Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Měřič satelitního signálu PARKSIDE
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Satelitní technika a dekódování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1506
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: čt duben 08 2021, 14:39    Předmět: Měřič satelitního signálu PARKSIDE Citovat

Dnes jsem si v regále LIDL všiml zajímavého přistroje s mnoha funkcemi za babku 179 Kč.

https://www.lidl-shop.cz/p/parkside-merici-pristroj-pssfs-3-a2/p100320086?variantId=100320086002

Zajala mne ta funkce měření satelitního signálu. Až dosud jsem si vždy vystačil při nastavování paraboly s teploměry na přijímači. Parabola naštěstí šla vždy nastavit ručně z bezpečného místa, odkud byl výhled na teploměry v přijímači. Ale vždy to tak u jiných přátel nemusí být. Nepotřebuji k měření signálu drahý, profesionální nebo poloprofesionální měřič.

Také ostatní funkce přístroje mohou být zajímavé.

Nevyzkoušel už někdo ten přístroj z LIDLu, jaké jsou zkušenosti?



PARKSIDE měřák.jpg
 Komentář:
 Velikost:  114.84 kB
 Zobrazeno:  277 krát

PARKSIDE měřák.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
passion



Založen: Jul 22, 2005
Příspěvky: 900
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: čt duben 08 2021, 14:53    Předmět: Citovat

Mám to isté z ali za necelé 2€ už pár rokov. Funguje to, svieti to, pípa to, ukazuje to, mám to po ruke priamo na rebríku pri parabole a hlavne to má okamžitú reakciu. Nie ako nejaký stĺpec grafu v príjmači s určitým oneskoerním. Na presné doladenie polohy je to úplna paráda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jopo166



Založen: Nov 30, 2008
Příspěvky: 1257
Bydliště: Michalovce

PříspěvekZaslal: čt duben 08 2021, 15:25    Předmět: Citovat

No neviem či stym nastavyš parabolu .Mal som taky a presne sa s tym parabola nastavyť nedala.Napr.ukazoval na23,5e plny signal no bargrafi prijimača ukazovali niečo ine.Mera to asi len silu signalu čo pre doladenie družice ti je k ničomu.Skor by som na nastavenie použil toto https://satelity.ellano.sk/satlink-ws-6933_40154.html https://www.parabola.cz/forum/topic-59475/1/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5639
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: čt duben 08 2021, 16:21    Předmět: Citovat

Asi tak, jednoduchý výrobek, jednoduchá funkce...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
dred



Založen: Apr 08, 2007
Příspěvky: 1701
Bydliště: Handlová

PříspěvekZaslal: čt duben 08 2021, 17:39    Předmět: Citovat

Brozicek napsal(a):
přistroje s mnoha funkcemi za babku 179 Kč......Také ostatní funkce přístroje mohou být zajímavé.


Mňa by zaujímali tie "ďaľšie" funkcie. Tiež mám takýto jednoduchý satfinder
a vie len zmerať silu signálu.... U kamaráta keď montovali satelit mal montér inú STROJOVŇU... Pripojil sa len na LNB (bez prijímača) a ukázalo mu nájdený satelit aj s názvom, na vybranom transpondéri výpis programov, zobrazenie vysielania, bargrafy, spektrálny analizér a kto vie čo ešte (nechcel moc prezentovať) .

Ale možno za tie "mnohé" funkcie považujú - že to svieti, keď ide napájanie z prijímača do LNB, Že to pípa rôznou výškou tónu podľa intenzity signálu a nemusíš čumeť na ručičku. A že to má potenciometer na nastavenie citlivosti.
Nič viac to zrejme nevie a bez naladeného kontrolného prijímača je hlavne nájdenie požadovaného satelitu takmer nemožné...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5103
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: čt duben 08 2021, 18:42    Předmět: Citovat

dred napsal(a):
U kamaráta keď montovali satelit mal montér inú STROJOVŇU...

Tak ta strojovna jistě nestála 179Kč. Já si vezmu na střechu příslušný přijímač, miniaturní LCD telku ze sběráku a nemám problém ani se satelitem, ani s DTV.

_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18642
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt duben 08 2021, 19:44    Předmět: Citovat

Jo je to na dvě věci , ukazuje to při výskytu družic furt plnou . Jenom nevíš jakou ... No nanic .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1506
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: čt duben 08 2021, 20:45    Předmět: Citovat

Dík za zkušenosti a názory. Zůstanu u těch teploměrů. První satelit jsem montoval v roce 2004 sobě, a pomáhal s tím i sousedům na chatě, když pozemní analog v údolí po mnoho let dříve trápil všechny sousedy slabým signálem se šumem, duchy a výpadky. Satelit byl pro nás tehdy proti pozemnímu analogu takový malý zázrak.

Pokud jsem tolik roků nepotřeboval měřák, a vždy jsme nastavili parabolu tak, že obraz držel i při horších podmínkách, tak se bez levného, nebo i kvalitního dražšího měřáku, obejdu i nadále.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2134

PříspěvekZaslal: pá duben 09 2021, 8:10    Předmět: Citovat

dred napsal(a):
U kamaráta keď montovali satelit mal montér inú STROJOVŇU... Pripojil sa len na LNB (bez prijímača) a ukázalo mu nájdený satelit aj s názvom, na vybranom transpondéri výpis programov, zobrazenie vysielania, bargrafy, spektrálny analizér a kto vie čo ešte (nechcel moc prezentovať) .

Tiez sme mali nieco podobne, dal si si to na ruku, pripojil len koax a vlavo ukazovalo ciselne silu signalu, a zbytok bol displej, kde si jednak mohol pozerat, polohy satelitov, a ked si nejaky chytil, tak pekne sa dalo vyhladat, a free stanice si rovno mohol pozerat.
Nebola to draha vec, tusim to bolo do 100 eur, a vedel si si tam ulozit vlastne pozicie, a aj aktualizovat zoznam stanic. Stacilo ti na kazdej druzici nastavit nejaky kanal a uz podla neho si vedel, kde si.

_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19435
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá duben 09 2021, 8:43    Předmět: Citovat

dred napsal(a):
Mňa by zaujímali tie "ďaľšie" funkcie. Tiež mám takýto jednoduchý satfinder a vie len zmerať silu signálu....

Jenže v té nabídce jsou pod tímto názvem tři různé věci, už na první pohled i tvarem. To je každé to udělátko, které neumí to, co ta ostatní dvě, zvlášť za 179 peněz, nebo je to sada?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3728
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: pá duben 09 2021, 8:52    Předmět: Citovat

jopo166 napsal(a):
No neviem či stym nastavyš parabolu .Mal som taky a presne sa s tym parabola nastavyť nedala.Napr.ukazoval na23,5e plny signal no bargrafi prijimača ukazovali niečo ine.Mera to asi len silu signalu čo pre doladenie družice ti je k ničomu.Skor by som na nastavenie použil toto https://satelity.ellano.sk/satlink-ws-6933_40154.html https://www.parabola.cz/forum/topic-59475/1/

Já jsem kdysi dávno koupil stejný měřič a používal jsem jej dlouhá léta k nastavování parabol. Občas po mně přišel technik s profesionálním měřákem a vždy konstatoval že "nemá co nastavovat", že parabola je perfektně nastavená.
Pak mi tento analogový ručičkový měřák přestal měřit tak jsem si na Aliexpress koupil digitální v domění že tento bude lepší, mýlil jsem se, není nad ten analogový s ručičkou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dred



Založen: Apr 08, 2007
Příspěvky: 1701
Bydliště: Handlová

PříspěvekZaslal: pá duben 09 2021, 9:15    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
dred napsal(a):
Mňa by zaujímali tie "ďaľšie" funkcie. Tiež mám takýto jednoduchý satfinder a vie len zmerať silu signálu....

Jenže v té nabídce jsou pod tímto názvem tři různé věci, už na první pohled i tvarem. To je každé to udělátko, které neumí to, co ta ostatní dvě, zvlášť za 179 peněz, nebo je to sada?
Je to jedna vec...ale preklad a popis určite robil niekto, čo sa vyzná akurát tak v predaji jednovrstvého hajzelpapiera Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19435
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá duben 09 2021, 9:26    Předmět: Citovat

Ale i na obrázku jsou tři různé přístroje. A popis sedí na dva.
Čili celkem akutně hrozí, že objednávka na e-šopu může skončit překvapením.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5639
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: pá duben 09 2021, 9:35    Předmět: Citovat

Já tam vidím popis pro všechny tři.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
dred



Založen: Apr 08, 2007
Příspěvky: 1701
Bydliště: Handlová

PříspěvekZaslal: pá duben 09 2021, 9:47    Předmět: Citovat

Máte pravdu...nerozklikal som si obrázky, pozeral som sa len na satfinder Embarassed

Ale zase po výbere prístroja sa popis nemení....



ps.png
 Komentář:
 Velikost:  276.72 kB
 Zobrazeno:  265 krát

ps.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Satelitní technika a dekódování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund