Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tiskárna Samsung CLX-3175FN špiní papír.

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bendy



Založen: Feb 08, 2015
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: út srpen 04 2020, 12:35    Předmět: Tiskárna Samsung CLX-3175FN špiní papír. Citovat

Zdravím, nenajde se, kdo se vyzná a dělá servis tiskáren?
Potřeboval bych prosím poradit, kde může být problém.
Tiskárna špiní hodně papír, přitom až tak moc netiskla což je podle vytisknutých informací vidět.
Komplet jsem tiskárnu vyčistil, ale nepomohlo.
Přenosový pás je nepotrhaný na oko zdá se v pořádku, ale chytá se na něj dost tonerového prášku co vidím.
Válec také vypadá ok, ale to je možná zdání.

Poradí někdo?



CLX-3175FN.jpg
 Komentář:
 Velikost:  290.59 kB
 Zobrazeno:  87 krát

CLX-3175FN.jpg



valec.jpg
 Komentář:
 Velikost:  296.99 kB
 Zobrazeno:  70 krát

valec.jpg



p_pás.jpg
 Komentář:
 Velikost:  292.75 kB
 Zobrazeno:  77 krát

p_pás.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5202
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: út srpen 04 2020, 13:06    Předmět: Citovat

gumova stiraci lista prenosoveho pasu udelala papa...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bendy



Založen: Feb 08, 2015
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: út srpen 04 2020, 14:05    Předmět: Citovat

TO:keemo
Aha, fakt jo no přesně vím, o čem mluvíš, ale když jsem to měl rozdělané ten pás a čistil ho, tak vypadala OK, ale možná je za těch 10 let ztuhlá a nebere?
Je to taková průhledná silikonová jako by na dvou pružinkách co jí dotláčí. Stejná lišta je i u válce.

A myslíš, že je to jenom problém s tou lištou? Máš s tím zkušenost jo?

Dají se koupit ty lišty samostatně?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5202
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: út srpen 04 2020, 17:46    Předmět: Citovat

jestli ma 10 let tak to ma za sebou... jedina mozna cesta je vymena prenosove jednotky a valce... mam s tim zkusenost a nejen ja... kvuli tomu jsem sesrotoval jinak funkcni tiskarnu-vymena valce nepomohla a jakekoliv kouzleni se sterkou na prenosove folii nevedla k uspechu. a nova komplet se uz nedala sehnat, tiskarna mela taky kolem 10 let.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33853
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út srpen 04 2020, 18:17    Předmět: Citovat

Niekde som kedysi cital, ze sa da ta stierka nahriat teplovzdusnou pistolou a nejako opravit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5202
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: út srpen 04 2020, 19:28    Předmět: Citovat

Myslim ze PotPalo tu skusal nieco a nakoniec to skoncilo srotom... Ohybal tam nejaky nosny plech. Jak ta guma raz stvrdne tak amen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7936
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: út srpen 04 2020, 20:03    Předmět: Citovat

A tomu válci nevadí, když je takto vystavený světlu?
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2120
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: út srpen 04 2020, 20:56    Předmět: Citovat

mi-ro napsal(a):
A tomu válci nevadí, když je takto vystavený světlu?
vadí, ale po pár hodinách až dnu se vrátí do původního stavu a funguje normálně. Já si ale myslím že ty fleky nebudou pouhým přesvícením válce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Bendy



Založen: Feb 08, 2015
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: st srpen 05 2020, 7:21    Předmět: Citovat

Nooo je to škoda tiskárna je jak nová, ale vzhledem k tomu, že nová laser multi se dá koupit za 3000, tak asi šrot. Sice jsem našel ZDE na Aliexpresu, že se nechá poslat válec i se stěrkou za 20 USDa mohl bych nechat poslat stěrky dvě a přelepit tu k přenocové jednotce. Ale vzhledem k tomu, že se i opakuje text, tak může být problém nejen v novém válci, ale i v panelu na jeho vybíjení ...kde je ten panel vybíjení? Tak nevím jestli risknout a kopit válec z ali a vyměnit stěrky a nebo se na to vy... a šrot. tonery jsou téměř plné Sad

Naposledy upravil Bendy dne st srpen 05 2020, 8:15, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17682
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st srpen 05 2020, 8:05    Předmět: Citovat

Tak si kup novou laserku za 3000. Budou v tom prodejní tonery na jedno balení A4 papíru a až dáš místo nich plnohodnotný na 3-6 tisíc stran tak než je vyčerpáš, začnou na tiskárně odcházet kurvítka v podobě rozlámaných plastů z recyklátu.
Proto stále držím B/W Minoltu Page Pro 1250E. Je v ní čerstvě třetí válec (má vydržet 20000 stran, takže má za sebou možná už kolem 40000 stran) a tonery už nespočítám, ale jede statečně bez ztráty kytičky možná 20 let.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33853
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st srpen 05 2020, 8:12    Předmět: Citovat

Rozlamane plasty som nevidel, ale riesil som problem s nejakym lacnym HP. Originalne tonery (CF400X, CF401X, CF402X, CF403X) drahe ako svina, neoriginalne po spotrebovani 30 % nestierali poriadne (kazdy ma vlastny valec) - vysledok podobny ako pri tomto Samsungu. Takze tonery na 2300 stran nevydrzali ani 1000.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bendy



Založen: Feb 08, 2015
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: st srpen 05 2020, 8:38    Předmět: Citovat

keemo napsal(a):
a nova komplet se uz nedala sehnat


Tak přenosovka se dá ještě sehnat zde, ale dát 2000 za pás a 1500 za kompatibilní válec (originál stojí 3300) a nezlepší se to, tak mě omejou Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mluno



Založen: Apr 18, 2011
Příspěvky: 234
Bydliště: Benešov (u Prahy)

PříspěvekZaslal: čt srpen 06 2020, 12:32    Předmět: Citovat

OT: Míval jsem v práci tiskárnu samsung CLX 2160 (dosud je ve skříni na pitvu nebo tak, z inventáře je vyškrtnutá už roky) a bylo to asi to nejhorší, co jsem kdy měl.
Dokud fungovala, byla skvělá (třeba skenování, kopírování a tisk i bez počítače na flešku a z flešky), kromě toho, že brala někdy papíry po dvou (nebo i po deseti ... při oboustranném tisku katastrofa) se jí nedalo nic vytknout. A u těch papírů jsem zjistil, že jí nejlépe jedou méně kvalitní (nejlevnější), ty podávala spolehlivě, dražší dělaly problémy asi jak byly hladší.
Moje radost skončila, když tiskárna začla tisknout divně (špinit papír takovým zvlášním způsobem) a pak se to zhoršovalo. Od neznatelného zkraslení to došlo až k nečitelným výtiskům, ovšem podle manuálu to neodpovídalo žádnému vzoru špatného tisku. Na vyřazení byla celkem nová (cca dva roky) tak jsme ji dali do servisu, a tam za 3500 vyměnili přenosový pás. (Že to nebyla vada ojedinělá svědčí i to, že stejné problémy měl kolega o něco později, přecejenom ji využíval méně.) S novým přenosovým pásem zase šla srovnatelnou dobu. Za tu dobu dvou přenosových pásů jsem spotřeboval jen jedny tonery, tedy bilance vypadá tak, že přenosový pás je potřeba měnit častějc než toner. Ale mezitím byly peníze, tak mi pořídili Epson L550 a s tou jsem víceméně spokojený, a nějaký ten rok to už taky bude (schválně koukám na inventární kartu, je to rok 13, to ten čas letí, tipoval bych nejvejš pět let; 7 let spolehlivého provozu, oproti 2 rokům samsungu je slušný výkon).
Od zkušenosti se samsungem dávám od levných laserovek ruce pryč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund