Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Náhrada MJ15003/4
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dragoniac



Založen: Sep 01, 2016
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: st listopad 27 2019, 20:16    Předmět: Náhrada MJ15003/4 Citovat

Zdravím, bastlírno Wink Párkrát jste mi pomohli, doufám v to i tentokrát. Tak, sháním za tyhle trandy buď náhradu, nebo se chci zeptat jestli je náhodou někdo nemá doma a nechtěl by je za mrzkej peníz pustit. Mám na stole Dynacord Powermate 600, kde bezohledný zacházení v kombinaci s bídným chlazením a kupou bordelu vykonaly svoje, a pochybuju, že mi osm trandů po dvou kilech bude chtít kdo zaplatit (ale přinejhorším se za to budu bít). Kdyby náhodou, dejte vědět. Díky.
P. S. Ve fóru jsem hledal, ale nejsem si jistej, jestli se mi povedlo najít co jsem potřeboval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st listopad 27 2019, 20:26    Předmět: Citovat

Pokud do toho nechceš/nemůžeš dát původní ONS, protože je majitel hňup, tak to raději neopravuj.
Protože s lacinými pajcy od rejžáka to znova shoří, ale max. do měsíce.
Hodí Ti to pak na hlavu a za hňupa nebude on, ale Ty.

Kup do toho stejný tranzistory v EZK, nebo u jiného slušného obchodníka a budeš mít klid. Ty tranzistory nestojí dvě kila kus, kdes na to přišel??
Osm stovek za komplet výměnu všech konců není zas tolik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ickx



Založen: Mar 11, 2017
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: st listopad 27 2019, 20:42    Předmět: Citovat

Je problém sehnat origoš MJ15004. V EZK už je Krčmář nemá a všude jinde jsou samé pajcy. Jedině snad ebay apod. Ale tam se opravdu pohybují 150-200 Kč kus. Bavím se o originálech !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: st listopad 27 2019, 21:08    Předmět: Citovat

Existovaly i KD15003/15004,asi nebudou takový jako ON nebo MOT,ale vyhovět by mohly.Někde se vyskytovat budou (denkl,bucek a další) a není mi známo,že by je někdo pajcoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5639
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: st listopad 27 2019, 21:40    Předmět: Citovat

Můžeš je koupit v AME.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ickx



Založen: Mar 11, 2017
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: čt listopad 28 2019, 9:54    Předmět: Citovat

weed_smoker napsal(a):
Existovaly i KD15003/15004,asi nebudou takový jako ON nebo MOT,ale vyhovět by mohly.Někde se vyskytovat budou (denkl,bucek a další) a není mi známo,že by je někdo pajcoval.


Tesla tranzistor KD15004 nikdy nevyráběla(možná jenom ověřovací sérii), byly jenom v katalogu,ale nikdy v prodeji a už se to tu říkalo mockrát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
microlan



Založen: May 09, 2017
Příspěvky: 1647
Bydliště: Kósek vod Brna

PříspěvekZaslal: čt listopad 28 2019, 10:19    Předmět: Citovat

Změř je všechny jestli některý nepřežil, při paralelním řazení je to docela pravděpodobné. NPN nahraď KD3773 s podobnou betou a z PNP, co se nezachránily holt dokup ty dražší a dostaneš se na polovinu nákladů
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
alxa



Založen: Aug 02, 2010
Příspěvky: 265
Bydliště: kousek od Brna

PříspěvekZaslal: čt listopad 28 2019, 15:20    Předmět: Citovat

U těch přeživší tranzistorů při paralelní řazení bych přeměřil základní parametry.(minimálně průrazné napětí). Mám zkušenost, že některé tranzistory se navenek tváří v pořádku ale jsou již načaty. Klesne jim průrazné napětí . Alespoň tak se chovaly KD607 a 617 při paralelním řazení a po destrukci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
microlan



Založen: May 09, 2017
Příspěvky: 1647
Bydliště: Kósek vod Brna

PříspěvekZaslal: pá listopad 29 2019, 9:19    Předmět: Citovat

Tak mě to nedalo a obětoval jsem jeden za stokorunu koupený MJ15004 v RS-components. Čip 6,5 x 4,7 mm, masivní měděná vložka.


MJ15004.JPG
 Komentář:
 Velikost:  69.22 kB
 Zobrazeno:  96 krát

MJ15004.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá listopad 29 2019, 15:35    Předmět: Citovat

RS i Farnell jsou ohledně základních řad polovodičů spolehliví, o tom žádná.
Tu spolehlivost si sice na hodně položkách nechají velmi dobře zaplatit, ale to je v pořádku - ručí za původ i kvalitu, jako kdysi dáávno Conrad.
2N3773 i 2N6609 od Conrada, tedy potažmo Motoroly, fungují dodnes a to i přesto, že jejich okolí /hlavně kondy/ už bylo nejmíň 1x vyměněno.
Úplně stejně to je i s MJ15003/MJ15004 třeba v koncových zesilovačích bývalé firmy Zeck. Dodnes to všecko chodí, pokud to generálně neodstavila nějaká jiná, vážná závada.
Každopádně bych do takového značkového powermixu necpal nic, co tam nepatří. Zase jen značkový materiál, který tam byl původně.
Neexistuje totiž nic horšího, než když taková věc v půli akce chcípne - a Vy víte proč. Protože jste do toho vědomě nacpali něco výrazně levného, nebo to, co tam nepatří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dragoniac



Založen: Sep 01, 2016
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01 2019, 13:10    Předmět: Citovat

Jéžiš, já sem dával předevčírem odpověď a zapomněl jsem jí odeslat. Když tady je to složitý, tady jsou všichni z levnýho kraje a je potřeba podle toho postupovat Very Happy Za dvě kila jsem je viděl v GME a GESu, víc mi toho strejda gůgl kdovíproč neukázal. Pak jsem je ještě našel v Hadexu za 80,-. Pajcy tam dávat samozřejmě nechci, jen je to tak, jak říkám. A děkuju.

Sinclair > To vím, že je to značkovej mix. Tím víc mě překvapilo, jak má vyřešený chlazení těch nebohejch trandů. Copak takhle vypadají 300W konce? Rolling Eyes



dynacord.jpg
 Komentář:
 Velikost:  254.69 kB
 Zobrazeno:  148 krát

dynacord.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01 2019, 13:52    Předmět: Citovat

Jistěže tak mohou vypadat, s funkčním chlazením a značkovými tranzistory klidně. V Dynacordu vždy dobře věděli, co dělají a v tom Zecku taky.
Zeck jenom ve svém segmentu neustál záplavu levného čínského šrotu, protože kvalitní věci nejde dělat levně, vylučuje se to navzájem.

Znovu Ti opakuju, dej tam to, co tam má být. Jestli nechceš, aby Ti to za měsíc hodili na hlavu. A pak budeš dělat zadara, protože to bude Tvoje vina, že to znova odešlo!
Hadex kuva nevede značkový součástky. Objednej si je třeba v tom AME, nebo zavolej do EZK, jestli by Ti je neobjednali, když objednávají i jiný sortiment od ONS. Myslím, že na osm trandů za stovku budou slyšet.
Na mailování se Ti každý vysere, protože si bude myslet, že jen zkoušíš - je potřeba tam zavolat a dohodnout se, stejně tak třeba v SemicTrade.

To je to doprdele tak těžký? Dyť je to jejich vina, že to nechali ucpat bordelem a upéct, tak co furt řešíš? Je to rodina a děláš to zadara?
Tím spíš, když jsou to dobří známí či rodina, tak bys to měl udělat slušně, jinak budeš za největšího hňupa Ty. Oni ne. Pokud jsou to blbci, tak se vymluv třeba na to, že je to v servisáku pultu důrazně předepsaný, včetně výrobce trandů a hotovo.

Tobě se zdá 99,-Kč za 140V/20A/250W tranzistor moc, nebo co?
Jestli nestojíš o dobrou radu, tak proč to sem vůbec píšeš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
makak



Založen: Jul 28, 2019
Příspěvky: 498

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01 2019, 14:37    Předmět: Citovat

Je potřeba rozlišovat hifistickej krám do obejváku s pasivním chlazením, kde musí bejt pochopitelně chladiče jak kráva aby se to neupeklo a hlavně aby to vypadalo, od chladiče na kterej přímo fouká solidní větrák, jak je vidět na fotce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dragoniac



Založen: Sep 01, 2016
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01 2019, 16:58    Předmět: Citovat

Já vím, že se ptám jako hovado, ale čím jsem si zasloužil tolik srdíčka, to netuším. Kdybych o radu nestál, neptal bych se tu. Vím, co jsem vědět potřeboval, tak ještě jednou dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01 2019, 17:33    Předmět: Citovat

V pohodě, jen se snažím Tě nakopat do toho, aby ses za to nemusel stydět
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund