Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Skúsenosti s Aukrom
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
martin-f



Založen: Nov 09, 2015
Příspěvky: 285
Bydliště: Liptovský Mikuláš

PříspěvekZaslal: út květen 26 2020, 17:29    Předmět: Citovat

Tak tu mám toho fešáka v reále.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: út květen 26 2020, 17:45    Předmět: Citovat

Nevravel som, ze kupovat takuto haraburdu nema moc velky zmysel? Twisted Evil Nuz, ocividne ti chybaju skusenosti s nakupmi z Ciny - odteraz budes vediet, ze pri rozbalovani cohokolvek je rozumnejsie automaticky robit HD alebo este lepsie full-HD video, kde je okamzite vidno vsetky detaily a nikto ta nemoze obvinit z toho, ze si to vybalil neposkodene a nasledne defekty sposobil sam Wink Inak za taketo peniaze by som sa za takymto vychcancom rovno vybral osobne, tiez ma raz davno chceli v jednom bazare odrbat a nevratit mi zalohu, tak som im obratil kancel hore nohami, v jednom supliku nasiel nejake peniaze, svoju cast si zobral a este som aj nakoniec zavolal policajtov, ze ma chceli okradnut - s prasivcami jedine razne zatocit Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út květen 26 2020, 18:13    Předmět: Citovat

Už vidím nějakého anonyma, jak se osobně vypořádává s jiným anonymem.

Je to typický podvod s fotkama, pro Aukro tak typický.
Že to mohlo být ještě horší, to Tě sice asi moc nezklidní, ale fakt mohlo. Viděl jsem už zdokumentované mnohem větší podrazy a já jsem naletěl jedenkrát taky.
Hodnocení z minulosti je dost naprd. Pokud někdy prodával nějaké součástky a lidi s nimi byli v rámci dané transakce spokojení, tak to o serióznosti prodejce ještě nic neříká.
Jeden grázl z Vyškova taky tahá lidi na fotky třiceti druhů kondíků a pošle tři.
Ty podvody s fotkama aktuálního stavu prodávané věci jsou holt problém, který zřejmě Aukro ani neumí, nebo nechce řešit - je to kšeft.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
martin-f



Založen: Nov 09, 2015
Příspěvky: 285
Bydliště: Liptovský Mikuláš

PříspěvekZaslal: út květen 26 2020, 18:17    Předmět: Citovat

PeteBurns napsal(a):
Inak za taketo peniaze by som sa za takymto vychcancom rovno vybral osobne...


Z Liptovského Mikuláša do Hrochovýho Týnce je 360 km + spiatočná cesta, dohromady 720 km. Pri spotrebe 5,6 l/100 je to 40 litrov benálu v pr..., teda cca 45-50 €. Taktiež celý deň v pr... s neistým výsledkom, že chlapa stretnem. Ak z neho prachy vytlčiem, tak po odčítaní nákladov na návštevu sa mi vráti cca 50 €. A to se vyplatí. Horst Fuchs doporučuje.

To môžem rovno za tých 50 streliť na diely a nemusím stráviť 10 hodín (takže reálne 12 hodín-poznáme ako to na cestách chodí) za volantom s neistým výsledkom.

Inak akurát idem písať na Aukro. To je momentálne asi jediná možnosť. Odkedy som chlapa usvedčil tými fotkami, ako mu nesedia určité detaily, ako mu nesedia dátumy fotiek atď, tak už sa odmlčal. Do tej doby mal plnú hubu rečí aký som vychcan, ako ho odrbávam, ako chcem na ňom zarobiť.

EDIT Chlap začína mäknúť! Po tom, ako som mu napísal aby sa urýchlene vyjadril k môjmu predošlému mailu, v opačnom prípade to budem riešiť cez Aukro, prípadne cez Políciu.

Odpísal mi na to krásne alibisticky - Nejsem si vědom , že bych tam dal vědomě jiné fotky , ale nechci to nějak řešit , jestli chcete pošlete mě číslo účtu a já vám pošlu 1000,- kč na zpět , víc to řešit nebudu.

No neviem. Najideálnejšie by bolo nech si ten krám berie a vráti plnú sumu. Takto mi z plnej ceny 3000 zrazí 1000. Aj za 2000 Kč je to furt krám. Navyše otázne ako pošle prachy. Ono sa to dá poslať tak, aby poplatky znášal odosielateľ, alebo prijímateľ. Ak to pošle aby som náklady znášal ja, tak mi ešte banka z tej 1000covky dačo strhne a mne sa na účet vráti čo? 10-15 €?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út květen 26 2020, 18:34    Předmět: Citovat

Bombarduj Aukro, třeba 2x denně. To není stokoruna či dvě, nad kterýma by člověk akorát zasakroval a odepsal by je.
Furt je potřeba mít na paměti, že celé slavné Aukro je jen forma bazaru.
I v normálních bazarech se prodávaly nepoužité, ale slevněné věci. Tady může být problém v tom, že člověk vlastně vědomě kupuje použitou věc.
Podrazy s fotkama jsou bohužel jedna z nevýhod elektronické aukce.
Už tam řešili i případy s iPhonama za desítku, kdy výherci aukce přišel v krabičce šutr o váze telefonu..

EDIT:
Vrať to a nech si vrátit peníze. Jako sbírkový/dekorační kus je to ojetý jak prase.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
martin-f



Založen: Nov 09, 2015
Příspěvky: 285
Bydliště: Liptovský Mikuláš

PříspěvekZaslal: út květen 26 2020, 18:44    Předmět: Citovat

On chce z celkovej čiastky 3000 Kč vrátiť len 1000 Kč (s tým že si Condora nechám). Samozrejme s tým nesúhlasím a chcem ho donútiť k tomu, aby vrátil plnú čiastku a ten krám si zobral. Ja si za tie prachy kľudne odstojím tú frontu pred poštou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3362
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: út květen 26 2020, 19:38    Předmět: Citovat

Tak ten mail, že nabízí vratku 1000Kč je alespoň důkaz, že "nemá čisté svědomí". To by Ti mohlo pomoct i na Aukru. Už z principu bych se sebou vyjebat nenechal, jen tak bez snahy o nápravu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: st květen 27 2020, 1:21    Předmět: Citovat

Laughing Ved nikto ti predsa nekaze chodit do nejakeho Hrocha len kvoli nejakemu skrapu - to sa urobi pekny vylet do Prahy, je tam co pozerat a navstivit, a cestou spat sa potom zastavi u dotycneho, otrieska sa mu ten kram o gebulu a vec je vybavena - no a pekny a zaroven uspesny den je za vami, pricom samotna reklamacia je v ramci cesty zadarmo Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
martin-f



Založen: Nov 09, 2015
Příspěvky: 285
Bydliště: Liptovský Mikuláš

PříspěvekZaslal: st květen 27 2020, 9:43    Předmět: Citovat

Chlap nakoniec súhlasí aby som mu magneťák poslal. A že pokiaľ bude v rovnakom stave v akom mi ho posielal tak mi tých 3000 Kč vráti. Je síce diskutabilné ako mu potom dokážem že v takom stave mi ho poslal - teoreticky môžem byť aj bez magneťáku aj bez peňazí, na druhej strane už v zárodku problému som mu pohrozil políciou a od tej doby začína spolupracovať. Myslím že pochopil že idem cez mŕtvoly a ďalšie odrby snáď skúšať nebude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kutilmil



Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4238
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: st květen 27 2020, 11:50    Předmět: Citovat

Ja by som magneťák bez peňazí nedával. Mňa tak chcel fredis ojebať. Nenechal som sa ale.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: st květen 27 2020, 11:55    Předmět: Citovat

No som zvedavy, co sa z toho nakoniec vykluje - len ci naozaj nezostanes bez srotu aj bez penazi a pojdes tam nakoniec tak ci tak Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kutilmil



Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4238
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: st květen 27 2020, 13:25    Předmět: Citovat

Dalo by sa to poslať na dobierku. Mal by si istotu že mu to pošta bez penazí nevydá. Nedebtuj s ním ale. Oznám mu že mu to takto posielaš a pokial to neprevezme že podávaš trestné oznámenie za podvod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martin-f



Založen: Nov 09, 2015
Příspěvky: 285
Bydliště: Liptovský Mikuláš

PříspěvekZaslal: st květen 27 2020, 16:44    Předmět: Citovat

Nie som si moc istý, či je dobierka šťastný nápad. Aby sa situácia neotočila proti mne. Príde balík, on zaplatí a zrazu budeme v opačnom garde - nahlási na polícii on mňa, že mi zaplatil a ja ho podviedol a poslal mu niečo iné. A zrazu budem ja v roli podvodníka.

Ja by som v tomto prípade kľudne použil "slobodnejšiu" hoci rizikovejšiu cestu. Nech mu balík príde, nech si ho pozrie a potom sa rozhodne. Buď vráti peniaze a je to ok. Alebo nevráti, ale tým pádom bude v šachu držať zase len seba, nie mňa - má tovar aj peniaze. Takže opäť hrozba z mojej strany, že to ohlásim na polícii.

Nesmiem mu dať príležitosť aby bol na koni. Potom bude so mnou zametať. Doteraz sa mi darí ho držať na krátko s tým že maslo má na hlave on a nech urobí čokoľvek čo sa mi nebude páčiť, tak to riešim "na vyšších miestach".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kutilmil



Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4238
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: st květen 27 2020, 17:10    Předmět: Citovat

no rob si ako chceš ale ja by som išiel dobierkou. napísal by som do sprievodného lístku poznámku vrátenie tovaru a ešte by si mal aj úradne overený doklad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6057
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: st květen 27 2020, 17:21    Předmět: Citovat

kutilmil napsal(a):
...že podávaš trestné oznámenie za podvod.
Policie si to pečlivě zaznamená, a pokud nebude mít takových oznámení na dotyčného víc, tak to odloží s tím, že se jedná pouze o přestupek. Hranice 5.000 Kč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund