Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

samopokažení Tesla Kankán
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
honzik30



Založen: Sep 02, 2011
Příspěvky: 74

PříspěvekZaslal: út duben 28 2020, 21:47    Předmět: samopokažení Tesla Kankán Citovat

Mám nový Kankán nikdy nejetý mam i konverter a hrál několik měsíců pak jsem ho na nějkou dobu odložil a opravoval Resprom a když jsem ho po měsíci kdy ležel v okně na římse zapl funguje jen zesilovač zkusil jsem jiné lampy stejných hodnot a vystříkat pakeťák kontakťákem a nic nehraje ani AM ani FM vypadá to na první lampu přijímače ebf ale ta je v pohodě protože jsem zkoušel i jinou kdyby to byla ech 81 hrálo by vkv dále tuším první obvod je směšovač zdá se po změření že anoda šťaví žhavení katody svítí. Napadají mě vyschlé kondy ale nechci měnit vše máte nějaký tip?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19560
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út duben 28 2020, 22:12    Předmět: Citovat

Nemáš pravdu: bez ECH81 nebude hrát žádný rozsah, protože heproda xlouží buď jako vf zesilovač peo AM rozsahy, nebo jako první mf stupeň pro VKV.
Anodová napětí tam máš a jsou v toleranci?
Jak velkou vlhkost vzduchu máš na okně a jaké výkyvy teploty v místnosti? Jestli oknem táhne, v místnosti jsi zatopil a hned zapnul to vychlazené rádio, mohlo se v něm něco prorazit vysráženým codním kondenzátem.
Začni tím měřením napětí podle schématu a tabulky na straně 14 návodu k údržbě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12078
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: st duben 29 2020, 4:58    Předmět: Citovat

honzik30 napsal(a):
Napadají mě vyschlé kondy ale nechci měnit vše máte nějaký tip?

. . . zapomeň.
nejdříve zkontroluj napětí v důležitých místech a hledej svody !
Přesně jak píše Hill.

http://www.oldradio.cz/schemata/ts437sn.pdf
http://www.oldradio.cz/schemata/ts437asn.pdf



tesla kankan napeti.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  tesla kankan napeti.jpg
 Velikost:  109.89 kB
 Staženo:  95 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18683
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st duben 29 2020, 7:42    Předmět: Citovat

Jestli jsi strčil nový kankán po letech jen tak do zdi , tak potěš koště . O přístupu k renovaci je mraky informací , postupuj podle nich .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hush



Založen: Nov 13, 2019
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: st duben 29 2020, 8:05    Předmět: Citovat

to: BOBOBO ......když jsem ho po měsíci kdy ležel v okně na římse zapl funguje jen zesilovač .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19560
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st duben 29 2020, 8:09    Předmět: Citovat

Někdy stačí týden, když v místě kolísá teplota a vlhkost.
Vlastně často stačilo jen nepočkat, až se ohřeje na teplotu okolí, a zapnout v teple hned.
Přeměř ta napětí, z toho se uvidí, který kondík si cucnul vlhkost a má svod, či se rovnou prorazil a stejnosměrné oddělení některé mřížky je v háji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18683
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st duben 29 2020, 8:11    Předmět: Citovat

Přítel na telefonu ti nepomůže . Odborné rady výše jsou dobré , ale platí pro letitý stroj , který byl nejdříve znovupřiveden k životu . A to se u tebe nejspíše nestalo a tak se není proč divit následkům . Pokud tímto procesem projde , bude stejně následně třeba občas ho zapnout .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honzik30



Založen: Sep 02, 2011
Příspěvky: 74

PříspěvekZaslal: st duben 29 2020, 12:07    Předmět: Citovat

Diky aspoň za nějaké rady, myslím, že to najdu.
Jsem zvyklý na svůj úplně prvotní Sonet Duo, který je stavěný na 240 voltů. to je vyhoda proti B42 nebo B700 a jinym, jen se musí ten rozsah tam nastavit. V tom okénku po nasazení spodního, ještě duralového, krytu musí být vidět rozsah 240 v a nesmí to nikdo splést na 120, občas jsem takové individua za celý svůj život poznal. Kdyz ho zapojim na 230 v v současné síti, nikdy se nic neprorazí.
Prvni dvourychlostní sonet duo a jednorychostní Sonet jsou nezničitelné, ale musí člověk umět údržbu. Jako malý kluk jsem neuměl a bylo po sonetech.
Konec dešifrovaného textu. Když píšeš slohové cvičení, prosím o členění na více vět, aby se to dalo číst. Další text nechávám neupravený, protože na to jsme se neptali
COS NAMĚŘIL V TOM KANKÁNU?

Hill

staci vedet ze treba kondenzator 350v neni vetsi kapacita nez 300uf a ja jako maly kliuk pracujici s polovidici jsem vedel napeti ale myslel jsem ze tam ma byt kondik 1000uf a tohle jsem neznal ted uz umim udrzbu a sonety opravuju na zpamet ale jen dua nikdy ne B3 tam se i obcas rozpadla guma na pritlacne kaldce rekl bych ze prvni řada Duo je super a nezničitelná akorád ty trochu širší unašeče jsou leda na cívky suprafon a první tesly a na cívky z filmů do promítaček ale ne na 13cm basf nebo agfa ja se s timhle setkal prvne mel jsem sonet jako malej kluk s duralkryt ze spdoa i víkem a unašeče byly OK. asi nejaky prototyp =D navic jsem do nej sehnal ruskou nahradu za ecl82 ktera je zvukove lepsi nez puvodni i oscilace funguje trochu lepe a nahravani je skoro hifi jen kdyby bylo stereo bych uz sonet duo radil do hifi tridy rozsha mam 100 hz az 16000 hz s modernimy pasky a az 8000 s orwo nebo suprafon to je nářez to je disko hraje hlasiteji a basoveji a cisteji nez resprom =D je nesmrtelny proto jsem koupil starý s trikolikama dinama jeste a mel tlusčí unašeče uprostřed a lamal civečky proto jsem je vymenil za unašeče pro novejsi typy sonetů je to repas ale zrestaurovaný a tomu nevadi ani 100 procent vlhka a nahle zapnutí nebezi tri mesice je ve vlhku a hraje ted ho mam v pokoji kde je bezne 50 procent vlhkost mam ho lezet i v oknech a zapnu po pul roce vlhky sonet duo a hraje a nahrava bez chyby mam ho jako magnetak do nepohody pak mam samoszrejme B42 a britsky maly cd přehrávač a ty udrzuji ve stalich teplotach a cistotach to nejsou uz nesmrtelnici stejne tak novy palstikodreveny sonet duo a sonet b3 vyzaduje vyssi level obezretnosti a ted mame vsichni doma jine starosti nez udrzovani proto jsme zvolili tenhle typ sonetu. je lepsi mit mene veci ale stihat udržbu bohuzel mi to nejak došlo pozdě. =D


Naposledy upravil honzik30 dne st duben 29 2020, 12:33, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5171
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: st duben 29 2020, 12:22    Předmět: Citovat

Rolling Eyes Rolling Eyes
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st duben 29 2020, 12:37    Předmět: Citovat

Nový Kankán, nikdy nejetý. No tak jasně.
V origoš krabici z Tesly Bratislava, s origoš návodem, záručákem a paragonem. To je fejsbůk, tohle..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
honzik30



Založen: Sep 02, 2011
Příspěvky: 74

PříspěvekZaslal: st duben 29 2020, 13:08    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Nový Kankán, nikdy nejetý. No tak jasně.
V origoš krabici z Tesly Bratislava, s origoš návodem, záručákem a paragonem. To je fejsbůk, tohle..


skoro ale uplne takhle jsem sehnal panasonic kazetak takovej hroznej spise diktafon s tim malim cervenym nahravacim knoflickem v klavese play akorad jsem tam mel dodelany vystup na sluchatka 2x 30 ohm
jinak vse puvodni jeste mam planek od elektroniky i ten kazetak ale je to jasne kdyz neco dlouho lezi ze to zestarne to je jako clovek co se necha hibernovat ze ho rozmrazi za 1000 let ze bude zit to je samozrejme hloupost ale myslel jsem to ze do toho radia nebylo dloubnuto jedine co jsem musel orpavit byl spatne zaletovany privod u konektoru napajeni radio Kankan bylo predchudce odpojovaciho sitoveho kabelu. =D

jinak national panasonic je krasny design celkem drzak sony je na tom podobne ale zvukove se mi ani jeden moc nelibili bud sli do basu ci do vysek jeste docela byly dobre nizsi stredni tridy kdy byl ekvalizer analog a ne digital a kde i v levnejsi variacich byla ac predmagnetizace i mazani tenhle panasonic je dc ale s novima kazetama co ted jsou i s horsima jakostma od maxelu a od gpo udajne britskeho to celkem je poslouchatelne ale mam tu lepsi Aimor ac nahravani Paladium je dc ale celkem prijemne hraje pak vychodo nemecke rft ten nejnovejsi radiomagnetofon sedivy novodur kvalita perfektni na to jaky srot to je z bazaru Profitronik hrozny jezevcik ale kvalita je poslouchatelna ale je to blbuvzdorne nemusim to hlidat samosebou mam zamcene poklady super hifi zesilovac pioneer gramo chasis hifi kenwood a kazetak tapedeck telefunken ale tohle si hyckam a mam to dosti dobre chranene
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st duben 29 2020, 13:12    Předmět: Citovat

No tak já nevím. Ale myslím, že se trefuješ do nesprávnýho fóra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6086
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: st duben 29 2020, 13:24    Předmět: Citovat

Tady je to na rady, ne na vykecávání Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
honzik30



Založen: Sep 02, 2011
Příspěvky: 74

PříspěvekZaslal: st duben 29 2020, 13:52    Předmět: Citovat

trochu jsem si sam do sebe rypl ze jsem diky Kankanovi zjistil jake u slozitych veci prdlajs umim nebod plati pravidlo kdyz je tu technicky obrazek_cenzura co si chce neco superkvalitne nahrat sonet duo ano ale nedlabat se v nicem jinym. myslim tim ze ve srovnání s tím že jak je jednoduchý sonet a jak radio superhet ze samoszrejme ze sonet blazni neopravi ale skil opravare sonetu a skil radii je jinde mnoho lidi si mysli ze kdyz umim audiony a krystalky ze umim superhety ale to je uplne jine
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19560
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st duben 29 2020, 16:28    Předmět: Citovat

Ale howning: o rádiu musíš vědět zrovna tolik, co o magneťáku či zesilovači. Základem každého stupně je zesilovač. A je jedno, jestli zesiluje nf, mf, vf, nebo maká jako oscilátor nebo jen zesiluje vychylovací napětí pro magioko.
Z naměřených napětí se dá usoudit na to, která z okolních součástek má jakou poruchu. V lampových zapojeních jen čtvrtina případů pak vyžaduje složitější měření, než na jaká stačí obyčejný multimetr. Ale k tomu se sahá jen v případech, kdy se výměnou vadné součástky něco rozšteluje, dal se musí odchylka doladit. Ale to teď neplatí pro tebe, jen najdi a vymě%n vadnou součástku za dobrou.
Nic neladíš, nic nenastavuješ, prostě jen najdeš vadnou součástku - přerušený odpor, kondenzátor se svodem, průrazem, či ztrátou kapacity. Na většinu chyb se dá usoudit z velké odchylky napětí na elektrodách každé lampy, případně anodového či mřížkového proudu (třeba svod na některých kondenzátorech se bez skutečného provozního napětí nedá naměřit a pod napětím se měří blbě, tak ať si ten svodový proud lampa zesílí, naměříš to až za ní).
To bylo za prvé.

Za druhé: netahej do toho volič napětí - neprostá většina lampáčů snáší zvýšení jmenovitého napětí sítě z 220 V na 230 V v pohodě. Ke svodům a průrazům izolací dochází jejím stárnutím a navlhavostí. U svitků je nebezpečím ztráta hermetičnosti (popraskání hovňáků, zkamenění a vydrolení asfaltu, oprýskaný lak na keramice, to jako napřííklad).
Proto všechny přístroje mají v návodu upozornění, že vychladlý přístroj přenesený do tepla se musí nechat nezapojený alespoň hodinu dvě ponechat srovnat na teplotu okolí, aby se stihla odpařit vysrážená vlhkost, než ho zapneš pod napětí. A ty máš to rádio na okně, kterým určitě táhne, takže bylo vychlazené pod rosný bod, jako bys ho přinesl ze sedmého schodu.

A za třetí: řešíme tu Kankán a cos v něm naměřil. A ty sem vrazíš jednu větu na půl stránky o Sonetech, která se čte třikrát pomaleji, protože ta věta není členěná, aby se přišlo na to, k čemu se co váže. V půlce to většinou všichni vzdají, tak se ani nedoví, jestli někde na konci příspěvku o tom Kankánu přece jen nepíšeš (já jsem na ukázku začátek dešifroval a vzdal jsem to ještě dřív).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund