Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Automatika Honeywell
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měření, regulace a automatizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
niko231



Založen: Jun 14, 2005
Příspěvky: 418
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: ne leden 10 2010, 18:03    Předmět: Automatika Honeywell Citovat

chtěl bych se dotázat na automatiku S4565 CD 1005, byl jsem požádán, zda bych se nepodíval proč tato automatika vyhodila jistič .Po rozdělání jsem zjistil přepálenou zeslabenou cestu na plošném spoji. Po přeletování došlo opět k vyhození jističe. Tak jem si dal práci s vykreslením zapojení a nesedí mi zapojení klidového kontaktu manostatu vzduchu ( svorka 5), který je spojen přes klemu označenou na desce R28 nebo J4 s nulou, tím pádem dochází při sepnutí relé RY1 ke zkratu ovládací fáze na nulu. Po odstranění této spojky automatika normálně funguje. Stejný problém jsem objevil i u dalšího kusu. Proto se chci dotázat, zda-li dělám někde chybu já nebo došlo k nějaké změně v zapojení .


S45 001.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  S45 001.jpg
 Velikost:  299.2 kB
 Staženo:  1243 krát


s4565 003.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  s4565 003.jpg
 Velikost:  298.87 kB
 Staženo:  755 krát


s 4565.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  s 4565.pdf
 Velikost:  12.12 kB
 Staženo:  1971 krát


Kopie s4565 002.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Kopie s4565 002.jpg
 Velikost:  297.14 kB
 Staženo:  804 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MirosPikos



Založen: Nov 13, 2012
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: pá leden 31 2014, 21:43    Předmět: Citovat

Zdravím, vypadá to, že se celkem vyznáte. Mám problém s touto jednotkou.

http://barta-dily.cz/Kotle-plynove/Automatiky/Automatika-zapalovaci-S4565A-2050-VIADRUS.html

Už mám druhou po dědovi a přestala spínat. Resp. sepne, hořák chvíli jede (tak 5 s) a pak vypne. Je to obvyklý problém těchto jednotek. Má domněnka je prostá - je tam kurvítko, aby servisům šly peníze za opravy. Nemáte náhodou toto kurvítko identifikované a neprovedl byste mi za úplatu repas? Nechce se mi dávat 2.000,- za novou jednotku, která mi vydrží další 2 roky. To raději kotel odvezu do šrotu.


---edit---
Tak je možné, že jsem jednotku spravil Smile Nebudete věřit jak... dal jsem jí na kamna, že se mi roztekl plastový obal, který beztak není důležitý. Jednotku jsem zapojil do kotle a světe div se - kotel jede Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1766

PříspěvekZaslal: so únor 01 2014, 11:08    Předmět: Citovat

Jo, tak tyhle kutily mam nejradeji... Automatika se po 5 vterinach vypinala, protoze blblo cidlo plamene (vetsinou kvuli znecisteni), jednotka neindikovala plamen a tak proste po 5 vterinach vypla plyn. Ted to zdanlive jede, ale jednoho hezkyho dne se plamen nahodou nezapali, plyn bude volne unikat do mistnosti a bude se litat...

Taky rad bastlim, ale jsou veci na ktery se proste nesaha a pokud na 100% nerozumis tomu co delas, tak tomu dej pokoj. S plynem neni sranda, staci malo a je z tebe bezdomovec. Stoji ti to za tech par penez???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
franta1969



Založen: May 06, 2012
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: so únor 01 2014, 13:16    Předmět: Citovat

souhlas s Kevinem
Nehrabat na to. Dělám servis a je to jak říká ionizační elektrodou. Pokud nemáte čím měřit mikroampéry, nezbývá než ji zkusit očistit a nebo vyměnit
Ale pokud nemáte dle vašeho popisu znalosti ani elektro ani plyn, nechte to odborníkům
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7070
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: po únor 03 2014, 12:20    Předmět: Citovat

O.K.
A jak je tam tedy zapojena ta detekce plamene?

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
dobrman



Založen: Aug 12, 2012
Příspěvky: 1511
Bydliště: J H

PříspěvekZaslal: pá únor 07 2014, 16:33    Předmět: Citovat

dělal jsem dost dlouho servis a mnoha případech ionizace nedetekovala plamen, protože u napájení kotle byla přehozená fáze s nulou. To se hlavně stávalo, když si někdo dal do zásuvky rozdvojku která na jedný straně měla fázi vpravo.. Klasická závada na začátku topný sezóny, kdy přes léto zásuvku používali na něco jiného a zapomněli tu rozdvojku vyndat.....
Na to jsou tyhle (Honeywell) automatiky háklivý...

jinak souhlas s franta1969
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kaja4



Založen: Sep 28, 2008
Příspěvky: 445
Bydliště: kraj olomoucký

PříspěvekZaslal: pá únor 07 2014, 22:26    Předmět: Citovat

Nejen HONEYWELL ale i zapalovačky SIT.B&P,INECO,SATRONIC.PACTROL,BRAHMA a j.
U těch HONEYWELLek odchází většinou keramický hybrid.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mina



Založen: Apr 22, 2013
Příspěvky: 74
Bydliště: ludeřov 54

PříspěvekZaslal: ne srpen 31 2014, 18:29    Předmět: Citovat

Čao,
mám na to tester S4565CM1047 a jiné.
Najdeš naWWW: elektroaplynservis.cz
Pokud jsi laik ani to eotvírej!!!
Po pěti nebo 10 sekundách lítáš Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
coky



Založen: Mar 26, 2018
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: po březen 26 2018, 20:20    Předmět: Citovat

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, mám podobný problém, repasoval som starý kotol, pri skúške všetko fungovalo, no po presune a montáži na miesto, kde mal byť používaný vyhadzuje chybu s plynom. Rovnaké príznaky, kotol po chvíli proste vyhodí chybu a vypne plyn. Oheň ale na horáku horí, je možné že sa niečo poškodilo vnútri elektroniky Honeywell pri presune? Sú tieto elektroniky citlivé na otočenie do ležatej polohy (pri presune) alebo mám problém hladať inde? Je možné že oheň horí primoc slabým plameňom aby ho senzor nevedel detekovať? Ďakujem za každú radu. Jedná sa o elektroniku Honeywell S4565AM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kaja4



Založen: Sep 28, 2008
Příspěvky: 445
Bydliště: kraj olomoucký

PříspěvekZaslal: út březen 27 2018, 8:45    Předmět: Citovat

Je elektronika po převozu kotle dobře nasazena na pl.ventilu?
Je správně zapojena zásuvka,do které je připojen kotel?fáze musí být vlevo,zkontrolovat na svorkovnici kotle fázi a nulák.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po srpen 17 2020, 8:06    Předmět: Citovat

Nechci zakladat nove vlakno, tak se pripojim. Mam jednotku jako niko231 v uvodu v kotli protherm 24ktz. Vzdy po cca 1 az 2 dnech se rozsviti kontrolka ztraty plamene a kotel se vypne. Delalo to driv jen obcas, tak jednou za mesic, ale postupne se frekvence vypadku zvysuje. Po nahozeni zas par dnu jede. Plynar ocistil elektrody, ale dela to porad. Mluvil o tom, ze si neni jisty jestli na kontrolku neni napojena jeste nejaka klapka nebo co, tak bych se chtel zeptat lidi z oboru jak to vlastne je, abych zbytecne nemenil jednotku kvuli nejake prkotine mimo ni. Jak je tam vlastne udelana ta detekce plamene? Jestli neni spatny jen snimac apod. Clovek co mi dela plyn je sikovny plynar, ale mam dojem ze elektronice moc nehovi a opravuje to vymenou stylem pokus omyl. Hloupe je, ze se zavada neprojevi hned, takze je to na dlouhe lokty. V jednotce se mi moc rejpat nechce, za to mi to nestoji, ale zase bych ji nerad menil uplne zbytecne, takze pokud je to nejaka typicka zavada, byl bych vdecny za nazor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kaja4



Založen: Sep 28, 2008
Příspěvky: 445
Bydliště: kraj olomoucký

PříspěvekZaslal: po srpen 17 2020, 12:23    Předmět: Citovat

termit,máš SZ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VASEK_W



Založen: Dec 11, 2017
Příspěvky: 774
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: so duben 17 2021, 12:49    Předmět: Citovat

Většinou jsou to studeňáky na relé a na pinech pro přívodní konektor. Pořádně prohlédnout pod lupou a spoje opravit. Nebo to vzít raději celé.
Už jsem měl doma několikrát, a zrovna předevčírem zase, automatiku, kde byla některá pájená místa utržená celá (cín držel na vývodu součástky) od desky, kde zůstal neporušený plošný spoj, a vznikla tak miniaturní mezera. Tak na tohle pozor, je to vidět silnou lupou jen souběžně s deskou plošného spoje!!!

Vašek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st květen 05 2021, 14:34    Předmět: Citovat

Problem z kontrolkou ztraty plamene se zacal objevovat znovu. Vysledoval jsem, ze pri resetu ztraty plamene prislusnym tlacitkem na kotli protherm 24ktz se nasledne nekdy zapali jen levy horak (mozna i pravy - nevidim na nej) ale prostredni zustane zhasly. Nasledne se kotel za par sekund vypne a opet hlasi ztratu plamene. Tohle se nekdy jednou nebo 2x opakuje, nez se zapali i prostredni horak a pak kotel zas par dnu jede. Je mozne ze odchazi nejaky plynovy ventil, nebo cim by to mohlo byt?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kaja4



Založen: Sep 28, 2008
Příspěvky: 445
Bydliště: kraj olomoucký

PříspěvekZaslal: čt květen 06 2021, 16:04    Předmět: Citovat

Seřídit nastavení startovacího tlaku plynu.Plyn se musí zapálit a hořet vždy v místě,kde je umístěna ionizační elektroda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měření, regulace a automatizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund