Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

GAL16V8, programování

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17514
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt září 22 2011, 11:58    Předmět: GAL16V8, programování Citovat

Potreboval jsem naprogramovat dva dekodery do techto svabu. Vzpominkova akce, naposled pred 10 lety. Napsal jsem rovnice, nacpu je do Opal Juniora a nic, rve to na me nejaky chyby, jejichz vyznam mi unika. Nebyl by zde prosim pekne nekdo, kdo to ma v maliku a mohl mi zkontrolovat kde je zakopany pes? EQN, JED a pokec, co to ma delat poslu do SZ. Programator mam Xeltec jen jsem na nem zatim Galy nezkousel palit. Nekde vyhrabu i programator na 16V8 a 20V8 pres LPT1 jen nevim, zda chodi s W XP.
Diky
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17514
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so září 24 2011, 15:10    Předmět: Citovat

To s tim zde nikdo nedela? Shocked
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: so září 24 2011, 16:47    Předmět: Citovat

S GALama dělám, ale o nějakém Opal Junioru jsem v životě neslyšela.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17514
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt říjen 06 2011, 0:14    Předmět: Citovat

Asi pred 15 lety delal Amit programator pro Gal 16V8 a 20V8. Mala deska s paticema a par svabama pro pripojeni pres LPT do PC. Daval k tomu Opal Jr. Treba zde:
http://www.eetools.com/index.cfm?fuseaction=product.display&product_ID=323&ParentCat=22
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17514
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st říjen 12 2011, 11:21    Předmět: Citovat

To Andrea:
Kdyz uz s tema Galama delas, potreboval bych prosim radu. Nekde jsem videl, ze u Gal 16V8 je mozno pokud nestaci 8 vstupu, nejak prevratit nevyuzity vystupy,aby se chovaly jako dalsi samostatny vstupy. Konkretne mam dekoder se 4 vystupy a dalsi 4 vystupy jsou NC. Potreboval bych 10 vstupu.
Dival jsem se do dokumentace Latice, maji tam rozkreslenou strukturu Galu a nektery maji skutecne zavedeny vystup zpet do vstupni matice. Moudrej z toho ale moc nejsem. Dosud jsem si myslel, ze to ma vyznam pouze pro zavedeni nektereho vystupu jako vstupni podminky pro dalsi vystup. Pokud je tedy mozno opravdu pouzit vystup jako samostatny vstup, jak to udelat a ktery typy Gal16V8 to umeji?
Diky
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: st říjen 12 2011, 12:00    Předmět: Citovat

V simple režimu může mít GAL16V8 až 16 vstupů a dva kombinační výstupy. Nevím, jak se to dělá v Opalu, ale v PALassembleru prostě ty I/O nebo CLK a /OE piny nadefinuju jako Input a kompiler je tak nastaví. V jiných režimech jsou ty počty jiné, ale 10 vstupů může být ve všech třech režimech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17514
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st říjen 12 2011, 13:06    Předmět: Citovat

Dik za odpoved. V Opalu se to dela takhle a priznam, ze nevim, jak v nem nadefinovat vystup jako vstup a uz vubec nevim, jak je to s temi mody, ktery zminujes. Embarassed Je to strasne dlouho, co jsem s nima delal.
Pokousel jsem se na netu o tom neco najit a nak se nedari...
Prikladam EQU soubor od dekoderu, kde potrebuju pridat dalsi 2-3 vstupy. Takhle sice chodi jak ma, ale pred nim je jeste par hradel, ktery by se daly zrusit a presunout jejich funkci do Galu, pokud budou dalsi vstupy. Zkousel jsem postupne jeden NC prejmenovat na signal SEL a ten pouzit jako vstupni podminku ke stavajicim vstupum a prekladac EQUJED vzdy hodil chybu... Nemuze byt problem v definici Chip treba Gal16V8A nebo 16V8B a podobne. Tyhle dva mam k dispozici.

chip IDE GAL16V8
AA0 AA1 AA2 AA3 AA7 AA5 AA4_6 IORW RD GND
NC NC NC NC DAB CSD OUTB OUTA CS55 VCC
equations
/CS55 = /AA2* AA3*/AA5*/AA7* AA4_6*/IORW
/OUTA = /AA0*/AA1*/AA2* AA3*/AA5* /AA7* AA4_6*/RD
/OUTB = AA0*/AA1*/AA2* AA3*/AA5* /AA7* AA4_6*/RD
/CSD = /AA2* AA3*/AA5*/AA7* AA4_6*/IORW
/DAB = /AA2* AA3*/AA5*/AA7* AA4_6*/RD

Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: st říjen 12 2011, 13:24    Předmět: Citovat

Tak to se vstup/výstup rozlišuje pozicí v rovnici. V jakém režimu ten GAL bude pracovat taky volí kompiler podle realizované funkce. Všechny čtyři NC by měly jít použít jako další vstupy, minimálně ten první (pin 11) na 100%. Pokud překladač vyhodí chybu, tak by to chtělo napsat jakou, třeba tím dalším vstupem ty rovnice zesložitíš tak, že nejdou uvnitř zadrátovat.
16V8A a 16V8B se logickou funkcí neliší, jen A nemá interní pull-upy na pinech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17514
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st říjen 12 2011, 13:53    Předmět: Citovat

Tema pull-upy myslis tu vracecku z vystupu do vstupni casti? Ma to vliv ze 16V8A nejde nadefinovat vystup na vstup? Zatim jsem to zkousel prave jen s 16V8A.
Nevis o nejakym peknym popisu, co jde do Galu nadratovat, nejlepe s priklady?
Diky
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: st říjen 12 2011, 14:01    Předmět: Citovat

Pull-up - vytahovací odpor (do plusu).
Všechny 16V8 jsou stejné (logickou funkcí). Ty možnosti drátování jsou v datašítu, o ničem lepším nevím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17514
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st říjen 12 2011, 22:55    Předmět: Citovat

Tak diky!
Jeden gal jsem zkusil nadefinovat na 10 vstupu v ruznym umisteni na stavajici NC vystypy ale nedarba. Zitra poslu log z prekladu.

Edit: Tak jsem na to rozsireni vstupu prisel, zalezi na tom, ktery signal se priradi ke kterymu pinu, pripadne na jejich poradi. Myslel jsem, ze to je podstatny jen kdyz se vystup prirazuje zpetne jako podminka pro dalsi vystup. No hlavne ze se podarilo.
Ale mel bych jiny dotaz, jak naprogramovat do Gala "port" obdobu D-cka (7474). D vstup by byl treba D0 sbernice, kde by se pomoci Clk zapisoval pozadovany stav na Q. Clk by byla podminka ze vstupu adresovych bitu a signalu Wr. Tusim, ze se to dela provazanim dvou vystupu, kdysi jsem to i umel ale zapomel a zadnou kloudnou dokumentaci k tomu jsem zatim nenasel.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4914
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: po červenec 20 2020, 13:22    Předmět: Citovat

Oživím túto tému. Rád by som vedel, ako je to s programovaním GAlov. Nejaké datasheety som stiahol, ale o programovaní tam je iba odvolávka na príslušný software. Mám TL866CS a v ňom ako vidím je aj GAL16V8. A tu sú otázky:

1. aký je rozdiel medzi GAL16V8, A, B, C, D?
2. aké je programovacie napätie (VPP Voltage)? Jeden datasheet tvrdí že 15V, v druhom udávajú maximálne napätie 14,0V, niekde som čítal že 10V, a programátor ponúka predvolene 16V.
3. voľby "Encrypt ch" a "LOCK Bit". Dočítal som sa, že GAL sa dá zamknúť proti prečítaniu a odomkne sa až zmazaním, to je zrejme ten "LOCK Bit". Čo je potom "Encrypt ch"? Zakódovanie dát, že sa potom prečítajú nesprávne? Má GAL vôbec takúto funkciu? A načo je to dobré keď sa dá obsah zamknúť? Na zmätenie protivníka?
4. nevyužité miesto v GALe má byť ako 0 alebo 1? Program OpalJr pri tvorbe JED súboru z EQU ho zaplní nulami, v iných JED súboroch som ale videl s jednotkami. Čo je správne, alebo je to jedno? Ako sa potom porovnávajú dva JED súbory či sú rovnaké, teda pre funkciu GALu?



866.png
 Komentář:
 Velikost:  33.76 kB
 Zobrazeno:  160 krát

866.png



_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund