Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ne/kvalitní elektronické součástky z Číny a českých e-shopů
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po únor 10 2020, 18:59    Předmět: Citovat

Njn, nemyslis, zaplatis Smile
Ja si naopak myslim ze v dnesni dobe je uz opravdu jen opravdu malokdo tak blbej a naivni ze by ocekaval z Ciny spickovou kvalitu za minimum penez.

Kdyz uz nic, aspon Cinan nauci lidi neverit kazde picovine co uvidi. Myslim tech par kacek za tohle vyskoleni je jeste dobra cena. V zivote jinak mohou prijit o mnohem vic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17691
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po únor 10 2020, 19:35    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):

Digitalni odmerovani.


Termite, taky u toho bez pohybu po chvíli zhasne displej a pak neměří? Případne jak dlouho to zůstává bez pohybu zapnutý? Pamatuje si to po zpětným zapnutí původní hodnotu? Jo a konektor na kabelech je USB mikro A, mikro B nebo mini B5?
Mám to samý pravítko z Unimaxu jen displej je hranatej a ta krátká doba do vypnutí mě sere. Když zrovna kroutíš s jinou osou a nevšimneš si že ti druhá či třetí osa mezi tím zhasla a drbneš do kolečka, tak je měření v hajzlu.

A propo, 80% věcí, co jsi dal odkazy nemá ty hnojný čínský elektrolyty, takže ta Tvoje statistika vypadá o dost lépe než skutečnost. Wink

Jinak ten baterkometr je od včerejší opravy v provozu přes 24 hodin a jede jak má. Tak doufám, že tam už nic podobně sračkovatýho jako elyt není. Smile

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po únor 10 2020, 20:12    Předmět: Citovat

Mrknu na to zitra a dam vedet, mam ten bazmek ve firme. Ja to mam pouzite v pripravku na serizovani napnuti remenu na 3D tiskarne, takze jsem tyhle veci nesledoval.

Co se tyka elektrolytu, v posledni dobe pouzivam uz jen polymerove. Soudruzi sjeli s cenou na uroven klasickych elektrolytu a zatim jsem nezaznamenal zadny problem. Parametry maji v kazdem pripade lepsi jak vodove hlinikace, viz napr zde.
https://lcsc.com/product-detail/Others_APAQ-Tech-6R3AREP471M06X8E11_C217537.html
Kdyz jsem se koukl do nabidky u mnohych tak oblibeneho GME, tam se jeste nedoneslo, ze neco jako polymerovy kondik vubec existuje Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17691
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út únor 11 2020, 0:40    Předmět: Citovat

K těm levnejm sračkovatejm věcem z Číny. Nedávno jsme na jiným fóru řešili modelářský serva. Stalo se mi, že tři přestaly makat po řádově 10-30 hodinách provozu. Byl zjištěn 2 x vyhulenej H můstek v servozesilovači. V jednom servu byl odpor DC motoru 0, ve druhým byl odpor poloviční a třetí servo rozbíhalo jen na jednu stranu.
Po sundání zadního čela jsem zjistil, že místo kartáčků s červenejma "uhlíkama" jak se to dělalo v letech cca 1970-1990, je v servu nyní jen plechová planžeta v místě dotyku s komutátorem třikrát nastřižená. Ta planžeta se po pár hodinách provozu prošoupe a planžeta se v lepším případě nakloní na jiný úhel vzhledem ke komutátoru (sníženej odpor) nebo v horším případě se dotkne protější planžety a udělá se zkrat. Byl jsem označen za pitomce, kterej si kupuje levnej čínskej hračkoidní šmejd za 100-200 kaček na jedno použití.
Jenže pár lidem to nedalo a pár serv si zkontrolovalo. A zjistili, že i u značkových serv 3-8x dražších je to udělaný naprosto stejně. A nebyla to Čína ale i jihokorejskej Hitec, japonská Futaba a další. Možná že mají jen kvalitnější materiál ale jinak je to stejný.
No a teď co s tím, když i drahý značkový serva mají sračkovatý motory, který nejspíš čínská pobočka japonskýho Mabushi chrlí v miliónových počtech měsíčně.
Zajímavý ale je, že elektromotory Mabushi 12V do centrálních zámků aut ty "uhlíky" na planžetách mají stále.
Řešení je, lze si koupit bezkomutátorový serva s trojfázovým motorem ale v nich je stále malej výběr tahů, rychlostí a hlavně velikostí a cena je řádově vyšší.
A a pak si má pitomec vybrat....

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út únor 11 2020, 9:14    Předmět: Citovat

K tomu cinskemu DRO. Ten co jsem nalinkoval meri i pri vypnutem stavu, takze i kdyz s nim budes soupat a zapomenes to zapnout, tak se ti hodnota nebo nastaveni neztrati. Pohybem se ale displej nezapne. Nechal jsem ho pusteny 3/4 hodiny bez pohnuti a nevypnul se. Jestli se vypina za delsi dobu, nebo se casem posle do nejakeho hlubsiho rezimu spanku netusim, musel jsem odjet nekam pryc. Kdyz tak dam vedet zitra. USB konektor to nema zadny, pod krytkou jsou videt jen 4 diry k pripajeni dratu. Jake to ma rozhrani netusim. Maximalni rychlost posuvu uvadi 3m/s, coz mi prijde slusne. Takze se pro jednou zda, ze cinsky smejd je pouzitelnejsi nez odmerovani koupene u nas Smile

S tim vypinanim jsem nekde videl fintu, ze pokud tam mas tlacitko set ktere normalne slouzi k prepinani formatu zlomku pri mereni v palcich a u mm je uplne k nicemu, staci ho treba pomoci 555 jednou za minutu stisknout a bazmek se nebude vypinat. Pripadne kuchnout cast s displejem a podivat se jestli neni jen vyvedene na dps, kdyz tam fyzicky to tlacitko nebude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17691
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út únor 11 2020, 10:41    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):

S tim vypinanim jsem nekde videl fintu, ze pokud tam mas tlacitko set ktere

Paráda, set tlačítko tam je, smd 555 tu mám, tak zkusím něco nabastlit.
Ta Tvoje elektronika je asi jiná když měří i bez zobrazení displeje. Pak je jasný, že to dost žere baterky.
Na frézce mám odměřování tři, na soustruhu dvě a to je každejch půl roku 10 batérek CR2032. Sice vydrží mnohem dýl ale jak klesne některá pod 3V, tak to začne nahodile blbnout. Už jsem přemejšlel že vytisknu nějakej kontaktní držák a skrz víčko batérek vyvedu společný napájení na pětičlánek Eneloop nebo čtyřčlánek alkalika.

Nevzpomeneš, kde jsi to viděl? Jde mi o navázání na tlačítko. Třeba by stačil jeden gener pro všechny 3 (2) a dalo by se to přidat k tomu rozvodu pro "centrální napájení". Stejně jsou většinou zapnutý všechny osy najednou.
Díky za info.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út únor 11 2020, 11:16    Předmět: Citovat

Ja jsem schema nevidel, jen jsem to nekde cetl kdyz jsem hledal jakou ma to tlacitko set vlastne funkci. Nejspis bude stacit to proste obcas sepnout malym mosfetem. Ale radeji to jeste vyzkousej prostym mackanim toho tlacitka, jestli to tak funguje a ten cas se opravdu prodluzuje. At se s tim nedrbes zbytecne, kdyby to u tveho odmerovani bylo jinak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8975
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: ne únor 23 2020, 16:26    Předmět: Citovat

Bacha na GPS moduly. Je to padělek s úplně jiným čínským GPS chipsetem. Samozřejmě to nefunguje jak má.


NEO-7M_fake.jpg
 Komentář:
NEO-7M fake
 Velikost:  213.35 kB
 Zobrazeno:  219 krát

NEO-7M_fake.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne únor 23 2020, 16:46    Předmět: Citovat

Na počátku bylo slovo.

Slovo někoho, kdo rozhodl, že pouzdra TO18, TO92 i TO126 už nemusí mít pozlacené vývody. Že stačí pocínované a polovičního průřezu.
A pak už to jelo. Končí to zpravidla takhle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt květen 28 2020, 11:08    Předmět: Citovat

Tranzistory, vyletované z nějakého noname čínského šmejdu Very Happy


bohata Amerika poprve.jpg
 Komentář:
Aneb, když jsi tak bohatý, že si můžeš dovolit tranzistorům v plastu a za cent, pozlatit měděné vývody a vylisovat na pouzdro pořadí vývodů.
 Velikost:  223.76 kB
 Zobrazeno:  299 krát

bohata Amerika poprve.jpg



bohata Amerika podruhe.jpg
 Komentář:
Ano, je to těžba z amerického 8-track autorádia z konce 70.let. Vše zákaznické výrobky Motorola, tříděné barevně dle bety. Většina odpovídá sériovým typům MPS/MPSA, vyráběných tehdy ve stejném provedení.
 Velikost:  212.47 kB
 Zobrazeno:  209 krát

bohata Amerika podruhe.jpg



bohata Amerika potreti.jpg
 Komentář:
Vlevo budiče koncových tranzistorů v TO3 a Darlingtony řízení motoru.
 Velikost:  77.45 kB
 Zobrazeno:  173 krát

bohata Amerika potreti.jpg



bohata Amerika poctvrte.jpg
 Komentář:
Však proč to nepozlatit celé. Aspoň to po celou životnost nebude oxidovat. Zástřiky pouzder TO126 z konce 70.let jsou naprosto dokonalé, včetně izolace průchodu pro šroub.
 Velikost:  82.62 kB
 Zobrazeno:  182 krát

bohata Amerika poctvrte.jpg




Naposledy upravil sinclair dne čt květen 28 2020, 12:03, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt květen 28 2020, 11:56    Předmět: Citovat

Zřejmě dobrý oddíl. 30W kouskama budit můstkové TO3 v autorádiu a 40W kouskama řídit v tomtéž autorádiu motor..
Byla to ta klasická, americká 8-track kráva, vysoká snad 3DIN, v nízkofrekvenční a řídící části bez jediného IO. Asi 3-4 IO byly ve FM dílu a jeden velký v digitální stupnici. Vše také se zlacenými vývody a výroby v USA.
A nee, nevytáhnu si hlavu z americké prdele. Nikdy jsem ji tam neměl. Very Happy
Dávám to sem jen jako memento a památeční fotky na dobu, kdy ještě součástky byly Součástkami a nikoliv ojebaným šrotem.



BD179_Ons.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  BD179_Ons.pdf
 Velikost:  48.09 kB
 Staženo:  319 krát


BD180_Ons.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  BD180_Ons.pdf
 Velikost:  48.37 kB
 Staženo:  339 krát


BD561_BD562_Mot.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  BD561_BD562_Mot.pdf
 Velikost:  53.4 kB
 Staženo:  308 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: út červen 16 2020, 13:03    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
K těm levnejm sračkovatejm věcem z Číny. Nedávno jsme na jiným fóru řešili modelářský serva. Stalo se mi, že tři přestaly makat po řádově 10-30 hodinách provozu. Byl zjištěn 2 x vyhulenej H můstek v servozesilovači. V jednom servu byl odpor DC motoru 0, ve druhým byl odpor poloviční a třetí servo rozbíhalo jen na jednu stranu.
Po sundání zadního čela jsem zjistil, že místo kartáčků s červenejma "uhlíkama" jak se to dělalo v letech cca 1970-1990, je v servu nyní jen plechová planžeta v místě dotyku s komutátorem třikrát nastřižená. Ta planžeta se po pár hodinách provozu prošoupe a planžeta se v lepším případě nakloní na jiný úhel vzhledem ke komutátoru (sníženej odpor) nebo v horším případě se dotkne protější planžety a udělá se zkrat. Byl jsem označen za pitomce, kterej si kupuje levnej čínskej hračkoidní šmejd za 100-200 kaček na jedno použití.
Jenže pár lidem to nedalo a pár serv si zkontrolovalo. A zjistili, že i u značkových serv 3-8x dražších je to udělaný naprosto stejně. A nebyla to Čína ale i jihokorejskej Hitec, japonská Futaba a další. Možná že mají jen kvalitnější materiál ale jinak je to stejný.
No a teď co s tím, když i drahý značkový serva mají sračkovatý motory, který nejspíš čínská pobočka japonskýho Mabushi chrlí v miliónových počtech měsíčně.
Zajímavý ale je, že elektromotory Mabushi 12V do centrálních zámků aut ty "uhlíky" na planžetách mají stále.
Řešení je, lze si koupit bezkomutátorový serva s trojfázovým motorem ale v nich je stále malej výběr tahů, rychlostí a hlavně velikostí a cena je řádově vyšší.
A a pak si má pitomec vybrat....


Ohladne DC motorčekov do serv trochu mimo tejto témy, ale uhlíky sa nepoužívajú ani v Hyundai/KIA autách servopohonov zmiešavacej klapky radiator kúrenia/klíma výparník a ostatných klapiek nastavovania smerovania vzduchu.
Sú tam motorčeky Mabuchi len s tými nastrihnutými planžetami aj keď výrobca motorčeka uvádza, že odporúčané je točiť motorček trvale do jedného smeru práve kvôli tým planžetám, tak samozrejme konštruktér tento fakt ignoroval a točí sa oboma smermi ale pomerne pomaly a klimatronik má elektronické obmedzenie prúdu, takže ani pri skrate motorčeka po jeho výmene sa v module klimatroniku nič nepokazilo a motorček vydržal tak 5-6 rokov. Mne na Sonate odišiel pri cca 120000 so skratom a na Grandeur pri 160000, pričom ak je klimatronik zapnutý, tak tá klapka zmiešavača neustále nacvičuje aby namiešala v čase nastavenú teplotu vzduchu.
Tak zrejme v čínskych servách treba tiež urobiť obmedzenie prúdu nielen odpormi alebo potom použiť motorček s uhlíkmi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st červen 24 2020, 17:19    Předmět: Citovat

https://www.ebay.com/itm/Safety-Design-High-Speed-USB-3-0-Hub-On-Off-Switch-5Gbps-4-7-Ports-for-PC-Laptop/254226137190?hash=item3b310f0066:g:hwgAAOSwu89c1NWa
Prisel mi cinsky USB3 hub, tak jsem testnul rychlost jestli je opravdu USB3.
Nejrychlejsi fleska co mam jede rychlosti cca 370MB/s jak s cinskym hubem, tak i primo pres kabel. Nic rychlejsiho na cem bych to mohl otestovat nemam.
Takze za mne je tento HUB OK, pokud takovou vec shanite, neni s tim problem. Az na klasickou cinskou konstrukci z levnych plastu a pitome modre ledky. Proc tam cpou ty vypinace taky netusim. Ale za ty cca 2 kila je to dobra volba a neni to fake jako mnoho jinych.

Kdyz jsem to zkousel, fleska mi jela zpocatku jen 30MB/sec. Po kratsim pokoumani jsem zjistil, ze je v konektoru natlaceny nejaky bordel z kapsy a nejde uplne zasunout. Ale dost na to aby fachala jen v rezimu USB2, takze si toho nemusite pri bezne praci vsimnout, jen budete nadavat ze je fleska cim dal pomalejsi. Po vystouchnuti bordelu uz jela plnou rychlosti. Tak pozor na to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirka5



Založen: Sep 27, 2014
Příspěvky: 638
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

PříspěvekZaslal: út listopad 30 2021, 14:06    Předmět: Citovat

Chtěl bych upozornit na svoji poslední zkušenost - shitové keramické kondy z Aliexpresu. Koupil jsem tuto sadu keramik https://www.aliexpress.com/item/32782359609.html , ještě bez DPH a poštovného a teprve teď jsem začal kondíky třídit. Výsledek - obrovský rozptyl parametrů, např. 332 má od 2700 pF do 5300 pF, nesmylná označení - 104 - nezdála se mi velikost, po přeměření opět 3000 až 5000 pF, v některých sáčcích bez potisku, opět široký rozptyl kapacit, zkrátka je to nějaký odpad z výroby. Živě si představuji nějakého chudáka začátečníka, který marně bádá nad tím, proč mu to nechodí. I když je to halířovka, vřele nedoporučuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kiklhorn



Založen: Jun 05, 2021
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: ne prosinec 05 2021, 3:53    Předmět: Citovat

LCSC na součástky OK,
Ali cokoliv drobného včetně Li-on/Li-pol, SSR, modulů - ale musí se u toho hodně přemýšlet
Banggood dražší věci, měřáky. Za mne seriózní e-shop.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strana 7 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund