Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Bedne pre repro ARO689 + úprava RK09
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Xeon_sk



Založen: Feb 02, 2011
Příspěvky: 491
Bydliště: Bratislava IV

PříspěvekZaslal: st květen 27 2020, 8:13    Předmět: Citovat

Škoda, že nedal žiadny obrázok. V prípade, že by bolo rozmerovo možné použiť napr. MS-130, tak zväčšiť pôvodný otvor na Ø 120 mm by nebol závažný problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: st květen 27 2020, 8:25    Předmět: Citovat

TheLastUnicorn napsal(a):
Hele, já jsem tady nepřiletěl na koloběžce v kraťasech a tričku s nápisem "Nazdar!".
Vidíš, a to já vůbec nevím. Vím jen to, že Tě vůbec neznám, takže svou pozici si zde musíš teprve vybudovat.

TheLastUnicorn napsal(a):
Zas nějakou tu soustavu a měření za sebou mám a moje výsledky jsou dohledatelné a ověřitelné.
Skvělý, tak Ti to půjde možná rychle.

TheLastUnicorn napsal(a):
pokud mne někdo nechce poslouchat
Slepě Tě poslouchat nikdy nebudu, to jsem nedělal ani v dětství.
Nemám pocit, že bys nevěděl o čem mluvíš, ale můj dotaz byl, zda se dá sehnat střeďák ve 4" s citlivostí vyšší než 89dB a na to jsi mi neodpověděl.
Bedny jsou tovární výrobek, žádný domácí bastl, a jsou naprosto skvělé, jinak bych se jimi tolik nezabýval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TheLastUnicorn



Založen: Jan 17, 2018
Příspěvky: 420
Bydliště: Trenčín

PříspěvekZaslal: st květen 27 2020, 12:11    Předmět: Citovat

Xeon: No je to jednak 5,25" a k veľkosti sa nám Kremik už vyjadril, takže sa držím toho 4". Navyše tá MS-130 síce na pohľad dobre vyzerá, ale ten menič je docela bieda. Medzi 1,5-2,5kHz je reálne asi 7dB hlboký prepad, ktorý sa tiahne naprieč smerovkami. Celkovo je ten reprák prelezený rezonanciami a práca s ním je dosť obtiažna.

Kremik:
1. Doufám, že nejsem na fóru, kde se kompetence měří počtem příspěvků. Laughing

2. Slepě mě poslouchat nemusíš, to co píšu je úplně obyčejná fyzika. Jinak je mi ouplně buřt, co si se svýma bednama uděláš.

3. Kdyby ty bedny byly naprosto skvělý, tak by ses v nich nešťoural, ale šťastně je poslouchal. A už vůbec bys ses tam nepokoušel naprasit takovej hnůj, jako ARO367. Naprosto skvělá tovární bedna má obvykle naprosto skvělý osazení, výhybku, ozvučnici, dizajn atd. Wink

4.
https://monacor.sk/product/msh-116-4
https://monacor.sk/product/sp-4-60pro
https://www.soundimports.eu/en/visaton-r-10-s-8.html
https://faitalpro.com/en/products/LF_Loudspeakers/product_details/index.php?id=401005150
tady máš několik 4" reproduktorů s citlivostí vyšší, než 89dB. No je potřeba si uvědomit, že tu citlivost maj jen ve velmi omezeném pásmu a rozhodně nebudou mít 90-91dB tam, kde bys to potřeboval. Ani hodně drahý a kvalitní střeďáky/středobasy tuhle citlivost nemají. A dosáhnout u 4" nějakých 95dB je možný pouze v případě lehké a tenké membrány, navíc dosti tvrdě zavěšené, s krátkou cívkou atd., co by ve výsledku byla citlivost na úkor všeho ostatního - použitelného rozsahu, tlumení rezonancí, zkreslení, zatížitelnosti...
Takový střeďák jsem v podstatě viděl jednou: Byl to střeďák z beden Pioneer HPM-1500. No ta využitelná vysoká citlivost byla pouze v pásmu někde mezi 900 a 3500Hz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
svatalo



Založen: Apr 14, 2013
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: st květen 27 2020, 15:46    Předmět: Citovat

Beyma stavebky - pokud je to ono, viz. Sinclair 25.5.

https://uloz.to/file/RzRUYJxpJQeD/navrhy-ozvucnic-beyma-pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st květen 27 2020, 16:47    Předmět: Citovat

Je to jiná podoba, ale jsou to ty ozvučnice, v té poslední části dokumentu.
Já si to pamatuju jako ty klasické, modro-černo-bílé firemní "datasheety" Beymy, jako měli k reproduktorům.
Byl tam slovní popis, k čemu je to vhodný, technický parametry, všecky nákresy s komentáři k materiálu, schéma zapojení výhybky a asi dvoje měření. Každý ten DS měl asi 3-4 strany a tehdy jsem to stahoval z jejich firemního webu.
Tenkrát se mi ta stavebka s 12" velice líbila, ale přes jediného distributora Beymy to vycházelo hrozně draho. A jinak to koupit nešlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
svatalo



Založen: Apr 14, 2013
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: st květen 27 2020, 17:54    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá květen 29 2020, 5:53    Předmět: Citovat

To jsou všechno PAčkový věci, tos nepoznal?
Z toho předchozího souboru B28/3. Na domácí žvýkání tak akorát.
Tendence k vytloukání oken, drolení omítek, erekci z vibrací a vysírání sousedů, bude mít B27/3. Ve spolupráci s tvrdým koncem okolo 300W/8R na kanál.


Naposledy upravil sinclair dne pá květen 29 2020, 6:12, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: pá květen 29 2020, 6:06    Předmět: Citovat

TLU> Dík za odkazy. Ne, neměří se tady uživatelé podle počtu příspěvků. Přesto známý a cizí nick je trošku rozdíl, to musíš uznat. Nemám s tím žádný problém, jen mi přišlo, že se cítíš dotčen, že na Tvou odpověď jsem si dovolil mít další dotazy. Ale v poho, nic za tím nehledej. Nad repry ještě porozmýšlím.
Bedny skvělé jsou, ovšem získal jsem je v horším stavu. Původně jsem je nebral ani nijak vážně, ale čím déle je mám, tím více je oceňuji. Mají 12" pasivní membránu a na basech jsou ve své velikosti a hmotnosti snad nepřekonatelné. Tak bych jim rád dopřál i pořádný zbytek. Původní měniče už jsou nesehnatelné, jaké tam byly výškáče ani nevím, momentálně jsou tam pieza. Ty budu řešit až naposledy, teď se snažím nalézt nejvhodnější středy. Aby se tam hodily i daly v budoucnu nahradit, kdyby se jim něco stalo. Z basáků se osvědčily nejvíce ty Beymy, poslechově velmi malý rozdíl proti originálu (Rola T1600). Zároveň jsou výkonnější, což je velmi vítané. I když výkonnější bude jen kmitačka, rozkmit mají asi stejný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TheLastUnicorn



Založen: Jan 17, 2018
Příspěvky: 420
Bydliště: Trenčín

PříspěvekZaslal: pá květen 29 2020, 9:08    Předmět: Citovat

Ty bedny jsou nějaký vintage Ditton od Celestionu, nebo něco takového?
Určitě by s tím šlo pohnout. Pokud by nevadilo možný spadnutí impedance na středech někam ke 4 ohm (ale nemusí to tak vyjít), pak by nejvodnějším kandidátem na pozici středů byl Monacor MSH-116/4. Výhodou toho 4 ohm střeďáku by bylo to, že při buzní stejným napětím, jako 12BR70 (2,83V) by citlivost toho MSH-116 byla cca až 94dB. Ono to sice opravdu není nutný a v reálu Ti skutečně postačí střeďák s citlivostí těch 88-90dB. A samozřejmě, čím kvalitnější střeďák budeš mít, tím jednodušší to bude s výškou a v podstatě tam půjde použít jakákoliv slušnější kalota 0,75-1", případně nějaký lepší ribbon nebo AMT.
Jak už jsem ale psal, klíčová bude ta výhybka. Ta Ti pak určí, zda to bude opravdu skvělá bedna, nebo jen další průměrný bastl. Pokud se chystáš využít původní výhybky, pak to dobré nebude a to bych do nějakých dražších měničů vůbec neinvestoval. To kup nějaký Monacor SPP-110/8, k němu dej něco (co já vím...DT-99) a neřeš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: pá květen 29 2020, 9:52    Předmět: Citovat

LK5000. Ta membrána je dle obrázků asi fakt stejná! Dodnes jsem ji nikde jinde neviděl! Pěkná bednička Very Happy
Výhybka je upravená a samozřejmě počítám s tím, že po výměně měničů ji budu opět upravovat. To bude ale až poslední krok. 4 ohm střeďák je varianta pro případ, když by bylo nejhůř. Ani by mi to nevadilo, jen by pak asi byl problémovější provoz paralelně s jinými bednami. Pokud by to však výrazně pomohlo, oželím možnost takového provozu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TheLastUnicorn



Založen: Jan 17, 2018
Příspěvky: 420
Bydliště: Trenčín

PříspěvekZaslal: pá květen 29 2020, 14:11    Předmět: Citovat

Jo, Rola T1600 je Celestion T1600. A ty bedny LK5000 jsou předpokládám ELAC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: út květen 18 2021, 19:07    Předmět: Citovat

Vytiahol som po odstupe tie TVM, dopredu som dal mikrofón a začínajú nejak na 90 Hz. Navyše má zvuk akýsi "drevený" podmaz. Odklopil som zadnú stenu a ARN-ko zrazu vie hrať od cca 60 Hz. Takže repráky potrebujú väčšie bedne. Tak pôjdu znovu odložiť, možno časom niečo vymyslím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TheLastUnicorn



Založen: Jan 17, 2018
Příspěvky: 420
Bydliště: Trenčín

PříspěvekZaslal: st květen 19 2021, 5:45    Předmět: Citovat

A môžeš nám ukázať tie merania?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: st květen 19 2021, 14:57    Předmět: Citovat

Neuložil som ich. Dal som biely šum, pred bedňu mikrofón, vzdialenosť 10-15 cm. Potom som pustil hudbu, ucho som dal skoro k plátnu a počúval. Hlavne basgitaru či kontrabas alebo hrmenie. Potom som zadeklil, pozrel Artou a popočúval. Ak neveríš, never.
Ináč Thales spomínal, že tým reproduktorom svedčí aspoň 12L, radšej 15L, 9L je málo. Ja to teraz vidím na ešte viac. Hoc i za cenu menšej vybuditeľnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5124
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st květen 19 2021, 15:06    Předmět: Citovat

https://www.youtube.com/watch?v=LJn_9NfgDXM
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Další
Strana 21 z 25

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund