z 90. let a originálky.


kazety.jpg
 Komentář:
 Velikost:  51.4 kB
 Zobrazeno:  44 krát

kazety.jpg



_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Devo70



Založen: Dec 28, 2007
Příspěvky: 1290
Bydliště: Poprad

PříspěvekZaslal: út květen 04 2021, 17:55    Předmět: Citovat

Teraz je u nás jarné upratovanie a z jedného VOKu na mňa mrká CD player Denon DCD-1420. Nádhera funkčná v zachovalom stave. Ale diaľkové ovládanie nepriložili. Sad Som sa zapotil, kým som ho dovliekol domov, ťažký je.
Foto z webu.



Denon-DCD-1420.jpg
 Komentář:
 Velikost:  68.83 kB
 Zobrazeno:  53 krát

Denon-DCD-1420.jpg



_________________
-ST-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 96, 97, 98  Další
Strana 20 z 98

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund