Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Hitachi 32H6C02 bliká čeveno-modrá Led
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
norinori



Založen: Mar 01, 2020
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: ne květen 17 2020, 13:49    Předmět: Hitachi 32H6C02 bliká čeveno-modrá Led Citovat

Zdravím, LCD Hitachi 32H6C02 po zapnutí do sítě, bliká zepředu TV červeno- modrá dioda v rychlosti asi 1sec modrá a 1sec červená. TV nejde zapnout zdroj je tam VESTEL E 300226 , 17PW25-4. Čím to může být ? Zdroj, základní deska ? Odpojil jsem výstup na podsvícení a stále dioda bliká. Kde mám začít ? Kondenzátory ve zdroji na pohled nevypouklé


HITACHI.jpg
 Komentář:
 Velikost:  224.62 kB
 Zobrazeno:  94 krát

HITACHI.jpg




Naposledy upravil norinori dne ne květen 17 2020, 16:09, celkově upraveno 5 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: ne květen 17 2020, 14:38    Předmět: Citovat

A to je všetko, čo si vedel napísať? Kto málo povie bud nedostane žiadnu alebo možno aj zlú odpoveď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: ne květen 17 2020, 17:01    Předmět: Citovat

Dodatočne zmenený prvý príspevok.
Takže reagujem čím začať...
Časť zdroja zjavne beží, keďže tá led kontrolka tiež z niečoho žije.
Tak som si na začiatok dovolil sem hodit odkaz na schémy spomenutého zdroja, tiež na 32" TV, takže predpoklad, že bude veľmi podobný alebo rovnaký tvojmu je dosť realistický.
https://ulozto.sk/file/8sQs43HGmW8B/vestel-17pw25-4-32-pdf

A načo vlastne? Na tvoje meranie, čo tam máš, čo nie na konektore PL805 a pod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
norinori



Založen: Mar 01, 2020
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: ne květen 17 2020, 17:38    Předmět: Citovat

Děkuji moc za rady a schéma. Proměřil jsem patici OL805. Co mi nesedí tak PIN 15 = 5,2V ( píšou3v3, ale stanby?) , PIN 16 =5,2V, a hlavně PIN 26 - tam není nic(+24VAUD) a PIN12 12V je 11,85V naměřených
NA PL804 je na pinech místo 24VREG 25,2V a na PIN 11 3,3V


Naposledy upravil norinori dne ne květen 17 2020, 18:02, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12339

PříspěvekZaslal: ne květen 17 2020, 17:55    Předmět: Citovat

Zvykni si používat pro měření (i napájecích napětí) osciloskop. Většinou to podstatně urychlí diagnostiku.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jodr



Založen: Jan 20, 2008
Příspěvky: 1372
Bydliště: na vejminku

PříspěvekZaslal: ne květen 17 2020, 18:56    Předmět: Citovat

masar napsal(a):
Zvykni si používat pro měření (i napájecích napětí) osciloskop. ......


No, tak tady jsem za to dostal čočku... Rolling Eyes

_________________
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: ne květen 17 2020, 19:16    Předmět: Citovat

Ak nie je osciloskop, potom sa viac tápa a aspon elyty treba zmerať, keďže niektoré sa nenafukujú.
Na pine 15 ale aj 16 (bo sú spojené) PL805 má byť 5V ak je použitá prepojka S814 a ak nie je použitá, tak tam má byť 3,3V.
Záleží to od toho k akej verzii MB sa zdroj dáva, t.j. či MB vyžaduje STBY napájanie 3,3V alebo 5V (5.2V).
Multimetrom ale zvlnenie nezistíš a tak na oko tie napätia, čo si napísal môžu byť v norme.
Pin26 Vaud nemusí byť v tejto verzii osadený, záleží či sú osadené prepojky S908 a S907. Niektoré MB napájajú NF zosilnovač z 12V a niektoré z 24V záleží aký typ IO Nf zosilnovaca použili.

Každopádne ak nevieš zistiť zvlnenie, nevieš zmerať ESR elektrolytických kondenzátorov a nemáš ani druhý zaručene dobrý zdroj, je to len tápanie a pokračovať nie je moc kam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: ne květen 17 2020, 19:24    Předmět: Citovat

Na tieto účely stačí aj vreckový dig. osciloskop z ryžových polí napr. DSO138 stavebnica za 13€.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
norinori



Založen: Mar 01, 2020
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: ne květen 17 2020, 19:30    Předmět: Citovat

Tak já zkusím zítra TY kondenzátory změřit a uvidím, zatím díky moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: ne květen 17 2020, 19:36    Předmět: Citovat

Čím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
norinori



Založen: Mar 01, 2020
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: ne květen 17 2020, 19:53    Předmět: Citovat

Mám nějaký měřáček z číny a snad i tento měří C- Mestek DM90 ... jsem jen amatér, bylo mi tu TV líto vyhodit


c.jpg
 Komentář:
 Velikost:  228.22 kB
 Zobrazeno:  74 krát

c.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: ne květen 17 2020, 20:19    Předmět: Citovat

Meranie len C, tak ako to robia bežné multimetre je ako keď ti niekto povie, že stará autobaterka má veľkú kapacitu, ale nepovie aký až veľký prúd vie dodať a tak sa môže stať, že na svietenie má menovitú kapacitu, ale ak chceš od nej dostatok prúdu pre štartér, tak ten sa ledva pohne.
Jedine ESR alebo stratový činitel naraz spolu s kapacitou ti povie, či kondenzátor bude dobre plniť svoju funkciu.
Iný slovom, či bude stíhať dopĺňať energiu - bude mať dostatočnú prúdovú rezervu v čase, keď je usmerňovacia dioda nevodivá aby tak napätie na výstupe bolo stabilné aj pri tých frekveciach, na ktorých bežia takéto zdroje, čo je niekde okolo 100kHz a zároveň aj pri záťaži spotrebičov.
Pri meraní len samotnej kapacity sa nič takéto zistiť nedá, pretože to merá len čas vybíjania/nabíjania nejakým nízkym prúdom, ale nezisťuje sa koľko z toho, čo kondenzátor spotreboval pri nabíjaní dokáže vrátiť a ako rýchlo teda koľko toho vie vrátiť v krátkom čase z toho čo dostal.
Starý kondík môže mať menovitú kapacitu 100uF a nameranú 85 a aj tak môže mať vysoký ESR čo spôsobí, že nedokáže nárazovo dodávať tak veľký prúd ako je treba aby bolo napätie stabilné v takomto zdroji na určitej vetve, kde sa predpokladá určitý odber prúdu.
A aj keď má zdroj späťnú väzbu, tak tá v reálnom čase nemá šancu udržať napätie stabilné ak nie je kondík v poriadku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12339

PříspěvekZaslal: ne květen 17 2020, 20:44    Předmět: Citovat

Jodr napsal(a):
masar napsal(a):
Zvykni si používat pro měření (i napájecích napětí) osciloskop. ......


No, tak tady jsem za to dostal čočku... Rolling Eyes
To bylo myšleno v jiném kontextu. Info o kmitočtu a amplitudě zvlnění napájení, ovládacích napětí apod. včetně velikosti napětí dává nejlepší představu o tom, co se v obvodech děje, o kvalitě filtrace a j. Multimetr je zde jak pro slepce Braillovo písmo, taky se dá leccos "vidět", ale...
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
norinori



Založen: Mar 01, 2020
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po květen 18 2020, 9:56    Předmět: Citovat

Tak jsem měřil C na tom malém čínském měřáčku i pro kontrolu na multimetru a ukazovalo to toto
100M NA PRIMÁRU MAJÍ 98M NA MĚŘÁKUa 0,44ohm, a 0,39ohm
Velký C na primáru 22M má 22M a 1,45ohm
Zatím jsem neměřil ty 2 nejmenší , asi jsem v koncích a vůbec si nejsem jistý jestli není problém náhodou ná zákl. desce

VE ZDROJI šustí, srčí jde to docela dost slyšet



C.jpg
 Komentář:
 Velikost:  96.78 kB
 Zobrazeno:  76 krát

C.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: po květen 18 2020, 11:13    Předmět: Citovat

Zdá sa mi to ok až na tých 3300, čo má ESR až 0,1 Ohm, predpokladám, že sú 2 alebo 3 paralelne a potom je tá kapacita aj moc malá a aj ESR moc velký.

Okrem tých 2ks 100uF tam niesú ešte nejaké kondíčky na meranie v primarnej časti?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund