Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Od Valenty z PRCu a zároveň z Chocně
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne březen 08 2020, 23:08    Předmět: Citovat

ETA funguje podobne ako ten Concept. ohryzek36 sem daval aj linky na cinske vyrobky, ktore ETA predava pod svojou znackou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po březen 09 2020, 3:23    Předmět: Citovat

ok1hga napsal(a):
zjistí si co budou lidi kupovat, objedná si to u výrobce(Čína, Turecko, Polsko, Itálie), prodává a vydělává . . .
. . . když to lidi kupují.

Reakce na požadavky lidí, alias průzkum trhu, snad není něco negativního?
Vydělávat na tom, tedy kapitalismus, snad (napřed ano, pak ne, dneska už zase ano?) by taky nemělo být sprosté slovo.
Co asi mají lidi k-urv.a dělat když mají na výběr čínu a nebo čínu.
Český Valenta se zřejmě českými kořeny a českými návody k použití, možná i tuzemskou daňovou povinností je pro ně koneckonců možná důvěryhodnější než anonymní eshopy nebo potměšilý asiat někde v asia parku. Nebo si mají kupovat na aukru 30, 40, 50leté vykopávky od Ety, Brauna nebo Moulinexu?
Samozřejmě tenhle zoufalecký obchodní/výrobní model vede zas o něco víc do řiti. Protože vzestup technologický, tedy ekonomický, tedy mocenský, tedy přežití schopný se nám zas o něco přesunul z Evropy někam pryč.
Tady za generaci, dvě nebude nikdo, kdo by uměl věci navrhovat, konstruovat, vyrábět. Komu by se zdálo že "vyrábět" je sprosté a že stačí být klikačem na webu, ať si laskavě zrekapituluje kam se z pastevců a sedláků mocensky vyhrabalo Německo nebo Anglie, R.U., Francie, díky průmyslové výrobě... a kde jsou dneska. A kde je dneska díky předané/ukradené výrobě za krátkých 30 let Čína nebo Turecko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4232
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: po březen 09 2020, 7:23    Předmět: Citovat

tak jenom automotive tam je tolik dílů univerzálních a přesto se každá značka prsí jak jsou jejich auta jedinečná. to je prostě daň kšeftu a globalizace.
Když jsem kdysi dělal záruční servis pro jednu firmu, která prodávala autohifi pod svýma značkama, tak taky koupili autorádia z číny a prodávali je se slušnou marží okolo 2 tisíc. A najednou vylítla firma Alpine že to jsou její rádia jen s jiným logem ani front panel nebyl změněn a tak se muselo stáhnou z trhu asi 10 tisíc rádií (byla to velká evropská firma) Dělali ta rádia v jedné firmě a když měli splněno pro Alpinu prodávali to i jiným pod jejich značkou. Podotýkám, že Alpina ta rádia prodávala za tuší sedm a půl tisíce. A včul mudruj kdo je nenažraný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5202
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: po březen 09 2020, 10:05    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
ETA funguje podobne ako ten Concept. ohryzek36 sem daval aj linky na cinske vyrobky, ktore ETA predava pod svojou znackou.

Len s drobnym rozdielom-eta ma b2b eshop kde si mozeme ND objednat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po březen 09 2020, 13:08    Předmět: Citovat

bu2520, stálo by za to upřesnit, kdo a co v tomto případě udělal.
Co přesně udělala Alpine, co přesně udělal číňan a co nějaký jiný vychcánek z Evropy. Upřesni to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4232
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: po březen 09 2020, 13:30    Předmět: Citovat

pokud mám povědomí tak firmy co prodávají pod svoji značkou mají nákupčí v Číně kteří jsou kontaktovány , popřípadě oslovují jejich firmy na výrobu třeba autorádií, značková firma dá požadavky popřípadě se jí ty čínské nabídky líbí, udělá si vlastní posouzení a když se jí to líbí, objedná u číňana s tím, že to číňan potiskne jejich logem , popřípadě upraví design. V případě co jsem popisoval, první byla Alpina a druhá nejmenovaná švýcarská firma a číňan jim prodal stejné rádio. Něco jako kdyby si mercedes nechal v číně vymyslet a vyrobit auto a to samé tam koupila i škodovka jen by na každém byly jiné emblémy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po březen 09 2020, 14:02    Předmět: Citovat

Já tomu moc dobře rozumím.
Byl to teda jako první číňan, kdo jinému obchodníkovi z Evropy, nabídl rádio Alpine - jen jinak potištěné?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7888
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: st březen 11 2020, 23:35    Předmět: Citovat

bu2520 napsal(a):
nejmenovaná švýcarská firma

Roadstar, že jo??
http://www.roadstar.com

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4232
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt březen 12 2020, 7:22    Předmět: Citovat

tak to ani omylem Very Happy ta značka funguje docela úspěšně i teď a má ve svém portfoliu několik značek. Nechci si hrát na tajnůstkáře, ale slíbil jsem jim mlčenlivost a už ani nemám přístup k dílům a schematům. A občas mě lidi lanařili abych je obstaral a já jsem někdy měkosrdcatý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt březen 12 2020, 10:03    Předmět: Citovat

To je jedno. Já pracoval přes 12 let pro českého dovozce německého Recotonu, pod který spadají i světoznámé sračky, jako Magnat, MacAudio, Heco a asi 10 dalších.
Chovali se ti Němci úplně stejně. Při náběhu "nového výrobku" často chodila od Němců přeposlaná dokumentace, co měla v rámečcích ještě tu firmu, pro kterou to číňan úplně původně vyráběl - až tak to měli v paži.
Změny jsou často jen nepatrné - jeden a tentýž model 4-ch autozesáku nižší střední třídy nabízel Magnat i MacAudio, lišil se jen kastlí, potiskem, u toho MacAudia mírně lepším materiálem, mírně výkonnějším měničovým trafem a samozřejmě cenou.
Jde to tedy až tak daleko, že společný německý vlastník několika ochranných známek je nechává "konkurovat si".
Bylo mi to jako technikovi dost směšný, ale nebylo mým úkolem to hodnotit. Jen mi přišlo směšný, když v doručené pdf složce byl na konci seznam "výrobků", pro které tahle konkrétní dokumentace platí..
Nejsem obchodník, ani studovaný manažer. Takže je možný, že je to zcela běžná obchodní praktika, copak já vím.
Všichni se v tomto směru chovají stejně, výjimkou jsou některé japonské, americké a britské firmy. Patří k nim bohudík i NAD. Také sám nic nevyrábí, běží tam pouze vývoj a Edvardsen si to hlídá. Už od dávných dob strohého "trojciferného" značení se nikdy nestalo, že bych stejný výrobek objevil v jiném kabátě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ruprecht



Založen: Sep 28, 2005
Příspěvky: 1275
Bydliště: ZČ + JM

PříspěvekZaslal: čt březen 12 2020, 11:26    Předmět: Citovat

citace:
společný německý vlastník několika ochranných známek je nechává "konkurovat si"
je možný, že je to zcela běžná obchodní praktika

viz Lidl/Kaufland

_________________
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 20 2020, 22:07    Předmět: Citovat

Ale ono to má svůj smysl, stačí se nad tím zamyslet. Dejme tomu, že máme na trhu třeba 10 dominantních značek, které si konkurují. Pokud tři z nich zabere jeden koncern a ostatní mají po jedné, tak se trojnásobně zvýší šance že zákazník koupí u nich. Je jedno jakou značku, hlavně že to bude nějaká koncernová a ne reálně konkurenční.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7888
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: út říjen 20 2020, 22:40    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
Bylo to spíš takový rýpnutí, že se dá koupit i něco "Made in USA", že nemusí být vše šrot z rýže.

Taky se pochlubím. Máme v rodině asi 4 roky stříhací strojek Wahl Legend. Je vyroben v USA, ale kdoví, z jakých součástek. Smile Smile https://wahlpro.com/products/5-star/5-star-legend/ Koupen byl asi za 2500 Kč v parfums.cz (dnes notino.cz)
Je celkově kvalitní, má dlouhý krásně ohebný kabel, skvěle ostré čepele, malé rozměry a mnoho nástavců v příslušenství. Při provozu se čepele neucpávají ani hustými vlasy. Taky pěkný retro vypínač. Bohužel, vypadá, jako kdyby byl vyroben z nějakého bakelitu, který může být křehký.
Princip je stejný jako před sto lety. Je v tom akorát elektromagnet, kterej bzučí na 50Hz. Žádný blbý akumulátor nebo snad polovodiče. Podobnej přístroj od Philipsu může stát cca 500 Kč. Ale čepele nebudou asi nějak skvělé.
https://zastrihovace.heureka.cz/philips-series-3000-hc3510-15/recenze/#section
Wahl Legend tedy drahý je. Dnes přijde na asi 3000 Kč. https://zastrihovace.heureka.cz/wahl-8147-legend/recenze/?s=6#reviews
Nevím, jestli bych ho doporučil... Ale občas má člověk chuť koupit si něco drahýho, protože to funguje normálně a práce s tím není k zlosti.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31799
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st říjen 21 2020, 4:19    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
To je jedno. Já pracoval přes 12 let pro českého dovozce německého Recotonu, pod který spadají i světoznámé sračky, jako Magnat, MacAudio, Heco a asi 10 dalších.
Chovali se ti Němci úplně stejně. Při náběhu "nového výrobku" často chodila od Němců přeposlaná dokumentace, co měla v rámečcích ještě tu firmu, pro kterou to číňan úplně původně vyráběl - až tak to měli v paži.
Změny jsou často jen nepatrné - jeden a tentýž model 4-ch autozesáku nižší střední třídy nabízel Magnat i MacAudio, lišil se jen kastlí, potiskem, u toho MacAudia mírně lepším materiálem, mírně výkonnějším měničovým trafem a samozřejmě cenou.
Jde to tedy až tak daleko, že společný německý vlastník několika ochranných známek je nechává "konkurovat si".
Bylo mi to jako technikovi dost směšný, ale nebylo mým úkolem to hodnotit. Jen mi přišlo směšný, když v doručené pdf složce byl na konci seznam "výrobků", pro které tahle konkrétní dokumentace platí..
Nejsem obchodník, ani studovaný manažer. Takže je možný, že je to zcela běžná obchodní praktika, copak já vím.
Všichni se v tomto směru chovají stejně, výjimkou jsou některé japonské, americké a britské firmy. Patří k nim bohudík i NAD. Také sám nic nevyrábí, běží tam pouze vývoj a Edvardsen si to hlídá. Už od dávných dob strohého "trojciferného" značení se nikdy nestalo, že bych stejný výrobek objevil v jiném kabátě.
Důvody jsou často obchodní, kdy jeden řetězec chce mít značku jako "výhradní prodejce" - pak se mu vytvoří extra brand a ten se jen natiskne na konstrukčně shodnej produkt, poplatnej zbytku trhu. Podobnej důvod může bejt i založenej na politice a mezinárodnosti - nějakej stát prostě nechce na trhu mít značku výrobce z jinýho státu. OK, tak se "postaví fabrika", kde se montujou výrobky z dovezenejch dílů - a aby bylo vyhověno vlku a koza zůstala celá, změní se název výrobku/značka výrobce. Prachy si stejně nakonec najdou cestu do kapes těch, který to nejmíň potřebujou ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 21 2020, 20:19    Předmět: Citovat

Také mám zastřihovač vlasů. Měl jsem různé philipsy a podobně, ale nebylo to ono a vždy to po čase zdechlo. Pak jsem se dostal k fungl balení nějakého zastřihovače vlasů (teď nevím značku) někdy z počátku devadesátek. Zpočátku jsem koukal co je to za bazmek, je to přeci jen pěkné bago, ještě větší než ten Legend, ale něco s tím dělat je fakt luxusní. Navíc je udělaný tak, že břity se dají vyndat a nabrousit. je to rozebiratelné a v případě potřeby opravitelné, male když jsem viděl jak je to udělané tak si myslím že nikdy žádná oprava potřeba nebude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund