Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tak mi vodpálili vrtačku
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne červen 07 2020, 19:43    Předmět: Citovat

@HDO: No, já používám metody, že donesu přístroj a v tomto případě tu pětadvacítku a nechám se názorně poučit, jak ten drát do té svorky nacpat.

Seznam odpovědí můžu nabídnout, ale nebude tam nic nového. Patrně první reakce bude, že "To je vaše práce, ne moje..." Ale tím získáš jistotu, protože normální člověk by se nad tím aspoň zamyslel.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Xant



Založen: Jul 04, 2018
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: st červen 10 2020, 18:36    Předmět: Citovat

Takový telefonát patří mezi úsměvné a snadno řešitelné historky. Mnohem obtížněji se bojuje s průmyslovými teoretiky.

Pro příklad:

Celkem hodně osazuji přípojné (vypínače i jističe) Hager H400 a protože oka a praporce zpravidla nechtějí (má to svůj dobrý důvod), dávám nejčastěji třmenové svorky, konkrétně HYD003H - prostě 240 mm2. Sem je všechno v pořádku, tedy až na postup montáže. S normálním imbusem nepochodíte, ten se musí uříznout, jinak se k hlavici šroubu nedá dostat (svorka se musí povolit, prostrčit šroub a povolovat/přitahovat třmenovku až do okamžiku, kdy se povede šroubu procpat plastem. A samozřejmě nelze měnit třmenovky operačně, protože by to šlo udělat, musí celý deon ven. Odlepit ty plastové zákryty, čápovkama uvolnit plastové zámky matice a celé to vyměnit. Geniální vynález a jeden speciálně upravený (uříznutý) imbus.




P.S.: A dotahovat velice, ale velice opatrně!

Prostá IKB na DIN - tedy 4 pólová svorkovnice pro roztahání silových vodičů v rozvaděči. U IKB se prostě už počítá s tím, že budou padat nadávky (jo, prostě se tam cpou vodiče a dutinky "dobře"), ale jsou i zázraky průmyslového myšlení - inženýrství. 160A Schrack - je to kus kovu a 160A tomu prostě věříte (a vydrží), dokonce drží na DIN (menší verzi zapojovat jedině do třmenů, jinak se honí po celé DIN) a celkem dobře se do ní zapojují vodiče. Samozřejmě až na přívod, přestože píšou 50 mm2. No ... aniž by praskl plastový kryt (druhá možnost je úprava), není šance tam dostat 35 mm2. Nejde o svorku samotnou, ale o jejich dementní pozice a ohýbání. Není tam místo a ještě dementní ohyby (toho obrazek_cenzura, co to vymyslel bych chtěl vidět). Otvor svorky celkem ujde, sice silou, ale CYA50 se nechá pohodlně narvat do 35 dutinky (izolované i neizolované) a ta tam zapadne. 50 prostě ne, tedy ona tam sice jde s použitím kroucení a pořádné námahy, ale za předpokladu, že celá IKB venku a můžete kolem toho skákat. Když je to v rozvaděči - zkrátka na místě a zapojené, tak se do toho nedá narvat.

Prostě celý případ HDO je už jen úsměvná historie, horší jsou neustále se opakující špeky výrobců a jestli to děláš jak píšeš, tak musím smeknout klobouk. Hledat a objíždět kompetentní osoby, abys jim mohl dát kopanec do zadku, ... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: čt červen 18 2020, 17:42    Předmět: Citovat

Tak jsem akunu rozdělal, už podle smradu co mezitím vyvětral je jasný, že to není motor, ale ten výkonovej vypínač ozn. 2607202014, 25 A, 30 V.

Je v tom destička s 555kou (že by doběh kvůli okamžité změně polarity?) a MOSFET STP70NF03 (70 A, 30 V) ten se i přes to, že k němu byla zvenku vypínače přišroubovaná malá hliníková destička, zahřál tak, že úplně usmažil desku, až je z druhé strany bublina, ale samotnej dopadl eště hůř, na něm je bublina taky Very Happy

Taky tam asi byla dioda, z té už sem našel jenom polovičku plastovýho pouzdra.

Trošku žasnu, když už v tom je tohle, proč tam jako nedali třeba vratnou tepelnou pojistku, která by třeba ten FET odstřihla po překročení, cojávim, 100 (110, 120) °C někde na té destičce? Rolling Eyes

Jdu hledat no, je to sice po obchodech, ale na to, že je to blbej FET, pár SMDček a trocha mechaniky, ty ceny jsou od nic moc až pro příšerný. Nejlevněj zatím ve Státech 20 babek, ale kolega eště nějakou dobu lítat nebude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: čt červen 18 2020, 19:24    Předmět: Citovat

To je jak naschvál todle Laughing

Mám tu eště jednu PSB 12 VE-2, příklepová, asi na to někdo lehal bez přídavné rukojeti a zlomili rukojeť těla od motoru. No, spínač je jak na sviňu jinačí. Si řikám že aspoň když prolízám ty obchody s ND, koupím nový tělo za pár peněz, nabíječku mám uni a akumulátorů se po bazarech válí. Hm, tělo i rukojeti vyprodaný všude Rolling Eyes

Tak asi vezmu z holomóca tudletu s mrtvejma akunama a zrepasuju si, a tu co mám si nechám jako zdroj náhradního motoru nebo spínače.

No a do toho GSRka mi nezbude než koupit spínač za 8 kil, aspoň že mi to proplatí Arrow
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: pá červen 19 2020, 8:51    Předmět: Citovat

Tělo vyprodané - za 25€+ doprava se koupit dá. Takže by mělo jít objednat i tuzemsku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: pá červen 19 2020, 9:54    Předmět: Citovat

Není. Dyž vlezu do košíku, tak to zařve že nejsou a nebudou a automaticky to vyhodí z koša. Všechny ostatní weby co sourcují z centrálního skladu už rovnou ani nedávají možnost objednat.

Jakejsi britskej šop sice nepsal skladovky (takže je pravděpodobný, že by stejně odepsali, že nemají), ale abych za tyto tři věci dal dva a půl tisíce, ehm, za to mám úplně novou sadu od párksajda Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: pá červen 19 2020, 10:57    Předmět: Citovat

Mi to vyhodilo víc německých šopů, ale může to být, jak píšeš. https://hammertools.de/bosch-gehaeuseschale-2605105937
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: pá červen 19 2020, 11:08    Předmět: Citovat

Už neřešim, za pětikilo mám celou druhou akunu s nabíječkou a dvěma aku k repasi, takže dyž odejde zas spínač, motor, nabíječka, mám eště jednou to samý náhradní. A můžu tahat jen jednu nabíječku a nabíjet tím 4 různý aku od dvou vrtaček, pže mám univerzální 7,2-18 V nebo tak nějak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
dudo02



Založen: Feb 27, 2007
Příspěvky: 991

PříspěvekZaslal: po červen 22 2020, 17:07    Předmět: Citovat

Behemot napsal(a):
Ale stejně, hraje si to na profesyjonál, tak by to mělo zvládat těžkou práci tak nějak stylem výměna akumulátoru jeden za druhým, ne? Evil or Very Mad
Pokiaľ nevieš ako s náradím správne pracovať tak zničíš všetko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: út červen 23 2020, 16:51    Předmět: Citovat

Neska dofrčela příklepofka, jedna akuna už je taky nejak napadená kutilem, ale to eště zvládnu, vnitřek stejně pude pryč a dám si tam 2,5Ah-ky Pana Arrow

pkservis nic s tím regulátorem, ani potvrzení zatim nepřišlo, tam budu muset napsat esli taky zas nemají „ňákej problém se serverem“ jako ten kšeft naposled Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: ne červenec 05 2020, 22:34    Předmět: Citovat

Akuna už akunuje, přišoupnul sem tam trochu té teplovodivé gumy, takže až to začně pálit do pazoury k neudržení, bude to signál to nechat odpočnout Very Happy

Koukal jsem do jednoho packu k té příklepové, je tam nic mod bodování článků, jeden se někdo pokoušel lepit páječkou, proto to bylo kuchaný. No co sem si měřil, rozptyl napětí článků je 50 %, to už nebudu řešit a vyměním rovnou všechny…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.64 sekund