Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sháním : Zdravotnický materiál
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jirkati



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 1411
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

PříspěvekZaslal: čt březen 11 2021, 10:17    Předmět: Citovat

Jestli máš karpální tunel - ono těch bolestí v zápěstí může být i víc - tak si ho nech urychleně odoperovat a máš za 5 týdnů úplně pokoj. Roky jsem s tím trpěl, utahoval si zápěstí obvazama, což je při letních vedrech zvlášť nepříjemné. Operace jsem se docela bál. Nakonec to bylo deset minut mírné bolesti při místním umrtvení na neurologii v liberecké nemocnici, dva týdny obvaz, pak nějaké domácí rozcvičení a za další tři týdny už jsem kolegovi autogenem svařoval topení v baráku a v té operované ruce držel svařovací drát bez nejmenší bolesti! A samozřejmě bez neschopenky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt březen 11 2021, 12:08    Předmět: Citovat

Jestli to máš, jak píše jirkati, tak ti stejně nic jiného nezbude a budeš do doby operace jen zbytečně trpět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt březen 11 2021, 12:27    Předmět: Citovat

Jinak já na všechny možný neduhy používám černý látkový elastický obinadlo na suchej zip. Je to operativní a díky tomu, že to pruží, tak to i drží.

Jen to nemůžu najít, jak se to přesně jmenuje, koupil bych si druhý. Má asi metr, šířka cca 8cm. Něco takovýho: https://www.decathlon.cz/bandaz-6-cm-09-m-id_8407017.html

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Radimosso



Založen: Mar 15, 2007
Příspěvky: 737
Bydliště: Č.Těšín

PříspěvekZaslal: čt březen 11 2021, 14:56    Předmět: Citovat

Prvně mě bolelo zápěstí (občas mi v něm střelí tak, že když mám ruku někde zastrčenou u plyn kotli, tak si až nejsem jistý, jestli mě něco nekoplo) a šlo to až k předloktí. Šel jsem k obvodnímu, ten mě poslal na chirurgii. Tam řekli zánět šlach, napsali Aulin a že 14 dní do dlahy, což jsem odmítnul, protože mám pracovní sezonu a ruku si fixoval jen na doma. Pak mě poslal k ortopedovi, ten řekl, tenisový loket, dal mi do kloubu hned injekci , napsal Aulin a do večera jsem nebyl schopný práce a ty Auliny bral po dvou. Pak mě poslali na neurologii.
Tam mě poměřili a řekli , že to mám jen na 10% a to že se neoperuje...
Napsali Magnezium a pro změnu Aulin....

Předloktí bolet přestalo. Ale zápěstí je dle nálady. Osekal jsem kladívkem 10 cihel od malty a do večera , jsem nebyl schopný klikat myší. Stačí jak vypisuju
lidem fakturu za servis a šklebím se jako magor a nejde už ke konci udržet propisku....

Bandáž při práci s kotlama zašpiním za 10min.

Kam víc mám jít? Ať žije léčitelství u nás. 4 doktoři si napsali bodíky,
ale nepomohl nikdo... Asi budu muset počkat, až se mi to rozhrká na víc procent, abych prošel sítek k operaci.... Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt březen 11 2021, 15:05    Předmět: Citovat

Ta bandáž je černá. Smile

Mě když to chytne, tak 10 dnů jsem bez mikropájky. Naštěstí mám záložní práci. Pokud máš jen jednu práci a tyhle problémy, je to dost v háji. To je na změnu povolání.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt březen 11 2021, 15:57    Předmět: Citovat

jirkati napsal(a):
Jestli máš karpální tunel - ono těch bolestí v zápěstí může být i víc - tak si ho nech urychleně odoperovat a máš za 5 týdnů úplně pokoj. ...

Taky jsem si tím prošel před cca 25-ti lety - na pravačce.
Mohl jsem zvednout třeba i něco těžkého a nic. Ale stačilo třeba jen otočit klíčem v zámku u dveří a prudká bolest prolítla od zápěstí až do lokte. Anebo jsem šáhnut do boční kapsy pro peněženku a mohl jsem vylítnout z kůže. Srůsty v karpálním tunelu způsobují, že dojde k uskřípnutí nervu a od toho ta "bolestivá elektrika" až do lokte.
Můj obvoďák to ihned diagnostikoval na "karpál" a poslal mně objednat se na operaci - k soukromému chirurgovi do Zlína.
Bylo to nějak z kraje léta - a buďto až někdy za 2 měsíce, anebo hned příští týden. Já tehdy neváhal ani minutu a říkám doktorovi: "Raději hned, já to při těch fotbalech nějak vydržím (ME ve fotbale v Německu? - to snad tehdá bylo)".
A protože to byla pravačka (a opravujte tvp jen levačkou, když jste pravák), tak jsem se zajímal i o možnost pojištění se proti "zpackané operaci". To jsem tehdy teprve nějak začínal jako OSVČ.
Jenže jsem nepochodil - pojistit se dalo (tehdy - nwm jak je to dnes) jen dříve než 6 týdnů před zákrokem, a to jsem na něj měl jít už za týden. Ještě jsem to zkoušel i přes manželčina bratrance - taky pojišťovací agent u Kooperativy. Ten mně to potvrdil - i u nich to bylo stejné; takže jsem šel na zákrok bez pojistky.
Dokonce jsem to (v den zákroku - těsně před ním) "prolátl" i tomu chirurgovi. Ten se jenom zeptal: "A co děláte (jaké že mám zaměstnání)?" Tak jsem mu řekl o obavách, abych mohl v servisování tvp pokračovat i po zákroku - jen mně uklidnil. A skutečně odvedl perfektní práci (a dostal pak za to ode mně, jako pozornost, 1L slivovice a setra sedmičku - ani se nebránili Smile ) - snad po 3, či 4 týdnech jsem byl fit - a mám s tím zápěstím pokoj doposud Rolling Eyes

Radimosso napsal(a):
Prvně mě bolelo zápěstí (občas mi v něm střelí tak, že když mám ruku někde zastrčenou u plyn kotli, tak si až nejsem jistý, jestli mě něco nekoplo) a šlo to až k předloktí. ...

Bude to dtto - běž na ten zákrok.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radimosso



Založen: Mar 15, 2007
Příspěvky: 737
Bydliště: Č.Těšín

PříspěvekZaslal: čt březen 11 2021, 17:37    Předmět: Citovat

byl jsem na karpálech před 3měsíci.... a řekli mi, že to mám tak málo, že se to neoperuje....

Tak to mám jít za kým, že chci operaci, tak či tak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetrTT



Založen: Dec 16, 2018
Příspěvky: 93
Bydliště: Police nad Metují

PříspěvekZaslal: čt březen 11 2021, 18:29    Předmět: Citovat

objednej se sem
https://www.ruka-kosmetika.cz/

také jsem měl při stavbě domu potíže s bolestí ruky.Všichni lékaři to měli jasné-namožené. Doporučovali dávat teplé obklady,nepomohlo,pak jiný lékař studené,nepomohlo to, tak jsem se léčil sám a dával vlažné.....nakonec jsem zavolal sám na uvedený odkaz,do 14 dnu jsem tam jel a následovala operace.Jenom jsem dostal nadáno že jsem to zanedbal a přijel zbytečně pozdě.Takže žádné teplé ani studené ani AULIN ale vydat se opravdu k odborníkům.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radimosso



Založen: Mar 15, 2007
Příspěvky: 737
Bydliště: Č.Těšín

PříspěvekZaslal: čt březen 11 2021, 18:35    Předmět: Citovat

PetrTT napsal(a):
objednej se sem
https://www.ruka-kosmetika.cz/

také jsem měl při stavbě domu potíže s bolestí ruky.Všichni lékaři to měli jasné-namožené. Doporučovali dávat teplé obklady,nepomohlo,pak jiný lékař studené,nepomohlo to, tak jsem se léčil sám a dával vlažné.....nakonec jsem zavolal sám na uvedený odkaz,do 14 dnu jsem tam jel a následovala operace.Jenom jsem dostal nadáno že jsem to zanedbal a přijel zbytečně pozdě.Takže žádné teplé ani studené ani AULIN ale vydat se opravdu k odborníkům.


Škoda že to mám tak "od ruky" Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetrTT



Založen: Dec 16, 2018
Příspěvky: 93
Bydliště: Police nad Metují

PříspěvekZaslal: čt březen 11 2021, 18:40    Předmět: Citovat

no asi by jsi neměl hodnotit vzdálenost ale kvalitu zdravotnického zařízení.Já se tam při svém zákroku setkal s horolezcem Jarošem,když si nechával amputovat poslední prst před výstupem na K2.Také tady operovali Kvitovou,můj otec tam byl na několika operacích ruky také.Naprostá profesionalita,ochota a nedělají rozdíl jestli jsi celebrita nebo normální dělník.Péče pro každého je rovnocenná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radimosso



Založen: Mar 15, 2007
Příspěvky: 737
Bydliště: Č.Těšín

PříspěvekZaslal: čt březen 11 2021, 18:56    Předmět: Citovat

no asi si jako OSVČ budu muset zjistit , jak se k takovému zákroku a tak dlouhé neschopence postaví pojišťovna....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zouzel1



Založen: Jun 04, 2007
Příspěvky: 363

PříspěvekZaslal: pá březen 12 2021, 11:32    Předmět: Citovat

Můžu ti věnovat asi 2 igelitky obvazů, možná tam jsou i obinadla, přes víkend se na to podívám, kolik toho je... zouzel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radimosso



Založen: Mar 15, 2007
Příspěvky: 737
Bydliště: Č.Těšín

PříspěvekZaslal: pá březen 12 2021, 11:39    Předmět: Citovat

dík za nabídku Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zouzel1



Založen: Jun 04, 2007
Příspěvky: 363

PříspěvekZaslal: ne březen 14 2021, 22:39    Předmět: Citovat

Máš SZ. Zouzel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund