Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Philips CDR 770, 880 - rekordéry - neví někdo kde opravit?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JiriNov



Založen: Apr 10, 2020
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: pá červenec 10 2020, 19:29    Předmět: Philips CDR 770, 880 - rekordéry - neví někdo kde opravit? Citovat

Zdravím,
mám doma dva rekordéry PHILIPS CDR 770 a 880. Již pouze přehrávají, při pokusu o nahrání AUDIO CD (Sony, Maxell, TDK, Verbatim atd) oba shodně zobrazí "OFC FAILED (ERROR)" . Na netu je docela hodně informací na toto téma (většinou bez praktického řešení). Samozřejmě, vím, že tyto přístroje již postrádají smysl, ale je mi líto je vyhodit. Podle mne je problém v laseru a "novějších" jiných odrazových vrstvách na dnešních AUDIO CD.
Nevíte někdo o servisu, kde by ještě tyto stroje opravovali? Dříve to byla firma
(prakticky výhradně) MJ Elektronic, ta ale vůbec nereaguje na emaily a nezvedá telefony.
Popřípadě nevíte někdo jak tyto historické stroje zprovoznit?
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marostv



Založen: Oct 13, 2006
Příspěvky: 439
Bydliště: BARDEJOV

PříspěvekZaslal: pá červenec 10 2020, 20:13    Předmět: Citovat

V dobe ich najväčšej slávy sme používali CD dysan s čiernou aktívnou vrstvou s nimi to fungovalo spoľahlivo a boli bežne dostupne v obchode s PC technikou,tie stroje si veľmi vyberali cd z hocičím to nefungovalo. Originál cd do týchto strojov išlo niečo ako CD-R audio 1-4X ale už je to dávno presne neviem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkati



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 1409
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

PříspěvekZaslal: pá červenec 10 2020, 20:14    Předmět: Citovat

MJ Elektronic mám 300 m od baráku. Na telefon nereagovali, tak jsem vzal rekorder LG do tašky a odnesl tam. Druhý den jsem se měl přijít zeptat na cenu opravy. Návštěva byla rychlá - zařízení je neopravitelné a 300 Kč. Doma jsem si zkontroloval barevné značky fixem na šroubech, které jsem si tam předem udělal. Měl jsem to zkontrolovat u nich v provozovně, ani to neotevřeli!
Nějak jsem v tu firmu ztratil důvěru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1859
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: pá červenec 10 2020, 21:33    Předmět: Citovat

Kde to opraví nevím, ale taky jsem kdysi jeden doma měl. Už nevím přesně typ, ale pamatuju si, že jsme trochu ojebávali, aby šlo nahrávat i na obyč CD-R. Nechali jsme ho načíst CD-R AUDIO a potom jsme ručně, mechanicky vysunuli dvířka a vyměnili CD AUDIO za obyč CD-R. Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18642
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá červenec 10 2020, 21:45    Předmět: Citovat

Jsem na tom podobně . Dal bych celou novou mechaniku , ale nenapadlo mne si ji koupit hned do zásoby s rekordérem . Lasery měnili šamani , nikdo to i před deseti lety mimo záruku nechtěl dělat . Málokdo má doma tester laserů .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marcelo



Založen: Feb 18, 2010
Příspěvky: 44
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt červenec 16 2020, 11:48    Předmět: Citovat

Ja myslím, že ani jeden z tých rekordérov nie je vadný. Len sa zmenili médiá a už nie sú kompatibilné s týmito prístrojmi. Tiež vlastním rekordér Philips CDR 765 a vypisuje túto istú chybu s novými AUDIO CD-R. Dokonca aj tými od Philipsu. Zohnal som si na e-bay 10 ks starých médii Traxdata 74 minút a s tými nemá prístroj žiadny problém a napalovanie prebehne v poriadku aj s finalizáciou disku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiriNov



Založen: Apr 10, 2020
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: čt červenec 16 2020, 12:27    Předmět: Citovat

marcelo napsal(a):
Ja myslím, že ani jeden z tých rekordérov nie je vadný. Len sa zmenili médiá ..... si na e-bay 10 ks starých médii Traxdata 74 minút a s tými nemá prístroj žiadny problém a napalovanie prebehne v poriadku aj s finalizáciou disku.


Taky si to myslím, jenže u nás se nedají sehnat (všechny co se prodávají sem zkusil) a testovat z ebay, za tu raketu , se mi moc nechce. Nevíš od koho jsi kupoval a jak vypadal obal ? Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marcelo



Založen: Feb 18, 2010
Příspěvky: 44
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt červenec 16 2020, 14:28    Předmět: Citovat

Ani u nás sa už tie staré kúpiť nedajú. Preto som kupoval na e-bay. No už ani tam som ich nevidel. Prikladám foto tých diskov. Chcel som ešte na skúšanie prepisovateľné no jediné ktoré som našiel bolo v Nemecku a chceli za neho 40 eur. To sa mi už zdala šialená cena za jedno CD-RW. Obrázky sú z internetu.


traxdata 2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  11.33 kB
 Zobrazeno:  86 krát

traxdata 2.jpg



traxdata.jpg
 Komentář:
 Velikost:  10 kB
 Zobrazeno:  82 krát

traxdata.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiriNov



Založen: Apr 10, 2020
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: čt červenec 16 2020, 14:31    Předmět: Citovat

[quote="marcelo"]Ani u nás sa už tie staré kúpiť nedajú.


Díky za snahu !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt červenec 16 2020, 15:40    Předmět: Citovat

Kolik je ta "raketa" za jedno nezpajcované CD-R Audio?
Zkusils sehnat černé TDK, 80min/700MB "Life on Record", to balení po 10ks?
Kupoval jsem je ještě předloni v Datartu a v Pioneeru PDR-609 chodí perfektně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiriNov



Založen: Apr 10, 2020
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: čt červenec 16 2020, 15:52    Předmět: Citovat

[quote="sinclair"]Kolik je ta "raketa" za jedno nezpajcované CD-R Audio?

Tu raketu tvoří především doprava, která leckdy je nad cenou vlastních CD (500-600-800Kč za pakl a to se mi zdá na otestování hodně).
U nás už se dají prakticky sehnat jen následující brandy: Verbatim, Maxell , Multidisk a MediaRange (dle heureka a zbozi serveru). Všechny jsem otestoval a bez šance.
Přivítám každou rad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt červenec 16 2020, 18:33    Předmět: Citovat

No tak ty výše uvedené TDK jsem kupoval za 350,-Kč pakl 10ks a nepřišlo mi to vzhledem k letopočtu a druhu drahý.
Protože už jsem je měl vyzkoušený, tak jsem bral dvacet paklů z jedné série a poštovné bylo něco přes stovku.
Jestli se míníš s rekordéry jen občas hrát a jebkat se po jednom či pár discích, no tak se Ti to fakt nevyplatí.
Já to bral pro archivaci, protože jsem na TDK a na JVC dostal velmi dobré reference od člověka, který uměl měřit chybovost datových disků CD-R, takže jsem mu donesl na test čtyři svoje CD-R Audio.
Oproti mnoha klasickým datovým prošly všechny, krom TDK a JVC ještě i fialovo-žlutý Maxell a černošedý Emgeton /bývalý černo-singlový Bell/.
Tehdy ale byl na trhu dostupný jediný z testovaných typů - ten TDK, tak proto. Byl otestovaný a vyzkoušený, nebylo proč váhat.
Loni se objevily ještě nějaké Verbatim, ale těm už nevěřím ani název.

Ono taky není Audio jako Audio.
Těm diskům se lehce liší logo a co hlavně - mohou tak být označené i úplně běžné datové disky, které chce zadavatel výroby uměle zdražit tím, že jej označí za vhodné pro záznam hudby, ale počítá s tím, že to uživatel bude pálit stejně v PC, kde je to úplně jedno.
Pravý CD-R Audio disk má z výroby jinou zaváděcí stopu /TOC/, ze které si rekordér přečte, že byl zaplacen licenční poplatek a že může pálit.
To, cos koupil, bude jako datový disk v PC normálně fungovat a Tebe podvedli, nebo sis špatně přečetl, co kupuješ.
To je to, co myslím tím "není Audio jako Audio".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiriNov



Založen: Apr 10, 2020
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: čt červenec 16 2020, 20:14    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
No tak ty výše uvedené TDK jsem kupoval za 350,-Kč pakl 10ks a nepřišlo mi to vzhledem k letopočtu a druhu drahý...
Pravý CD-R Audio disk má z výroby jinou zaváděcí stopu /TOC/, ze které si rekordér přečte, že byl zaplacen licenční poplatek a že může pálit.
To, cos koupil, bude jako datový disk v PC normálně fungovat a Tebe podvedli, nebo sis špatně přečetl, co kupuješ.
To je to, co myslím tím "není Audio jako Audio".


JJ vím, že má jinou zaváděcí stopu, že by si zrovna Verbatim troufnul na podvod, ale možné je věechno. Paradoxně se občas chytnuly Multidisky. No nic, vzal sem nějaká TDK z ebay a uvidim, poslední pokus. Jinak rozbor na součástky a sběrný dvůr.

Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá červenec 17 2020, 8:52    Předmět: Citovat

To je asi škoda, protože úplně každý CD rekordér je zároveň velmi slušným přehrávačem. Zvlášť Philipsy - spolu se Sony to přeci vymysleli a od prvopočátku dělají všechny přehrávače velmi slušné.
Kór když je to zároveň rekordér. Normální CD přehrávač obvykle CD-RW, pálené v PC nepřečte - rekordéry zcela běžně, mají to v popisu práce.
S těmi součástkami a SD jsi to trochu přehnal, nemyslíš?
Ty "součástky" by Ti byly samostatně k čemu asi?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiriNov



Založen: Apr 10, 2020
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: pá červenec 17 2020, 13:03    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
To je asi škoda, protože úplně každý CD rekordér je zároveň velmi slušným přehrávačem...
S těmi součástkami a SD jsi to trochu přehnal, nemyslíš?
Ty "součástky" by Ti byly samostatně k čemu asi?



Ahoj,
880 má problémy dohrát lisované CD do konce (a to je vyčištěná čočka), ten druhý hraje dobře,ale CD přehrávačů mám doma 6ks, tak asi tak..
Kvalitní součástky...se hodí vždy.
Samotnému je mi to líto vyhodit, ječtě uvidím, objednal sem nějaká "audio" CD na ebay, dám tomu šanci.



cdr880_a.jpg
 Komentář:
 Velikost:  99.48 kB
 Zobrazeno:  97 krát

cdr880_a.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund