Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

OWON OW18D-skúsenosti

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Deather



Založen: Apr 17, 2007
Příspěvky: 408
Bydliště: Liptov

PříspěvekZaslal: st prosinec 09 2020, 14:56    Předmět: OWON OW18D-skúsenosti Citovat

Ahojte!
Idem si kupovať nový multimeter. Po tomto OWONe už dlhšie pozerám,no neviem sa rozhodnúť.
https://www.tme.eu/sk/details/ow18d/digitalne-multimetre-prenosne/owon/
Potreboval by som nejaké reálne skúsenosti, oplatí sa ho kupovať?
Je až podozrivo lacný na to čo ponúka.
Podotýkam, že nepotrebujem nejaký extra profi prístroj. Ide mi hlavne o spoľahlivosť.
Ďakujem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mikras



Založen: Sep 04, 2019
Příspěvky: 535
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st prosinec 09 2020, 16:16    Předmět: Citovat

Ahoj. Měřit to asi bude. Zkusil jsem si dát do vyhledávače "OW18D OWON" a google mi našel spoustu obrázků, každý jiný. Jako by pod tím označením bylo několik druhů, nebo mutací...
Každopádně, nemám dobrou zkušenost s multimetrama, co mají bargraf. Asi to má nahrazovat analogovou ručičku. Budiž. Ale při měření odporů a hlavně při funkci propískávačky to pípne teprve až když bargraf dorazí na druhou stranu displeje. Takže je to naprd.
V práci nás vybavili před lety METEX M-3850. Umí to sběr dat po RS232 a já nevím co ještě. Je to hezký, ale nepotřeboval jsem to nikdy. Propískávačka je ale nepoužitelná. Měření AC napětí je šílenost, jelikož to rychle vzorkuje a okamžitě podle změřené hodnoty přepíná automatický rozsah. Sám se vypíná a to zrovna v tu nejmíň vhodnou dobu. A pak znovu nastavovat do mauálního režimu.
Jako tu propískávačku jsem si koupil v sámošce DT-380D+ za 140,-Kč. Bohužel se mu polámaly kontakty v přepínači... a tak taky koukám po něčem novým Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st prosinec 09 2020, 16:45    Předmět: Citovat

Ja na tom multimetru nic zvlastniho nevidim, proste cinsky multimetr jakych je 12 do tuctu. Pipak nema s bargrafem nic spolecneho. bargraf pouzitelny je, ale ne kdyz dela multimetr 2 mereni za sekundu. Kdyz si na svem multimetru nastavim treba 200 mereni/sec, je pouzitelny docela dobre. Je rychlejsi nez rucicka, muzes si nastavit offset apod. coz u ruckovych nejde atd....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6078
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: st prosinec 09 2020, 16:53    Předmět: Citovat

Pípák má.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: st prosinec 09 2020, 17:53    Předmět: Citovat

Mám Owon OW18B, z GME.
Není úplně špatný, ale má určité nectnosti.

Pípák nasazuje nějak neostře, po prvním písknutí je navíc prodleva.

Při automatickém měření DC (napětí Ni-MH aku) na automatiku občas nezměří nic, jen jakoby nějaké napětí naindukované v přívodech. Při ručním zvolení rozsahu měří hned.
Tedy hned, celkem dlouho to iteruje.

Kondenzátory měří dobře.

V práci mám Proskit MT-1710 a s tím se mi měří líp (ten zas při každém přepnutí pípá, což je otravné).


Naposledy upravil Nagant dne st prosinec 09 2020, 18:00, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Deather



Založen: Apr 17, 2007
Příspěvky: 408
Bydliště: Liptov

PříspěvekZaslal: st prosinec 09 2020, 17:58    Předmět: Citovat

Ďakujem všetkým za odpovede.
Nagant, takže podľa Teba radšej ísť do niečoho iného? Napr UNI-T?
Našiel som aj nejakú značku AXIOMET, tuším sú to Poliaci heh. NEviem či sa dá tomu veriť.
Ten OWON vyzerá dobre, cena je OK, no ak to má také pomalé meranie, tak nič moc..Ja práve chcem merák s automatickým rozsahom. V robote mám práve FLUKE, no tie sú dosť drahé..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: st prosinec 09 2020, 18:07    Předmět: Citovat

Nevím, já s dnešními UNI-T nemám žádnou zkušenost.
Mám UNI-T DT-830D asi z r.1995, a kdyby mu spolehlivě přepínal otočný spínač, tak mi vydrží věky, na propískávání je ideální.

Zezačátku mi šel u toho OWONu pípák ultra mizerně, podezíral jsem měřicí šňůry, koupil dvoje nové. A pak to nějak začlo myslím chodit i s těmi původními.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7888
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: st prosinec 09 2020, 23:46    Předmět: Citovat

Za cca 1000CZK bych koupil raději nějaký UNI-T. Jejich multimetry docela fungují a poslouží. Ale spíš bych si připlatil pát tisíc Kč za nějaký Brymen. Metex zkrachoval tak roku 2004, nebo kdy... METEX M-3850 jsem našel v tištěném katalogu GME z roku 1997, je to zastaralý přístroj. Ale prodával se kdoví do kdy. https://www.radiomuseum.org/r/metex_digital_multimeter_m_3850_d.html
_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deather



Založen: Apr 17, 2007
Příspěvky: 408
Bydliště: Liptov

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10 2020, 7:13    Předmět: Citovat

Hydrawerk, presne toto som si myslel. Asi lepsi bude nejaky UNI-T. Je to asi spolahlivejsia znacka merakov. Tusim aj moj predosly starucky merak bol UNI-T a fungoval, vlastne aj funguje, roky. Teraz som ho posunul ocovi. Ten merak so mnou prezil hodne. Tak si pojdem do nejakej rady UNI-T.
Nasiel som tieto: https://www.tme.eu/sk/details/ut70a/digitalne-multimetre-prenosne/uni-t/ . Tento ale nema automaticke prepinanie rozsahov. Ma ale indukcnost, hFe...
https://www.tme.eu/sk/details/ut191t/digitalne-multimetre-prenosne/uni-t/
https://www.tme.eu/sk/details/ut139c/digitalne-multimetre-prenosne/uni-t/
https://www.tme.eu/sk/details/ut139s/digitalne-multimetre-prenosne/uni-t/
Ten posledny ma zaujimavy display.
Co poviete, do ktoreho ist?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7888
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10 2020, 20:58    Předmět: Citovat

Co nějaký Brymen? Jsou za různé ceny, třeba by se ti některý líbil. https://www.tme.eu/sk/details/bm233/digitalne-multimetre-prenosne/brymen/
_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deather



Založen: Apr 17, 2007
Příspěvky: 408
Bydliště: Liptov

PříspěvekZaslal: pá prosinec 11 2020, 7:14    Předmět: Citovat

Hydrawek, Brymen nepoznam. Je to spolahliva znacka?
Zbezne som si kukol ponuku tych merakov Brymen, tak su to ine ceny..
https://www.tme.eu/sk/details/bm906/digitalne-multimetre-prenosne/brymen/bm906s/ Tento ma zaujal, no 80EUR je dost. Jedine minus to ma, ze prud meria iba do 9A. Teplotu od -50 do+1000C, co je super, no kapacitu kondikov len do 3000uF. Zasa meria od 10pF. No je to tazke...
V com je lepsi Brymen od UNI-T?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deather



Založen: Apr 17, 2007
Příspěvky: 408
Bydliště: Liptov

PříspěvekZaslal: pá prosinec 18 2020, 14:25    Předmět: Citovat

Tak po dlhsej uvahe som viac-menej rozhodnuty pre tento AXIOMET:
https://www.tme.eu/sk/details/ax-160ip/digitalne-multimetre-prenosne/axiomet/
Len ma zaraza ze vela recenzii na neho neni. Nasiel som len jednu rumunsku a celkom si ho pochvalovali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33842
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá prosinec 18 2020, 14:37    Předmět: Citovat

Kedze Axiomet je znacka firmy TME, vela recenzii asi nebude. Keby si zistil skutocneho vyrobcu, tak najdes aj dalsie recenzie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deather



Založen: Apr 17, 2007
Příspěvky: 408
Bydliště: Liptov

PříspěvekZaslal: út prosinec 29 2020, 6:57    Předmět: Citovat

Tak nakoniec som vzal ten AXIOMET AX-160IP.
Prv som sa bál tejto značky a aj dotykového ovládania. Ale spokojný som.
To ovládanie je návykové. Páči sa mi rýchlosť reakcií toho meráku.
Ďakujem všetkým za rady a prajem krásny nový rok!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund