Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Windows 7 - nahrávání zvuků „zevnitř“ systému
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
yakl



Založen: Apr 14, 2005
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: so prosinec 07 2019, 1:02    Předmět: Citovat

Nemám obmedzenie. Ale už neviem, odkiaľ som ten program zobral, možno je mu dohovorené. Ak by robil problémy, bol by som ho už odinštaloval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
makak



Založen: Jul 28, 2019
Příspěvky: 506

PříspěvekZaslal: so prosinec 07 2019, 1:08    Předmět: Citovat

Možno. Rozumiem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4955
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: so prosinec 07 2019, 1:51    Předmět: Citovat

Adobe... ?! Ale fuj to! Čo Audacity alebo GoldWave?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
makak



Založen: Jul 28, 2019
Příspěvky: 506

PříspěvekZaslal: so prosinec 07 2019, 2:00    Předmět: Citovat

Adobe koupil CoolEdit a jen to trochu učesali k obrazu svému.
Takže výborný program od blbé firmy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: so prosinec 07 2019, 13:14    Předmět: Citovat

Jo, ten cool edit vyvinula jednomužná firma Sytrillium Software, byl to machr ten chlápek. Pak to střelil adoubímu a rentiéruje Very Happy
Ale teď tomu adoubáci říkají Adobe Audition, tuším. Nebo to zase přejmenovali? Já použivám verzi 2, což byl ještě Syntrillium.

Jinak jsem s tou zvuknou zatím nepohnul. Mám též realtek hd audio, ale když jsem tam dal realtekovský ovladač, nechytl se a zvukna vůbec nehrála. Confused

Důvodů nezůstávat u Winxp příliš mnoho nemám. Používám baterii osvědčených programů, většinou jejich starších verzí, které k provozu Win7 a vyšší nepotřebují. Jediné, co mě kálí, je neustálá nutnost aktualizovat www prohlížeč, protože weboví vývojáři si nedají pokoj a stránky programují pomocí různých fičůrovinek, které mi ve starém prohlížeči nefungují. Jenže nové www prohlížeče až na výjimky ve Winxp nefungují.

No nic, udělám si na tomhle PC dvojbút a budu provozovat oba systémy. Co se časem víc osvědčí, u toho zůstanu. Nebo bych si ve Winxp udělal VirtualPC a v něm měl tu shitparádu s Win7+moderní www prohlížeč. Very Happy


Naposledy upravil Osmdesat dne so prosinec 07 2019, 13:26, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7400

PříspěvekZaslal: so prosinec 07 2019, 13:26    Předmět: Citovat

Osmdesat napsal(a):
Co nevíš? Vždyť víš Very Happy Díky za tip, (který mi zatím bohužel nefunguje). Dal jsem zobrazit vypnutá zařízení, ale směšovač stereo se mi tam neukázal.
Mám microsoftový ovladač "high definition audio". Možná pomůže nacpat tam ovladač od výrobce zvukny.
Já mám zaplé zobrazit vypnutá i zobrazit zakázaná zařízení a je tam. Je to tak dokonce i ve Win10, které používají novější MS/Realtek driver. Tam se k tomu ale dá dostat jen z ovládacích panelů, pravé kliknutí na repráček vede k novému rozhraní, kde nic konfigurovat nejde.
Realtek driver (nebo od jiného výrobce) pro Win7 doporučuji nainstalovat, MS driver je dost očesaný, v podstatě jen aby to hrálo.
PS: Aspoň jedno pozitivum tohle cvičení mělo. Díky směšovači jako vstupnímu zařízení se mi povedlo nahrát ten správný kousek hudby do https://www.acrcloud.com/identify-songs-music-recognition-online a tam jsem konečně zjistil jméno písničky, co jsem dlouho hledal.


Naposledy upravil xsc dne so prosinec 07 2019, 15:00, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
yakl



Založen: Apr 14, 2005
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: so prosinec 07 2019, 14:41    Předmět: Citovat

Osmdesat napsal(a):
Audition...
je aj modernejší, ale všetky sú už asi pre 64 bit, kým ja stále fachčím na 32 bit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12406

PříspěvekZaslal: so prosinec 07 2019, 15:22    Předmět: Citovat

Je to jak píše xsc. Směšovač by tam měl být jako výchozí (nebo výchozí komunikační) zařízení.
Wink



Směšovač.png
 Komentář:
 Velikost:  35.52 kB
 Zobrazeno:  50 krát

Směšovač.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: so prosinec 07 2019, 19:06    Předmět: Citovat

Díky, díky. Už jsem nainstalil pořádný ovladač pro realtek audio (což dalo taky trochu práce najít pro ten můj čip) a je to tam!

xsc: Já si pro rozpoznávání hudby nemohu vynachválit http://watzatsong.com. Komunita je tam velmi činná až na pár výjimek mi poradili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7400

PříspěvekZaslal: so prosinec 07 2019, 19:34    Předmět: Citovat

Tohle funguje online, takže za 1/2 minuty vidím výsledek. Nebo taky not recognised. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12406

PříspěvekZaslal: so prosinec 07 2019, 19:41    Předmět: Citovat

Taky díky, o tomhle webu jsem nevěděl, brzy vyzkouším.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
makak



Založen: Jul 28, 2019
Příspěvky: 506

PříspěvekZaslal: ne prosinec 08 2019, 0:42    Předmět: Citovat

Jak se na ty pokusy zaznamenat audio signál během přehrávání dívá DRM systém mrkvosoftu ?
To je přece jejich základní snaha, aby streamovaný obsah bylo možné přehrát, ale nebylo možné v digitální kvalitě nahrát na disk.
Čekal bych, že při nějaké aktualizaci takový soft smažou jako "škodlivý" nebo zdokonalí ochranu, aby to nemohlo fungovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7400

PříspěvekZaslal: ne prosinec 08 2019, 2:49    Předmět: Citovat

Není potřeba nic mazat. Takový software DRM nepodporuje, takže se obsah s DRM přes něj nespustí. Stejně jako když připojím monitor bez DHCP, všechno bude fungovat, až dokud nebudu chtít pustit BD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: ne prosinec 08 2019, 13:38    Předmět: Citovat

Nejsem si jist, ale mám pocit, že ten záznam jde analogovou cestou, tj. analogový výstup na zvuk. kartě je vnitřně spojen s nějakým analogovým vstupem. Takže to neprobíhá tak, že by se zachytával nějaký interní systémový buffer systémového zvuku ve windous. Sice tam je tím pádem ztráta kvality, ale to mě celkem netrápí, pro ty účely, k jakým ten záznam používám.
Tudíž na to DRM nemůže mít vliv.

Ale to protipirátství je možná důvod, proč ten zvukový výstup je ve výpise nahrávacích zařízení výchozně skryt a při použití ovladače od microsoftu tam dokonce vůbec nebyl. Úlitba mirkosoftu tlakům nahrávacích společností. Časově to odpovídá - masivnější nasazení DRM ve vindousech přišlo teprve s verzí Vista - odtehdy tam je nejspíš skryta i ta možnost nahrávat výstup zvukové karty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7400

PříspěvekZaslal: ne prosinec 08 2019, 16:24    Předmět: Citovat

Je to jistě úlitba MS nahrávací mafii, ale ta změna chování ovladačů karty je v něčem jiném - za tu dobu se změnily zvukovky samotné. Původní karty tybu SB16/32 fungovaly tak, že na vstupu byl analogový mixer a za ním jeden D/A převodník, výstup byl dělaný podobně s odbočeným SPIDIFem. Dnešní karty jsou stavěny jinak, převodníků je víc (chodí zároveň jeden zvuk pro Skype a druhý pro zbytek systému) a zároveň je v systému i víc karet. Zvukovkou je dneska i každá grafika s HDMI výstupem, ale stejně tak lze poslat jeden zvuk na digitální výstup a jiný na analogový. Zároveň to naopak normálně nejde, to je ta blbost s ochranami. Vše se zpracovává digitálně uvnitř, často SW a karty jsou vlastně jen převodníky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund