Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LG 32LD650 Zpomalený zvuk i obraz.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: st květen 20 2020, 0:34    Předmět: Citovat

Ještě jsem zapomněl, závada v ladění zmizela zároveň s výměnou krystalu. Pro ty, kterým se nechce číst vlákno od začátku: mimochodem mně taky ne. Televize naladila maximálně tuším kanál 39 nebo kolik. Lépe řečeno zobrazila všechny, ale nefungoval signál obraz ani zvuk od K40 výš. V žádném příspěvku, resp. odkazu se o této závadě nepíše.

A po přečtení těch Habešanových odkazů: Zpomalený zvuk je podle mne způsoben nesprávným, rozdílným, kmitočtem vzorkování při záznamu (vysílání, digitalizaci) a přehrávání. Pokud je zpomalený jenom zvuk, v tom případě pochybuji, že by byl vadný krystal. Pokud současně obraz je v pořádku, tam ano, je buď chyba v řídící paměti nebo v přenosu dat do procesoru. Tam může pomoci nahřívání, přepájení, "upečení" česky řečeno. A samozřejmě otázka, jak dlouho. Ale toto rozhodně není můj případ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út květen 26 2020, 21:58    Předmět: Citovat

Tak je to týden. Kam jsi tu TV vyhodil? Tedy aspoň podle některých znalců by to tak mělo být. Jede nebo nejede?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: út květen 26 2020, 23:33    Předmět: Citovat

Zatím se ji vyhodit nechystám. konkétně i dnes jela, vlastně včera, asi 8 hodin. Má super obraz na to, jak je stará. Zrovna se tu řeší příkon, takže jsem se díval, stačí jí zhruba 70 W. Ale může jít až na dvojnásobek i víc. Ale proč?

No, ale vůbec netuším, proč by neměla jet. Nevěřím, že by se nový křišťál měl za týden odporoučet. Na ty plky znalců, co zmiňuješ, už jsem skoro zapomněl. Ale připomněls mi jistou část mého života, kdy jsem dělal u "Jezevců", mechanika MaR. Tam bylo plno odborníků na všechno. Třeba při opravě zemědělských strojů, ale i při výměně zásuvky, se seběhli všichni dostupní borci, obklopili jednoho konkrétního, který pracoval, a radili mu. Sice velmi ochotně a obětavě, ale většinou každý jinak. Co rádce, to jiná rada.


Tím bych se ale vůbec nechtěl dotknout nikoho z bastlírny, Je tu spousta opravdových odborníků, před kterými smekám, kteří něčeho dosáhli. Na druhé straně je naopak určitá skupina lidí, kteří musejí radit za každou cenu. Vůbec si nedovolím ani pomyslet, že jsem nějak chytrý, ale mám bohužel takovou blbou vlastnost, že když dojdu k nějakému názoru nebo zjištění nebo se přikloním k radě, o které si myslím, že by mohla být dobrá, dotáhnu ji do konce. Neměním názor s každou radou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7919
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: st květen 27 2020, 4:49    Předmět: Citovat

Plky o tom, že jsem opravoval snad 3-4 televize identických typů, se stejnou závadou a to i výměnou krystalů, jsem psal já. Pro tebe možná plky, já jsem v dobrém úmyslu zdarma podal složitě nabyté zkušenosti. Bohužel se všechny!! vrátily se stejnou závadou. Některé za pár dnů, jiné pár týdnů v provozu!! Totéž se stalo i při výměně rezonančních keramik nebo reflow MCU. Tož tolik. Přeji ti, aby jsi patřil mezi ty šťastnější. Tím definitivně s tímto vláknem končím. Good luck.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: st květen 27 2020, 11:36    Předmět: Citovat

Tak ma napadlo (ak som to tu ešte nepísal).

Na nestabilitu frekvencie môžu mať vplyv aj keramické SMD C pripojené od každého vývodu kryštálu na kostru, presnejšie ich nežiadúci zvod.

Po prehriatí pri spájkovaní kryštálu tieto keramiky na chvíľu (na pár dní) zvod znížia a potom sa vráti.



xtal.jpg
 Komentář:
 Velikost:  63.9 kB
 Zobrazeno:  83 krát

xtal.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: st květen 27 2020, 12:27    Předmět: Citovat

Síce neskoro, ale 54MHz kryštál je aj v MB 715G3299-2 (WK:913)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: st květen 27 2020, 14:13    Předmět: Citovat

Heno, Vás zrovna považuji za jednoho z nejlepších odbotníků na tomto fóru. Nikdy bych se neodvážil oponovat. Akorát je tady malinký problém. Samozřejmě jsem si ověřil všechny součástky kolem krystalu. Zkoušel jsem všechno: nahřívání, ochlazování, měření, mírné mechanické namáhání nejen té drobotiny. I procesor jsem opatrně testoval na teplotu i tlak. Problém je, že to nemělo žádný vliv. Celý obvod kmital divoce a s malou amplitudou kolem 27MHz. Při dotyku hrotu se ztratil i ten pomalý obraz a zvuk, TV se zasekla. Celá ta telepatickéá diagnostika a následné "rady" by nevznikly, kdybych mohl vytáhnout ze šuplíku patřičný křišťál a vyměnit ho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4914
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: st květen 27 2020, 14:20    Předmět: Citovat

Tak tam vráť na skúšku ten starý krystal. Pako
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: st květen 27 2020, 14:50    Předmět: Citovat

Možná to zkusím pokud ten nový "chcípne". Jinak pro to nevidím důvod.

mi-ro, pokud jsi ty plky vzal na sebe, dobrá. Kdo tu napsal tu rovnici se sběrným dvorem? Snažím se být slušný, proto nenapíšu že je to hovadina. Druhá věc, možná to bude i zpráva pro ostatní: VŠECHNY! odkazy jsem pečlivě a velmi podrobně prostudoval, nabízená řešení prověříl. Jeden tam byl, že pomohlo pečlivé propájení křišťálu. Nemohl se, teď vyloženě spekuluji, tím prohřátím nějak připojit odpojený vnitřní kontakt?. Dangerův odkaz mne zas přiměl k rozhodnutí, že preventivně podložím pod IO kousek gumy. Jak vidíš, zajímají mě zkušenosti druhých.


A teď se neuraz, pokud možno. Ale jsme jen lidé, a i mně se občas podaří krpa. Napadají mě dva (vlastně tři) možné důvody z mnoha. Ten tvůj neúspěch mohly způsobit buď zničený IO, zoxidováním nebo poškozením vývodů, chybně stanovená diagnóza, nedokonale provedená oprava, Nebo úplně něco jiného. Jenže ty TV jsi měl na stole ty. Tu mou zase já. Obdivuji ale ty autory plků, kteří tu moji televizi ani neviděli.

Ještě drobnost. Mohl by někdo ze znalých sem hodit schéma oscilátoru s křišťálem, který spolehlivě kmitá i nad 50MHz? Pak by se dalo jednoduše zjistit nebo vyloučit, že ten půvudní je opravdu vadný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2020, 15:08    Předmět: Citovat

Tak co? Ještě jede nebo jsi ji už vypnul? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2020, 20:47    Předmět: Citovat

TV jede perfektně, mám ji na stole v dílně. Super obraz, už jsem si koupil i babiše, zatím chcípl jen Kojál. Tak jsi mně, připomněl, že jsem vyhrál sázku. O tom snad by po několika měsících nemělo být pochyb. Takže tímto oficiálně a veřejně vyzývám sázkaře, který evidentně svoji sázku prohrál, nechť bez průtahů a obstrukcí splní svou povinnost a vyrovná závazek, který dobrovolně a veřejně slíbil. Zatím dělá mrtvého brouka. Pokud je chlap, jistě své slovo doodrží. Mám na to dostatek svědků, podívám se, kolik lidí toto vlákno shlédlo. Svoji sázku uzavřel dobrovolně, a předpokládám, že jako dospělý a slušný chlap ví, a počítal s rizikem svého rozhodnutí. Nejsme tu v Arábii, ani v rusku. Takže, Zvaty, jsi na tahu!!!!

Naposledy upravil Syron dne po srpen 03 2020, 20:52, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2020, 20:50    Předmět: Citovat

Ze Šumperka(nebo Šumperku?) to nemáš daleko. tak do toho!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: po srpen 03 2020, 20:57    Předmět: Citovat

Těch svědků je na 4000. Možná o něco míň, někteří toto vlákno četli ještě před tvou sázkou, ale i tak je jich dost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund