Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Selena B215, mazať/nemazať karusel?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vofo



Založen: Oct 24, 2010
Příspěvky: 265
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

PříspěvekZaslal: út září 29 2020, 17:55    Předmět: Citovat

Americkej vypadá takto a je to zcela jiná píseň.... Very Happy


WD 40 USA.jpeg
 Komentář:
 Velikost:  105.46 kB
 Zobrazeno:  88 krát

WD 40 USA.jpeg



_________________
V této republice je hodně věcí na zlepšení i ta Nutella není to co má být.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út září 29 2020, 18:00    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Kdes na tohle prisel?
Ty znas slozeni wd40?
Pokud vim, slozeni firma taji protoze si ho nenechali patentovat. Osobne si myslim, ze to ani patentovat neslo, protoze je to predrazeny petrolej smichany s naftou a olejem Smile

Podívejme na termity - americká verze je patentovaná! Proč kurwa lžeš, čínskej zmetku?
Kde se to dá koupit za koruny?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vofo



Založen: Oct 24, 2010
Příspěvky: 265
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

PříspěvekZaslal: út září 29 2020, 18:09    Předmět: Citovat

To jsem rád, že mne už nepovažujete za osla Very Happy ale začínáte pátrat po nákupu něčeho v obalu co má jinej odsah..inu v kapitalismu platí že obal prodává a k nám na východ se valí ve stejných obalech opravdový šunky...jsme jen lidé druhé kategorie vyznavající demokracii
Sehnat se to dá např. v Anglii.... Very Happy Very Happy

_________________
V této republice je hodně věcí na zlepšení i ta Nutella není to co má být.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út září 29 2020, 18:26    Předmět: Citovat

Ale jistěže nemáme.
Jen napjatě čekáme, kdy se místo linku na čínský web, vytasí backstreet boy s geniálně jednoduchým vysvětlením.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4047
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st září 30 2020, 9:42    Předmět: Citovat

Taky si myslím, že WD40 se na potenciometry vůbec nehodí. Už jenom z toho důvodu, že to je z principu zamýšleného použití (uvolňování zatuhlých dílů) hodně vzlínavé a hlavně vysychavé. Na dlouhodobou konzervaci se to nehodí, během pár dní to vyschne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st září 30 2020, 10:22    Předmět: Citovat

Lukášu ano, on má sice WD bohužel tu schopnost shazovat-rozpouštět oxidy, takže jako "první pomoc" se jeví účinný.
Jenže ty ostatní, naprosto nežádoucí účinky /žere barevné kovy, extra mosazné nýtky/, co se projeví až za pár let, jej z této aplikace naprosto vylučují.
Na potenciometry se mi vůbec neosvědčil ani Kontakt 60, nerozpouští oxidy ani sirníky a vypaří se, než řekneš vir.
Pro tranzistory i elektronky /naposled TP280b v 3. verzi AZK405/ se mi už dlouho, trvale a dobře osvědčuje lehké přelíznutí dráhy a sběrače silikonovým olejem. Starší WN jsem dělal trichlorem, pak lehkou Diavou a i ty se drží.
TP280n /bez krycí fólie u vývodů/ co nejméně, aby se na lehce mastnou dráhu nelepil prach. Potenciometry nad 1M ještě nemám tímto postupem dlouhodobě vyzkoušené.
Do 1M včetně, není vůbec žádný problém. Dokonce ani tehdy, zůstane-li v korekčních obvodech třeba "modrý-zelený hovňák", sice beze svodu. Chtěl jsem tam pár těchto exotů nechat, tak byly 3 týdny všecky trvale připojené na 190V. Zkus, u MP to funguje..
K té AZK405:
Přepojením dvou zemí na budicí desce, jedné země na napěťové desce, perfektním nastavením nových odbručáků i nových trimrů kompenzací, se povedlo dostat klidový i linkový lineární odstup AZK405 na -75dB. Skvělé, jen lehučký šum. Obrovský vliv má výběr EF86.
Nemusí to být zrovna EF806S, stačí vybrat z EF86. Ta elektronka a také natočení jejího stínění, má vliv na celých 10dB odstupu.

Lukosan M-20 v ložisku, pak udělá i z českých TP280-289 a všelijakých starších WN, potenciometry s krásně plynulým "japonským chodem" Very Happy


Naposledy upravil sinclair dne st září 30 2020, 10:48, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33853
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st září 30 2020, 10:43    Předmět: Citovat

Kontakt 60 oxidy rozpusta, daju sa nim vycistit napriklad totalne zozrate kontakty baterii po vyteceni. Len treba tomu mechanicky pomoct. A potom ten bordel utriet. Na nasledne mazanie je vraj Kontakt 61.

Neexistuje zazracny sprej, ktory sa niekam strekne a sam to vycisti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so říjen 03 2020, 10:45    Předmět: Citovat

rudolf02 napsal(a):
No, já nevím. Když vrcholila éra měkčení gumových závěsů reproduktorů, pan Husák z Červenky mi jasně řekl, ničím nemazat. No a když jsem viděl, co udělal Regum s ARZ669, dávám mu za pravdu.


S tím ošetřováním závěsů komplexním postupem jsem začal před mnoha lety já, ale právě proto že jsem věděl jak citlivé to je aby to dopadlo dobře, tak jsem nikdy ten postup nepublikoval veřejně. Když se to udělá dobře tak to závěsu ani tak citlivého reproduktoru jako je ARZ66x (myšleno z hlediska náchylnosti na poškození závěsu chemií) neudělá nic špatného, ba naopak. I po letech jsou ty závěsy zcela v pořádku a v lepším stavu než předtím. Udělal jsem jich mraky a nikdy to dodatečně nic špatného neudělalo (krom počátečních laborací na odpisových reproduktorech, kde jsem právě dolaďoval postup a zkoumal co ještě projde a co ne).
Spousta lidí to ale zkoušela po svém a i přes varování to dopadlo bídně. Je to metoda, která chce cit a zkušenost, nejde k tomu udělat návod že tolik vteřin, takovým množstvím a takovou silou to bude OK.

Dá se tedy říci, že než to udělat blbě tak to nedělat vůbec, ale nesouhlasím s tím že by postup samotný byl špatně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund