Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Poradíte s výběrem telefonu?
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3728
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: pá červenec 10 2020, 18:22    Předmět: Poradíte s výběrem telefonu? Citovat

Hezký den zde všem zde na fóru. Mám "chytrý" telefon Huawei Honor 3C, 6 let mi sloužil k mé plné spokojenosti a dosti jsem si na něj zvyknul. Nyní mi postupně začal "blbnout" a to tím způsobem že mi třebas nešly zobrazit telefonní kontakty, měl jsem nastaveno že poklepem na displej se mi telefon zapne což se někdy nestalo (musel jsem použít tlačítko pro zapínání a i to nakonec přestalo fungovat). Když se náhodou telefon zapnul (rozsvítil displej) tak zase vše fungovalo ale pouze do doby než displej zhasnul, pak už zase nešel spustit. Musel jsem vyndat a dát zpět baterií a pak šel zapnout ale opět se vše opakovalo že se prostě vypnul a nešel znovu zapnout až po vytažení a opětovném vložení baterie.
Servisák mi řekl že to bude dělat baterie, dali jsme zbrusu novou a stejná situace takže baterkou to není. Dneska mi řekl že v mobilu přehráli soft (tím asi smazali veškerá data, kontakty, moje chyba, neuložil jsem si je) a dělá to stále takže asi nový telefon nebo syn mi poradil na Aliexpress že prodávají celé desky do mobilú.

Nyní stojím před dilemou zda koupit nový mobil (ale otázka jaký neboť jak jsem kouknul na nabídky tak mi jde hlava kolem), nebo nechat ten starý opravit. Poradíte mi prosím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá červenec 10 2020, 18:39    Předmět: Citovat

Po 6 letech je telefon davno odepsany, mi zadny mobil nevydrzi dele nez 2roky. Vyhod to a kup novy, nema cenu valit neustale prachy do stareho krapu kteremu je kdovico. Opravis jednu vec, vysere se dalsi a tak to bude porad. Nikdo nevyrabi mobily aby vydrzely takou dobu, je to spotrebka. Osobne mam HUAWEI P30 PRO a jsem spokojenej, takze doporucuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19434
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá červenec 10 2020, 19:14    Předmět: Citovat

Měl jsem 5 let CAT S30, vlastně ještě mám, ale už uložený jako záložní. Jezdil jsem po (de)montážích strojních linek, tam se jeho odolnost často vyplatila. Ale už nestíhá. Přes veškeré pokusy o přečištění, aktualizace vyklizení paměti atd. byl už zoufale pomalý - třeba aplikaci telefon jsem musel nechat běžet jak jsem ji po hovoru zavřel, většina volajících zavěsila dřív než mi telefon začal vyzvánět. Stahování a instalace aktualizací byly na hodiny. Jinak jsem ho měl docela rád, dobíjení jednou za čtyři pět dnů, byli jsme na sebe zvyklí. Že má mizerný foťák to ani nevadilo, fotil jsem s ním pžrvážně strojní díly a stavy indikátorů na to stačil. Na lepší fotky s sebou stejně všucde tahám doťák Lumix.
Teď si zvykám na Huawei nova 5T mám ho tedy třetí týden, ale přesypání 902 kontaktů i veškerá nastavení proběhla bez problémů za pár minut. Má teda víc funkcí než vystřídali všivhni naši ministři dohromady, s některými se teprve seznamuji některé patrně nevyužiji vůbec.
Asi proto, že každou spuštěnou aplikaci po použití zavírám, nabíjím právě teď teprve potřetí, takže mi vychází na jedno nabití 5 dnů 18 hodin průněr. Slušná mašinky, řekl bych.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: so červenec 11 2020, 6:37    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
... mi zadny mobil nevydrzi dele nez 2roky.

Jak já to dělám, že mám jeden a ten samej mobil už 9 let??? Cool Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: so červenec 11 2020, 7:58    Předmět: Citovat

Njn vse ma sva pro i proti. Modelem 5110 muzes potencionalniho utocnika prizabit, kdyz uz se nedovolas...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3728
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: so červenec 11 2020, 8:15    Předmět: Citovat

Na Aliexpress jsem našel Mainboard HUAWEI Honor 3c ale asi si pořídím nový. U toho Honor 3C mi vadí jedna věc a to je slabý zvuk při vyzvánění. I když jsem dal zvuk naplno tak jsem jej kolikrát přeslechl (jsem už i dost nahluchlý Wink ). Každopádně potřebuji mobil pro 2 SIM karty + slot pro paměťovou kartu a aby měl dosti hlasité vyzvánění. Nyní jsem našel Honor 8S 2020, vypadá celkem dobře a i cena je příznivá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so červenec 11 2020, 8:20    Předmět: Citovat

Stále je to o tom, jak zde psali. Budeš strkat prachy do starého telefonu a nové toho umějí 3x více za stejné prachy.
Výběr dotykových pro 2 karty a paměťovou do 5 tisíc: https://www.tsbohemia.cz/mobily-a-tablety-mobilni-telefony_c5763.html#cls=spresenttrees&strid=5763&scaid=1373&scaid=109&scaid=1593&sps_v_1441=dotykov%C3%BD&sps_v_6365=dual%20sim%20%2B%20karta%20(2%C3%97%20sim%20karta%20%2B%20sd)&stipricetotfrom=199&stipricetotto=4859&
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: so červenec 11 2020, 8:27    Předmět: Citovat

Proc ma nekdo potrebu mit x simek zaroven na prijmu asi nema valny vyznam rozpitvavat, ale karta v mobilu je uz opravdu nesmysl. V dobe kdy maji mobily bezne pamet v radech stovek GB, jsou jedinymi vysledky pouziti karty nestabilita a pady aplikaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3728
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: so červenec 11 2020, 8:42    Předmět: Citovat

A proč bych měl nosit dva telefony s jednou SIM kartou, múžeš mi to nějak vysvětlit? Já mám jednu SIM-ku na paušál (Tu na Slovensku O2 Fér na faktúru, kolik provolám tolik zaplatím). A další SIM-ku O2 Volnost se kterou mohu volat do celé Evropské Unie na mobil, pevnou linku a to celou hodinu za 0,10€!!!
Paměťovka budiž, když se nyní dívám na ty kapacity telefonu.

Zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána.Viz PRAVIDLA, odst.4e) a 4f)
Hill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: so červenec 11 2020, 8:55    Předmět: Citovat

Překvapuje mě, že po aféře kolem mobilů HUAWEI je ještě někdo používá a dokonce i kupuje Shocked
Ale možná mi něco uniká, nesleduju to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: so červenec 11 2020, 9:15    Předmět: Citovat

Jak uz jsem zminil, o "nutnosti" pouzivani x cisel soucasne se nema valny vyznam handrkovat, je toho psano vsude plno.

Co se tyka afery Huawei. I kdyby veskere me hovory a sms odesilali nekam do Ciny kde by je kontrolovali tamni STBaci, je mi to celkem ukradene. Rozhodne mne sere vic nas mistni STBak, ktery si udelal ze statu firmu a ma tak pristup prostrednictvim operatoru k veskere me komunikaci, at uz mam Huawei, nebo cokoliv jineho

Ale na nove Huawei pozor, nemaji podporu google, coz z nich v nasich koncinach dela nepouzitelne zarizeni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5194
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: so červenec 11 2020, 9:47    Předmět: Citovat

Kremik napsal(a):
Překvapuje mě, že po aféře kolem mobilů HUAWEI je ještě někdo používá a dokonce i kupuje Shocked
Ale možná mi něco uniká, nesleduju to.

Jo, paranoia je zlo Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nekmil



Založen: Mar 06, 2005
Příspěvky: 787
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: so červenec 11 2020, 15:01    Předmět: Citovat

telefon = NOKIA, nikdy jsem nic jiného neměl. Je to pro mě jenom takový spotřební "obdélník" Very Happy Akorát mě udivuje, že na ten poslední typ co mám (6.1) chodí docela často aktualizace.
_________________
http://tesinsko.cz/webcams/rondel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: so červenec 11 2020, 16:39    Předmět: Citovat

keemo napsal(a):
Jo, paranoia je zlo Very Happy

Ha - ha - ha.
Zase je ve zprávách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: so červenec 11 2020, 17:33    Předmět: Citovat

Kdyz jsem huawei kupoval, zrovna Trump do nich docela sil a tak jako podporu prodeje rozdavali k mobilu tablet zdarma. Neni to zadna velka hitparada, pouzivam ho jako druhy monitor u PC na kterem prehravam pri praci treba zpravy a na tohle staci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund