Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zemřel sběratel radií pan Miroslav Chlud.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4047
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá únor 12 2021, 16:15    Předmět: Citovat

Dokud neměl od daného typu jeden kus ve sbírkovém stavu, tak si schovával všechny kusy, aby z nich při renovaci nejlepšího kusu mohl brát díly. Bohužel u většiny typů to už nestihl.

Diagnóza - znám i daleko horší případy. Tady ty věci měly aspoň nějakou hodnotu a byly v suchém zabezpečeném prostoru, který patřil jemu. Nebyl to elektroodpad od popelnic poschovávaný v pronajatých prostorech naplněných až ke stropu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá únor 12 2021, 17:41    Předmět: Citovat

Mám to také tak.
Když kdysi dávno letěly předělávky koncových stupňů Music 130 a Music 70 na "HiFi účely", tak vykuchali jen komplet koncový stupeň s budičem za přepážkou, vestavěli do luxusního větraného Modushopu. A pak se mohli roztéct z toho "elektronkového zvuku", předtím ovšem prošlého DAC-em a kupou operáků Very Happy
No a ty zbytky, celá ta přední polovodičová část vč. kastle, obou panelů, poťáků, knoflů, často v I.A stavu, nevrtány-neodřeny, skončily často u mne. S případnou výměnou za jiné dodatečné díly, co takový "stavitel" potřeboval. Fakt je, že takto šikovně přeuspořádané koncové stupně těchto zesilovačů, s vhodně natočenými trafy, přepážkami i lepšími zeměmi, dosahovaly odstupu až -90dB.
Na střídavě žhavené zapojení, s takto kravskými trafy, zdvojovači anod a jednocesty na zbytek, to byl fenomenální úspěch. Samotné ty zesilovače, buzené ale z něčeho příčetného, hrály opravdu velmi pěkně.
Zvlášť v těch případech, u kterých jsem mohl drobně asistovat a kdy si pan stavitel dal práci s objímkami a vyměnil všecky původní TC519a za kvalitní snapiny s 3-n kapacitami.
Sinusový výkon dobře seřízených zesilovačů se zdravými EL34 Tesla, tak běžně dosahoval až kolem 145W.
Špičkový výkon, měřený burstem, s Nichicony 680-820uF/400V, dosahoval až dvojnásobku sinusového výkonu. Kromě přitápění v bytě ideální na buzení beden s 85dB/W/m.
Užitečná věc, takto jsem zkompletoval několik doslovných vraků, různě kytarově překopaných, na velice pěkné zesilovače, které jsem pak měnil za jiné exempláře.
Hodně sběratelů to dělá podobně.
Vlastní práci na takto zkompletovaném kusu, kde je pak maximum originálních dílů, pak s jiným sběratelem vymění za jiný typ.
Který někomu jinému přebývá a jemu přitom ve sbírce schází - a nejsou k tomu zapotřebí vůbec žádné peníze.
Právě takto jsem vyměňoval třeba ty AZK405, plně funkční kus za jiný kompletní kus - ve snaze získat tak všechny ty designové verze.

Schází mi ještě Monomix 7P - nemáte někdo volný? Vyměnil bych ho za kompletní a funkční "štorcku" AZK180, za nepoužitý AZK052, či některý stroj z "oranžové" řady Studio, třebas i za Studiomix 6-130, ASO600.


Naposledy upravil sinclair dne pá únor 12 2021, 18:17, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1803
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: pá únor 12 2021, 18:02    Předmět: Citovat

Pravdepodobne by som vedel pozhanat Monomix 7 (este otocne potaky). Neviem, ci by ta to zaujalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá únor 12 2021, 19:23    Předmět: Citovat

AZL100 Monomix 7 už sice mám, dokonce i s původním koženým kufrem, vyloženým zeleným filcem, téměř nepoužívaný.
Pokud by byl za rozumné peníze (či výměna za nějaký výkonový zes), tak by se mi zcela určitě hodil.
Občas, 1x-2x za rok v létě, zvučím starým pardálům specifické"retro"akce "retro"(kurwafujvýraz) zařízením.
Naposled to byl právě ten Monomix 7, 4x Mono 130 a 8x Forte 60 Vocal. 64 osmipalců, no palba jak kráva Very Happy
Jenže 7 vstupů bylo málo a mohutně mě sral PB linkový vstup, který je v Monomixu 7 řiditelný jen sumárem.
Musel jsem teda u PB magneťáku B400 použít výstup pro sluchátka, což je naprd..
Proto by se mi hodil druhý Monomix 7 - jde jim celkem jednoduše propojit obě sběrnice. Získá se tak plnokrevných 14 vstupů kmitočtově korigovaných a s hallem dostupným na všech, 4 sym. výstupy +6dBu, řiditelné po dvou a dva PB vstupy.
Vstupní/korekční jednotky AZL100 jsou velmi dobré z šumového hlediska. Pro Vráble to všecko vymysleli v T-E-B, jako ostatně spoustu jiných "lepších" zapojení, které pak Vráble jen vyrobili.

rnbw, dej mi prosím do SZ vědět, za kolik (za co) by se dal získat a v jakém je stavu.
Nějaké elmech. díly na něj mám, ale rezervní vstupní a výstupní moduly nee.
Ty nesmí chybět, aspoň co se jejich původní DPS a nožového DPS konektoru týče. KC508/KF517 šlohlé být mohou Very Happy
Knoflíky, dekl, konektory, měřák, trafo, velké elyty apod., to vše chybět může, toho všeho mám 3 řitě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund