Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesla SM 260
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 19, 20, 21  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 797
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: út leden 29 2019, 21:15    Předmět: Citovat

červeně vadný kus, zeleně dobrý kus
- mezi B-E T19 (při PLAY by mělo být 0,8 V) 0,8V 0,8V
- mezi B-E T17 (při PLAY by mělo být cca 0,2 V)0,85V 0,2V
- mezi B-E T16 (při PLAY by opět mělo být cca 0,6 až 0,8 V)0,79V 0,8V
- mezi C-E T16 (při PLAY by mělo být blízké 0 V)1,6V 0,13V
- na kondenzátoru C13 (při 5,7 V, při PLAY cca 3,3 V)3,18V 4,24V
- na odporu R25 cca 7,1 V a při PLAY okolo 4,7 V (při 3,3 V na C13)4,78V 5,66V
Našel jsem ještě nový, nepoužitý, nepájený KF517B, (diodový test OK) tak jsem ho na T16 vyměnil (deska už naříká)
ale hodnoty se téměř nezměnily.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: út leden 29 2019, 21:54    Předmět: Citovat

Takže se spínají současně tranzistory T17 i T19 a přizemní se oba vývody motorku. Ještě zkus změřit napětí mezi C-E T18, jestli tam taky bude cca těch 1,6 V? Za současné sepnutí T17 i T19 při PLAY může snad jedině porucha na modulu DO, když jinak rychlé chody fungují, tj. vždycky se sepne buď T17 nebo T19. Zkus použít druhý modul.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út leden 29 2019, 23:13    Předmět: Citovat

Tak trochu jedovatě se optám: Ta MH74188 je ta z Hadexu, nebo originál?
Taky mě už napadlo, že když máš po ruce tolik strojů stejného typu, tak proč se tu musí řešit taková píčovinka, co by se ukázala /či neukázala/ prostou záměnou desky DO ze stejného stroje?
Jestli už nic, tak jdi po keramikách na desce DO. Moc jich tam zas není. Už jednou způsoboval svod jednoho supermitového 68n nepěkný věci.
Řešíš tranzistory a v tranzistorech to evidentně není - sorry, ale teď zrovna mi přijdeš jako internetovej měnič součástek, co si někde od nějakýho blba něco přečet a jede podle toho.
To je rozhodně špatně. Pokud nechceš měnit desky DO, běž po těch nejporuchovějších součástkách a to jsou na DO desce keramiky, elyty tam téměř nejsou a když, tak by to chodilo snad i bez nich

No, jdu měřit KU601 do zesilovače a ráno se podívám, jak to dopadlo Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 797
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: st leden 30 2019, 0:12    Předmět: Citovat

C-E T18 = 2,51V
Než jsem začal cokoliv dělat, tak jsem vyzkoušel mechaniku a desku DO na jiném stroji,všechno funkční. Tím jsem začal a z toho vycházel. Dnes jsem si půjčil desky DO z dalších funkčních! strojů, a nepochopitelně ze čtyř fungovala jen jedna. Tu jsem tam nechal, a když jsem ostatní vrátil tak fungují ve všech. Asi se některé navzájem nemusíSmile Podstatné je, že teď už to maká, a ty další taky. Teda mechanika maká, jinak ještě hraje slabě jeden kanál a guma na kladce je tvrdá jak beton. Ale to s tím nesouvisíWink
---Paměť 2x z Hadexu a 2x originál (viz. foto) Jinak vůbec nejsem závislej na tom, aby to muselo pracovat. Opravdu jsem to mohl vzít z rozebranejch mašin, ale nechtěl jsem být tím "internetovým měničem" Vlastně se tím pořád učím, jak jsem již vícekrát psal, jsem strojařWink
elektrosvit*** díky za rady a trpělivost



DSCN9838.JPG
 Komentář:
 Velikost:  240.39 kB
 Zobrazeno:  212 krát

DSCN9838.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Robert18



Založen: Apr 15, 2009
Příspěvky: 335

PříspěvekZaslal: st leden 30 2019, 20:22    Předmět: Citovat

Všechny desky koukám SM 260, nebo SP 210 stačí jedno hradlo a běžná drobotina a je z toho do modul do SM 261 (autoplay a autorew).

Tak dlouho mě tam to místo štvalo a vrtalo hlavou až jsem to osadil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Robert18



Založen: Apr 15, 2009
Příspěvky: 335

PříspěvekZaslal: st leden 30 2019, 20:36    Předmět: Citovat

Taky mám jeden rezervní.
Nějaké keramiky jsem taky měnil. Původně jsem je měl za bezproblémový a trvanlivý díl.
Co se taky může rozbít na keramice - no a pak jsem zjistil, že to není pravda.



260.jpg
 Komentář:
 Velikost:  289.5 kB
 Zobrazeno:  149 krát

260.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 797
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: út listopad 03 2020, 19:12    Předmět: Citovat

Zkusím to tady:-) Dotaz. Kterou elektroniku by jste hodnotili jako lepší,
z SM260 nebo M710a ?
---Na některém vlákně tady jsem se dočetl, že u SP210 vyměnili elektroniku z K10 za elektroniku z M710a, a výsledek je příjemně překvapil. Muselo by se to vyměnit včetně motoru a regulace otáček. I ten spínající magnet by se tam musel přidat.
---Na všechno tady mám materiál, tak jestli má cenu "utrácet chuťočas" ? Help me
Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: út listopad 03 2020, 22:17    Předmět: Citovat

SM260
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Robert18



Založen: Apr 15, 2009
Příspěvky: 335

PříspěvekZaslal: st listopad 04 2020, 18:48    Předmět: Citovat

U SP210 se nedivím není to vlastně magneťák
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jeremy2001



Založen: Nov 13, 2005
Příspěvky: 68

PříspěvekZaslal: čt únor 04 2021, 16:34    Předmět: Citovat

Ahojte chlapi, nechcem zakladať novú tému, tak píšem tu:
Na bazoši som zohnal tento kazeťák, no a nejdú otvoriť dvierka, môže tam byť niečo mechanicky poškodené?
Ďakujem za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: čt únor 04 2021, 16:45    Předmět: Citovat

Je v tom kazeta?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jeremy2001



Založen: Nov 13, 2005
Příspěvky: 68

PříspěvekZaslal: čt únor 04 2021, 17:06    Předmět: Citovat

Kazeta tam nie je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: čt únor 04 2021, 17:15    Předmět: Citovat

Tak to nebude to co jsem myslel. Tyhle mechaniky se dají lehce zavřít s nedostatečně zasunutou kazetou a pak se to špatně otevírá.
Rozeber, uvidíš. Já to dělám prakticky vždy, jen tak se dozvíš, co jsi vůbec koupil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lubos1961



Založen: Jul 20, 2010
Příspěvky: 397
Bydliště: Nový Jičín

PříspěvekZaslal: čt únor 04 2021, 23:47    Předmět: Citovat

Ten mechanismus otvírání je vcelku zcela prostý. Na hřídelce je uchycen kývavě pohybující se mechanismus. Na jednom konci toho mechanismu je západka která jistí dvířka v zavřeném stavu a na druhém konci pružinka udržující tu západku v zavřeném stavu. Aby se daly dvířka otevřít, je na kývavém mechanismu proti vyvolávané síle pržinky plechové prodloužení do kterého zatlačí tlačítko při stisku otevřeví dvířek. Už se mi stalo že toto plechové prodloužení bylo mírně ohnuté a nechtělo poté dvířka řádně otvírat. Blbě se to popisuje, snad pomůže foto.


Otvírání dvířek1.jpg
 Komentář:
 Velikost:  147.12 kB
 Zobrazeno:  83 krát

Otvírání dvířek1.jpg



Otvírání dvířek2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  165.5 kB
 Zobrazeno:  59 krát

Otvírání dvířek2.jpg



Otvírání dvířek3.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Otvírání dvířek3.jpg
 Velikost:  148.34 kB
 Staženo:  59 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jeremy2001



Založen: Nov 13, 2005
Příspěvky: 68

PříspěvekZaslal: pá únor 05 2021, 18:07    Předmět: Citovat

Ďakujem za popis a foto. Tak som to rozobral, a neverili by ste, bola tam spadnutá a zaseknutá kancelárska sponka, ktorá blokovala otvorenie dvierok. Dvierka sa teraz otvárajú normálne. Odskúšal som aj funkcie s kazetou, pretáčanie funguje do obidvoch strán ale prehrávanie ide len keď držím tlačidlo zapnutia posuvu, keď tlačidlo pustím, prehrávanie zastane. Vedeli by ste mi s týmto problémom poradiť ?

Naposledy upravil Jeremy2001 dne so únor 06 2021, 7:05, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 19, 20, 21  Další
Strana 12 z 21

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund