Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zkušenost se sekačkou s pojezdem?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zachranar



Založen: Jan 19, 2019
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: ne červenec 05 2020, 6:41    Předmět: Citovat

decmen napsal(a):
... K tomu je potřeba voda. A ta se musí přinést. Ve vědru. Ale vědro má ve dně díru...
.. a nejhorší jsou trpaslíci. No a to jmelí!
Kosy mám 3, mladíku. 1 s dřevěným, 1 s kovovým kosištěm a jednu motorovou. Stáří není zásluhou, mládí není předností, tak se nechlub a nezačínej flame.
--------------
danhard napsal(a):
...Když je sekačka studená, tak 5x zmáčknu čudla.
Když je horká, tak chytá bez čudla.
jj, to je můj případ. Tím je to vyřešeno. Ještě se podívám proč zmizel benzín a jestli bude mizet dál. Mám benzínovou OHV elektrocentrálu 2,7kW a tam se mi kdysi stalo, že jsem zapoměl zavřít kohout přívodu benzínu do karburátoru a benzín se mi dostal silně do oleje. Nevím proč tato OHV sekačka také nemá kohout - uzávěr přívodu benzínu?
Ještě zkusím na ní odmontovat nůž. Doufám že ten 1 šroub co ho drží (na klíč 16mm) se povoluje normálně doleva. Prvně mi to nešlo povolit, zkusím povolovat poklepem na klíč. Mám?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6080
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: ne červenec 05 2020, 6:57    Předmět: Citovat

Předpoklídám, že když je nůž v záběru, tak by se měl šroub utahovat.
Povolíš ho tedy tak, že mu zablokuješ při povolování tupou stranu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: ne červenec 05 2020, 7:09    Předmět: Citovat

Kdyz mas kosu tak ji pouzivej. Tady mistni hobbyfarmari s pidisekackami vrci kazdy vikend od rana do vecera a opecovavaji ty sve kralovstvicka. Prakticky neni mozne otevrit okno a vyvetrat, kdyz jeden fachman v kloboucku prestane, tak druhy nasadi ksiltovku, uznalym vyrazem zhodnoti souseduv placek a dalsi hodinku bude brousit svuj vysneny travnicek. A takhle je to vikend co vikend. Klid je, jen kdyz poradne sere, to jsou kloboucnici zalezli v kulnickach kde nejspis lesti ty sve sekacky aby zvladly pristi vikend tech pet kybliku travy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zachranar



Založen: Jan 19, 2019
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: ne červenec 05 2020, 9:52    Předmět: Citovat

Off topic termit256 napsal(a):
... Tady mistni hobbyfarmari s pidisekackami vrci kazdy vikend od rana do vecera ...kdyz jeden fachman v kloboucku prestane, tak druhy nasadi ksiltovku, a dalsi hodinku bude brousit svuj vysneny travnicek. A takhle je to vikend co vikend. .
Za to ale nemohou ti "hobbyfarmáři". Za to mohou lidé jako jsi ty! Určitě to nevadí jen tobě, ale mnohým dalším v místě. Pak byste si měli v zastupitelstvu vymoci vyhlášku (např. Rekreační řád, Osadní řád...), aby bylo jasně určeno kdy se nesmí rušit okolí sekačkami, el. a mot. pilami a pod.. Stejně tak lze upravit mnoho dalších činností jako např. grilování co obtěžuje do rána zápachem, mejdany, štěkání a potulka psů atd atd atp. Mnoho lidí v jiných obcích než se vyskytuješ ty už na to dávno přišlo. Vzorů je mnoho. Porušování místní vyhlášky pak snadno a úspěšně řeší policie (přestupek). Je s tím trochu práce - s vytvořením textu a trápení při prosazení vyhlášky. Jenže možná právě proto někteří lidé raději jen zbytečně a bezzubě nadávají. Neutral
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 485
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: ne červenec 05 2020, 15:26    Předmět: Citovat

OT

Lituju obce, kde mají upravenou dobu na posekání zahrady !!

Vemte si logiku věci, když někdo chodí do práce ráno, někdo odpoledne, nebo
v sobotu či neděli může pršet (sekat se nedá) proč ta omezení ?
Základem je pořídit nemovitost s velkým pozemkem, aby byl člověk od sousedů relativně co nejdále, u nás máme např.pozemky od 2000 m do
10 000 m/2

I v paneláku si můžete vrtat, sekat, rekonstruovat, luxovat od 6 - 22 hod.
Já sekám sobota neděle 8 - 20 hod, všední den 7 - 19 hod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: ne červenec 05 2020, 15:40    Předmět: Citovat

zachranar napsal(a):
Za to ale nemohou ti "hobbyfarmáři". Za to mohou lidé jako jsi ty! Určitě to nevadí jen tobě, ale mnohým dalším v místě. Pak byste si měli v zastupitelstvu vymoci vyhlášku

To je zas rada jako prase od nejakeho teoretika. Muzes mi rict, jak to mame "vymoci" kdyz to proste pres zastupitelstvo neprojde?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5124
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: ne červenec 05 2020, 15:43    Předmět: Citovat

U nás je v neděli zákaz a je to super.
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne červenec 05 2020, 16:38    Předmět: Citovat

Nikdo neseká zahradu celý den, je to jen o nějaké toleranci. Tady jeden seká o půl desáté večer a druhý v tu dobu řeže dřevo. Neřeším to, zavřu okno či dveře. Až přijde s něčím na opravu, tak si chvilku počká a připlatí si. Já taky přece platím svými nervy. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: ne červenec 05 2020, 16:49    Předmět: Citovat

Ale tak mne osobne to zas tak nezere, ja mam klimu a rovnotlake vetrani, takze okna otvirat nemusim, ale vez ze ten kraval od farmaricku je opravdu cely den. Kdyz jeden skonci, druhej zacne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zachranar



Založen: Jan 19, 2019
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: ne červenec 05 2020, 17:13    Předmět: Citovat

Off topic termit256 napsal(a):
Ale tak mne osobne to zas tak nezere, ja mam klimu...
Tak co prudíš?
Off topic milosak napsal(a):
OT:Lituju obce, kde mají upravenou dobu na posekání zahrady !! Já sekám sobota neděle 8 - 20 hod, všední den 7 - 19 hod.
Pro takové "termit256" prudí Laughing
Off topic workhard napsal(a):
U nás je v neděli zákaz a je to super.
.. u nás také a vida že to jde!! Smile
Off topic p32 napsal(a):
... Až přijde s něčím na opravu, tak si chvilku počká a připlatí si. Já taky přece platím svými nervy. Wink
.. to je fakt rada jak se mít se sousedy v pohodě. Oni to neví. Dneska si lidi nevyhoví pokud to nemají nařízeno. Kdyby byla u vás vyhláška, za čas byste byli kamarádi a ne jen sousedi (potažmo zákazníci - možná naposled). Dám příklad:
V linkovém autobuse sedí puberťák a nad ním stojí seniorka se dvěma taškami. Řidič vstal a řekl že dál nepojede, dokud jí ten adolescent nepustí sednout. Najednou tu byla solidarita ostatních a ten kluk vysřelil ze sedadla. Kdyby nevstal, vynesli by ho ostatní cestující z vozu. Většina rozhoduje. Jak prosté! A o tom to je!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: ne červenec 05 2020, 17:22    Předmět: Citovat

Takovy brebty teoretiky mam nejradeji.
Pokud se tim obec odmitne zabyvat, tak s tim nic nenadelas a muzes si vymyslet bajky o sousedske domluve, solidarite a pubertacich celej den.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne červenec 05 2020, 17:29    Předmět: Citovat

zachranar napsal(a):
.. to je fakt rada jak se mít se sousedy v pohodě. Oni to neví.
Oni to neví? Ale jsou dospělí, že? Čekají jen na tebe, abys jim to řekl. Laughing
Prostě nebuď alibista za každou cenu. A jinak mezi náma, já takové kšefty fakt nepotřebuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zachranar



Založen: Jan 19, 2019
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: ne červenec 05 2020, 17:47    Předmět: Citovat

Psal jsem, že se z pohledu odspoda nůž otáčí proti směru hodinových ručiček.
danhard mylně napsal(a):
Předpoklídám, že když je nůž v záběru, tak by se měl šroub utahovat.
Povolíš ho tedy tak, že mu zablokuješ při povolování tupou stranu.
To je bohužel omyl. Kdybych zablokoval tupou stranu, tak bych musel povolovat doprava. A tam v žádném případě není levotočivý šroub. Musím tedy zablokovat ostrou stranu a povolovat normálně doleva.
Pro mě je můj první post vyřešený. Takže v tomto vlákně končím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: ne červenec 05 2020, 18:15    Předmět: Citovat

Je tam normální šroub a na povolení je potřeba dost síly a nůž mi držela druhá osoba s kusem dřeva. Kryt řemenu jsem musel upravit, aby lépe dosedl, lítá tam bordel. Až na kecy druhé osoby pohoda. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zachranar



Založen: Jan 19, 2019
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: čt červen 02 2022, 11:44    Předmět: Citovat

Nevím jestli jsem neměl založit nové vlákno.
Jak jsem tady diskutoval předloni, tak jsem koupil sekačku co doporučil "kejki" - Riwall RPM 4735.
Seká dobře, ale letos mi jakoby kolísají otáčky. Místo "Drrrrrr" dělá "Drn Drn Drn Drn Drn Drn Drn...." Páčka plynu zachycená pružinkou se takto kývá (Drn Drn Drn Drn....)
Prověřil jsem
- zda do nádržky vstupuje zátkou vzduch
- vyměnil jsem benzin
- vyměnil jsem olej
- vyčistil jsem svíčku
- vyčistil jsem vzduchový filtr,
- vyčistil jsem karburátor,
Nevím co s tím.
Má někdo podobnou zkušenost, nebo ví co to dělá a jak to vyléčit?
Díky za každou radu
viz obrázek:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 7 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund