Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tester součástek, C včt. ESR, L, R, D..
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tom666



Založen: Feb 11, 2010
Příspěvky: 10
Bydliště: SK - Nitra

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2015, 18:10    Předmět: Citovat

radioelectrum napsal(a):
... umí tyto měřiče měřit kapacitu kondenzátoru i zapájené v desce ? ...

Novsie verzie softwaru (od revizie 260) obsahuju funkciu "C+ESR@TP1:3" umoznujucu merat kondenzatory 2μF az 50mF priamo v obvode.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7864
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne listopad 15 2015, 22:04    Předmět: Citovat

DPS jsou zase v prodeji. http://avrtester.tode.cz/index.php?p=cena
Není to reklama, nic jsem od nich zatím nekupoval.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7864
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po prosinec 21 2015, 0:51    Předmět: Citovat

Pro vás asi žádná novinka, ale zjistil jsem, že pro stažení odtud http://www.mikrocontroller.net/svnbrowser/transistortester/Software/trunk/mega328/
je nutno kliknout na Download GNU tarball.



transistortester karl heinz.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  transistortester karl heinz.png
 Velikost:  126.41 kB
 Staženo:  271 krát


_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2106
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: st únor 06 2019, 23:08    Předmět: Citovat

Hydrawerk napsal(a):
DPS jsou zase v prodeji. http://avrtester.tode.cz/index.php?p=cena
Není to reklama, nic jsem od nich zatím nekupoval.
Kdo si tento měřič pořizoval a jak je s ním spokjojen? Chci si něco pořídit, a to především na testování elektrolytických kondenzátorů bez nutnosti vypájení. Tak mne zajímá jestli je na trhu za těch pár let něco lepšího nebo mám jít do tohoto. Setkal jsme se c čánským ESR mřičem co je schopný ukázat že ne kondík dobrý i když je očividně nafouklý a má téměř nulovou kapacitu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Panda38



Založen: Nov 21, 2012
Příspěvky: 713
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot

PříspěvekZaslal: čt únor 07 2019, 0:02    Předmět: Citovat

Stavěl jsem si tento Markusův AVR tester. Čínské testery jsou také podle něj, je to všechno na jeden způsob. AVR tester vypadá sice univerzálně, ale měří hodnoty součástek jen pomocí 2 odporů (680 a 470K), to je příliš velký interval mezi odpory, tak je silně nepřesný. Je to fakt jen zkoušečka na hrubý odhad součástky, ne měřidlo. ESR měří přes odpor 680 a používá dost dlouhý měřící čas, spíš je to jen hrubý indikátor ESR, navíc dost závislý na kapacitě kondenzátoru. Na zodpovědnější měření je lepší spíš něco jiného. Např. odpory v pásmu desítek kOhm měří s chybovostí několika procent. Přesnost měření ESR se dá zkontrolovat předřazením odporu s malou hodnotou, kdy by měl výsledek odpovídat součtu - tam je vidět, že si AVR tester dost vymýšlí (odchylky až desítky procent).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Milda134



Založen: Sep 11, 2013
Příspěvky: 70
Bydliště: jižně od Vyškova

PříspěvekZaslal: čt únor 07 2019, 3:18    Předmět: Citovat

Mám jenom takovou technickou poznámečku, tyhle testery měří sice jenom za pomocí těchto dvou odporů (nutno použít v toleranci 0.1% a pro CZJKP1, níže uvedeným měřidlem se to fakt vybrat dá), ale zde mám aktuální obrázky při měření odporu 100K / 0,02% a myslím si, že výsledek je na zkoušečku s odhadem hodnoty více než dobrý a jako praktik bych se rád vyjádřil k měření elytů, většina z nás ví, že měření kapacit je náročná disciplína a AVR testeru to možná trvá déle, možná není přesný, ale VŽDY a neomylně označil vyšší hodnotou ESR vadný elyt, kupodivu ty dobré měly hodnotu řádově nižší. Znám více lidí, kteří tento malý zázrak Marcuse a K.H.K. mají, porovnávali hodnoty měření odporů i některých kondíků s vícemístnými METEXY apod. a pochvalovali si jeho přesnost. Odpor na obrázku by sice mohl být hodnotou mimo, ale mám doma čtyři kusy a kupodivu při měření metráckým M1T290 po tepelném ustálení tohoto laboratorního měřidla byla hodnota všech vždy 100.00 KOhm.

p.s. pár přesných kondíků by se tady také našlo Smile






Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


Naposledy upravil Milda134 dne so únor 09 2019, 7:52, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Panda38



Založen: Nov 21, 2012
Příspěvky: 713
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot

PříspěvekZaslal: čt únor 07 2019, 8:40    Předmět: Citovat

Asi jsem náročnější (tak si vyvíjím vlastní přesnější tester). Smile Jo pokud ta přesnost stačí. AVR tester má problém s měřením odporů v hodnotách v pásmu 15 až 60 kOhm, kde odchylka může dělat několik procent (kvůli systematické chybě, kde nepomůže vyšší přesnost součástek) - v tomto pásmu se kříží křivky obou odporů a je tam nižší přesnost, s tím je potřeba počítat. Jinak v pásmech 100 Ohm..15 kOhm a 60 kOhm..5 MOhm se drží v toleranci do 1% (testoval jsem přesnou dekádou a i to odpovídá jejich uváděným tabulkám). Přesnost měření kondenzátorů se v pásmech 100pF až 20 uF pohybuje v toleranci do asi 2%, ale je vhodnější použít krystal (a raději rychlejší než 8 MHz), jinak jde chybovost k 5%. U cívek je chybovost v pásmu 500 uH do 200 mH typicky tak do 5% (ale cívky se měří nejhůř jak víme). U ESR to jde do desítek procent, obzvláště by to bylo nepřesné s procesorem ATmega8, který má referenci 2.56V (vyšší typy jsou na tom líp s referencí 1V). Jo na jednoduchost přístroje z toho vytáhli maximum co se dá.

Test s odporovou dekádou:



AVR_tester_presnost_mereni_odporu.jpg
 Komentář:
 Velikost:  33.19 kB
 Zobrazeno:  167 krát

AVR_tester_presnost_mereni_odporu.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2106
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: čt únor 07 2019, 9:06    Předmět: Citovat

asi jsem se blbě vyjádřil. Nejde mi o přesnost, ale o spolehlivost, o přístroj co spolehlivě odhalí vadný elyt bez nutnosti vypájení. Jde mi především o opravy zdrojů běžné spotřební elektroniky. Možnost měření ostatních součástek beru pouze jeko bonus navíc. Co mi doporuřujete.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4476
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: čt únor 07 2019, 9:15    Předmět: Citovat

Na orientační měření zapájených kondenzátorů je dobrý ESR Tester od p. Zajíce.
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Panda38



Založen: Nov 21, 2012
Příspěvky: 713
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot

PříspěvekZaslal: čt únor 07 2019, 9:32    Předmět: Citovat

Napadá mě, že při měření ESR zapájených kondenzátorů je vlastně na škodu příliš vysoký měřící kmitočet, resp. krátký čas měření. Což se bude týkat jak AVR testeru, tak i Zajícova. Protože měřidlo indikuje nízký ESR keramického kondenzátoru, připojeného paralelně k měřenému elytu. Správný ESR tester by měl jednak ukázat kapacitu (což AVR zajistí) a jednak kapacitě přizpůsobit dobu měření ESR, aby se neuplatnil nízký ESR paralelní keramiky. Tyhle běžné měřáčky s tím nepočítají. AVR umí změřit i ESR malých kapacit, což je tady na škodu a zkreslí to výsledek (vadný kondenzátor se jeví jako dobrý).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2725
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: čt únor 07 2019, 17:47    Předmět: Citovat

Nemá někdo měřák, co nabízí Behemot?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petula



Založen: May 22, 2016
Příspěvky: 855
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav

PříspěvekZaslal: pá únor 08 2019, 18:19    Předmět: Citovat

snad vám pomůže tento článek https://meettechniek.info/passive/capacitance.html

Tato aplikační zpráva Tektronixu je také k věci. Netřeba mít zrovna jejich přístroje, stačí klasický funkční generátor a osciloskop a dosahne se téhož:

https://www.google.co.uk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=14&ved=2ahUKEwjO0rf_16zgAhXypYsKHWfCAQ44ChAWMAN6BAgHEAI&url=https%3A%2F%2Fdownload.tek.com%2Fdocument%2F75W_28152_0_MR_Letter.pdf&usg=AOvVaw2QEoZKE7zYn7eyIp9v7D-J
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7070
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá únor 08 2019, 21:00    Předmět: Citovat

pro ty natvrdlé, pomalu myslící a vůbec jednodušší: tek.com/ 75W_28152_0_MR_Letter.pdf
_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kaja4



Založen: Sep 28, 2008
Příspěvky: 445
Bydliště: kraj olomoucký

PříspěvekZaslal: čt červen 13 2019, 10:40    Předmět: Citovat

Mnou oplášťovaný AVR tester,zakoupený od fandapro.
Napájení 6x baterie AAA-baterie uvnitř.



AVR.jpg
 Komentář:
 Velikost:  283.61 kB
 Zobrazeno:  174 krát

AVR.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pospisjak



Založen: Apr 10, 2009
Příspěvky: 214
Bydliště: Blanensko

PříspěvekZaslal: st prosinec 02 2020, 16:54    Předmět: Citovat

Pořídil jsem grafický tester součástek s označením GM328A .
Tester při autokalibraci kromě zkratování vývodů vyžaduje i připojení kondenzátorů. Nejprve >100 nF a poté něco kolem 10 nF. Asi si tím kalibruje nějaké dva rozsahy. Vlastní měření kapacity potom lze kalibrovat samostatně.
Přemýšlím, jaký kondenzátor bude vhodný pro onu občasnou kalibraci.
Běžně jsou tolerance ± 10 %.
Nejpřesnější jsem našel v TME ± 2 % polypropylénové kondenzátory, MKP-01 za 20 Kč, nepíšou nic o ESR, pokud by to mělo na kalibraci vliv.
Máte někdo zkušenost, pomocí jakých kondíků kalibrovat orientačně měřidlo, sloužící k třídění vykuchaných součástek? Žádný laboratorní provoz to není, na to bych nešel s takovýmhle měřáčkem za 500,-



GM328A.png
 Komentář:
 Velikost:  269.71 kB
 Zobrazeno:  109 krát

GM328A.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Další
Strana 12 z 14

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund