Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Technics SL-1500C
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Co je nového?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st leden 01 2020, 16:59    Předmět: Citovat

Ale však vojáci je měli taky, v AUT aparátech na útvarech - všude, kde byla ústředna s vlastní baterií 24-60V.
Dokonce na nich ani nebyly ty zkřížený meče, jako na všech ostatních součástkách tuzemské výroby, určené pro vojsko.
Zajímavý taky je, že cokoliv ruského ty meče taky nemělo.
Jak to ze SSSR dorazilo jako díl, tak to jen přebalili do svých skladových balení a pod svoje skladový číslo, ale většinou se už nic dalšího nerazilo.
Nějaké vojenské znaky měly jen echtovní, takové skoro polotajné díly, jako třeba celé funkční bloky radiostanic.
Ale elektronky až na výjimky už zase ne. Jen ty velký flašky od okurek, ala GU81 jakési znaky měly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9659
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: st leden 01 2020, 17:09    Předmět: Citovat

absence vojenskýho značení v zájmu utajení a zmatení neboť zlý třídní nepřítel, imperialistický agent - hrdlořez měl oči všude a slídil po kdejaké cipovině za účelem rozvrácení republiky, no povedlo se nakonec za významného přispění všech zůčastněných stran
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st leden 01 2020, 17:28    Předmět: Citovat

Kdyby Rus znal skutečný stav naší švejkovité, Československé lidové armády, musel by na místě postřílet celý generální štáb, včetně ministra obrany.
Kdyby NATO tenkrát doopravdy znalo skutečný stav, ale hlavně ten neskutečný bordel v těchto loutkových, satelitních armádách VS, tak by se tím bavili ještě dneska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1514
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: st leden 01 2020, 17:45    Předmět: Citovat

Já měl od kamaráda vložky viz foto. Ale jen ty vložky, bez toho náhlavníku, proto jsem si je musel zabudovat do hluchátek. Měly 50 ohmů, myslím. Výšky sice nehrály, ale důležité bylo, že celkem basovaly Very Happy Díry pro osy náhlavníku neměly, takže nebyly určené pro náhlavník.
Byl to princip elektromagnetický, tj. plechová membrána nad elektromagnety. Dala se rozšroubovat. Zepředu šel zvuk pouze třemi malými dírkami.
Známý mi pak z letiště Bochoř přinesl podobné vložky, ale měly 2200 ohmů.
Telefonní vložky Tesla různých druhů mě zvukově nezaujaly, i když hrály celkem nahlas a měly víc výšek. Setkal jsem se s impedancemi 75 a 220 ohmů. Byly z termoplastu a vepředu zapertlovaný hliníkový kryt. Moc nebasovaly, takže měly u mě smůlu.

Jinak jsem také zkoušel do těch traktohluchátek zabudovat ARV 081 Very Happy Byly sice hrozně těžké, ale zvukově nebyly vůbec špatné.

Sinclaire: jako repráky hír jsem používal repra vykuchaná z TV (4 ohmy 3 watty) nebo právě ty ARV 081, které jsem si normálně nosil v kapsách Very Happy Vlastně jsem o 25 let předběhl svou dobu, dnes podobná šustítka používá dnešní mládeš ve svých mobilech. Jenže já ve škole pouštěl Elvise presleyho, karla Gotta a stanici Vltavu (měl jsem walkman s tunerem), což autority pobuřovalo ještě víc než kdybych byl poslouchal to, co ostatní děti.



rus_sluch.jpg
 Komentář:
 Velikost:  57.62 kB
 Zobrazeno:  131 krát

rus_sluch.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st leden 01 2020, 18:15    Předmět: Citovat

Elektromagnetický systém, jako takový, nikdy nebyl určený pro elektroakusticky kvalitnější, ale spíš mnohem citlivější měniče.
To je možný si ověřit na klasických sluchátkách 4kΩ od Tesly. I bez gumových náušníků, co se k nim občas daly dokoupit.
Pokud jsou dobře seřízené /vymezené distance membrán/ a nemají zesláblé magnety, zejména dlouhým průchodem stejnosměru, tak stačí vzít jejich vidličku do jedné ruky, prstem druhé ruky šmrdlat po jednom z kolíků. Slyšitelně to v nich chrastí, poblíž el. instalace s odběrem lze slyšet i brum.
V 70. letech, když to Topolná prala na DV výkonem 1,5MW, tak tady v místě stačilo do rozřízlých kolíčků původní vidlice sluchátek strčit konce GA diody.
Pak vzít za jeden kolík vidlice dvěma prsty a Hvězda už potichu hrála.
Bylo to tady úplně zahlušený a lezlo to úplně do všeho, co mělo lepší, nebo vf tranzistory. Střední vlny tady byly schopné přijímat jen dobré superhety, jinak smolík. Si tranzistory bez ničeho na vstupech? Průser!
Nikdy mě nenapadlo to měřit, ale myslím, že "citlivost" těchto sluchátek je obrovská, nesrovnatelná s měničem jiného principu. Zcela jistě jde o jednotky mikrowattů.

Do tlumičů hluku jsem měl zkušebně namontovaný 200Ω mikrofonní vložky z dynamických mikrofonů řady AMD101-AMD108.
V principu i ve skutečnosti, jde o elektro-akustický měnič velmi kvalitní, s velkou poddajností i zdvihem - méně již při použití opačném Very Happy
Vložky bylo nutné namontovat do asi 35mm díry v 1mm Al plechu o obrysu celé mušle, zapojit, mušli plně vyložit pucvolou a zaklopit.
Plechy tam držely samy, silou toho plastového lemu náušníků.
Hrálo to samozřejmě skvěle - až na to, že to bylo nesmírně nepohodlný.
To se samozřejmě všelijak zdokonalovalo, ale nakonec z toho vždycky vyšlo to, že je to prostě ohavný, i stříknuté černě Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9659
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: st leden 01 2020, 19:01    Předmět: Citovat

sluchadla Tesla ARF260 pro jazykové učebny nebo kameramany měly vložen kruhový mini repráčik ARZ 098 neobvykle vysoké impedance 75Ω nehrálo to kdovíjak kvalitně (v papírech 400-8000 Hz/79 dB) ale lépe než ty telefony, spojovací oblouk nebyl polstrován a tlačily na hlavě nemožně (vyráběly se i s přídavným mikrofonem a nastavitelným otočným kloubem)
když jsem postavil přijímač pro hon na lišku (ROB) 3.5 MHz posloužily i zde

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st leden 01 2020, 19:44    Předmět: Citovat

To jsem "ocenil" až na vojně, co za mučidlo teroristi z VM vymysleli, v podobě těch ARF210 a dalších podobných odvozenin.
Když jsme se pak hrabali v R3A až R4AT, tak jsme tohle museli mít na palici i půl hodiny v kuse. Bylo to plastové peklo, neboť ty nasazovací měkké náušníky vojáci neměli. Pak jsem upřímně upřímně litoval třeba telefonní spojovatelky, co tuhle hrůzu musely mít na hlavě i několik hodin v kuse.
Ještě do toho někde mám ty maličké, dynamické mikrofonní vložky MMD.
O ty 5cm/75R repráčky ARZ tehdy nikdo nestál, skoro k ničemu to nebylo.
Vyráběli je i v 25R variantě, jenže ty zase nešly sehnat. Ve jedné fázovačce tudíž mám výborný repráček ruský a v druhé stejně dobrý japonský..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st leden 01 2020, 20:28    Předmět: Citovat

A kdo si pamatuje tyhlety sovětský sluchátka? Říkalo se jim "letecký" - byl to headset i s mikrofonem a používalo se to u spojovacího prostředku "POS-2" (Pult Operativnoj Svjazi - dva) - a pasovaly i do palubních spojovacích systémů letadel, tam kde pilot nepotřeboval při letu kuklu nebo dokonce haubnu. Měly plastovej náušník s textilním vypratelným návlekem a byly poměrně kvalitní i co se přenosovejch vlastností týká.


Opera Snímek_2020-01-01_201931_www.google.cz.jpg
 Komentář:
 Velikost:  69.27 kB
 Zobrazeno:  103 krát

Opera Snímek_2020-01-01_201931_www.google.cz.jpg



199011.jpg
 Komentář:
 Velikost:  252.32 kB
 Zobrazeno:  120 krát

199011.jpg



galina-smagina-is-a-tu-134-jumbo-jet-crew-commander-B9DFHD.jpg
 Komentář:
 Velikost:  143.64 kB
 Zobrazeno:  102 krát

galina-smagina-is-a-tu-134-jumbo-jet-crew-commander-B9DFHD.jpg



_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá leden 03 2020, 7:13    Předmět: Citovat

Ten poslední obrázek už není totéž, jako předchozí dva.
Pochybuju, že by to byly elektromagnetický měniče. Nemají do randálu helikoptéry dostatečný výkon, musí to být dynamický.
Nechce někdo krkafony? Hrdelní ruský mikrofony do hodně hlučného prostředí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19434
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá leden 03 2020, 8:03    Předmět: Citovat

Ta první sluchátka, tedy jen jedno z nich (místo druhého byla na tom péru jen smyčka z bužírky, aby to netlačilo do ucha) dívala Tesla s náušníkem z nějaké dlouhoživotnostní pěnové gumy do stavebnice Elektronik (sada cívek pro SV a KV, otočný kondenzátor, patice s 1F33 a pár pasivních součástek, držák na 10 plochých baterií a jednoho buřta a to sluchátko).
Sluchátko má název Oktava a má odpor 2,2 kΩ, zvuk hrozný, ale citliost slušnou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá leden 03 2020, 8:24    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Ten poslední obrázek už není totéž, jako předchozí dva.
Pochybuju, že by to byly elektromagnetický měniče. Nemají do randálu helikoptéry dostatečný výkon, musí to být dynamický.
Nechce někdo krkafony? Hrdelní ruský mikrofony do hodně hlučného prostředí.
Všecky obrázky jsou jeden typ, jen ty barevný jsou novější verze z černýho plastu, původní byly v barvě "slonová kost" jako na tom černobílým. A ano, měniče jsou dynamický, jak sluchátka, tak mikrofon. Pro mikrák je v jedný mušli maličkej hybridní předzešilovač napájenej napětím 27V (zalitá plastová kostička). V helikopotvorách se nepoužívaly právě kvůli strašnýmu kraválu od rotoru - tam se musely používat protihlukový haubny stejnýho typu, jakej nosili technici na stojánkách proudovejch stíhačů. Tahleta "letecká" sada byla spíš součástí kokpitů dopravních letadel - na Il-14, Il-18 nebo Tu-104 ještě nebejvaly, tam byly obvyklý vojenský černý bakelitový mušle s nevímjakou imprdelancí, ale na Jak-40, Tu-134A, Tu-154(M) nebo Il-62(M) už byly tutově tyhle, stejně jako na vojenskejch Il-76/86/96, An-10, An-12, An-24 nebo An-72. Náhradou ve vojenským prostředí byly hnedý kožený kukly s všitýma dynamickýma měničema velkýho průměru a s laryngofonama v upínacím pásku pod bradou (laryngofony = Sinclairovy "krkafony") ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sanoch



Založen: Jan 04, 2012
Příspěvky: 408
Bydliště: Volyně

PříspěvekZaslal: ne leden 05 2020, 22:32    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Kdyby Rus znal skutečný stav naší švejkovité, Československé lidové armády, musel by na místě postřílet celý generální štáb, včetně ministra obrany.
Kdyby NATO tenkrát doopravdy znalo skutečný stav, ale hlavně ten neskutečný bordel v těchto loutkových, satelitních armádách VS, tak by se tím bavili ještě dneska.


Hlavně kdyby věděli, že v armádě slouží podvodník a rozkradač jako jsi Ty Leoši(ještě se s tím veřejně chlubíš, co sis nanosil a vůbec Ti to není blbý) tak jsme mohli být dříve "svobodní". Meleš, velmi často si protiřečíš. Jaká je to nemoc tentokrát.

Jinak řečeno, měl bys držet hubu, když Ti ta "švejkovitá armáda" dala možnost se beztrestně obohacovat na úkor její pověsti.
Shrnuto a podtrženo nevidíš si do huby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Co je nového? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.26 sekund