Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jakou koupit pračku
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 26, 27, 28  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vlafig



Založen: May 28, 2019
Příspěvky: 209

PříspěvekZaslal: čt leden 30 2020, 9:27    Předmět: Citovat

Beko je také dobrá volba za rozumné peníze. Starší pračky BEKO typu Volumax 5 jsou poměrně spolehlivé, mají sice lepené vany, ale ložiska jsem viděl vadná jenom opravdu zřídka. Většinou umírají na uhlíky, čerpadla nebo dveřní zámky, resp. jejich triaky. Vadnou elektroniku jsem snad nikdy neviděl. Jenom bych se vyhnul moderním vyfikundacím typu bezuhlíkový motor, invertor, či jak tomu Beko říká, a volil bych klasiku s univerzálním uhlíkovým motorem. Těch pár decibel hluku navíc bych oželel. Nevím, jak má Beko tyto invertorové motory vychytané, ale v jiných značkách (AEG, Electrolux, Whirlpool, LG) ta řídící elektronika motorů odchází poměrně často. Zákazníkovi nabulíkují, že na motor je 10 let záruka, to ano, ale ta se nevztahuje na na řídící modul, který právě odchází nejčastěji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: čt leden 30 2020, 12:04    Předmět: Citovat

Pánové díky za reakce, takže budu pátrat po tom BEKO. Zjistil jsem, že u nás na kraji města otevřeli nový hypermarket DATART a tam se v nejbližší době vypravím.
_________________
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: pá leden 31 2020, 17:37    Předmět: Citovat

Datart jí má o 500 levnější. mall o 1000,-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1935

PříspěvekZaslal: po červen 15 2020, 12:24    Předmět: Citovat

Tak jelikož mi asi doprala stařičká whirlpoolka tak musím něco koupit. Chtěl jsem s 5ti letou zárukou. Kamarád co prodává spotřebiče tak mi poslal nabídku. Co na to říkáte?
Philco PLD 12653 QTL
Candy CVFT G384 TMH-S
Whirlpool TDLR 60210 CS
Ta poslední má záruku jen na motor tak tu asi ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7888
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po červen 15 2020, 22:46    Předmět: Citovat

Ani jedno z toho, raději kup nějaký Electrolux, AEG nebo možná Brandt.
_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1935

PříspěvekZaslal: út červen 16 2020, 6:14    Předmět: Citovat

Proč jsou to střepy? AEG ,Brand jsou cenově úplně jinde. Vědět ,že vydrží tak bych o tom určitě přemýšlel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vlafig



Založen: May 28, 2019
Příspěvky: 209

PříspěvekZaslal: út červen 16 2020, 8:37    Předmět: Citovat

AEG, Electrolux, případně Zanussi, doufám, že mluvíme o vrchem plněných pračkách, jsou dobře konstruované a relativně stabilní. Díky plastovému spodnímu rámu jsou poměrně tiché a "nehnijí" odspodu. Poměrně často v nich ale odcházejí ložiska, zejména ve variantě s domkem na středový závit. Lze je ale vyměnit. Horší však je, když se utrhne celá příruba bubnu. Jelikož je vana svařená a ani odborné firmy tento typ agregátů nerepasují, je to konečná. Tady musím pochválit konstrukci Whirlpool, která má rozebiratelnou vanu a buben lze vyměnit. Ale asi bych šel do rizika a koupil stabilnější a tišší AEG či Electrolux.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 351

PříspěvekZaslal: út červen 16 2020, 9:49    Předmět: Citovat

Však AEG, Electrolux i Zanussi jsou sourozenci se stejným rodokmenem a to nejsou jedinní v rámci jedné rodiny Wink

Brandt je tady asi docely neznámý, ale třeba to maj Alžířani-Frantíci vychytaný, De Dietrich z jeho rodiny byla vždy špica.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7888
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne červen 21 2020, 0:53    Předmět: Citovat

Asi před dvěma týdny jsem se účastnil rozborky a sborky Brandt BWT6410E, protože osobě blízké se dostala brzdička mezi buben a vanu blízko ložiska. Nakonec se ji podařilo vyndat a už zase pereme. https://memristor.rajce.idnes.cz/Brandt_BWT6410E_teardown/
Konstrukce se mi zdá jednoduchá, je tam asi jediná DPS včetně výkonové části. Jak to hodnotíte?
Bohužel gumová manžeta plesniví a občas už je někde rez. Koupeno asi v srpnu 2016.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 351

PříspěvekZaslal: ne červen 21 2020, 10:46    Předmět: Citovat

Aha, no to je ta správná globalizace ... Tak frantíci jsou vlastně španělé a to vše s alžírským kapitálem ...

http://fagor.picabotest.cz/novinky/napsali-o-nas/9-detail/
http://fagor.picabotest.cz/novinky/napsali-o-nas/10-detail/

http://www.groupebrandt.com/about-us/our-shareholder-cevital-group/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7888
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne červen 28 2020, 0:23    Předmět: Citovat

Zná někdo vrchem plněné pračky Miele?? Např. model W 667? Nebo některou z tohoto seznamu? https://www.miele.de/haushalt/produktauswahl-waschmaschinen-und-waschtrockner-1565.htm#6
Vyplatí se to kupovat? Není předražený servis třeba??

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5202
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: ne červen 28 2020, 7:00    Předmět: Citovat

Trochu nechapu Very Happy 30 litru za pracku bys vyplajzl ale na servis uz nezbylo? Very Happy to je jak koupit si hummera a pak jej predelat na plyn protoze moc papa Very Happy
Nazoru na poruchovost asi bude malo vzhledem k prodejnosti. K nam sa servis taky moc nechodi vyrobky z kategorie 30tis+... Proste se to neprodava...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: ne červen 28 2020, 7:31    Předmět: Citovat

Nebo nekazi.
Mel jsem mycku miele, jela snad 15 let nez se pokazila. Po takove dobe jsem usoudil ze to bude mit celkove za sebou a tak jsem se ji ani nepokousel opravovat a koupil radeji novou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne červen 28 2020, 7:45    Předmět: Citovat

Ona se nakonec nekazí žádná normální pračka. Pokud počítáme s normální životností 5 let. Samozřejmě, že některé vydrží déle po výměně ložisek či tlumičů, ale některé se začnou tak rozpadat, že se to nevyplatí opravovat. A že někomu vydrží pračka funkční např. 23 let a více (mně)? Tak to je právě o ceně a značce, což dnes bych docela riskoval jen v určitých mantinelech. Je proto naprosto zbytečné a zcestné řešit cenu servisu u fakt drahé pračky nebo té moc levné. U jedné by se to nemělo kazit z titulu kvality dané výrobou a u té za 4-6 tKč je to už rozežranost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vasek157



Založen: Feb 20, 2011
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: ne září 13 2020, 13:10    Předmět: Citovat

Dobrý den, prosím o radu, jakou byste doporučili koupit pračku?
Doma mám pračku Ardo A1000X, které je už 20 let a slouží bez problémů, má nerezovou vanu i buben. Jen zhruba každé 3 roky vyměním ložiska a gufero a pere se dál.
Bohužel koroze pračky už začíná být problémem, a tak by manželka chtěla koupit novou pračku předem plněnou na větší množství prádla AEG L6FBI48SC. Zde odkaz na tuto pračku:
https://www.planeo.cz/katalog/1226688-aeg-l6fbi48sc-pracka-predem-plnena.html
Pračka má invertorový motor, na který je záruka 10 let, ale bohužel pračka už má plastovou vanu a po komunikaci se servisem mi bylo odepsáno: U uvedeného modelu pračky je vana z carboranu /odlehčený plast/, buben je pak nerezový. Ložiska samostatně vyměnit nelze.
Chci se Vás - odborníků zeptat na Váš názor na tuto pračku AEG L6FBI48SC, zda byste si ji koupili.
Další dotaz je, co si myslíte o pračkách BEKO a zda se dnes vyrábějí ještě pračky, které by měly nerezovou vanu a tudíž by se daly bez problémů vyměnit ložiska a tím značně prodloužit životnost pračky. Předem Vám moc děkuji za rady.Vašek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 26, 27, 28  Další
Strana 22 z 28

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund