Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Luxol a dřevěnej plot
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17510
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne červenec 26 2020, 20:39    Předmět: Luxol a dřevěnej plot Citovat

Jak jsme tu před časem probírali plastový plotovky kontra dříví, zvítězilo dříví.
Částečně původní, doplněný novým. Nátěr bude mahagon Luxol, vyhrabal jsem poslední velkou 4 kg pixlu neekologickýho ze socíku.
Mám natřenou asi 1/3 starých plotovek ale Luxolu je už skoro půlka pryč, takže mi nestačí. Budu muset koupit ten součastnej ekologickej, co prý za 2 roky komplet oprší.
Takže dilema, smíchat starej a novej, nebo první vrstvu na nový dřevo dát novej a přes něj druhou vrstvu starýho podstatně odolnějšího?
Dělal jste kolem toho někdo nějaký výzkum?
Dříve doporučovaný nastavení Luxolu fermežovou barvou je taky pasé, schne to strašně pomalu a protože se ty plotovky musí 4 x obrátit, dělal bych to do Vánoc.
Díky!

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4081

PříspěvekZaslal: ne červenec 26 2020, 21:07    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5639
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: ne červenec 26 2020, 21:37    Předmět: Citovat

Každou lazuru vystavenou přímému slunci a dešti budeš muset po dvou třech letech přetřít, pak se interval prodlužuje.
Mám dobré zkušenosti s lazurou Oversol- Xyladekor (základ a vrchní)nebo Bori, opět je to základ a vrchní.
Jsou i několikrát dražší lazury, údajně velmi kvalitní, ale nezkoušel jsem je. Přeci jenom dát za plechovku přes 2k se mi zdá trochu moc.
Jinak jak luxol tak i ostatní jmenované jsou syntetiky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3453
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: ne červenec 26 2020, 21:50    Předmět: Citovat

Mozna tu niekto ma tiez skusenosi s tym,ale zajdi za starsimi stolarm i co este robia,maliarmi co uz toho dost natreli,predajcami a vyber si z toho.Ak nezvolis ten spravny nater,budes s toho nestastny a vyhodiš moc many.Ak nater nema vydrzat aspon 10 rokov,tak.....!Teraz je toho na trhu stovky,asi aj kvalita,ja poznam mam skusenosti len s luxorom a lazurexom,to je uz prezitok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Devo70



Založen: Dec 28, 2007
Příspěvky: 1290
Bydliště: Poprad

PříspěvekZaslal: po červenec 27 2020, 6:38    Předmět: Citovat

Mňa tiež čaká plot. Pôvodný luxol vydržal mnoho rokov. Także idem znova doň. Ale na vrch pôjde ešťe rozriedený lodný lak. Časť plota (zábradlia) nevystavynej slnku som skúšal pred pár rokmi inak. Fermež, základ olejový, vrchná asi syntetika. Po roku náter začal praskať a lúpať sa. Takže nikdy viac. Lak je socîkový.
_________________
-ST-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17510
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po červenec 27 2020, 7:24    Předmět: Citovat

jezevec napsal(a):
Každou lazuru vystavenou přímému slunci a dešti budeš muset po dvou třech letech přetřít

Starej Luxol právě přetírám po 10 letech, před tím byl přetíranej dvakrát.
Oversol a Xyladecor znám, to jsou ale silnovrstvý lazůry, bílou mám natřenou 6 oken od roku 1998 a zatím jsem přetíral jen jednou a jsou stále perfektní. Nejlepší venkovní barvy na dřevo, co jsem měl v ruce, byly Consolan, kdysi to prodávali v Baumaxu. Už se to nedá sehnat. Ta barva byla stále taková lehce nehtem "gumová". Mám "pískovou" na rámech oken a taky od roku 1998 jen jedno přetření. Už by potřebovala zase přetřít ale nevím čím, nic tak gumovýho neznám. Vše co bude míň gumový bude na ní časem praskat.

Neřešte prosím čím to natřít, jedinnej možnej je zase Luxol, protože už to s ním natřený bylo a nyní částečně je znova. Řeším pouze jestli smíchat starej s novým a nebo základ novej a finál starej.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4038
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po červenec 27 2020, 11:16    Předmět: Citovat

Nejvydatnější, nejtrvanlivější, nejlevnější, nejhezčí a celkově nejlepší venkovní barva na dřevo je vyjetý olej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5639
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: po červenec 27 2020, 14:30    Předmět: Citovat

Pokud ti nevadí ten smrad...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jirka5



Založen: Sep 27, 2014
Příspěvky: 634
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

PříspěvekZaslal: po červenec 27 2020, 19:27    Předmět: Citovat

Jedna zkušená chalupářka mi radila vyztužit Luxol přidáním asi 1/3 minerálního oleje (samotnej Luxol je prý příliš řídkej). Je fakt, že měla plot i dřevěné přístavky v perfektním stavu.Olej ovšem nesmí být vyjetý, jak doporučuje Lukáš, to je pak smrad jak v útrobách výfuku a elokogický to taky asi vůbec nebude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Balt76



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 194
Bydliště: Rakovník

PříspěvekZaslal: po červenec 27 2020, 20:25    Předmět: Citovat

Ten smrad ovšem časem vyvětrá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
witt



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 527

PříspěvekZaslal: po červenec 27 2020, 22:06    Předmět: Citovat

Si myslím, že toho starýho luxolu není vůbec žádná škoda, vyplavuje se z něj pigment, takže přestává působit UV ochrana a nedokáže zabránit napadení houbou. Je to chabý pokus bolševika o lazuru, která dokáže chytit černou plíseň půl roku po nanesení. Myslím, že téměř cokoliv současného a "syntetického" (tedy žádná voda) dřevo ochrání podstatně lépe. Časem je to samozřejmě potřeba také obnovit, ale podklad tolik nedegraduje.

Osobně bych to napatlal "prastarým" dřevním térem a "mladý" luxol vyhodil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17510
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po červenec 27 2020, 22:10    Předmět: Citovat

Lukas-Peca napsal(a):
Nejvydatnější, nejtrvanlivější, nejlevnější, nejhezčí a celkově nejlepší venkovní barva na dřevo je vyjetý olej.

Nemáš pravdu, nejvydatnější, nejtrvanlivější, nejlevnější, nejhezčí a celkově nejlepší venkovní barva na dřevo je hydrobenzén neboli karbolka. Již prapradědkové věděli, co je nejlepší na dřevěný pražce co se válí na slunci a ve vlhký zemi. Wink
Akorát s tim fenolem to není jaxi moc ekologický.
Byl s ním natřenej plot jedný zahrady u nás v ulici a máti mě řekla, že plot tam stojí od války a nikdo ho nikdy po stavbě znova nenatíral.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
witt



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 527

PříspěvekZaslal: po červenec 27 2020, 22:38    Předmět: Citovat

Tak pokud jde jen o plaňky samotné, tak pokud to není vyloženě z mokrého smrku, tak to i bez jakéhokoliv nátěru vydrží desítky let, než se to začne rozpadat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7348

PříspěvekZaslal: út červenec 28 2020, 5:04    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Byl s ním natřenej plot jedný zahrady u nás v ulici a máti mě řekla, že plot tam stojí od války a nikdo ho nikdy po stavbě znova nenatíral.
Ale když na to v létě zasvítilo sluníčko, bylo to cítit i po těch 70 letech Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4207
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: út červenec 28 2020, 6:24    Předmět: Citovat

celý statek ve kterém bydlím jsou dřevěné věci natřené olejem už dobrých padesát let na ně nikdo nesáhl a nejsou na nich stopy poškození. Nesmrdí ani nich nic nekape. Mám i prvky natřené Luxolem meobnovovaným cca 15 let ale prvotně dobře napuštěné a hodně záleží na kvalitě dřeva. U některých prvků kde vím že nebylo úplně kvalitní dřevo byl nátěr Luxolu tak na tři roky pak se začalo dřevo rozesychat do hloubky a vystavené povětrnosti začalo degradovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund