Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Thomson 55FT5643 výměna motherboard

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
H4d



Založen: Feb 11, 2021
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so únor 13 2021, 12:42    Předmět: Thomson 55FT5643 výměna motherboard Citovat

Zdravim všechny nadšence do elektroniky,

opravuji Thomson TV 55ft5643 s rozlámanými HDMI.

Koupil jsem stejnou desku 40-mt10b2-mac2xg pro 40ft4253, která byla na původním firmwaru pod jiným project ID.

Firmware z nové desky bohužel ID pro 55ft5643 nemá, takže jsem ho přes UART přehrál z 55ft5643. Teď mám tedy na nové desce firmware z té původní.

Televize se rozsvítí a hned restartuje. Z logu jsem vyčetl chybu:

SIF_Master0: new design

SIF_Master1: old design

Extmjc Inited drv_extmjc_is_enable()=1

MT8283 init here!!

Checking Extmjc Chip ready

Extmjc:SIF_Read 0x81c0 Failed u4ContFailCount=0

EXTMJC FAILED I2C

Bude to nejspíš tím, že si načetl z defaultu project id pro 32e5300 a panel index 182. Pro 55ft5643 by měl být project ID 130 a panel index 193.

Jak mu můžu změnit project ID na 55ft5643? Znal by někdo RS232 příkazy pro přenastavení? Nebo se problém týká pevně nastavené I2C adresy na tuneru, T-CONu?

Desky a log v příloze.

Díky za odpověď!



55ft5643_2.jpg
 Komentář:
Původní deska
 Velikost:  282.54 kB
 Zobrazeno:  100 krát

55ft5643_2.jpg



40ft4253_2.jpg
 Komentář:
Nová deska
 Velikost:  272.98 kB
 Zobrazeno:  67 krát

40ft4253_2.jpg



40-mt8216-med2xg_2.jpg
 Komentář:
T-CON
 Velikost:  279.97 kB
 Zobrazeno:  70 krát

40-mt8216-med2xg_2.jpg



AutoSave20210211_00_02_02_2.txt
 Komentář:
Boot_Log

Stáhnout
 Soubor:  AutoSave20210211_00_02_02_2.txt
 Velikost:  226.55 kB
 Staženo:  55 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1689
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: so únor 13 2021, 13:48    Předmět: Citovat

Zdar

jestli je to ta první deska tak tam je rozlámaný VGA(?) konektor. Není schůdnější ho opravit? Pokud si na to netroufáš tak se můžem domluvit a opravím to. Když tak napiš na mail (jardafiala@atlas.cz). Už jsem tady na fóru někomu úspěšně opravoval urvaný HDMI konektor. Viz zde http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=1126443&highlight=hdmi+konektor#1126443
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
H4d



Založen: Feb 11, 2021
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so únor 13 2021, 14:09    Předmět: Citovat

HDMI konektory jsem přepájel, TV mi počítač detekoval, ale bez obrazu i zvuku na TV. Zkoušel jsem přepájet i nový PS331 HDMI Switch, ale chovalo se to stejně, takže tam došlo nejspíš k poškození hdmi vstupu na CPU z HDMI Switche kvůli zkratu na konektorech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
H4d



Založen: Feb 11, 2021
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so březen 27 2021, 23:32    Předmět: Citovat

Tak vyřešeno...desky pod stejným číslem nejsou na 100% stejné.

Signály pro LVDS mají jiné zapojení, takže celá Extmjc deska byla bez napětí a nezahlásila se na I2C.

Po přepájení běží všechno supr.

Jinak příklad RS232 příkazů v příloze.

Project ID jsem nezjistil jak tam přepnout, nastavil jsem ho přes dálkový ovládání - 062598, Menu, 130. ID - 130 bylo na firmwaru pro 55ft5643. Panel ID tam nastavit jde, ale nechytlo se to dokud nesedělo i ID projektu.
Přes DTV Menu, které vyskočí po odeslání txt v příloze, jde potom nastavovat spoustu dalších parametrů a testů.



password for hyperTerminal.txt
 Komentář:
RS232

Stáhnout
 Soubor:  password for hyperTerminal.txt
 Velikost:  20 Bajtů
 Staženo:  84 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne březen 28 2021, 8:26    Předmět: Citovat

Desky pod stejnými čísly jsou vždy stejné. Tzn., že se nemůžeš dívat na první číslo, co tam najdeš, ale koukat i po shodě s druhým číslem. Určitě už víš, jaké jsou tam rozdíly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
H4d



Založen: Feb 11, 2021
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po březen 29 2021, 11:09    Předmět: Citovat

Zatím všechny desky, které jsem do TV kupoval, tak pod číslem seděly.

Tohle byla první základní deska, která se pro daný typ TV sehnat už nedá, takže jsem šel po typově stejném modelu FT. Ten byl jak jsem psal i na firmwaru.

Pro info tedy koukat pokud možno na celou desku a zkontrolovat si v rámci možností a kvality fotek na allegro.pl, ebay atd. všechny viditelné součástky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po březen 29 2021, 11:48    Předmět: Citovat

Aha, takže jsi šel po "podobné" desce. To někdy vyjde, ale z vlastních zkušeností ti napíšu, že u některých výrobců nemáš jistotu ani u toho, pokud se obě čísla shodují. Hlavně, že víš, co s tím. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund