Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výsuvná zásuvka na kuch. linku

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3358
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: čt září 17 2020, 19:42    Předmět: Výsuvná zásuvka na kuch. linku Citovat

Obrátil se na mě známý s prosbou o radu.
Požadavek - "výsuvný" sloupek, 2 až 3 zásuvky, stříbrné provedení.
Máte někdo praktickou zkušenost? Chce to zapustit do bílé pracovní desky. já mám zásuvky na stěně v dřevotřísce klasika ABB Tango s podkrabičkama.

První nástřel Alza
nebo Sapro

Vestavěné USB sem mu po zkušenostech Michala22 rozmluvil Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17510
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt září 17 2020, 23:09    Předmět: Citovat

Já to viděl u jednoho zákazníka. Nevím co to bylo za typ a výrobce. Byla to ještě neobydlená novostavba takže zkušenost domácího asi žádná.
Fungovalo to tak, že po zatlačení asi 5 mm to pomalu vyjelo z desky ostrůvku. Zpět se to muselo zatlačit až na doraz dolů. Vlastně stejnej princip jako lampičkovej tlačítkovej spínač.
Můžu se ti zeptat truhláře, co tu linku dělal jestli je v montáži mechanizmu nějaký úskalí.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá září 18 2020, 5:40    Předmět: Citovat

Cim vic veci bude trcet z kuchynske linky, tim hur se dude uklizet. Tyhle veci byly puvodne urceny jen pro ostruvky kde muze byt instalace zasuvky problematicka, ale ty prakticky nikdo v kuchyni nema, narozdil od tehle hovadiny. Zabira to misto pod linkou a prekazi i na lince, hrozi ze tam neco zatece apod. Proste jen dalsi hovadina o ktere si spousta lidi mysli jak neni moderni a IN. Hod zasunky normalne na zed za linku, znamy ti podekuje kdyz nebude muset vytahovat tento vaklavy bazmek pokazde kdyz si bude chtit uvarit caj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spiral



Založen: Jun 07, 2013
Příspěvky: 367

PříspěvekZaslal: pá září 18 2020, 7:54    Předmět: Citovat

Zdravím,
když si představím. jak si do té výsuvné lišty zapojí hospodyňka rychlovarku, MW troubu + do třetí zásuvky další žravější spotřebič, tak mám určité pochybnosti o spolehlivosti a hlavně bezpečnosti, z mého pohledu je to jen prodlužovačka ... zvolil bych klasické zásuvky + CYKY 3x2,5.
Tu výsuvnou lištu si dokáži představit někde v hotelu, kde si host připojí nabíječku na mobil nebo notebook.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33751
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá září 18 2020, 7:54    Předmět: Citovat

Presne tak - pracovna doska ma mat suvisly povrch, aby sa na nej dalo pracovat a nasledne utriet mokrou handrou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19434
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá září 18 2020, 8:35    Předmět: Citovat

Souhlasím. Designerská frajeřina by neměla převážit nad praktičností, ale hlavně nad bezpečností a spolehlivostí. O zabraném prostoru nemluvě - musí se s ním počítat jak nad deskou, tak pod ní.
A ano, jde o prodlužovačku, jejímuž použití v kuchyni vřele doporučuji každému se vyhnout.
I zasunutý má tento sloupek kolem nějakou mezeru, která komplikuje především čištění desky, navíc se musí o to víc dávat pozor na rozlití čehokoli. Dávám proto přednost normálním zásuvkám ve zdi nad deskou, do nich při mytí nezateče. A designových krytů máme na výběr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9744
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: pá září 18 2020, 11:19    Předmět: Citovat

Mají to občas v Lídlu. Je to prodlužka, která se pohybuje v trubce. Trubka je z vnějšku vybavená závitem a převlečnou maticí se upevní do desky. Prodlužka je v zasunutým stavu zarovnaná s vnější "přírubou", abys ji vytáhl, musíš na prostředek zatlačit a tím Ti ven vyjede úchytka, za kterou ji vytáhneš. Prodlužka je ve vysunutým stavu držena západkou. Zpět zasuneš prodlužku tak, že jednou rukou chytíš úchytku a druhou stiskneš západku a prodlužku zasuneš. Úchytku zatlačíš a tím ji schováš (mechanizmus je stejný, jako ten, co bývá v propiskách).
Spára mezi trubkou a zásuvkama je dost velká na to, aby Ti přes ni dovnitř napadal bordel. Vodotěsný to vůbec není. Do kuchyňské linky to nedávat. Potřebuješ pod tím dost volnýho prostoru na pohyb zásuvek a kabelu. Vodorovně zaklápěcí zásuvky jsou míň náročný na prostor, ale to je tak vše. Spíš se to hodí na kancelářský stůl, než na kuchyňskou desku, kde hrozí polití vodou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17510
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá září 18 2020, 16:18    Předmět: Citovat

Zapoměl jsem napsat, že to nebylo na kuchyňský pracovní desce kolem stěn ale na varným ostrůvku, kde bylo kolem indukce na každou stranu 1 modul (60 cm) deska. Tam se maximálně připojí tyčák a nebo nějaká elektrická kvedlačka s příkonem nula nula prd.
Když si myslíte, že i tam je to 3,14čovina, tak dejte radu, jak tohle vyřešit. Už jsem viděl i závěsnou digestoř, která měla dvě 230V zásuvky na sobě ale to je snad ještě divnější.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá září 18 2020, 17:12    Předmět: Citovat

Jo, vzdyt jsem psal ze tohle je puvodne urcene pro ostruvky, ale ten je tak v jedne z padesti kuchyni. Taky jsem to pred casem resil ale tento vaklavy zasuvkovy sloup je asi to nejhorsi reseni na ktere jsem narazil. Ja dal zasuvky z boku ostruvku a mam je krytovane podobne jako na fotce nize. Pokud uz to musis mit na desce, pak mi jako mnohem mechanicky stabilnejsi prijdou vy vyklopne modely, pripadne zasoupavaci system jako zde, ale v ruce jsem to nemel https://youtu.be/FlyCJLipbxw?t=36


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá září 18 2020, 18:40    Předmět: Citovat

Dá se to okecávat jakýmkoliv důvodem, ale stále to je a bude jen prodlužka. Pokud někdo navrhuje kuchyni a rozumí tomu, tak dá na správná místa pevné zásuvky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3358
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: pá září 18 2020, 19:09    Předmět: Citovat

Díky za podměty. Snažil sem se mu to rozmluvit, nedá si říct. Hlavně mám obavu z vody a obecně kuchyňského sviňstva. Musím se zeptat na detaily, jestli plánuje ostrůvek. Je celkem realista, takže max mixer a podobné nenáročné spotřebiče.

Já bych takovou věc snesl max v počítačovém koutku. No jo, co na to říct..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: so září 19 2020, 5:31    Předmět: Citovat

Kvicala_r napsal(a):
Snažil sem se mu to rozmluvit, nedá si říct.

Takže je na místě pustit to z hlavy. Velikost a odvážnost těchto průkopníků nových cest je především v tom, že po vykročení novým směrem s hrdostí nesou případné následky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bardot13



Založen: Jul 01, 2007
Příspěvky: 153

PříspěvekZaslal: ne září 20 2020, 16:43    Předmět: Citovat

Je to tak 3 roky zpátky ,když jsem pomáhal kamarádovi se zapojováním rozvodů elektřiny v jedné firmě. V ředitelské kanceláři si přáli ke konferenčnímu stolu zapojit 6 ks sloupkových vysouvacích troj zásuvek. Měli sloužit k připojování notebooků a nabíjení mobilů. Když jsem zkoušel do zásuvky připojit např. vrtačku, tak se musel sloupek podržet z protější strany rukou, jinak by snad hrozilo vylomení ze stolu desky. Dvou kolíkové vidlice se zapojovali hladce. Z vlastní zkušenosti si myslím ,že do kuchyně to není nejvhodnější a nejbezpečnější zařízení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: ne září 20 2020, 17:43    Předmět: Citovat

Kvicala_r napsal(a):
Díky za podměty. Snažil sem se mu to rozmluvit, nedá si říct...

Jo, to je presne ten pripad o kterem jsem psal a takovych uzivatelu techto sloupku je vetsina. On by to tam chtel, i kdyby mel za linkou plnou zed zasuvek Smile. On to nejspis ani nepotrebuje jako zasuvku, jen mu to nejakeho duvodu prijde hrozne moderni a ma to nejspis i soused, takze to musi mit taky "aby se neztrapnil". Proste mu rekni ze to jsou vsechno smejdy a at si vybere neco sam, protoze jakmile mu neco koupis, budes nejhorsi ty, az na nej dopadne realita.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17510
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne září 20 2020, 18:01    Předmět: Citovat

Hele to je stejnej boj jako za linkou obklad ze slinutiny, uměliny z Technistone a nebo z toho papundeklu, co je z něj udělaná kuchyň. 6% zákazníků, co požadují masiv nepočítám.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund