Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Adaptér pro aku vrtačku
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31853
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá duben 02 2010, 17:47    Předmět: Citovat

czatlantis napsal(a):
no ta gelovka bude mít v akuvrtačce tak 15cyklů... Rolling Eyes

Atlan napsal(a):
myslis ze mu nezvladne tie 7A odbery na chvilku Very Happy

Jo, ty odběry mu zvládne, ale nezvládne mu to "dlhodobo" připojení na 14,4V. Proč?
Protože:
czatlantis napsal(a):
Jo a kdyžtak 13,7-13,8V, 14,4 je pro rychlonabíjení a to bys po "neoomezeně dlouho" rychle zrušil

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
heldybeldy



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Spišská Belá

PříspěvekZaslal: pá duben 02 2010, 19:28    Předmět: Citovat

14,4V som len tak ohadol, na tolko mi ide palubna siet v aute, tak predpokladam, ze gelovka kedze sa jedna tiez o olovo potrebuje tiez tolko. Samozrejme nastavit menej nieje problem. V UPS-kach gelovky musia dat aj cez 50A a maju 7Ah. Tak 1,2Ah podla toho by mohla davat az okolo 8.5A. To ovsem neviem ci by pri tej hodnote uz motor nestal vzhladom na svoj vnutorny odpor. Pre beznu pracu, pri normalom zatazeni ta gelovka musi stacit...
_________________
Sebestačnosť = sloboda...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31853
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá duben 02 2010, 20:05    Předmět: Citovat

Heldybeldy, ono to na těch "gelovkách" je i napsané - že pro cyklový provoz se dovoluje nabíjet je až na 14,4V, při trvalém pohotovostním provozu se ale nemá překračovat hodnota 13,5V (v nejhorším případě 13,8V). Kdybys je používal častěji a hlavně se podíval, co mají od výrobce na sobě za popis, neplácal bys takové pitomosti. Rozdíl mezi "gelovkou" a běžnou autobaterií je asi takový, jako mezi klackem a katanou...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
heldybeldy



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 488
Bydliště: Spišská Belá

PříspěvekZaslal: pá duben 02 2010, 22:01    Předmět: Citovat

EKKAR-pitomosti tu placas sam, hlavne ked tu uvadzas, ze ked je H2SO4 fyzicky viazana na nejaky neutralny gel, ci ine, tak zrazu to bude nieco ine ako oloveny akumulator. Vyrobca sice moze udavat napatia na stitku, ale skutocnost bude hodne zavisla aj od "hustoty gelu". Stretol som sa s pripadom, ked nove baterky do skutra vykazovali podstatne mensiu kapacitu ako tie stare, povodne. Pri zistovani priciny som zistil, ze nabijac ich nabijal ani nie do polovice, zatial co tie stare normalne. Stacilo zdvihnut napatie na adapteri z 28 V na 28.8V a problem bol vyrieseny. Pritom sa jednalo o stejny typ baterie a aj vyrobcu. Presnu hodnotu plynovania (zrejme bude u kazdeho aku trocha ina), by sa dalo urcit meranim. Ak nabity aku budem dalej nabijat malym prudom (0.001Q), tak po nejakom case sa hodnota napatia ustali prave pri tejto hodnote. Na tuto hodnotu potom mozem trvale pripojit AKU, bez rizika jeho poskodenia nadmernym plynovanim...
_________________
Sebestačnosť = sloboda...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31853
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá duben 02 2010, 22:23    Předmět: Citovat

Je rozdíl mezi gelovkou a "gelovkou". Přitom to, co se dnes pod názvem "gelovka" běžně prodává už dávno žádný gel neobsahuje - jen elektrolyt nasáknutý do syntetické tkaniny. Pořád ale platí elektrochemické konstanty - takže pokud je použitá olovo-klejtová technologie s H2SO4 jako elektrolytem, je nejvyšší bezpečné nabíjecí napětí pro trvalé připojení k zálohování 13,8V. Cyklické nabíjení baterií používaných k trakčním účelům (zrovna Tvůj případ se skútrem) je úplně jiná kapitola... Tam se jedná o nabíjení s hlídáním nejvyššího dosaženého napětí, s omezením nabíjecího proudu atd. A že Číňani používají na místě trakčních baterií akumulátory konstruované pro záložní zdroje? To je u nich přece naprosto normální, přece nebudou používat něco, co je výrobně 3x dražší... Takže jabka s hruškama tady nemotám já...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
_luky_



Založen: Jan 28, 2009
Příspěvky: 626
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

PříspěvekZaslal: čt srpen 14 2014, 8:32    Předmět: Citovat

Mám aku s mrtvýma baterkama. Tak jsem provedl test, co to žere. Chtěl jsem tomu udělat kabel a nějaký zdroj.
vrtačka Einhell BPAS 18-2/1 HA
akumulátory 18V/1,2Ah

Při plném stisknutí spouště a zablokovaném vřetenu to bere 25A při 12V a 30A při 18V. Těch 30A je limit zdroje, větší jsem zrovna neměl k dispozici. Ale pro ilustraci to stačí.

Naprázdno při plných otáčkách to bere lehce přes 1A, při "rozumném" zatížení asi 10A.

Takže to asi vyhraje kabel k olověné baterce s připojenou nabíječkou. Tedy bude to vrtačka "s externím akumulátorem". Nová aku vrtačka je už na cestě, takže tohle bude jaksi navíc. Lepší než to vyhodit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
czatlantis



Založen: Jun 10, 2009
Příspěvky: 1012

PříspěvekZaslal: so srpen 23 2014, 19:01    Předmět: Citovat

Zrovna teď jsem dodělal "upgrade" akuvrtačky na kabelovou 12V Laughing

U sebe to cvaknu na autobaterku na které je 13,6V zdroj a funguje to jako záložák pro 12V věci a někde mimo použiju 12V/7Ah olověnej. Takový to "potřebuju dvě díry do plastu" to naprosto v pohodě zvládne.


Rozhodně lepší než ty baterky co měly samovybíjení takový, že je dodávaná nabíječka nezvládla ani plně dobít a když se dobily externím zdrojem, tak za hodinu v klidu už skoro nejely Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: so srpen 23 2014, 19:24    Předmět: Citovat

V profi provozech (hlavně při výrobě) ví velmi dobře, proč to všechno pohání stlačeným vzduchem, protože za baterky by se nedoplatili. Horší je to někde na střeše.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
czatlantis



Založen: Jun 10, 2009
Příspěvky: 1012

PříspěvekZaslal: ne srpen 24 2014, 17:13    Předmět: Citovat

Nepoužívá se vzduch primárně kvůli tomu, aby se co nejvíc minimalizoval kontakt obsluhy s elektrickýma věcma? A taky kvůli bezpečnosti (jiskření atd). Protože jinak nevím jestli má vzduch nějaký výhody oproti motorové třeba vrtačce přímo do elektriky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kbulda



Založen: Oct 23, 2007
Příspěvky: 1525
Bydliště: u Mělníku

PříspěvekZaslal: ne srpen 24 2014, 20:14    Předmět: Citovat

Stlačený vzduch je dražší, než elektrická energie.
Používá se tam , kde je kladen důraz na bezpečnost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: ne srpen 24 2014, 20:55    Předmět: Citovat

Podle mě se vzduchový nářadí používá hlavně pro to, že je trvanlivější a snese hrubší zacházení. Pokud je vzduch správně "upravován" olejem, vydrží ty rotační motorky neuvěřitelnou dobu, než odejdou. Narozdíl od elektrické vrtačky, kde se při nejmenším odporoučí kabel, nebo uhlíky.. (a výpadek takové vrtačky u pásové montáže může být docela průser)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
honzasl



Založen: Oct 16, 2008
Příspěvky: 174

PříspěvekZaslal: ne říjen 18 2020, 20:23    Předmět: Citovat

Dovolím si oživit vlákno:

Leží mi v dílně akuvrtačka einhell 18V, dostal jsem ji k vánocům jako kluk, je mi líto ji vyhodit. Akumulátory má 18V Ni-Cd, dááávno už jsou mrtvé. Profi repase z fabriky by převýšila cenu vrtačky, jak již tady byl zmíněno před mnoha lety a dneska, když máme lidl a parkside....

ALE

Od té doby, co už jsem velký kluk jedu všechno akunářadí na Bosch 18V, takže by mě stačilo adaptovat Einhell na baterie Bosch. Hledám, jak mechanicky nabastlit Bosch baterie na stávající vrtačku a vlastně na cokoli.

Ideální je pro mě odpověď: Kup náhradní díl na nářadí XX, číslo YY, a to přišroubuj a přilep na svou Einhell.... Máte někdo nějaké zkušenosti?

A používáte někdo baterie z Akunářadí i jinde, než výrobce zamýšlel?

------

Jo a k tomu vzduchu: Zásadní výhoda vzduchového nářadí je ta, že je to bezpečné a že to nemusí mít revize. Doma je to fuk, ve fabrice, kde jich je stovky to je fakt výhoda. Zároveň jsou lehčí. do ruky.
Ekonomika je věc druhá, vzduch je drahej, zejména pokud se teplo z komresorů vypouští pánubohu do oken a rozvody syčí....

No a stejně, když dneska stavíme novou linku, budou všechny utahováky elektrické, protože vzduchové neumí precizně nastavit moment a hlavně neumí do databáze ukládat záznamy o dosaženém momentu a počtu otáček...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
microlan



Založen: May 09, 2017
Příspěvky: 1647
Bydliště: Kósek vod Brna

PříspěvekZaslal: po říjen 19 2020, 7:40    Předmět: Citovat

Koupil jsem adapter, podobný jako v odkazu. Je to teď jen o něco vyšší, ale 6Ah li-ion za sobotu kádrosartonování nevybiju.

https://www.ebay.com/itm/For-DEWALT-Milwaukee-Converter-to-RYOBI-18V-CORDLESS-PLUG-TOOL-Battery-Adapter/174476320998?hash=item289f9960e6:g:f2MAAOSwfs9fLg5~
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5017
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po říjen 19 2020, 8:29    Předmět: Citovat

Adaptéry jsou prima věc. Netušil jsem, že existují. Bohužel jsou v prodeji jen pro cca pět značkových výrobců.
Přitom by spousta lidí potřebovala adaptér na noname vrtačku ze sběrného dvora na baterie z Lídlu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honzasl



Založen: Oct 16, 2008
Příspěvky: 174

PříspěvekZaslal: po říjen 19 2020, 14:01    Předmět: Citovat

Tak jsem asi našel, co jsem hledal:

For-Makita-18V-Bosch-18V-Li-ion-Battery-to-DIY-Cable-Connect-Output-Adapter

Dokonce je to obojetné na Makitu a Bosch. Tak to zkusím.

Díky za pomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund