Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pravidelné blikání proudu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17682
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt září 24 2020, 21:55    Předmět: Citovat

Achab napsal(a):
Záleží na vlastnostech půdy. Doma jsem při výkopu odkryl FeZn pásku a i po 50 letech vypadala celkem použitelně.

Co tam máš za hlínu? My jsme ve vytěženým hliňáku (asi 2-3 metry) bývalý cihelny. Nyní metr hlíny, pak jíl a pod nim zvodněnej štěrkopísek. Ten jíl je furt mokrej a žere železo a asi i tu měď, takže asi kyselej.
Vodivost taky dobrá. Když jsem ve 0,7 m výkopu pro zemnící pásek namlátil dvě 150 cm zemní tyče, tak jsem byl bohatě pod 5R. Tak tam jsou pro sichr tři, každá po cca 6 m pásku. Uzavřený kolem dokola baráku to kvůli silnici nešlo udělat, takže na krajích a uprostřed. Do toho postaru dva svody a zemění domovního rozvaděče.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kocourekpuci



Založen: Jul 20, 2009
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: pá září 25 2020, 6:18    Předmět: Citovat

Vaše odpovědi jsou skvělé -nepochopil jsem z Vašich odpovědí totál nic.
Než však přišla, postupně jsem vyzkoušel zapojit TV, satelit, modem a NB na všechny zásuvky co v domě jsou, dokonce i na ty nové, co zde elektrikář stvořil.....výsledek je následující. Jedna zásuvka je citlivá hodně, 2 jsou maličko méně citlivé a zbytek má max. 3 blikance za den.
Na 24 hodin jsme odpojili mrazák, i lednici a pravidelné intervaly bliknutí jsou zde stále.

Ale abych potěšil zvědavce.....5 let jel nb bez baterie jen na síťový kabel, jeden modem shořel před lety, kdy tu dováděl v okolí blesk a teď vyhořel po druhé. Koukal jsem do Prohlížeče událostí...v pátek modem odešel asi jen 80x, ale v pondělí skoro 250x (prostě se načetl a vypadl), ale u něj byl zjištěn problém....jak se zadává heslo, tak co 10 výpadek se to heslo samo od sebe změnilo, takže jak to spadlo, párkrát to naskočilo, ale jak to nenaskočilo, jukl jsem na stránku s heslem a bylo jiné, než co jsem zadal já. Takže jsem zadal původní, párkrát se to rozjelo, ale když to tvrdě spadlo, heslo bylo opět jiné.
Od sloupu jsme asi 3 km, vede to přes celou dědinu a někde na trase je naše téčko s odbočkou k nám. Z roku 1993 a ani naš poskytovatel nemá tušení, kde ten kabel vede, v každém případě, před měsícem si tu soused dělal tepelné čerpadlo a bagrem překopli naši přípojku a od toho okamžiku to začalo blbnout.

A k tomu super měřáku....2x volali, jak dojedou a namontují a absolutně ticho po pěšině. Spíš bych se přiklonil k tomu, že já to ovlivnit nemohl a že spíš můj poskytovatel si někde hrál s proudem, protože najednou je ticho, a nic nepadá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5998
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: pá září 25 2020, 6:18    Předmět: Citovat

@Kocourekpuci: závada se dá zodpovědně určit jedině na místě. V první řadě měl nastoupit elektrikář a zjistit, zda je problém ve vnitřní instalaci, nebo na zařízení dodavatele. Podle situace pak závadu opravit, nebo řešit s dodavatelem.


Celeron napsal(a):
Co tam máš za hlínu?

Je to těžko specifikovatelná směs původní hlíny a navážek. Páska je asi 0,5 m hluboko v půdě a 1 až 1,5 m nad hranicí spodní vody, většina trasy pod betonem. Takže půda kolem zemniče nikdy úplně nevysychá, ani nezamrzá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kocourekpuci



Založen: Jul 20, 2009
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: pá září 25 2020, 6:41    Předmět: Citovat

Achabe, myslím, že ani to ne.
Zásuvky a vnitřek kontroloval elektrikář před 14 dny, bednu venku dělala renomovaná firma před 11 lety a vše bylo OK.

Představ si louku co má 8900 m2 a někde je zakopán kabel. Už ho elektrikáři hledali 3x, jednou hledali s proutkem, jednou s minohledačkou a jednou v rojnici a našli prd. Takže v závěru, odborník z elektrárny neví ani kde je téčko, ani kde je kabel a navíc by se musel vykopat a opravit.

A ač ho za 20 let nikdo nenašel, bagristovi se to podařilo hned na poprvé a tak kvalitně, že vyhodil celou dědinu Very Happy


Naposledy upravil Kocourekpuci dne pá září 25 2020, 6:45, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá září 25 2020, 6:44    Předmět: Citovat

Patrně paralelní vesmír. Nebo Cimrman.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12404

PříspěvekZaslal: pá září 25 2020, 8:39    Předmět: Citovat

Kocourekpuci napsal(a):
...jak se zadává heslo, tak co 10 výpadek se to heslo samo od sebe změnilo, takže jak to spadlo, párkrát to naskočilo, ale jak to nenaskočilo, jukl jsem na stránku s heslem a bylo jiné, než co jsem zadal já. Takže jsem zadal původní, párkrát se to rozjelo, ale když to tvrdě spadlo, heslo bylo opět jiné...
To spíš vypadá, že si s tebou někdo hraje. Změna hesla bývá obvykle spojena s resetem do továrního nastavení.
A jak se dostaneš do konfigurační stránky, když máš změněné heslo?
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kocourekpuci



Založen: Jul 20, 2009
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: pá září 25 2020, 15:46    Předmět: Citovat

masar napsal(a):
Kocourekpuci napsal(a):
...jak se zadává heslo, tak co 10 výpadek se to heslo samo od sebe změnilo, takže jak to spadlo, párkrát to naskočilo, ale jak to nenaskočilo, jukl jsem na stránku s heslem a bylo jiné, než co jsem zadal já. Takže jsem zadal původní, párkrát se to rozjelo, ale když to tvrdě spadlo, heslo bylo opět jiné...
To spíš vypadá, že si s tebou někdo hraje. Změna hesla bývá obvykle spojena s resetem do továrního nastavení.
A jak se dostaneš do konfigurační stránky, když máš změněné heslo?
Wink


Měnilo se heslo označené jako "Pre-Shared Key," co se jím můj nb přihlašuje k síti.

Spíš mě zajímalo, co může způsobit blikání v pravidelném tempu, když se dodavatel oháněl jediným argumentem, že za to může moje téčko a můj kabel k domu, o kterém nikdo netuší, kde je. Že by křišťálová koule? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12404

PříspěvekZaslal: pá září 25 2020, 16:16    Předmět: Citovat

Kocourekpuci napsal(a):
...výsledek je následující. Jedna zásuvka je citlivá hodně, 2 jsou maličko méně citlivé a zbytek má max. 3 blikance za den...
Odpověď na otázku, co může způsobovat pravidelné "blikání" popř. výpadky napájení, jsi už dostal. Může to být vadný spoj (zvýšený přechodový odpor) na trase napájecího vedení. Pravidelné zapínání výkonných spotřebičů (např. vysoké rozběhové proudy motorů čerpadel) na poškozeném místě (na společné trase) vyvolá krátkodobý úbytek nebo i výpadek napětí. Pokud je příčina mimo tvůj barák, musí být všechny zásuvky "citlivé" stejně. Chce to prostě registrační voltmetr zapojený v domovním rozvaděči.
Jiný problém je změna přístupového hesla v routeru. To lze měnit buď přístupem do konfigurační stránky routeru nebo resetem do továrního nastavení - můžeš si vybrat. To bude zřejmě jiný problém. Zkus změnit přístupové údaje do konfigurační stránky (defaultně "admin/admin")
Tolik z mé "křišťálové koule".
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4118

PříspěvekZaslal: pá září 25 2020, 16:52    Předmět: Citovat

masar napsal(a):
Pokud je příčina mimo tvůj barák, musí být všechny zásuvky "citlivé" stejně.
Len za predpokladu, že sú všetky na jednej fáze.

Naposledy upravil samec dne út září 29 2020, 8:12, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12404

PříspěvekZaslal: pá září 25 2020, 17:43    Předmět: Citovat

Ano. Pokud by byly na více fázích, bylo by i více vadných spojů.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kocourekpuci



Založen: Jul 20, 2009
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: út září 29 2020, 6:03    Předmět: Citovat

Dobré ráno,
děkuji za vysvětlení, které jsem pochopil i já a je to v podstatě to, co jsem si myslel.
Abych i já odpověděl - zde je vše 3 km daleko. Ústředna na internet, sloup vedení apod. (jediné co zde je, je nějaký nesmysl s bleskojistkama, ale jak je zvykem, ty přijeli opravit až potom, co jsem hlásil, že ze všech zásuvek nám při bouřce lítají jiskry a na zrychlení modemu jsem čekal 10 let, kdy teprve po stížnosti u ČTÚ to dojeli opravit)

V každém přípědě, páni odborníci, děkuji za rady.........vyřešilo se to zajímavým způsobem. 2x jsem mluvil s nějakým zástupcem dodavatele, co měl přidělat měřák, ale nic nepřidělali a teprve po nadhození, že dodavatel si někde "hraje" s proudem to jako zázrakem skončilo a v Protokolech událostí nemám jedinou kritickou chybu.
Myslel jsem si, že 21. století již zázraky neexistují ale zdá se, že ano.

Hezký den
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund