Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Udělat si živnost?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ludvik_walter



Založen: Dec 24, 2020
Příspěvky: 42

PříspěvekZaslal: pá leden 01 2021, 19:51    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
ludvik_walter napsal(a):
...
Moje představa je jednoduchá: tohle budu dělat ve chvíli, kdy nebude kšeft nebo když je čas na relax, a tak bych jednoduše si od "práce rukama" odpočinul úředničinou...

Aha - takže finančák (třeba daňové přiznání), ... počkají, až ty budeš mít čas "na relax" Shocked Laughing


Vole, kolik to zabere času? Čtyři hodiny? Smile
To se dá vyšetřit v sebenaplněnějším rozvrhu... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9670
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: pá leden 01 2021, 19:58    Předmět: Citovat

jen tak pro zajímavost: kdy je letos termín podání DP 2020 ?
(loni to pošibovali, o dost, a Alča pak naříká že státní měšec prázdný jest
Andrejko se drbe na pleši kde furt na živobytí brát a nekrást ?)

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8822
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá leden 01 2021, 20:03    Předmět: Citovat

ludvik_walter napsal(a):
Vole, kolik to zabere času? Čtyři hodiny? Smile
To se dá vyšetřit v sebenaplněnějším rozvrhu... Laughing

No - "vole" - já bych mohl být tvým dědou . . .
Zatím sis nenašel čas ani na naše Pravidla - předchozí příspěvek se (celý!) necituje Exclamation
A na tohle (cos teď vypotil) si vzpomeň, až budeš skutečně podnikat.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: pá leden 01 2021, 20:09    Předmět: Citovat

pročetl jsem celé vlákno o 7 stranách. Moje zkušenost a rada (asi budu opakovat co někteří napsali). Kdysi jsem v Česku podnikal... dnes už jsem mimo Česko.
- dnes začít podnikat ať už jako OSVČ nebo i s.r.o. je pro sadomasochisty.
- pokud nemáte zajištěny zakázky, zapomeňte na podnikání, protože jinak nevyděláte a budete pořád platit sociální a zdtravotní. Jenže z čeho?
- pokud nebudete poskytovat služby vázané na speciální předpisy, např. instalovat rozvaděče, nebo dělat činnosti u zákazníka, například elektroinstalace v bytech, ale budete například programovat, pak si registrujte živnost ve Spojeném království. Má to mnoho výhod, zejména teď po Brexitu.
- pokud budete dělat např. rozvaděče, manuelně pracovat, tahat kabely nebo pokládat kachličky lidem v kuchyni, registrujte si tzv. 1-Eurovou firmu v Německu, třeba v Drážďanech. Z hlediska byrokracie na tom budete pořád lépe než mít tu samou registraci v Česku. Ale podmínkou je mít ty zakázky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15529
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá leden 01 2021, 20:21    Předmět: Citovat

petula napsal(a):
ale budete například programovat, pak si registrujte živnost ve Spojeném království. Má to mnoho výhod, zejména teď po Brexitu.
- pokud budete dělat např. rozvaděče, manuelně pracovat, tahat kabely nebo pokládat kachličky lidem v kuchyni, registrujte si tzv. 1-Eurovou firmu v Německu, třeba v Drážďanech. Z hlediska byrokracie na tom budete pořád lépe než mít tu samou registraci v Česku.
Registrace v cizině výhodou? Jako proč? Že nemusíš tady platit na důchod a potom brečet, že ho nedostaneš? Že tady nemusíš platit zdravotní pojištění a pak si v nemocnici platit vše za svoje?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ludvik_walter



Založen: Dec 24, 2020
Příspěvky: 42

PříspěvekZaslal: pá leden 01 2021, 20:38    Předmět: Citovat

kokun: jak mám teda reagovat, když ze mě děláš pitomce? Nikdy sem nebyl zastánce toho, že mi někdo má sr•t na hlavu, jenom proto, protože sem mladej. Každej byl někdy mladej, a to neznamená, že jsem něčí otloukánek.
petula: a kde to je, to "Mimočesko"? A to jde? Mít firmu papírově v zahraničí, a přitom "vytvářet zisk" tady? K čemu to je dobrý?
konosuke: jelikož nepodnikám, tak nevím. Pokud začnu, nějak si informaci seženu, třeba na webu mesec.cz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá leden 01 2021, 21:16    Předmět: Citovat

Petula placa jako obvykle nesmysly, o takovych vecech ani neuvazuj, nema to zadny realny duvod. A konosuke je presne ten priklad cloveka, kterej bude radeji hodiny vymejslet vymluvy proc je zrovna on je loser a v zivote nic nedokazal, nez aby pro to neco udelal.

Co se tyka toho papirovani, rozhodne to zadny relax neni, spis pruda a je treba to udelat jak na potvoru zrovna ve chvili kdy mas nejvic prace Smile. Ale v principu je uplne jedno jestli to budes delat v case kdy nemas zakazky nebo jindy. Proste tu praci budes muset udelat a nedostanes za ni nic zaplaceno. Tady opravdu zadny rozdil mezi tebou jako zivnostnikem a tvym zamestnavatelem neni. Nemuzes o tom uvazovat tak, ze kdyz to budes delat v dobe kdy nemas kseft, tak to bude "jako by zadarmo". Pokud se budes ridit podobne chybnymi uvahami i v tvem business planu, skoncis driv nez zacnes.
Kdyz vidim borca ktery tvrdi treba ze ma kancl doma v baraku a proto nema naklady na provozovnu zadne, je mi jasne ze funguje spis jen se stestim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9670
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: pá leden 01 2021, 21:21    Předmět: Citovat

...a termit je můj největší přítel z EB který se mě snaží dlouhodobě (a neúspěšně) vytočit, zná dopodrobna mé soukromí, zaměstnání a pozici, číslo bot i konta v živnobance
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ludvik_walter



Založen: Dec 24, 2020
Příspěvky: 42

PříspěvekZaslal: pá leden 01 2021, 21:31    Předmět: Citovat

"Kdyz vidim borca ktery tvrdi treba ze ma kancl doma v baraku a proto nema naklady na provozovnu zadne, je mi jasne ze funguje spis jen se stestimL"

Pročpak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15529
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá leden 01 2021, 22:09    Předmět: Citovat

konosuke napsal(a):
jen tak pro zajímavost: kdy je letos termín podání DP 2020 ?
Můžeš dát už od pondělí. Problém bude spíše v tom, pokud to budeš chtít dělat ručně na papír, tak do konce ledna nebudou papíry k tomu k sehnání jako obvykle. Takže normálně do 31.3. jako každý rok, což je psáno v zákoně ne? Pokud budou přihlouplé vyjímky jako ten rok, tak to ti dají zavčasu vědět. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá leden 01 2021, 22:16    Předmět: Citovat

ludvik_walter napsal(a):
"Kdyz vidim borca ktery tvrdi treba ze ma kancl doma v baraku a proto nema naklady na provozovnu zadne, je mi jasne ze funguje spis jen se stestimL"

Pročpak?


Protoze ty naklady samozrejme ma, jen o nich nevi a tudiz je naivne nema ve svem planu zahrnute. Nejakou dobu to i muze fungovat, ale casem zakonite nastane pruser a muze se stat, ze bude prodelavat aniz by o tom vedel coz je dlouhodobe neudrzitelne. Podobne zde hospodarili 40let komunisti, a jak to dopadlo Smile

Barak musel nekdy koupit nebo postavit, musi si tedy davat do nakladu odpisy nebo jejich pomernou cast, stejne jako pomernou cast nakladu na energie, udrzbu, dane atd. Pokud to neudelas a nastane situace (rozvedes se, vyhoris, rozrostes tak ze uz v baraku nebude misto apod.) ze budes jit do komercnich prostor, pripadne provozovnu postavit, muze vzit tve podnikani rychly konec, protoze najednou budes mit spoustu nakladu se kterymi si pred tim nepocital kdyz jsi podnikal v podstate "na dluh", stejne jako ti zmineni komunisti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ludvik_walter



Založen: Dec 24, 2020
Příspěvky: 42

PříspěvekZaslal: pá leden 01 2021, 22:19    Předmět: Citovat

p32:
Tak myslím, že stejně, jako když má někdo autoškolu, a dozví se novinky v "oboru" od kamarádů nebo z na věc zaměřeného webu, tak i já bych tyto informace v případě potřeby získal podobnou cestou... to není věc, ve které bych viděl skutečný problém. Třeba takový web měšec.cz, ten je ve všem, co se týče peněz, daní apod velice dobrý.

A jak "nejsou papíry"? To si je nemůžu vytisknout, nebo jsou změny ve formuláři?

termit256:
To už je kapku mimo moje chápání. To jako Alče nebude vadit, když si do nákladů na podnikán započítám domek, co sem postavil a začal pouřžívat pro normální bydlení pět let před tím, než jsem s podnikáním začal? A když do toho zahrnu i herní NB, co mám už 4. rokem (když 2021 počítám jako "plný rok").

Pokud to fakt takle jde, tak jen jedno slovo: LOL Shocked


Naposledy upravil ludvik_walter dne pá leden 01 2021, 22:23, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8822
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá leden 01 2021, 22:22    Předmět: Citovat

ludvik_walter napsal(a):
Vole, kolik to zabere času? Čtyři hodiny? Smile
To se dá vyšetřit v sebenaplněnějším rozvrhu... Laughing

Že mě takto tituluješ ty i "tobě podobní", to jaksi přehlížím - ale když vidím, jakou máš představu o tom "papírování", tak potěš koště.
A to ti tady radí jiní borci, než jsem já - i když i já mám zkušenost s 11 lety OSVČ (na plný úvazek) a pak ještě 7 let jako přivýdělek k penzi Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1879
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: pá leden 01 2021, 22:25    Předmět: Citovat

ludvik_walter
Já jen doufám, že až budeš zakládat tu rodinu, tak si taky přehneš A4 a budeš psát plusy a mínusy Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ludvik_walter



Založen: Dec 24, 2020
Příspěvky: 42

PříspěvekZaslal: pá leden 01 2021, 22:25    Předmět: Citovat

kokun: Jelikož o tom nic nevím, tak se tu ptám. A protože o tom nic nevím, moje dotazy tomu odpovídají.

Spíš prostě celý život nerozumím lidem, co se posmívají někomu, kdo začne s novým tématem, a tápe v něm. Confused

scorpions-cz: myslím, že je vždy dobré k problému přistupovat takticky, namísto toho, ty děcka prostě narobit, a pak chtít na ně finanční podporu. Tys s nad založil rodinu bez rozmyslu? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Další
Strana 7 z 12

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund