Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Mascom MC720T2-zkušenosti
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nonius



Založen: Nov 27, 2019
Příspěvky: 142

PříspěvekZaslal: ne leden 05 2020, 14:59    Předmět: Citovat

*Ten druhý Mascom má FW také novější (23.10.2019) a funguje stejně. *Nějaký nový FW jsem taky nikde nenašel.

Zkoušel jsem příjem různých vysílačů na tom Mascomu. Příjem slabých nebo lehce zarušených vysílačů (vzdálenými německými vysílači) nebo vysílačů vysílajících na stejném kanálu v rámci SFN (zejména PS11 a PS12, minimálně 4 vysílače na stejném kanálu s různou intenzitou a časovým zpožděním) ten přijímač zvládal v pohodě jak na jednoduchou venkovní tak i na vnitřní anténu (ta je stále na místě, kde je dobrý signál). Vše fungovalo jak už jsem popisoval.
Zkoušel jsem také zeslabit signál z antén a dostal jsem na 50-60% a žádné podivné chování jsem nezaznamenal. Když byl signál už slabý tak zmizel obraz i zvuk, když byl silnější tak se vše zase rozjelo.

Ale!

Když jsem tu druhou anténku měl vevnitř a hledal jsem místo se špatným signálem, tak v některých místech se to začalo choval opravdu zvláštně. Přijímač reagoval na DO se zpožděním a dioda u displeje blikala (svítí-příjem je dobrý, nesvítí-obraz ani zvuk není, bliká-podivné chování).
Když byl signál už dobrý, vše zase běželo dál během několika sekund.

Vypadá to, že ten Mascom není vhodný do míst s anténou uvnitř budovy nebo uprostřed města, kde je mnoho budov. Co to způsobuje nevím, ale domnívám se, že se nevhodně nasčítají různé odražené signály s různou intenzitou a malým časovým zpožděním a proto část kanálu (určitý rozsah frekvencí) má jinou intenzitu než jiná část a ten přijímač si s tím neporadí.
* Toto chování se projevovalo pouze u DVB-T2 a zejména pokud ta anténa byla poblíž zdi nebo na zemi.

* editováno, doplněno několik slov


Naposledy upravil nonius dne po leden 06 2020, 19:41, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nonius



Založen: Nov 27, 2019
Příspěvky: 142

PříspěvekZaslal: ne leden 05 2020, 16:37    Předmět: Citovat

Ještě zde uvedu další zjištěné vlastnosti.

Pokud se ten přijímač vypne přes DO nebo tlačítkem na předním panelu a vypne se napájení, tak po obnovení napájení se přepne do stand-by.
Ale pokud se vypne pomocí časovače (jak po nahrávání tak i po nastaveném sledování) a vypne se napájení, tak po obnovení napájení se přístroj úplně zapne a nastaví se správný čas. To samé se stane, když je přístroj v provozu a vypne se napájení.

Pokud nějaká teletextová stránka má i podstránky a text na jedné podstránce má vynechané řádky, tak při načítání se text z jedné podstránky zobrazí i na té následující (vynechané řádky se doplní textem z jiné podstránky).
Ale při přepínání pomocí šipek doleva a doprava se jednotlivé podstránky zobrazují správně.

Měl jsem naladěno něco přes 100 stanic a když jsem mezi nimi rychle přepínal několik minut tak se ten přístroj sám vypnul a zapnul a mohl jsem přepínat dál, ale už se mi to nestalo. Už ho mám asi 1.5 měsíce a při běžném přepínání asi 40 stanic se mi to ještě nestalo a to jsem ho poslední 2 týdny používal docela hodně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: st leden 08 2020, 22:00    Předmět: Citovat

Mascom vrácen prodejci...

Nemá někdo zkušenost s HDMI-CEC u TV Samsung?
Chodí někomu i zapínání? Já rozchodil vždy jen vypínání.
A nevim jestli je to vlastnost TV nebo nedostatek boxu.
A podle toho se rozhodnu jestli koupím malý nebo velký cryptobox.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33753
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st leden 08 2020, 22:02    Předmět: Citovat

Samsung ma milion typov... Minimalne u niektorych zapinanie funguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nonius



Založen: Nov 27, 2019
Příspěvky: 142

PříspěvekZaslal: čt leden 09 2020, 20:25    Předmět: Citovat

V některých diskuzích (třeba parabola.cz) nebo v hodnocení na e-shopech někteří uživatelé uvádějí, že ten malý Cryptobox 702T má problémy zpracovat horší signál.
Pokud máte vyzkoušenou tu větší verzi, tak by bylo asi lepší koupit tu větší verzi.

odkaz na jednu diskuzi:

https://www.parabola.cz/forum/topic-99442/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt leden 09 2020, 20:28    Předmět: Citovat

CZJKP1 napsal(a):
Nemá někdo zkušenost s HDMI-CEC u TV Samsung?
Myslím, že skoro všichni. O který typ se ti konkrétné jedná nebo je to zase jedno?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: čt leden 09 2020, 21:51    Předmět: Citovat

Tak obecně. Testoval sem na jednom novějším Samsungu CryptoBox Mini 702T a fungovalo jen vypnutí a už settopbox TV nezapnul. Ale už sem ho poslal do světa a nemám možnost otestovat s tímto starým Samsungem SyncMaster T200HD. Kde bych vyřešil chybějící DO
A navíc nevím kde byla chyba, jestli v settopboxu nebo že televizor zapnutí neuměl.

Na internetu bylo obecně v nějakém článku, že HDMI-CEC funguje všude trochu jinak u některých značek že funguje pouze zapnutí jinde jen vypnutí někdy obojí nebo taky nic.

U LG sem to nerozjel VUBEC. Tam je Simplink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund