Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Náhrada dveřního spínače Fabia, Otavia, Golf a pod.
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 600
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2020, 11:32    Předmět: Náhrada dveřního spínače Fabia, Otavia, Golf a pod. Citovat

Spínač dveří fabia
Vážení, když už jsem se na EB tak pěkně rozepsal, předkládám lety prověřenou náhradu spínače dvaří Fabia, Octavia ,Golf a dalších. V převážné většině případů je povrch spínací vačky tak poškozen, že pouhá výměna orig. spínače problém neřeší. Zvláště zámek LP. Na přiložených obrázcích je vše jasné. V bodech: flexou vybruš prostor pro destičku 17 x 10 x1 -2x závit M2.
Původní síla plechu 2mm,po úpravě 1mm. (obr.)Ořízni poškozený plast vačky(až na „plech“)po celém chodu vačky přes planžetu spínače. Spínač ZIPPY řady SM-05H xxxx upravit dle obrázku. Ohýbej přes šroubováček, drž „proti „v otevřeném svěráčku ať planžetu nevyrveš. Propiluj díry a spínač našteluj aby spolehlivě překlápěl. Pozor zelený typ ZIPPY má větší zdvih, nepoužívat, blbě se to usazuje. Spínač dorážíš na stěnu jako ven z auta. Může to být i mírně šikmo. Naladíš, zákápneš šroubky a zapiluješ je aby nepřečnívaly. Natřeš vybroušené místo barvou, vačku namazat grafitovou vazelinou. Připojuješ kontakty C a NO( tedy ty dál od sebe). Doporučuji vyčistit motorek, přeletovat konektor a zrušit SAFE. (popsal jsem na EB) Tak,že ne zahodit celý zámek. Spínač za 30Kč.
Luboš



brouseno pilovano.JPG
 Komentář:
 Velikost:  75.21 kB
 Zobrazeno:  109 krát

brouseno pilovano.JPG



vacka spinac.JPG
 Komentář:
 Velikost:  40.55 kB
 Zobrazeno:  130 krát

vacka spinac.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2634

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2020, 12:17    Předmět: Citovat

Nazdar,

shodou okolností jsem donucen řešit defacto stejnou závada, u mě na Roomsteru. Taky mám od hlavičky mikrospínače drážky v plastu, takže jsem ani spínač neměnil, to nemá cenu. Já jsem to, zatím prototypově, vyřešil podle obrázků.
Jak dlouho používáš svoji úpravu? Jak jsem na to koukal, tak tyto mikrospínače nemají žádnou ochranu proti prachu, tak se bojím, aby za chvíli vůbec spínaly.

PF



MS01.jpg
 Komentář:
 Velikost:  155.58 kB
 Zobrazeno:  125 krát

MS01.jpg



MS02.jpg
 Komentář:
 Velikost:  65.02 kB
 Zobrazeno:  108 krát

MS02.jpg



MS03.jpg
 Komentář:
 Velikost:  246.79 kB
 Zobrazeno:  122 krát

MS03.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 600
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2020, 12:47    Předmět: Citovat

Ahoj,
první spínače jsem takto vyměnil, možná 5 nebo 6 let zpátky Nikdy se to nevrátilo na přechoďák. Tak,že to svůj úkol splnilo. Tím, že je tam ta planžeta tak čudl chodí nahoru a dolu , nemá tah do strany, tak se to nevyběhává, zároveň planžeta chrání proti vnikání prachu s vazelinou. Nebyl s tím nikdy problém jako třeba s motorkem. Grafitka se patrně částečně do spínače dostane ale nic to nedělá. Nesmíš to také s vaselinou moc přehánět, jen smykové plochy. Téměř všechny těsnící gumičky původních spínačů jsou popraskané, čudlík je vometenej a má možná 1mm vakl. Tak, že nic moc kvalita.
Luboš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2634

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2020, 13:39    Předmět: Citovat

No ono taky ve Škodovce udělali pěknou blbost, že k boku otáčející se části přidali mikrospínač "nakolmo" a bez rolny. To se nedělá. To je jako poslat lokomotivu uhlím napřed.
Já jsem sehnal nějaké originální zámky á 1.200 Kč. Tak teď nevím, zdali je mám paušálně vyměnit všechny (a mít zase mnoho let klid) nebo jít do té rolničky.
Jak je to s tím SAFEm? To musím vyndat zámek a rozebrat ho? Toho se celkem bojím, bo je to hodně pružinek, táhel atd. Ale že to má smysl, o tom není třeba diskutovat.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18642
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2020, 13:48    Předmět: Citovat

Kde mikrospínač kupuješ , odkaz ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2634

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2020, 14:04    Předmět: Citovat

Tady jsou odkazy:

Google
AMD Pardubice
Škoda fórum
TME

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 600
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2020, 14:05    Předmět: Citovat

Tvé řešení s rolnou je dost dobré. Výměna celých zámků není pro Bastlírnu, to je system vyměň a zahoď (nic ve zlém). Vše je o tom jaký spínač chytíš. Všechno je to CHINA.Já jsem si připravil prototyp s robusním spínačem (viz příloha) protože úprava, kterou jsem předložil funguje asi 5let a abych byl připraven. A ono to chodí a chodí. A né jen u mne.

Pro BOBOBO který spínač sháníš? Orig nebo SM-05Hxxxxxxx. Ten je např z GME.



robusní spínač s rolnou.JPG
 Komentář:
 Velikost:  43.34 kB
 Zobrazeno:  118 krát

robusní spínač s rolnou.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18642
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2020, 17:31    Předmět: Citovat

Jen se ptám , kdyby mne to potkalo , či jiného , stejný rozměr jako v mikrovlnce ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 600
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2020, 19:40    Předmět: Citovat

Vážení,
pokud se pustíte do uvedené opravy, několik slov o nastavení spínače. V případě, že je použit spínač s rolnou, je třeba nastavit rolnu mimo střed a to vpravo pro LP zámek( tedy směrem ven z auta – pohled na namontovaný zámek). Tam je největší „hup“ na vačce a bezpečně s rezervou se spínač překlápí. Dveře zavřeny, spínač odlehčen – nevede. (COM a NO)
Proto jsem raději používal variantu s uříznutou a ohnutou planžetou, kde je zdvih cca 1mm a není to tak citlivé na nastavení. Také to ale tlačím doprava, tak aby nájezd byl ve stejném místě jako origo. Rolna má větší potřebný zdvih na OFF/ON. (páka) Nastavit ale jde a má výhodu, že nejde nic na smyk.
SAFE přidělá více starostí tobě než případnému zloději. Při ubroušení packy SAFE to musíš rozloupnout celé. Nedá se to ale složit špatně a nic na tebe nevyskočí. Jde o poprvé. Pak zjistíš, že je to jednoduché.
gme.cz má u spínačů i technické listy, je tam vše, i zdvih, mrkni na to
Luboš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
passion



Založen: Jul 22, 2005
Příspěvky: 900
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2020, 20:27    Předmět: Citovat

SAFE ide inteligentne vypnúť diagnostikou v kódovaní jednotky 46, vo väčšine byte0, bit1. Po zamknutí potom z vnútra páčkou dverí otvoríš dvere na 2x. Prvým potiahnutím dvere odomkneš a druhým otvoríš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Devo70



Založen: Dec 28, 2007
Příspěvky: 1290
Bydliště: Poprad

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2020, 21:28    Předmět: Citovat

Ak je vačka v poriadku, mením len vršok. Keď je vyrytá v nej drážka dávam D2F-01L, D2F-01FL, alebo nejaký iný ekvivalent s plieškom. Má užšie uchytenie tak sa treba s tým pohrať.

Ale V4NCT7-Y1 vyzerá byť na ten účel ideálny. Tak to mali robiť originál vo výrobe. Vyskúšam na ďalšom zámku, či sadne bez úprav.

_________________
-ST-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2634

PříspěvekZaslal: út srpen 04 2020, 6:36    Předmět: Citovat

Tak dobře, zkusím to finálně. Objednám tyto mikrospínače: https://www.tme.eu/cz/details/v4nct7ar1/mikrospinace-snap-action/saia-burgess/v4nct7-ar1/
Ono by asi bylo nejlepší někde sehnat originály s bílou manžetkou a k nim přidat jen tu rolnu nebo páčku, jak kdo chce. Je to stejný sokl, jen tam výrobce přidává jiné vybavovací elementy. Tak jsem mikrospínače s manžetou našel, cena je ale trochu mimo. V PRC je, kupodivu, na Ebayi nikdo nenabízí.
Rozborku a zborku zámku vyzkouším, vadných zámků mám od kamaráda tolik, kolik jen budu chtít.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 600
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: út srpen 04 2020, 11:10    Předmět: Citovat

Ten V4NCT7 vypadá dost dobře. Souhlas, že to tak měl udělat výrobce. To by ovšem sám sobě vyřadil kurvítko. Náhradní spínač spolehlivě přišroubovat, s dveřmi se pořád mlátí, tak ať se nastavení nehne. Ještě k tomu SAFE. Když máš mechanický klíč, tak ti u LP zámku SAFE vyhazuje taková" chabrus" vidlička (viděl jsem to prasklé), když to "neotevře" poškozený motorek. Horší když máš pouze DO. U ostatních zámků, co zavře motor, musí také otevřít. Když né, je to zablokované. Proto upiluji západku, která to blokuje,pohon kulisu podjede (při zatažení za kličku z auta) a dveře vždy otevřeš. (ručně vlastně odsejfuješ) Máš čas řešit co s tím dále. Tímto oblbneš řídící jednotku, která dostane signál zasejfováno/odsejfováno a vše je stejné jako u neupraveného zámku.
Luboš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maxipes_



Založen: Jan 06, 2017
Příspěvky: 136
Bydliště: Litovelsko

PříspěvekZaslal: čt srpen 06 2020, 10:00    Předmět: Citovat

Zdá se mi to trochu pracné a zbytečně složité. Přes deset let mám nahrazeny rozbité mikrospínače jazýčkovými kontakty v plastovém pouzdře a na pohyblivé části zámku mám nalepeny malé magnety, funguje to naprosto spolehlivě a bezdotykově, jen je potřeba při přilepování jazýčkového kontaktu a magnetu pohrát si s jejich polohou, aby správně spínal i rozpínal.

P.S. to červené je neutrální silikon na těsnění motorů, zrovna byl po ruce, stejně dobře by posloužil Megafix nebo Mamut, magnet je přilepen na vačku zbavenou plastového potahu a odmaštěnou, dvousložkovým rychletuhnoucím lepidlem. Podle fotek to tam mám už 11 let. Ještě mě napadla jedna možnost, díky lenosti (rozkuchávat celé dveře je opruz), použít magnet a jazýčkový kontakt v prostoru pantů dveří a napojit to u konektoru na A sloupku (B sloupku u zadních dveří, ale tam zatím funguje ta originální prasárna), sice by se musely dveře o nějaký úhel otevřít, aby došlo k sepnutí, ale na ovládání stropní lampičky by to nebylo na závadu, stejně se rozsvítí při vytažení klíčku ze spínací skříňky ještě před otevřením dveří.



zámek1.jpg
 Komentář:
 Velikost:  226.62 kB
 Zobrazeno:  135 krát

zámek1.jpg



zámek2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  246.99 kB
 Zobrazeno:  135 krát

zámek2.jpg



zámek3.jpg
 Komentář:
 Velikost:  245.58 kB
 Zobrazeno:  173 krát

zámek3.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2634

PříspěvekZaslal: ne srpen 09 2020, 18:22    Předmět: Citovat

Taky dobrý. Pro ten magnet by bylo asi možné vyvrtat do vačky malou dirku, válce se prodávají už od rozměru 1x1mm.

Já jsem včera a dnes uspěšně vyměnil dva mikrospínače včetně revize (a proletování) vnitřku zámku. Použil jsem novou variantu s mikrospínačem V4NCT7-AR1 tak, že jsem nemusel (alespoň u LP dveří) ohýbat páčku mikrospínače, jen jsem ji lehce přihnul. Případná výměna tak bude ještě jednodušší. Odstranil jsem i SAFE zarážky. Mohu tedy potvrdit, že na Roomsteru je pak opravdu možné po zamčení a po dvojitém zatažení vnitřní páčky otevřít dveře zevnitř.

Tímto bych chtěl velmi a velmi poděkovat uživateli "hajeklubos" za rady v této oblasti. Už jsem si připravoval 5.000 na zámky, takto je to za 400 Kč a ještě mám jeden miskrospínač náhradní.

Petr Filipi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund