Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Oprava motoru zámku kufru Fabia a spol

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 600
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: út červen 30 2020, 10:58    Předmět: Oprava motoru zámku kufru Fabia a spol Citovat

všechny.
Předkládám opravu motorku kufru FABIA a spol.
Jde o obvyklou poruchu všech těchto poddimenzovaných motorků zámků. Kontakt uhlík na komutátor. (je to kurvítko) Nejhorší je se k uhlíkům dostat. Výrobce dělá vše proto, aby se ti to nepodařilo. Na obrázku je přípravek, jak stáhnout pastorek. Jde o nerezovou pasovinku 2 x 30 mm. (je tvrdá, ale jde snadno vrtat) ,pasovinu 5 x 30mm s ocelovým čepem 1,8 mm, a dva štouby M6. Pastorek musíš asi o 1mm odpilovat, aby se nerezový pásek vešel mezi pastorek a štít motoru. Upnout do světáku, aby se to neprohýbalo a pastorek je dole. Pozor ať ti nespadne motorek na zem. Pertl na motorku odřízni lupenkovou pilkou nebo ubruš modelářskou miniflexou. Označ si polohu.Vyndej rotor, hodinářským šroubovákem opatrně nadzdvyhni uhlíky a stáhni štít. Odtlač plastovou podložku před komutátorem, oštípej ji kleštičkami na nehty a zapiluj na průměr asi 3mm. (to abys nemusel napružené uhlíky přehazovat přes velký průměr při zpětné montáži) Komutátor očisti šmirglem 600 a vylešti stejným proužkem šmirglu, který jsi přetáhnul přes brousek. System opravy lze použít i ostatních motorků zámků dveří koncernu. Štít s uhlíky upni do svěráčku a jedním šroubovákem odtáhni uhlík a druhý napruž. Pak to prostřídej. U tohoto modelu motorku je lepší úhlíky nevyndavat. Koleduješ si o zničení. I tak to napružíš docela dobře. Smontuj vše zpět. Uhlíky nahodíš na komutátor jehlou. Otevři svěrák a natáhni pastorek zpět,tak aby osička byla asi 0,3 mm schovaná. Pertl na motorku nijak neřeším, vše udrží krabička
zámku. Ještě jsem nastavil menší tah zpětného pera pohonu. Pohon zámku lze sice koupit do 500Kč, ale to je furt něco a ze starého nové neuděláš. Je to jenom o tom – zaplať. První takto opravený zámek pracuje již několik let. Nedávno jsem dělal další a za 30min bylo hotovo.
Tak dávám na Bastlírnu, třeba se tento návod bude někomu hodit.
Popište prosím někdo jak přihodím obrázek pod text ne do přílohy. Jde o obrázky z foťáku cca 1Mb formát jpg. Co s tím mam udělat aby to bylo co nejhubenější.
dík Luboš



pastorek.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  pastorek.pdf
 Velikost:  109 kB
 Staženo:  153 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5103
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út červen 30 2020, 11:34    Předmět: Citovat

Otevřít v Malování a zmenšit.


motorek.jpg
 Komentář:
stahovák
 Velikost:  56.95 kB
 Zobrazeno:  94 krát

motorek.jpg



_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 600
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: út červen 30 2020, 13:16    Předmět: Citovat

Dík za snahu, potřeboval bych to přiložení popsat krok za krokem.
Výchozí stav - fotka z foťáku velikost asi 1Mb formát jpg na kartě XD Olympus. Tu dokážu v PHOTOSHOP dostat na 100kb ve formátu .pdf nebo asi 120kb jpg soubor fotky nahraju na flešku a připojím k PC, které je na internetu s OS linux.
Teď chci tento soubor (fotka 100kb. třeba .jpg) vložit jako obrázek pod text na Bastlírnu. Ne jako přiložený soubor. Jak na to krok za krokem? Admin se zlobí, že zabírám místo, proto to řeším.
dík Luboš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5103
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út červen 30 2020, 21:25    Předmět: Citovat

S Linuxem bohužel neporadím.
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červen 30 2020, 22:30    Předmět: Citovat

Nedávno jsem řešil to samé na sklápěcím zrcátku na Citroenu C5, před časem v servu klapky topení Hyundai Sonata. Problém byl v obou případech namačkaný prach z uhlíků mezi lamely, až dolo k úplnému zkratování komutátoru. To jsem už viděl i ve startéru, konkrétně na té samé C5, co jsem řešil to zrcátko. Přestalo to startovat a nepěkně to šlusovalo baterku.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 600
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: st červenec 01 2020, 6:44    Předmět: Citovat

Dík za snahu. Asi jsem to vyřešil. Oříznul jsem na foťáku rozlišení. Dělá to fotku cca 300kb v režimu MACRO. V linux programu GIMP to oříznu na 100kb (níž je blbá čitelnost). Otevřu v Xviewer linux a teď ...vyber vše- kopíruj- vložit. Tak by to mělo jít přiložit pod text a celá editace proběhne pod linuxem. Vyzkouším to na příštím příspěvku. Sice mě to někdy komplikuje život ale nesnáším Windows. Ty neustálé hlášky a protesty systemu, sledování co dělam. NE.
ahoj Luboš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7808
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st červenec 01 2020, 9:30    Předmět: Citovat

hajeklubos - já používám už asi 20 let program XnView. Funguje i pod Linuxem.
Otevřeš fotku, použiješ zkratku Shift+S, objeví se ti okno, kde zadáš rozměr.
Necháš si zatržený checkbox "Zachovat poměr stran".
Potvrdíš OK a más fotku zmenšenou a ještě mírně zkomprimovanou (základní nastavení je myslím 91 % komprese).
Uložíš jako .jpg a máš hotovo.
V pohodě pro vkládání sem na Bastlirnu.

Jinak program XnView má spoustu dalších fičůr (třeba i modul Paint - v tom jsme ti doplnil tento vzorový obrázek), skoro jak ten Gimp, ale neumí pracovat s 32-bit hloubkou, jen se 24 bit.
Proto na zpracování .raw a .tiff souborů mám právě k dispozici i Gimp.



EB.jpg
 Komentář:
 Velikost:  78.97 kB
 Zobrazeno:  84 krát

EB.jpg



_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 600
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: st červenec 01 2020, 14:16    Předmět: Citovat

Pro Michal22.
Dík za tvůj čas. Zkoušel jsem ořezávat obrázek z foťáku cca1Mb.jpg a můj program
Xviewer 1.4.3, který je součástí LinuxMint 18.2 Mate 64bit na zkratku Shift+S nereaguje a v roletách jsem žádnou ořezávací funkci nenašel. Jde asi o jiný program, nebo něco dělam blbě. Možná podobnost názvu programu. Vypadá to tak, že budu schopen ořezat fotku v linux GIMP a potom transportovat přes Xviever nebo přímo z GYMP (otestuji) do textu na Bastlírnu a to vše v linuxu. Asi bych to považoval za vyřešené a dík za pomoc.
Luboš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33755
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st červenec 01 2020, 14:21    Předmět: Citovat

V GIMPe orezes a zmensis (napr. na 1024x768), ulozis ako JPG. Pri ukladani nastavis kvalitu napr. na 75 %, aby bol vysledok mensi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12339

PříspěvekZaslal: st červenec 01 2020, 14:49    Předmět: Citovat

Pro jednoduché úpravy a zmenšení velikosti lze použít některý z on-line nástrojů. Velmi jednoduchý je např. tento.
Pro změnu velikosti stačí přetáhnout myší obrázek do okna prohlížeče a bez dalších úprav zvolit velikost výsledného souboru v kB a uložit do počítače.
Wink



Obrázek1.png
 Komentář:
 Velikost:  61.18 kB
 Zobrazeno:  73 krát

Obrázek1.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 600
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: st červenec 01 2020, 15:55    Předmět: Citovat

Vážení přátelé, řešení se ukázalo úplně jinde. Jsem blbej, že mě to netrklo hned a otravuju tady s ořezáváním fotek v linuxu. Na focení zde používám OLYMPUS SP500UZ. Kdybych se podíval hned do menu foťáku, zjistil bych že dokáže i totálně ořezaný snímek 640x480 a padaj z toho použitelné info fotky tak okolo 60kb. Tak,že do přílohy dobré a k textu to půjde patrně přiložit rovnou přes Libre Office a bude to celé pod 100kb. Tak ještě jednou dík za Váš čas a bude to poučení jak na to pro druhé bastlíře.
Ahoj Luboš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MiraSt



Založen: Apr 19, 2008
Příspěvky: 1432
Bydliště: Fryčovice

PříspěvekZaslal: čt červenec 02 2020, 21:37    Předmět: Citovat

Já používám tenhle prográmek. Je to součast office. To, že to ten foťák umí je dobré, ale já to nedoporučuju používat protože to už nikdy nezvětšíš aby to bylo v detailech na kompu koukatelné.
Já mám Olympus 510 UZ (dva). Dobrý foťák jenom špatně ostří při nedostatku světla. Ale má úžasnou funkci a to je časové foto. Tím jsem fotil ty moje rehky v garáži.



Komprimace obrázků.jpg
 Komentář:
Komprimace obrázků
 Velikost:  215.44 kB
 Zobrazeno:  84 krát

Komprimace obrázků.jpg



_________________
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund