Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

STB Di-Way Pro 2020
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17512
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne září 13 2020, 15:06    Předmět: Citovat

Neřeš to.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JoDiK



Založen: Jan 10, 2018
Příspěvky: 520
Bydliště: Olomoucký kraj

PříspěvekZaslal: ne říjen 11 2020, 17:58    Předmět: Re: STB Di-Way Pro 2020 Citovat

Celeron napsal(a):
Pár dní tu testuju tenhle STB. Zatím jsem nenarazil na žádnej problém...
Za mě dobrý, jdu ještě pro jeden. Měl jsem na stole o několik řádů horší hrůzy.

Jsem se tedy spolehnul na tvoje testování ale bohužel asi mám pech na špatný kousek:
1. co mi nejvíc vadí - nahrává to, jen když se mu zrovna chce, mám tam nastaveno několik týdenních pořadů, které bych rád zkouknul až na ně mám čas, ale vůbec se v nastaveném čase nezapne. Úspěšnost nahrání je tak 10%. Jednou jsem byl zrovna u toho když se výjimečně zapnul, stihl jsem TV přepnout na HDMI vstup ale bohužel už jsem nestih přečíst jakousi chybovou hlášku (anglicky) a zas se to vyplo. A třeba včera jsem byl u TV v čase, když to mělo zapnout a nic, zapnul jsem to ručně a ručně spustil nahrávání.
2. občas (zatím dvakrát) po zapnutí nezobrazil nic, jakoby neměl signál, přitom normálně to ukazuje nejmíň 80% sílu a 100% kvalitu signálu - vypnutí/zapnutí to vyřešilo.
3. občas (tak jedno z deseti zapnutí) nepřipojí USB zařízení (mám tam fungl novou fleshku 32GB).
Asi ho budu reklamovat, bohužel do 14-ti dní jsem to nestihl vrátit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17512
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne říjen 11 2020, 22:56    Předmět: Citovat

Bod 1 nahrávání. Taky jsem s tím na začátku bojoval. Je tam v časovačích drobný rozdíl jestli nahrávání a nebo jen zapnutí na konkrétní program. Určitě to nastavuješ špatně. V menu časovače musíš nastavovat PVR, což je nahrávání. Defaultně tam je Channel - zapnutí a přepnutí na programovou pozici.
Bod 2 Signál a kvalitu mám 100% a nikdy se mi nestalo to co popisuješ.
Bod 3 s USB nemůžu sloužit, mám k němu trvale připojený SSD v krabce USB.
Mám doma 2 ks 2020 a u přibuzných 3 ks a vše se chová mravně.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po říjen 12 2020, 8:21    Předmět: Citovat

Vím, že to sem přesné nepatří, ale v jakém formátu (nečtu to celé) ten STB nahrává? Je to přehratelné na PC normálně? Značkové TV to mají vázané na sebe, takže jinde to přehrát nejde. Teď jsem ale vyzkoušel nahrávat na Sencoru (TV) a tam to nahrává do TS souboru (v H265) a ten jde přehrávat na PC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17512
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po říjen 12 2020, 9:47    Předmět: Citovat

PC to přehraje, BLC nebo VLC.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JoDiK



Založen: Jan 10, 2018
Příspěvky: 520
Bydliště: Olomoucký kraj

PříspěvekZaslal: po říjen 12 2020, 16:04    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Bod 1 nahrávání. Taky jsem s tím na začátku bojoval. V menu časovače musíš nastavovat PVR, což je nahrávání.

To jsem si v manuálu přečetl a samozřejmě tam mám PVR.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17512
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so listopad 28 2020, 16:35    Předmět: Citovat

Narazil jsem po pár týdnech provozu v souvislosti s STB 2020-kou na jednu divnou věc. Pokud se HDMI kabelem připojí PC monitor AOC E2470Sw, tak se dějou podivnosti. Pokud se dívám na cokoliv od ČT a pošlu z STB do PC monitoru cokoliv ve formátu:
1920x1080/28K/50Hz tak monitor maká, zobrazí stejnej formát jako je nastaveno v STB.
Když ale přepnu na jakejkoliv program mimo ČT, tak monitor stále ukazuje rozlišení 1920x1080/28K/50Hz ale za 3-5 sekund se obraz kousne. V ten moment se kousne i zvuk, kterej beru z digitál Cinče na STB.
Jenže divný je, že to dělá jen občas. Pak je několik dní bez problémů a pak zase znova. Pokud ten STB na zkoušku připojím přes HDMI s TV Samsung nebo Panasonic tak to neudělá nikdy, celý týdny bez problémů.
Ještě jeden poznatek, pokud na STB nastavím výstupní formát 576I tak se PC monitor přepne taky na 576I a problém zmizí. Jenže při dalším zapnutí STB se vše vrátí na 1920x1080, takže taky nepoužitelný.
Nějakej problém s komunikací mezi STB a PC monitorem přes HDMI kabel?
Zkoušel jsem i jinej PC monitor Philips a s ním jsem se do stavu zakusování nedostal nikdy. Takže nakonec nějakej bug v AOC monitoru? Sad

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7348

PříspěvekZaslal: so listopad 28 2020, 17:04    Předmět: Citovat

Podle mě bude problém v "inteligenci" obou zařízení. Ten AOC monitor předá seznam podporovaných rozlišení a STB ho načte. Proto po znovuzapnutí zruší těch 576i, které monitor sice pobere, ale nejspíš je oficiálně nenabízí. Ale to nevysvětluje, proč by se to mělo seknout při přepnutí mimo ČT. Jedině že by v STB byla SW chyba a i když má nastavený full HD výstup, při přepnutí na qHD se z toho zblázní. Chyba v AOC by to být neměla. Když nastavím na STB formát výstupu, tak se ho má držet a o tom, co má na vstupu, by se výstup neměl dozvědět. Tohle vypadá, jako kdyby STB na chvíli zkusil follow input, jenže qHD je mimo všechny normy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17512
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so listopad 28 2020, 17:19    Předmět: Citovat

Dobrý, ale proč to dělá třeba jen 1 x za týden a pak to jede bez jakýkoliv změny nastavení STB či PC monitoru? No a jak jsem psal, s Philipsem to nedělá. Takže si náhodně občas nerozumí? Třeba nějakej časovací hazard komunikace přes HDMI?
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7348

PříspěvekZaslal: so listopad 28 2020, 17:27    Předmět: Citovat

Čert ví. Hazard při komunikaci asi ne, tyhle data jedou pomalu v podstatě po i2c. Obrazová data se zase zpětně nijak neověřují. Jedině nějaké hnití v konektoru.
Mně se třeba stává u jednoho IBM monitoru, že pokud ho vypnu do SB, PC si myslí, že je odpojený a rozhodí nastavení oken. Žádný jiný monitor to nedělá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17512
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so listopad 28 2020, 17:54    Předmět: Citovat

Teď to asi dvě hodiny jelo bez problémů, Zoom na 1920x1080/50 a najednou hryzanec a furt dokola. Po přepnutí STB na ČT se STB hned rozjel ale po přepnutí na Zoom zase po 5 sekundách hryz. STB je úplně studenej.
Kabel jsem dal úplně novej a je to stejný. V AOC monitoru jsem zkusil druhej HDMI vstup, stále stejný. Přinesl jsem druhej STB 2020 a zase stejný. Zkusím si půjčit jinej STB a zkusím taky na delší dobu jinej PC monitor aby se ukázalo kde je dílo.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7348

PříspěvekZaslal: so listopad 28 2020, 18:49    Předmět: Citovat

Podle mě demence FW v STB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JoDiK



Založen: Jan 10, 2018
Příspěvky: 520
Bydliště: Olomoucký kraj

PříspěvekZaslal: ne listopad 29 2020, 11:09    Předmět: Citovat

Přidávám pokračování...
Poslal jsem to teda na reklamaci. Odpověděli mi: závada se neprojevila, zřejmě mám prý nekompatibilní USB flash disk (který jsem měl prý poslat se zařízením k otestování) a preventivně vyměnili základní desku.
Připojil jsem tedy jiný disk a po opravě se to chová následovně (jak jsem si myslel - viz Edit...):
Pokud je v době plánovaného týdenního nahrávání zapnutá televize připojená přes HDMI, přičemž to HDMI může i nemusí být na TV zapnuté (přepnuté, aktivní), tak nahrávání normálně funguje. Pokud je ale televize vypnutá, nenahraje se nic.
Tak to teda nevím, co s tím budu dělat...
Edit: tak už zase nevím, udělal jsem test při vypnuté televizi a nahrálo to. Tak to asi funguje, jen když jsem o víkendu na chalupě. Přes týden bez mé přítomnosti to z asi 6-ti nastavených programů nenahraje nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund