Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Krimpovací kleště
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PavelMr



Založen: Oct 23, 2017
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út březen 03 2020, 13:37    Předmět: Krimpovací kleště Citovat

Zdravím

Potřebuji poradit s výběrem krimpovacích kleští budu kupovat první a nevyznám se v nich.
Vybral jsem tyto https://www.gme.cz/krimpovaci-kleste-proskit-cp-336f.
Potřebuji ale vybrat čelisti které budou pasovat na konektory XH TJC3 a pak na fastony 4,8mm a 6.3mm. Nevím podle čeho to vybrat.

Děkuji

Pavel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
adamscho



Založen: Apr 22, 2016
Příspěvky: 105
Bydliště: Liptovský Hrádok

PříspěvekZaslal: út březen 03 2020, 14:02    Předmět: Citovat

Ahoj, vhodne iba na fastony. Ake fastony budes pouzivat klasice izolovane , neizolovane? Na tie male krimpy budes potrebovat specialny nastroj. Mas MPN a Vyrobcu toho krimpu ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PavelMr



Založen: Oct 23, 2017
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út březen 03 2020, 14:18    Předmět: Citovat

Jsou to tyhle https://www.aliexpress.com/item/32751262161.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dJiSjng

Ty fastony budou neizolované.

MPN je číslo toho výrobku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2394
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: út březen 03 2020, 16:05    Předmět: Citovat

na ty malé piny doporučuji toto:

https://www.tme.eu/cz/details/fut.pad-02/kleste-pro-krimpovani-ostatni/engineer/pad-02/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2725
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: út březen 03 2020, 16:40    Předmět: Citovat

Na těch z odkazu jsou sice výměnné čelisti, ale myslím, že by stačily tyhle:
https://www.official.cz/z7014-kleste-pro-neizolovane-fastony-2-8-4-8-6-3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pospisjak



Založen: Apr 10, 2009
Příspěvky: 214
Bydliště: Blanensko

PříspěvekZaslal: pá září 04 2020, 6:34    Předmět: Citovat

Ahoj,
hledám vhodné kleště pro občasné zalisování ok na větší průřezy, tedy silnostěnných. Typicky k alternátoru, startéru, možná i ke svářečce. Padly mi do oka hydraulické s vyměnitelnými šestihrannými čelistmi, označení YQK-300 nebo podobné, u nás k dostání i tady https://www.hobynaradi.cz/hydraulicke-lisovaci-kleste-na-kabely-18t-geko/
Mají i jakési kolečko, možná k nastavení max. tlaku pomocí redukčáku, možná jen pro uvolnění čelistí.
Má s nimi někdo zkušenost? Ta cena je perfektní, až podezřele nízká. Ze zkušenosti kolegy je nejlepší zális půlkruh se dvěma hroty, ale to jsem u tohoto rozsahu průřezů nenašel a cena je krát 20.
Tyhle šestihranné jsou se sílou 12 t nebo 18 t a rozsahem 10-300 mm² , na menší bych musel pořídit mechanické.



YQK-300-YQK-70-Range-4-70MM2-10-300MM-crimping-range-Hydraulic-crimping-tool-12T-pressure-1-1.jpg
 Komentář:
 Velikost:  259.04 kB
 Zobrazeno:  192 krát

YQK-300-YQK-70-Range-4-70MM2-10-300MM-crimping-range-Hydraulic-crimping-tool-12T-pressure-1-1.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2375
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá září 04 2020, 19:39    Předmět: Citovat

Na krimpování silnostěnných ok používáme v práci buď mechanické kleště od Klauke (tuto řadu), nebo od 150mm² podobné hydraulické kleště (taky cosi značkového) - používal jsem to zatím jen jednou, ale co si pamatuju, tak žádné nastavování tlaku tam nebylo - po upnutí oka se chvíli pumpovalo, pak po dolisování čelistí na daný tlak (tady 18 tun) v kleštích cvaklo a čelisti se samy uvolnily - ten knoflík sloužil jen k povolení čelistí před dolisováním (při chybě a tak). Moc se nepoužívaly - byly prý dost drahé (řekl bych tak, že 10x až 20x dražší, než ty, co jsou v odkaze), manipulovalo se s něma jak v bavlnce a stejně už byly jednou v opravě (netěsnila hydraulika).

Za mě jsou praktičtější ty mechanické kleště, ale je jich potřeba pro takový rozsah průřezů kabelů víc a to už cosi stojí - záleží na rozpočtu a "nutnosti" jejich pořízení. A taky na tom, jestli to má člověk na domácí bastlení nebo k nějaké profesionální činnosti.

Já bych (kdybych je potřeboval) si je koupil z nějakého obchodu, co má blízko kamennou prodejnu ( nebo aspoň dobře řešené reklamace) s tím, že až se po dvou letech rozsypou kleště, tak buď koupím znovu stejné, nebo udělám přípravek a budu to pomocí zbylých čelistí lisovat ve svěráku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1927

PříspěvekZaslal: pá září 04 2020, 20:00    Předmět: Citovat

To kolečko bude jen na uvolnění čelistí. Mám podobný tvar a tak nějak stejný kufřík , akorát expander na cu trubky. A kolečko slouží k uvolnění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pospisjak



Založen: Apr 10, 2009
Příspěvky: 214
Bydliště: Blanensko

PříspěvekZaslal: čt září 10 2020, 5:54    Předmět: Citovat

Tak kleště dorazily a je to opravdu kolečko na uvolnění hydrauliky s tím, že pístnice má uvnitř pružinu a po uvolnění sama zajede. Původní kufr od yqk-300 má nachystané přihrádky na čelisti 16-300 mm² , ale tyto od Marpolu rebrandované mají navíc 10 mm², takže je potřeba je v kufříku někam uklidit Smile
Teď ještě sehnat vhodná silnostěnná oka a kabel a můžu konečně předělat to ukostření motoru na autě, protože už se začalo ochlazovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt září 10 2020, 13:45    Předmět: Citovat

Hliníkový a měděný pokovený oka koupíš v každým obchodě se silnoproudem. Značí se podle průřezu kabelu a otvoru pro šroub, třeba 10/8.
Když jsem línej s sebou tahat lisovací kleště, používám oka s trhacíma šroubama. Připodobnil bych to k článku elektrikářský čokolády, šrouby zatáhneš a při dotažení se v zeslabeným místě utrhnou, takže z oka nic netrčí.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pospisjak



Založen: Apr 10, 2009
Příspěvky: 214
Bydliště: Blanensko

PříspěvekZaslal: po září 28 2020, 19:41    Předmět: Citovat

Díky, oka jsem nakoupil, dnes jsem si nalisoval ukostření převodovky a karoserie k baterce na osobáku (ztrácelo se při startu až 1 V). Byly to očka 35 mm² a dvojáček do očka 70 mm² . Zjistil jsem, že první zális byl volnější a začal klást odpor, až byly čelisti téměř u sebe, takže do dalších jsem nacpal k jádru té 35 mm² ještě kousek oholené 4 mm² nebo 2.5 mm² a pak to bylo jistější. Řez jsem neprováděl. Poznatek je, že u těchto levných kleští s rozsahem do 300 mm² šlo i při 70 mm² pumpovat celkem ztěžka, takže jsem udělal dobře, že jsem je při výběru předimenzoval, protože většinové využití bude do těch 50 mm². Druhý poznatek je, že při velkém přiblížení polovin čelistí vzniká přetok a otřep a že je lepší tento přeteklý materiál neodbrušovat, ale pootočit ho na šestihranu jinam a napodruhé zalisovat grót do oka.


35sqmm.jpg
 Komentář:
 Velikost:  273.5 kB
 Zobrazeno:  163 krát

35sqmm.jpg



2x35Do70oka.jpg
 Komentář:
Pokus o presazeni a zalis nadvakrat se nepovedl, nevypada to hezky.
 Velikost:  189.37 kB
 Zobrazeno:  176 krát

2x35Do70oka.jpg



smrstovacka.jpg
 Komentář:
 Velikost:  271.44 kB
 Zobrazeno:  169 krát

smrstovacka.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pospisjak



Založen: Apr 10, 2009
Příspěvky: 214
Bydliště: Blanensko

PříspěvekZaslal: po září 28 2020, 20:00    Předmět: Citovat

Mám ještě jeden bod, ohledně krimpovacích kleští, malých, s výměnnými čelistmi pro činnosti kolem autoelektriky. Byly mi doporučeny základní kleště, jejichž čelisti konají buď zcela rovnoběžný pohyb (docela drahé) nebo s velkým čepem na boku, které konají pohyb po velkém rádiusu, tedy téměř rovnoběžně.
Např. můj oblíbený Knipex má tyto:
200 mm 97 43 200 A tady a k nim různé čelisti -
97 49 54 - Junior Power Timer
97 49 05  Fastony 4.8 - 6.3 ; 0.5-6 mm2
97 49 11 Kabelova oka silnostena, dva prolisy, 4, 6, 10 mm2 DIN 46234, DIN 46235
Jenže problém... Knipex neumí Superseal. A to je u aut hodně častý konektor.
Alternativa ke Knipexu, Rennsteig, jehož základní kleště a čelisti vypadají, kromě barvy, na chlup stejně. Rennsteig sice umí čelisti na Superseal 1.5 (624 773 3 02), jenže 6100 Kč je pro mé použití 5 pinů za 2 měsíce trochu moc...
Proto bych se chtěl zeptat, jestli nemáte někdo cenově dostupnější řešení Superseal pinů, ať už ve formě jednoúčelových kleští nebo ideálně výměnných čelisťových systémů, ať s sebou nemusím tahat patery kleště? Díky


Naposledy upravil pospisjak dne út říjen 06 2020, 5:58, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pospisjak



Založen: Apr 10, 2009
Příspěvky: 214
Bydliště: Blanensko

PříspěvekZaslal: ne říjen 04 2020, 21:21    Předmět: Citovat

No, Knipexky objednány, na Superseal hledám dál, jsou řešní za 500,- Newbrand CRIMP-SEAL01 ale na první pohled nevypadají zrovna festovně anebo za 600,- NRKR2 , které jsou pro "Faston, lze použít i na kontakty Superseal, MNL, Timer, Delphi"
To by znamenalo, že pokud pasují čelisti z Fastonů i na Superseal, tak to půjde těmi Knipexy a nebudu muset nic dokupovat. Vyzkouším, až dorazí Knipex.
Ještě půjde Wurth GRLDE-KONT 0,35-1,5 s neznámou cenou (asi dost) a KS Tools 115.1515 Za cca 2700, s podivným rozsahem průřezů a u nás jaksi vyprodané.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7068
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: po říjen 05 2020, 21:05    Předmět: Citovat

Kdysi jsem uvažoval, že bych ty kleště rozebral, obkreslil a nechal si ty větší díly vypálit laserem z titanového plechu.
Tím by se pár gramů ušetřilo.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
palmalsport



Založen: Dec 21, 2012
Příspěvky: 545
Bydliště: HK

PříspěvekZaslal: út říjen 06 2020, 19:07    Předmět: Citovat

Tak ta fotka s 2 vodiči v jednom oku Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund