Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Myčka Bosch SGS46A62EU, špatné nebo žádné mytí

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
snehulak



Založen: Sep 05, 2017
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: so červen 20 2020, 7:18    Předmět: Myčka Bosch SGS46A62EU, špatné nebo žádné mytí Citovat

Dobré ráno,

mám dotaz. Máme 13 let starou myčku Bosch sgs46a62... A samozřejmě začala blbnout.
Nehází žádný kód , nádobí vůbec neumyje , anebo umyje ale program zůstane na 1 minutě (sušení ? voda vypuštěná je ) a pokračuje donekonečna.
Ale celý program trvá dýl , než trvával .

Teď pár posledních mytí v ní není vůbec voda(myslím dole u sítka, z těch otočných ramen něco málo vyteče , ale čerpadla jedou a myčka se tváří jako vše ok.

Rozdělal jsem oba boky , motory se zdají impedančně ok, čerpadlo co má vrtulku dole pod filtrama jsem vyčistil.

Je zajimavé, že když zvednu plovák na aqua stop , vůbec nic se nestane , jenom trošku změní zvuk , ale normálně se nezastaví .
Ještě tedy ten umělohmotný "labyrint" na boku je plný nějaké mléčné vody.

Má cenu to řešit ?, opravář mi řekl , že ne , že myčka když se dožije 10 let tak super . Myčka myla do teď naprosto bezproblému přijde mi škoda ji hned vyhazovat. Teď když to píšu mě tak napadlo jestli tam jde dost vody jestli není třeba přidřené ten ventil u přívodu vody, ale to by musela hodit hlášku, že nemůže napustit ne ?
Díky za rady případné
Můžu poslat klidně fota...

PS. Divil jsem se, že při mytí se s tou vodou ve šneku nic neděje , teď jsem provedl reset myčky poněkolikáte , rozdělal a mrkl na sítko na přívodu poklepal na ten ventil a myčka myje a hlavně v tom labyrintu cirkuluje voda jak má. Na co to ukazuje ? Proč ta myčka nehází žádnou chybu ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ondra2



Založen: Mar 19, 2014
Příspěvky: 537

PříspěvekZaslal: so červen 20 2020, 9:47    Předmět: Citovat

Ohřívá vodu? Bosch měl vadnou sérii myček, vypaloval se plošňák v místě připájení relé pro ohřev, časem to upadlo úplně. Bosch to opravuje do teď zdarma (nebo aspoň před ~5 lety to bylo zdarma pro tehdy ~10 let starou myčku) - vyhořelo kvůli tomu pár bytů v evropě. Já to tehdy nevěděl, tchyni jsem to rozebral a opravil.
Projevovalo se to tak, že myčka neohřívala vodu, nesušila a program se zastavil na poslední minutě.
Mimochodem ta tchynina myčka jede do teď a to je v permanenci 2x denně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
snehulak



Založen: Sep 05, 2017
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: so červen 20 2020, 12:19    Předmět: Citovat

No to by mohlo být ono. I když ona chvilkama hřeje ale asi málo. Koupil jsem dnes takový čistič v lahvičce , kde se odlepí nálepka a je to ucpané nějakým voskem a teplotou by to mělo pustit a vůbec to nevyteklo.

Jen mě mate , že např. při resetu to hodí předpokládaný čas u mytí daleko delší než je normálně , třeba krátky 26min hodí na 70, 126 na 199 a tak. Prostě chová se divně .
Co jsem koukal , tak třeba plovák na hladinu stoupá a klesá a spína co spínat má. Při resetu myčka krásně všechnu vodu vypustí .

Nicméně zkusím tedy kuchnout tu desku elektroniky ve dveřích a propájet a omrknout to relé.

Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rostav



Založen: May 06, 2006
Příspěvky: 469
Bydliště: Otovice u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: so červen 20 2020, 12:41    Předmět: Citovat

Snehulak. Jak jsi psal výše, může být chyba na napouštěcím ventilu. Po 10 letech to již můře být zanesené vodním kamenem a ten se občas utrhne a zamezí dostatečnému průtoku vody. To vysvětluje i neprotékání vody labyrintem. Přes labyrint natéká voda do myčky a je také jako zásobník vody pro regeneraci dekalcifikátoru. Plovák na aquastopu spíná mikrospínač a ten musí spustit trvale vypouštěcí čerpadlo. Tím zamezí vyplavení vodou. Elektronika by na to měla reagovat a nepostit mycí program. To by mělo být popsáno i v návodu na použití.
Skutečně nemá smysl opravu dělat za vyšší cenu než je cena napouštěcího ventilu.
Dá se předpokládat, že klekne elektronika, oběhové čerpadlo a vypouštěcí čerpadlo. Zanesení hadic a labyrintu je také po tolika létech možné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
snehulak



Založen: Sep 05, 2017
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: so červen 20 2020, 18:04    Předmět: Citovat

ONDRA: Ahoj mrkni prosím na foto .
Jeto na 90 procent ono, je tam pin pod relé úplně bez cínu jen tak ve vzduchu.
Stačí to tedy pořádně propájet nebo co teď s tím , někde jsem viděl, že měnili i to relé ???

Díky moc za navedení

Ještě tedy mrknu na ten ventil u vstupu vody. Ale nejdřív opravím tu desku.



IMG_20200620_185706.jpg
 Komentář:
 Velikost:  228.8 kB
 Zobrazeno:  166 krát

IMG_20200620_185706.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
snehulak



Založen: Sep 05, 2017
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: so červen 20 2020, 18:56    Předmět: Citovat

Tak mi to při večeru nedalo a propájel jsem to. Smontoval myčku a ze začátku ukázala 80 min na 30 min program, ale přesně po 30 minutách tam skočila 1minuta vysušila a spořádaně se vypla.

Takže se zdá v pořádku. Bylo to tím studeňákem u relé, ale muselo to být už delší dobu , protože ta nožka byla v luftu a cín byl teplem spálený.

Jen mě zajímá čím to bylo způsobeno, jestli tam bylo málo cínu nebo chyba plošňáku jestli to mám nějak pravidelně kontrolovat ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33890
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so červen 20 2020, 19:25    Předmět: Citovat

Bezolovnaty cin + blby navrh (velka diera v plosaku a mala noha rele) + blba technologia spajkovania (malo cinu).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 351

PříspěvekZaslal: ne červen 21 2020, 10:55    Předmět: Citovat

Však AEG, Electrolux, Zanussi atd. dělaly to samé ... Provedení vypadalo jako záměr a ne jen ignorace v návrhu ...

relé topení v EDW1000 / EDW1001 / EDW1003 / EDW1100 / EDW1500 / EDW1503



elux.jpg
 Komentář:
 Velikost:  246.64 kB
 Zobrazeno:  152 krát

elux.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund