Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

AEG sušička, nedokonalý filtr částic
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3358
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: po březen 23 2020, 16:29    Předmět: AEG sušička, nedokonalý filtr částic Citovat

Mám typ T8DBG47WC, kde i přes pravidelné čistění filtru ve dveřích (je zdvojený hrubé a jemné nečistoty) vidívám na výměníku dost vláken a bordelu. Aviváž nepoužíváme.
Přemýšlím, jestli má smysl přidat nějaký rámeček s další filtrační vrstvou. Asi by tam šlo vytisknout třeba z PETG rámeček s pláství a nějakou buničinu přidat.
Nemáte někdo zkušenost s takovou dodatečnou úpravou?
Čím čistíte ten ulpělý svinčík vy? Já musím vzít ostrou pinzetu a sjet jedno žebro po druhém. Následně mokré čištění kartáčkem - blbé je, že se nedostanu do celé hloubky toho chladiče

Teď trochu lituju, že sem nevzal to BEKO, kde druhý filtr je vložená černá filtrační buničina. Nechtěl sem podporovat ty špinavý turky... Co naplat, že tady mám záruku na motor 10 let, když nejspíš pojde na mezichladič Sad



chladič.jpg
 Komentář:
 Velikost:  111.2 kB
 Zobrazeno:  141 krát

chladič.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaCZ



Založen: Feb 12, 2011
Příspěvky: 396

PříspěvekZaslal: po březen 23 2020, 18:24    Předmět: Citovat

Ahoj, nic moc s tím neuděláš protože když tam dáš něco jemnějšího zase snížíš tím průtok vzduchu a účinnost sušení a taky ti tady bude ta voda hodně kondenzovat a bude ten prach vlhnout.

Nejlepší na to uklízení tohohle je vysavač s takovým tím nástavcem se štětinami. Jednou za rok nebo za dva ještě udělám to, že si vezmu vysavač na vysávání vody a tenhle výměník pomalu propláchnu sprchou a zároveň tu vodu odsávám. Tímhle způsobem se dostanu na celou délku toho výměníku ale chápu, že to každý udělat nemůže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po březen 23 2020, 18:36    Předmět: Citovat

Já bych tam zkusil předřadit rámeček z pytle do průmyslovýho vysavače. Má celkem malej odpor a přitom má být skoro na úrovni filtru FFP2. Musíš to samozřejmě často čistit.
Já jsem to použil jako předfiltr 120 x 120 mm u odsávání pro pájení. Bez něj se mi zalepovaly filtry s aktivním uhlím. Nějak jsem nepozoroval že s novým papírem by se zhoršil odtah ventilátoru. Ale stačí půl dne pájení a přestává to makat. Na rozdíl od chlupů to nejde čistit ale musí se dávat novej, protože ty výpary pájení se na něm vysráží.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3358
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: po březen 23 2020, 18:44    Předmět: Citovat

Ten vysavač se štětinovým nádstavcem sem zkoušel a je to na těch lamelách celkem pevně nalepené. Takže jemná mechanika a proležená hodinka u sušičky. Reakce na podobný problém byl, proč sem nechtěl nějakyou (snad) lg?? ponaučení pro příště, volba sušičky bude hlavně podle filtračního konceptu. Jinak si nestěžuji, ale tohle je opruz a to jsem mladej, že na to vidím a ohnu k tomu hřbet...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po březen 23 2020, 20:06    Předmět: Citovat

Udělej si tam rámeček pro molitan. Některé to tak mají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7808
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po březen 23 2020, 20:09    Předmět: Citovat

Kdysi jsme taky měli AEG, úplně stejný problém jsem taky zaznamenal.
Řešil jsem to natíracím štětcem, kterému jsem zkrátil chlupy asi na 1,5 cm, aby se moc neohýbaly, tím jsem jemné nečistoty vymetal, zároveň je hned odsával vysavačem.
Za čtvrt hodiny jsem měl vyčištěno.
Ale je pravda, že jsem to dělal jednou měsíčně, tak byly nečistoty většinou jen ze přední strany radiátoru.
Co si vybavuji, tak v návodu o tomto čištění není zmínka Confused

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PbSn



Založen: Mar 29, 2016
Příspěvky: 127
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: po březen 23 2020, 20:10    Předmět: Citovat

Já to vyndávám tak, že jednou za rok jde sušička na dvůr, odmontuji zadní plastový kanál s ventilátorem a vyženu to hezky od "teplého" výměníku wapkou. Suška se musí vzadu zvednout, aby bordel vytékal předem. Práce na 2 hodinky, bohužel. Musí se ale před smontováním pokaždé opatlat plocha kanálu doléhající k zadní stěně sušičky silikonovým tmelem, původní těsnení je nalepeno a utrhá se. Typ který máš je v pohodě, ale u novější aeg se společným motorem pro ventilátor i kroucení bubnu je po 8 letech provozu srážník celý měděnkovatý, takže až to měděnka prožere, freon bude v p_či (Most!)...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út březen 24 2020, 12:47    Předmět: Citovat

Mám beko a před výměníkem kus černého molitanu. Chvíli jsem to takhle provozoval ale nic moc. Molitan za*sratý a taky se blbě čistí. Před molitan jsem dal hustou síťovinu. Síťovina je hustší než filtr pod dveřích. Po několika cyklech sušení je síťovina před molitanem jako prase a molitan je jen lehce od prachu a buď ho omlátím o hranu zábradlí balkonu a nebo ho vezmu pod vodovod. Prádlo je po akci suché. Kvicala_r: Mám té síťoviny dost tak když budeš chtít tak napiš přes SZ rozměr a adresu a pošlu ti to v dopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
passion



Založen: Jul 22, 2005
Příspěvky: 900
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: út březen 24 2020, 13:46    Předmět: Citovat

Mám Gorenje a Slovinci beťári to vymysleli takto:


20200324_133708.jpg
 Komentář:
Klasika na dverách
 Velikost:  83.71 kB
 Zobrazeno:  145 krát

20200324_133708.jpg



20200324_133751.jpg
 Komentář:
Výmenník
 Velikost:  84.73 kB
 Zobrazeno:  148 krát

20200324_133751.jpg



20200324_133731.jpg
 Komentář:
 Velikost:  66.36 kB
 Zobrazeno:  145 krát

20200324_133731.jpg



20200324_133758.jpg
 Komentář:
 Velikost:  60.34 kB
 Zobrazeno:  132 krát

20200324_133758.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3358
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: st březen 25 2020, 23:08    Předmět: Citovat

robo napsal(a):
Mám té síťoviny dost

Díky za nabídku. Jsem ve fázi kreslení a tisku mřížky. Jaká je tloušťka té síťoviny?Možná bych nabídky využil.
Jen teď trochu pokulhávám s tiskem, vůl jsme si roztrhl PEI folii a ještě ji nevyměnil. Rozměr mi vychází přes poškození...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3358
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: čt březen 26 2020, 13:51    Předmět: Citovat

Michal22 napsal(a):
Řešil jsem to natíracím štětcem, kterému jsem zkrátil chlupy asi na 1,5 cm, aby se moc neohýbaly..

Jo nakonec sem použil podobně smetáček, kde sem tvrdší chlup natlačil žebrem dál a "namokro" vyčistil.
V návodu je kontrola jednou za půl roku, nebo když bliká nějaká poblblá kontrolka..
Jsem ve fázi ověřovacího tisku. Rámeček sem musel vyladit jedním řezem - nedostal sem jej dovnitř. Vypadá, že rozumné dotlačení by mohla zajistit nerez pružinky (délky cca 35 / 45 / 50mm). Zajistí se dvířky.

Uvidím, jak dopadne test.Rámek z PETG a druhý krycí pro zajištění filtru tam teď zapadá celkem dobře. Možná sem tu plástev udělal zbytečně širokou.



vsazeno.jpg
 Komentář:
 Velikost:  25.1 kB
 Zobrazeno:  139 krát

vsazeno.jpg



TOP.jpg
 Komentář:
 Velikost:  21.75 kB
 Zobrazeno:  141 krát

TOP.jpg



BOT.jpg
 Komentář:
 Velikost:  58.26 kB
 Zobrazeno:  113 krát

BOT.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaCZ



Založen: Feb 12, 2011
Příspěvky: 396

PříspěvekZaslal: pá březen 27 2020, 23:07    Předmět: Citovat

nápad je to zajímavý ale když tam dáš moc jemný filtr tak snížíš hodně průtok vzduchu a tím i účinnost sušičky nehledě na to, že ke konci sušení už může být filtr skoro neprůchodný, ten větrák nemá bůh ví jaký tlak a navíc budeš nucen ten filtr furt čistit - vysávat nebo oklepávat, při návrhu nepočítali s tak velkým odporem vzduchu ale uvidíš v praxi Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so březen 28 2020, 7:49    Předmět: Citovat

Tu plástev jsi mohl v klidu udělat 3-4x větší. Nakonec stejně dojdeš k tomu, že tam dáš 6 mm silný molitan jako výrobci např. BEKO.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so březen 28 2020, 10:32    Předmět: Citovat

Já si myslím, že by stačilo dát jen ten molitan nepatrně většího rozměru a rámeček tam nemusí být žádnej.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so březen 28 2020, 11:17    Předmět: Citovat

Mám tam molitan a je to opravdu málo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund