Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kamera do auta
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st září 16 2020, 7:48    Předmět: Kamera do auta Citovat

Poslední dobou je stav na silnicích takový, že mi připadá, že kamera do auta bude za chvíli nutností. Naposledy minulý týden osobák v protisměru najednou zajede ze své strany doleva, tzn. do mého pruhu a v klidu si couvne a pak dokončí otáčení bez nějakého blikání atd. Po asi 100 m si najede do levého pruhu a pak bez jakéhokoliv blikání zabočí doprava na parkování. Kdybych neměl už předtím pocit, že to řídí nějaký mentální kripl a nedával bacha, tak už bych byl v něm. Jednoznačně měl dávat přednost, ale když už je to jednou nabourané, tak to jen nasere. No a proto si myslím, že kvůli takovým mladým řidičům by se kamera do auta už hodila.
Máte nějaké zkušenosti? Co jsem se díval, tak u některých vychvalovaných nešlo rozeznat ani SPZ auta před váma (v tom záběru) a jiné zase za tmy nemá snad smysl ani zapínat.
A pro jistotu, aby měla i zadní kameru pro záznam těch buzíků, co se lepí na vás neumí předjet. Cena nerozhoduje, ale samozřejmé je lepší nižší. Což u kvalitní asi nebude, když to má být i na větší karty (myslím 64GB, 128 GB).
Díky za příspěvky. Zatím jsem našel jen DOD RC500W+.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jardafiala



Založen: Jun 20, 2010
Příspěvky: 1688
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: st září 16 2020, 8:54    Předmět: Citovat

Taky o tom přemýšlím. Jinak platí, že bys měl předpokládat, že všichni ostatní jsou dementi, tím nic nepokazíš. A kolikrát se mi to vyplatilo. Ono je občas na výběr, mít přednost nebo zůstat naživu....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st září 16 2020, 9:08    Předmět: Citovat

Nehled jen na elektricke parametry, ale i na to jak je kamera ke sklu pripevnena. Pokud je tam ta prisavka s monstroznimi klouby, muze to dost prekazet ve vyhledu. Zalezi jake mas auto, ale mi i zpetne zrcatko zasahuje pri vyhledu do poloviny vysky predniho skla, pres ty kloubove monstra bych nevidel nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st září 16 2020, 9:52    Předmět: Citovat

Umístění není problém. Teď se mi jedná o to, jestli jsou nějaké podobné a jaké máte zkušenosti i s těmi, co máte. Jak jsem zjistil, tak prioritní je, aby se dala přečíst značka auta přede mnou a to i v noci, WDR a clona proti slunci, čitelný displej ke kontrole a slušný přístup ke kartě kvůli výměně, aby se to vše nemuselo znovu štelovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2474
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: st září 16 2020, 11:07    Předmět: Citovat

pár lidí v mém okolí má tuto https://www.aliexpress.com/item/32879744143.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4d5vmTXI a jsou spokojeni (ty ale asi hledáš něco ve vyšší kategorii)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st září 16 2020, 12:30    Předmět: Citovat

Hledám právě něco s displejem. Přehrávat něco na rozbitý telefon není nic dobrého. Taky jsem tam neviděl nikde ukázku natočení kousku jízdy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st září 16 2020, 13:06    Předmět: Citovat

Na displej se vykasli, ja mam s displejem a nikdy jsem ho na prehravani nepouzil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st září 16 2020, 13:20    Předmět: Citovat

No a k čemu ti to je bez displeje? Bouchne někdo do tebe a jak to budeš na místě prokazovat, když mobil máš na zemi a rozbitej?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2634

PříspěvekZaslal: st září 16 2020, 13:20    Předmět: Citovat

Kdysi jsem chtěl jít do XIAOMI YI DASHBORD CAMERA (třeba zde).
Teď bych koupil spíše MIO MiVue 792 Wifi (třeba zde).
Trochu mi vadí, že obě mají akumulátory, takže asi není dobré je nechávat za sklem v parném dní.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2394
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: st září 16 2020, 14:44    Předmět: Citovat

můžu doporučit viofo A129

Mám to včetně filtru na obou kamerách, rozšířenou napájecí sadu pro parkovací režim a 128GB kartu

Kamera nemá akumulátor, má superkond.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31645
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st září 16 2020, 16:21    Předmět: Citovat

Confirm DJ-Paul - mám starší typ, Viofo A119 = jen přední cam, mám v ní 64GB kartu, při rozlišení FullHD a 30fps snímkový frekvenci má 1 sekvence trvající 10 minut zhruba 1GByte objem. Taky nemá baterku, ale supercap. Je zajímavý, že v době tvrdýho rozmachu konektoru USB-micro má ještě USB-mini ...

Jinak má jednu výraznou vadu - samotnej snímač s optikou je uloženej ve 2-osým kloubu s příšernou vůlí, takže třeba při přejezdu čiči-stouns příšerně hrká a když je zapnutej jen vnitřní mikrofon, na záznamu je jen hrkot ... Vyřešil jsem to vycpáním bezprostředního okolí objektivu Mirelonem a stažením všeho dohromady průhlednou izolepou, aby se ty vložky nevyklepávaly za jízdy ven. Podobně hrkají i všecky tlačítka, jejich lepší upevnění by si zasloužilo ze strany výrobce přehodnotit ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st září 16 2020, 16:51    Předmět: Citovat

Na tom malym displeji s nizkym rozlisenim stejne prd vidis.
Supercapy taky nejsou zadna vyhra, v tom horku mi po cca 4 letech odesly, kamera se zacla cim dal casteji resetovat, az to skoncilo cyklickym zapinanim a vypinanim. Oproti akumulatoru se hur meni. Jeste jsem se k tomu nedostal, ale nejakej zlutak je na youtube menil a rikal ze to pak facha zas dobre. Co naopak doporucuju, je GPS. Mas v zaberu aktualni pozici i rychlost. U me kamerky to funguje i pod pokovenym sklem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
007
Moderátor


Založen: Nov 11, 2003
Příspěvky: 220
Bydliště: střední čechy

PříspěvekZaslal: st září 16 2020, 20:37    Předmět: Citovat

Používám Navitel R1050. Vcelku kvalitní záznam (full HD), GPS, WIFI, základna se na sklo nalepí pomocí samolepky 3M (drží jako čert, když jem ji potřeboval přestěhovat, tak jsem ji musel odříznout). Kamera se do základy přicvakne magneticky a rovnou se přes kontakty napájí, takže sundání a nandání kamery je velmi jednoduché a rychlé.
Zápory: výdrž baterie je u nové kamery cca 7 minut, napájecí adaptér je neforemný (nepoužívám ho, vestavěl jsem si USB modul do stropního světla), "mlsnost" na paměťové karty (Sandisk OK, Kingston problémy).
Na display lze zobrazit rychlost, má databázi stabilních radarů s varováním (v Praze to funguje, jinde to zatím nevarovalo).
Předtím jsem používal předchůdce této kamery, model R1000. Po třech letech baterie vydržela cca 30 sekund (tak akorát na uložení záznamu na kartu po vypnutí zapaluvání). Kamera jde relativně snadno rozebrat a baterii vyměnit. Použil jsem LIPOL aku do mikro RC vrtulníků, vybral jsem ji dle rozměrů, náhradní baterii Navitel nedodává. Než jsem se dokopal k opravě, tak jsem mezitím koupil kameru novou, tak jsem tu opravenou věnoval a stále slouží.

_________________
007
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá říjen 02 2020, 20:19    Předmět: Citovat

Měl jsem tu xiaomi YI a teď mám MIO MiVue 792 WiFi Pro. Pro změnu jsem se rozhodl že ta MIO má GPS a i aplikaci pro wokna. A taky to bylo za cenu kdy se nedalo říci ne. Trochu se rozchází v synchronizaci rychlostí a místem. Že by ses podíval jako rychlostí jsi projížděl zatáčku tak přesný udají nedostaneš. Srovnával jsem rychlost jízdy s gps v mobilu a mio reaguje na změnu rychlosti s drobným spožděním. Xiaomi jsem měl na skle přes oboustranou pásku a po roce jsem myslel že ten držák snad nikdy neodlepím. Nakonec to šlo ale byl to boj. Ta Mio tam je na přísavku a ta mě pro změnu na skle nechtěla držet. Odmastit moc nepomohlo. nakonec se taky nějak povedlo ale držák má kolejničku se západkou a navi v té kolejničce moc nedržela, pomohla až papírková metoda. Ta mio má přenos dat přes wifi ale to se mě nepovedlo rozchodit. Teda jednu chvíli to fungovalo, pak přišla nejaká aktualizace obsl. app na android a od té doby jsem to už nerozchodil. Tel mám SGS9 Na to že to je MIO, tedy značka tak ten přenos wifi nějak nezvládli. Už je to asi rok co jsem to zkoušel možná to zas funguje. Kvalita obrazu je u obou dobra, když si dáš trochu práce najdeš videa na trubce a můžeš si to srovnat sám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18639
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2020, 14:18    Předmět: Citovat

to 007 , prosím Tě , má to češtinu ? Jakou jsi koupil zadní kameru pokud ? Zkoušel jsi již aktualizaci , funguje jim to ? díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund