Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Signální deska M.B. pro TV Thomson 40FW3323
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt březen 04 2021, 12:02    Předmět: Citovat

Je to možné, pro ty dva kanály to tam bude ošetřené, ale já to beru tak, že záměna desek by měla aspoň vizuálně pasovat ve všem a i tak je to ještě roziko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: čt březen 04 2021, 16:24    Předmět: Citovat

No tak do toho už se já rozhodně sám pouštět nebudu poněvadž je to už nad moje síly a schopnosti se s tím až takto popasoval ,vyměnit a nechat naprogramovat pamět ok a tím to končí.
No dnes jsem po tel. hovoru s jedním profi servisákem na TV z Opavy upustil od dalších dobrodružných pokusů ,jelikož mě řekl a popsal problematiku právě těch spi flash ,sdělil mi že už samotná /nově koupená/ pamět u čínanů na ali apod. byt se zdánlivě stejným označení nemusí být ok a může být zrodem neúspěchu rovněž samotná nápln pro ni kde si on sám na tom už nejednou vylámal málem zuby byt se mu desky jinak daří opravit ale bere za to cca 1500,-takže do toho poté co mi vše poreferoval raději dále do toho nepůjdu.
Nechal si nakonec poslat přímo od výrobce Thomson který to má tu desku s jasnou čínou neštastnou což už tady někdo tady někde na foru také kritizoval.
Tu originální nápln si nechal poslat s tím že jim poslal opis jeho servisu s certifikací protože z žádnou jinou to chodit správně nemusí a výsledek je nejasný. Dokonce po nějakém čase to může začít blbnout pokud není origoš SW což jsem nevěděl a nakonec mi sdělil že se kdysi u něj v okolí něco stalo se sítí /střídou/ a odrovnalo to hafol TV co pak opravoval kde prý stačí nějak špatně zapojené cirkulárka či pod. a je vymalováno obzvláště na chatách apod. což je můj případ a mám přívod sítě jako poslední v chatové oblasti kde už to dále nevede ,takže poblikávání apod. je na běžném pořádku ,no a asi ty jiné TV značky na to tak náchylné nejsou takže mě už definitivně opustili síly jít dále do toho a investovat další tisíce už jenom kvůli této /nekvalitní/značce a navíc /ne/ servisu u nás nevyjímaje .Mám starého Gogena co má servis ve Zlíně a to je jiná písen nedám na ni dopustit kromě podsvícení které jsem si sám svépomocně před rokem měnil a rovněž M.B. desky co mě ale odrovnalo přep. eletřiny silné bouřky jede jako ohen a vše se dá na ni sehnat ,což se o thomsonu říci nedá nj ale to jsem v době nákupu netušil jinými slovy po bitvě každý generál. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt březen 04 2021, 19:17    Předmět: Citovat

Poslední funkční TV Thomson jsem měl naposledy v rukách ještě CRT a protože byla fakt dobrá, tak jsem ji kdysi kupoval dokonce 2x do rodiny. Dnes už ale raději ne. Gogen, Sencor, Grundig apod. jsou takové vyhovující TV ve slušné ceně a kde funguje vše, kromě toho, že to není ta "značka" z dnešního hlediska, ale dá se to v klidu spravit a jede to dál. Když se tam nahraje logo některé té "značkové" TV a nalepí dolů i na tu TV, tak všichni závidí, ale nerozeznají rozdíl když nevidí dálkový ovládač. Laughing Zvláště, když je tam ještě i displej od LG nebo Samsungu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: pá březen 05 2021, 7:18    Předmět: Citovat

Hm no tak to přidám také trochu do vínka hlavně navážu na tu tzv. údajně věhlasnou korejskou firmu LG případně Samsung ,pořídil jsem si asi před 3 lety LG 40" smart jelikož ji kde kdo chválí ,já mám naopak zcela opačnou zkušenost
Nedávno mi začal z ničeho nic na ní vysazovat zvuk u náhodile navolených kanálů přes D.O. takže abych se na zvuk dostal musím přepnout nově na jiný kanál vedle /nahoru nebo dolu/ a vrátit se na ten kde zvuk nešel a pak už jde, dále nefunguje /nespolupracuje/ tzv CEC automatické přepínání HDMI vstupů např. v souvislosti s mým sat receivrem Dreamboxem DM900 což je slabá stránka i dalších věhlasných značek /u Gogena funguje bez problémů/dálší nedostatek u LG vidím v obslužném komfortu že tam není separé nastavení sluchátkového výstupu což umožnuje např. bud současné zapnutí IR přijímače bezdr. sluchátek bez toho aby se vypnul zvuk v samotné TV což můj Gogen splnuje a umí rovněž bez problémů,když si chci pustit bezdr. sluchátka na LG tam musím vyhledat v meny nastavení ext. reproduktor ale reproduktor TV se vypne čili naprd.No příště už leda snad Gogen co se vybavenosti a možnností týče super a nedám na ni dopustit.
Toto je nekonečné markyrium denně totiž večer musím abych nerušil vedle svou sklaw to v mém pokoji do tohoto modu ne zrovna rychlým způsobem ponastavit v meny a následující den když se přemístí do obyváku tak ji zase musím v meny nastavit na reproduktor TV.Z logiky věci by se dalo spúíše očekávat že ty dražší a zn. TV budou lépe po této stránce vybaveny a budou dokonce standartem oproti těm levným značkám TV ale opak je pravdou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá březen 05 2021, 8:38    Předmět: Citovat

Opak není pravdou. Právě ty značkové jsou vázány určitými předpisy, normami a autorskými právy na bůhvíco. Ty obyčejné, většinou poskládané ze značkových komponentů, toto většinou dodržovat nemusí, protože nejsou právně vázané. Kdy by přece jednal s nějakou takyfirmou, která montuje něco s označením Gogen nebo Sencor, že? A potom to tak vypadá, že u Sencoru ti jde nahrávat na flešku a tento film jde potom přehrávat přímo v NB či PC nebo že mají aktualizaci na T2 a potom ti jede i HEVC. To se u LG nebo Samsungu asi nikdy nedočkáš, natož u Philipsu či Sony, ale zase to jsou ty značky, kterým lidé více věří a to ostatní jsou prý zmetky i když ze stejných komponentů od displejů počínaje. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: pá březen 05 2021, 11:03    Předmět: Citovat

Tímto ovšem potvrzuješ, že opak pravdou je Smile
Je to asi podobné jako s OTG na telefonech a tabletech. Nevím teda jak dnes, elektronika šla poslední dobou tak do kopru, že se snažím nic nového nekupovat. Už jen vybrat vhodný STB na T2 byla hrůza. Natož tak kupovat celou telku Shocked
Obdivuju tyto odvážlivce!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: pá březen 05 2021, 11:55    Předmět: Citovat

Hrome až se mě nechce věřit jaký že je to propastný rozdíl už jen v ceně celé paměti s náplní kde na polském allegru pro mou TV chtějí pýa babek zatímto eshop SAHY téměř 400,-neuvěřitelné a nepoučitelní čeští obchodníci:

https://allegro.pl/oferta/pamiec-25q64-do-thomson-40fw3323-40-mt31td-mae2hg-7982059409?reco_id=55734e7d-9399-11e9-ab88-000af7f630d0&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017

No takže je na čase si otevřít obdobný eshop či nabídku třebas do aukra nechat si to přeposílat od poláků a za rok je ze mě milionář Very Happy
Hm našel jsem na polských stránkách zajímavé forum ve kterém nabízejí nápln pro tu mou pamět ale nedá se stáhnout navzdory že jsem se tam i registroval nejde jakési 2 body žádají nerozumím tomu

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3544494.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund