Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Uložení nářadí v kufru
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: so listopad 30 2019, 17:57    Předmět: Uložení nářadí v kufru Citovat

Po letech chaosu si chci nějak uspořádat putovní nářadí, zatím poházené v hliníkovém kufru cca 30x40 cm. Kdysi jsem viděl někde na modelářským webu precizní verzi s mnoha mezipatry, tak daleko se ani nechci dostat, protože stejně žádná varianta nebude dostatečně definitivní. Spíš mi jde o to najít nějaký vhodný materiál na principu pěnového PUR. Na desku obkreslit obrysy a vyřezat skalpelem. Předpokládám, že se časem nějaký nástroj ztratí nebo poškodí a nový nebude mít přesně stejný obrys, takže nemá cenu dávat to řezat paprskem atd.
https://www.gumex.cz/blog/tezke-i-krehke-predmety-zafixujete-snadno-a-rychle-111
Jde mi spíš o zkušenosti s deskami vhodného materiálu, který má jakž takž tvarovou stálost a není drahý a v případě potřeby se obnoví. Dvojité víko na menší nástroje, v základně větší věci + krabičky. Uložení do pružných poutek se mi neosvědčilo. Co tedy vybrat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vrky



Založen: Nov 28, 2004
Příspěvky: 1761
Bydliště: pod Black Mount

PříspěvekZaslal: so listopad 30 2019, 18:10    Předmět: Citovat

Fasádní polystyrén? Je lehký pevný. Barva černá nebo zelená, možná i další.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so listopad 30 2019, 18:53    Předmět: Citovat

A nemáš lepší něco jako systém co maj v montážních brašnách elektrikáři? Na bočních stranách jsou kožený poutka na vercajk. Pokud to nestačí tak jsem viděl ještě v tý tašce 1-2 kožený listy s nějakým vyztužením, jako listy v knize na kterých byly ty kožený poutka taky.
https://www.inzep.cz/elektrikarske-brasny/
Já mám na montáže původně zednickou brašnu co žádný poutka nemá a vždycky mě vytáčí když něco hledám a musím se v ní přehrabovat, všecko je naházený na sobě. Už jsem se 2x fiknul o Jokarínu a lámací kudlu, co z ní vyjel plátek. Ale nejsou lidi co by to změnili. Embarassed

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4914
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: so listopad 30 2019, 19:04    Předmět: Citovat

Ono priestorovo najefektívnejšie je naozaj mať všetko nahádzané na kope. Zalamovacie kudly treba zaistiť, na ostré veci si vyrobiť kryt, napríklad z hrubej koženky. Potom to roztriediť do niekoľkých priečok, podľa intenzity používania. Každodenne, týždenné, a archív. Archív je samozrejme naspodku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vrky



Založen: Nov 28, 2004
Příspěvky: 1761
Bydliště: pod Black Mount

PříspěvekZaslal: so listopad 30 2019, 21:31    Předmět: Citovat

V práci používám klasickou koženou brašnu na rameno. Výhoda - mám volné ruce na otevírání dveří a když nesu něco na dílnu tak nemám vytahaný ruce jak opičák. Ostatní i zámečníci mají bedýnky, když jdou na opravu berou si jen pár věcí a když tak se vrátí. Nebo jsem tam já s brašnou na rameně a tam mám všechno. Nevýhoda - mám to všechno naházené na sobě tak se v tom občas přehrabuju jak babka na trhu. Na melouchy mám 21" bednu jak to mám neorganizovaně naházený tak až se mi zlomila Fluke 120, kterou budu muset poslat do opravy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31641
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so listopad 30 2019, 22:23    Předmět: Citovat

A pokud už se rozhodneš dělat do kufru nějaký "patra" respektive pořadače, pamatuj, že kufr se nese otočenej o 90° proti poloze, kdy z něj něco taháš - takže ty "patra" musíš pevně sevřít k sobě, aby se nic z nich neuvolnilo - nebo musíš mít na každej kus extra poutko, klidně i s patentkou nebo suchým zipem. Já osobně doporučuju jako materiál buď tenkou pevnou překližku, nebo i hnilíkovej plech jako základ těch přepážek - a jako výplň a separátor jednotlivejch kusů vercajku obyčejný KARIMATKY = pěnový podložky na spaní. Nalepíš je Chemoprénem na podklad případně použiješ i vícero vrstev a obrys nástroje vyřežeš právě lámacím aranžérským nožem, výhoda je dostupnost ve spoustě barev, kterýma můžeš klidně i ty patra rozlišit atp. V minulým jobu jsme si tak dělali individuální "organizéry" v jednotlivejch šuflících nářaďovejch skříněk WÜRTH podle různejch pracovišť.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01 2019, 12:45    Předmět: Citovat

zhruba něco takového http://www.hranol.cz/rservice.php?akce=tisk&cisloclanku=2015030002
ale přece jen v míň titěrným provedení, modeláři nepotřebujou tolik sikovky nebo vadasku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01 2019, 12:54    Předmět: Citovat

Kdyby si takovej kufr přinesl do práce nějakej můj zaměstnanec, tak ho hned vyhodím, protože si bude kufr rovnat půl pracovní směny a lautr nic neudělá. Laughing
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
makak



Založen: Jul 28, 2019
Příspěvky: 498

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01 2019, 14:23    Předmět: Citovat

Optimum je asi něco takového:
https://cz.farnell.com/knipex/00-21-20/electrical-tool-kit-20-pc/dp/2802676
Kolegové ze servisu měli takový kufr od firmy Belzer, to bylo opravdu vymakané.
Ale klasika, kapsy nebo poutka pro zasunutí. Žádné vyřezávané pěnovky.

Šuplíky s přesně vyřezanými tvary nářadí mají význam v letecké výrobě. Po každé směně musí všechno nářadí na své místo, aby byl sichr, že někdo nezapomněl šroubovák v motoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1859
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01 2019, 14:24    Předmět: Citovat

Vyzkoušel jsem hodně kufrů a různých beden na nářadí a nakonec jsem zakotvil u této brašny. Zatím nejlepší co jsem kdy měl:
https://www.alza.cz/hobby/stanley-fatmax-brasna-na-naradi-d5551459.htm?o=1
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
makak



Založen: Jul 28, 2019
Příspěvky: 498

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01 2019, 14:28    Předmět: Citovat

To vypadá taky moc dobře a ani to není drahé. V každém případě je rozumné koupit něco hotového a nezdržovat se vyráběním vlastních kufříků. To by si pak člověk mohl vyrábět i ty šroubováky na míru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9656
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01 2019, 15:05    Předmět: Citovat

základní vercajk (trafopájka, šroubováky, sikovky, kladivko, sada plochých klíčů a imbusáků) přenaším na robotu v tomto plastovém kufříku z Lidlu, menší 30x16x14cm nebo větší 40x20x20cm, přihrádky tam nejsou jenom horní vyndavací rošt na drobnej spojovací materiál (šrouby, vruty, těsnění, podložky, segerky, matice...) původně snad určen sportovním rybařům, nevím ale nápad není špatnej
https://uloz.to/file/pmg309dBItqi/kufrik-jpg

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4205
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01 2019, 16:50    Předmět: Citovat

Myslím, že je napřed potřeba napsat jaké bude využití. Odkazované kufry-leštěnky jsou sice hezké a plně vybavené, ale třeba při opravách v provozu fabriky zcela nepoužitelné. To musí potvrdit každý, kdo se v tomto prostředí pohybuje.
Tam je kožená brašna přes rameno (= mám obě ruce volné), tím nejlepším co lze doporučit. A její vybavení odpovídá potřebám. Přepážky a poutka uvnitř jsou určitě fajn, ale nakonec stejně část vercajku končí na dně brašny a až později se zasune tam kam patří.

Kufr je tak na práci v místě kde je dobrý přístup a následně prostor pro jeho odložení a rozbalení. Ale vlez si s kufrem na jeřáb, anebo někam pod mašinu..
Samosebou pokud někdo jenom mění elektroměry anebo reviduje práci jiných, tak je u něj taková "ozdoba" nezbytností a pod 15tis si nic nepořizuje..


Naposledy upravil Killroy dne ne prosinec 01 2019, 21:32, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18639
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01 2019, 17:03    Předmět: Citovat

Máš recht . Koupil jsem v Přepychách černou kabelku s třemi oddíly a spokojenost . Já s tím musím prolézt i po žebříku s obručemi . A tahat zbytečný vercajk pro cesty jen nahoru 100 schodů si rozmyslíš .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9656
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01 2019, 18:48    Předmět: Citovat

už zde jednou bylo ale k tématu se hodí
https://uloz.to/file/11YhdeS1DvKC/pomocny-mechanik-jpg

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund