Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Neumím nastavit LED reflektor s pohybovým čidlem

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Osvětlovací technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zachranar



Založen: Jan 19, 2019
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: ne únor 14 2021, 10:42    Předmět: Neumím nastavit LED reflektor s pohybovým čidlem Citovat

Koupil jsem takovýto reflektor s phybovým čidlem
https://i.postimg.cc/4y5KHKCW/refl.jpg
a po namontování někdy v létě jsem to bežně nastavil. viz zde foto https://i.postimg.cc/Mpkkf9Dr/nast.jpg Nebyl jsem spokojen, protože se to za tmy při pohybu osoby rozsvítilo, po jejím odchodu se to několikrát ještě zbytečně rozsvítilo a pak to zhaslo. Dobrá, nechal jsem to tak. Teď v zimě se to zbytečně rozsvěcovalo pořád donekonečna. Musel jsem vzít v tom mrazu žebřík vylézt do 5m výšky a večer s tím šachovat. Byl jsem překvapen, že teprve po otočení všech knoflíků až na doraz doprava ve směru hodin. ručiček to blikání přestalo.
Jenže pak už to zachytilo pohyb jen úplně z blízka. Potřebuji, aby to zachytilo osobu alespoň na cca 10 m. Ať jsem s těmi knoflíky šteloval sem-tam jak jsem chtěl, vždycky to blblo. Podle fota by mělo být doprava maximum, doleva minimum. Vypadá to, že to asi ve výrobě nějak proházeli nebo co. Štve mi to s tím teď v mrazu a tmě manipulovat, sundavat to z té výšky do dílny také nechci. Co byste s tím udělali?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: ne únor 14 2021, 12:08    Předmět: Citovat

V mrazu se u některých mění citlivost, takže někde se to tady řešilo a nevím, jestli vyřešilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan



Založen: Apr 02, 2012
Příspěvky: 1332
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: ne únor 14 2021, 14:15    Předmět: Citovat

Klaiscký čínský šmejd , okolo mě to oběma sousedům svítí jak chce a nastavit to nejde. I já jsem to kdysi nad schody u vchodu nainstaloval .
Kdo stavěl někdy žebřík na schodech ke stěně , ví, že je to o život. Vyřešil jsem to definitivně vykucháním elektroniky a zapojením na vypínač. Předtím to reagovalo na světla aut, kočky, v zimě zase na téměř nic. Prostě ošizený šmejd fungující možná vyvojáři na stole při teplotě 23.1°C přesně,
jinak ne .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zachranar



Založen: Jan 19, 2019
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: ne únor 14 2021, 17:10    Předmět: Citovat

Milan - máš pravdu.
To jsem si zase naběhl. Měl jsem tam léta náš reflektor s halogenkou a chtěl jsem být "eko" tak jsem ho vyměnil. Naštěstí ho mám na půdě a myslím, že ho zase v létě vrátím na místo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gepard



Založen: Feb 05, 2007
Příspěvky: 1720
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

PříspěvekZaslal: ne únor 14 2021, 17:38    Předmět: Citovat

SENS - nastavení citlivosti pro zapnutí (vzdálenosti na kterou čidlo reaguje zapnutím),
TIME - čas zapnutí, osobně mám nastaveno cca 2 min (při nastavování budeš muset chvíli nehnutě vydržet na tom žebříku, je to pakárna, vím to dobře, podstoupil jsem to taktéž),
LUX - nastavení citlivosti na okolní osvětlení - tzv. při jakém šeru to má začít spínat.
Nediv se, že když budeš s trimrama kroutit jakože nějak, že nevíš který je který a na co, tak to bude rozštelovaný jak nechceš. Musíš postupně nastavovat jeden za druhým, s tím, že víš, který je na co určený. Jde to normálně, pokud tedy nemáš reflektor s aktivovaným kurvítkem od výroby.

_________________
-- Gepard --
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan



Založen: Apr 02, 2012
Příspěvky: 1332
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: ne únor 14 2021, 17:58    Předmět: Citovat

Jo jo , nastavíš to normálně, ale pak v mrazu nebo vedru to žije už vlastním životem Very Happy . Ale třeba jsou taková, která fungují spolehlivě . já o nich však neslyšel .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zachranar



Založen: Jan 19, 2019
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: ne únor 14 2021, 19:42    Předmět: Citovat

gepard napsal(a):
SENS - nastavení citlivosti pro zapnutí (vzdálenosti na kterou čidlo reaguje zapnutím),
TIME - čas zapnutí, osobně mám nastaveno cca 2 min (při nastavování budeš muset chvíli nehnutě vydržet na tom žebříku, je to pakárna, vím to dobře, podstoupil jsem to taktéž),
LUX - nastavení citlivosti na okolní osvětlení - tzv. při jakém šeru to má začít spínat.
Nediv se, že když budeš s trimrama kroutit jakože nějak, že nevíš který je který a na co, tak to bude rozštelovaný jak nechceš. Musíš postupně nastavovat jeden za druhým, s tím, že víš, který je na co určený. Jde to normálně, pokud tedy nemáš reflektor s aktivovaným kurvítkem od výroby.

To vím na co jsou ty knoflíky https://i.postimg.cc/Mpkkf9Dr/nast.jpg
jenže mi připadá, že to opravdu má kurvítko hned od nákupu, protože se otáčí obráceně min/max a připadá mi, že jsou ještě k tomu pomíchané. Přitom jsem to kupoval v kamenném velkém obchodě s potřebami pro stavebníky a kutily v OBI. Řekl jsem si že tentokrát koupím něco kvalitního v dobrém obchodě - a draho!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
emo53



Založen: Jul 27, 2009
Příspěvky: 265

PříspěvekZaslal: ne únor 14 2021, 21:58    Předmět: Citovat

Milan - o jednom Ti môžem referovať ja. Mám ho asi 1,5 roka a funguje perfektne. Ale - kamarátovi som tiež objednal, ale už bol 2x reklamovaný - asi po 3 týždňoch svietil asi ako svätojánska muška. 2x ho vymenili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetrTT



Založen: Dec 16, 2018
Příspěvky: 93
Bydliště: Police nad Metují

PříspěvekZaslal: čt listopad 11 2021, 17:27    Předmět: Citovat

nebudu zakládat nové téma,ale mám tento reflektor.

https://www.smdledzarovky.cz/led.reflektory/led.reflektory.emos.greenlux/emos/led.reflektor.tambo.s.pohybovym.cidlem.10w

To, že je děsný problém jej řádně seřídit,to asi odpovídá ceně,ale více mě vadí,že reflektor nikdy nezhasne úplně,ale diody stále trochu svítí.Dá se s tím něco dělat?
Děkuji za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kentan



Založen: Jan 31, 2012
Příspěvky: 175
Bydliště: Liberecký kraj

PříspěvekZaslal: pá prosinec 03 2021, 23:01    Předmět: Citovat

Možná to stím nesouvisí, ale vpráci se mi stala divná věc, namontoval jsem pohybová čidla, která měla blokovat provoz UV germicidních zářivek. Po namontování, ale pohybovky zapínaly a vypínaly jak se jim zachtělo. Skoušel jsem různě nastavovat citlivost, časy, světlo. A pořát stejné, někdy spínaly náhodně, někdy vůbec. Skoušely se reklamovat, různě stínit. Myslel jsem si, že jim vadí UV světlo, nebo třeba radiátor a vlnící se vzduch.
No, pak jsem skusil dát paralelně k výstupu do světel kondenzátor X2 tušim kolem 2uF 400V. A je po problému, najednou jdou obě perfektně už půl roku. Nechápu to, asi nějaké rušení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Osvětlovací technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund