Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rail to rail konec na 12V - pokračování
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Zapojení ze šuplíku
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
microlan



Založen: May 09, 2017
Příspěvky: 1647
Bydliště: Kósek vod Brna

PříspěvekZaslal: st listopad 20 2019, 19:35    Předmět: Citovat

Jura Tě nezajímá. Hlavně, že je příležitost to osolit danhardovi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st listopad 20 2019, 19:50    Předmět: Citovat

Jak jsi na tohle Milane přišel?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3327

PříspěvekZaslal: st listopad 20 2019, 20:00    Předmět: Citovat

Stačí si přečíst ty tvoje slinty, ve kterých se vůbec nikoho nezastáváš, nikoho neobhajuješ a Danhardovi to nesolíš. Soudíš podle sebe, že jsou tu všichni blbí a slepí? Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
microlan



Založen: May 09, 2017
Příspěvky: 1647
Bydliště: Kósek vod Brna

PříspěvekZaslal: st listopad 20 2019, 20:50    Předmět: Citovat

citace:
já vůbec nemám zapotřebí se někoho zastávat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: čt listopad 21 2019, 4:24    Předmět: Citovat

danhard napsal(a):
sinclair napsal(a):
Navrhni a vyrob svůj zesilovač, proměř, předveď a pak můžeš kritizovat práci jiných.

To už jsem udělal třeba s TW40B, jen jsem navrhl na audiowebu 2015 změny (mimochodem částečně vyzkoušené už v r. 1974), tišťák si už navrhli bastlíři a taky to pojmenovali Danwatt, i to změřili....


Takže jsi zase nic nepostavil...

danhard napsal(a):

Mimochodem, bez proudového omezení, jak to microlan původně zamýšlel aby to bylo co nejjednodušší, tak je budicí proud báze KD607 kolem 1A.


Opět nemáš pravdu. Na 1A nemají KD135/136 dostatečný buzení od VAS. Ale hlavně, nikomu jsem neradil, aby stavěl tenhle zesilovač bez ochrany. Konec s 4x15R je takový, že jeho nedílná součást je a musí být ochrana. Že to nezvládáš chápat, to se nedá nic dělat.

sinclair napsal(a):
A Ty si Václave myslíš, že kromě několika málo jednotlivců byly ty Tvoje "úpravy" zapojení TW40B k něčemu dobrý? ......


No mně na to právě nedávno upozornil jeden kamarád, že co si o tom myslím. Nechce se mně to dohledávat v emailu, ale ... ... když to zestručním, je to k ničemu. Pan inženýr asi myslí, že dneska bude někdo v tiché bytovce a na účinný reprosoustavy poslouchat třídu B...??? Nebo že je účelné při buzení komplexní zátěže, aby Q9 ztrácel proud až k nule, kor, pokud tam někdo napálí větší napájení než 46V...??? A dalo by se toho najít víc. Taky ta absence nadproudu, jak zmínil Sinclair, je s ohledem na SOA a přetížitelnost NPN průser. No, hlavně když je Microlan spokojený...

microlan napsal(a):
Jura Tě nezajímá. Hlavně, že je příležitost to osolit danhardovi.


I pokud by to byla pravda, tak právě tohle si Daněček zaslouží. Ale obávám se, i podle toho, co mně (sám od sebe navázal kontakt) napsal do zpráv, je tady jako obhájce skutečné, odvedené práce, které si váží. A oponentem vůči sprostým kydům Daněčkovým. Wo tom to je.

_________________
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: čt listopad 21 2019, 4:48    Předmět: Citovat

Sliboval jsem měření AC zesílení reálnýho koncovýho stupně (tj. 5 tranzistorů na konci) 7W zesilovače. Opět je to další potvrzení, že z nás Daněček dělá svojí simulací blbce a snaží se nás přesvědčit, že můj koncový stupeň má velký přechodový zkreslení. To protože jsem si dovolil upozornit na nevýhody jeho "vylepšení" co se snaží obhájit i za cenu podvržené simulace. Nebo se možná jen spletl a někde to nasimuloval špatně?

Takže, zesílení jsem měřil jako poměr výstupního napětí a vstupního napětí koncovýho stupně. Jako signál jsem použil obdélník 200Hz. Vstupní napětí jsem měřil na obou nohách T8, výstupní pak před výstupním kondenzárorem 4700µF/16V. K podmínkám měření dlužno podotknout, že chladič zesilovače jsem dovybavil větráčkem, takže zůstal celou dobu měření studený. Jinak jsou podmínky stejný jako u předchozích měření a nechce se mně to tady do zblbnutí opakovat a dávat sem fotky.

Komentář: Zvlnění křivky je vliv náhodných chyb měření. Ani tady není vidět žádné převýšení v průběhu zesílení v okolí vstupního napětí 0V±0,2V. Dodávám, že i když odmyslím ten nesmyslný vrcholek průběhu, tak pořád podle jeho simulací má klesat zesílení s napětím 0 až 2,25V o 9%, kdežto ve skutečnosti v tomhle intervalu klesne o jen přibližně 2%. Můžete si to sami ověřit z grafů.

Pozn.: Mistr Daněček přejmenoval ve svojí ješitnosti zesílení na derivaci, aby to vypadalo "odborněji". Ale zesílení není derivace a derivace není zesílení. Ale zato derivace výstupního napětí podle vstupního, to už je zesílení. To jen pro jistotu.



průběh AC zesílení konc. stupně JS (Jurův sedmiwat).png
 Komentář:
 Velikost:  24.99 kB
 Zobrazeno:  15 krát

průběh AC zesílení konc. stupně JS (Jurův sedmiwat).png



danhardův nesmysl.png
 Komentář:
 Velikost:  6.35 kB
 Zobrazeno:  20 krát

danhardův nesmysl.png



danhardův nesmysl+ skutečný naměřený průběh.png
 Komentář:
 Velikost:  90.42 kB
 Zobrazeno:  21 krát

danhardův nesmysl+ skutečný naměřený průběh.png



_________________
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
microlan



Založen: May 09, 2017
Příspěvky: 1647
Bydliště: Kósek vod Brna

PříspěvekZaslal: čt listopad 21 2019, 9:00    Předmět: Citovat

citace:
tohle si Daněček zaslouží


Suď, a budeš souzen!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6069
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: čt listopad 21 2019, 9:21    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Dokázal ses v předchozím vlákně navézt i do konstrukčního týmu RCA a vyjádřit se ve smyslu, že už v tom roce 1969 to byli blbci a zapojení měli taky úplně blbě.

Můžeš to upřesnit odkazem ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6069
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: čt listopad 21 2019, 9:23    Předmět: Citovat

Přestože zde Jura80 udělal přednášku o derivaci, kterou zřejmě opsal z učebníce pro podřadné soustružníky, tak asi nepochopil co znamená Rolling Eyes

Rozhodně to není ac zesílení v závislosti na amplitudě ac, jak to měří.

Mohl by mu to někdo vysvětlit ? Já jsem na to upozornil už několikrát.

Jinak to převýšení zesílení při nevhodně vysokém klidovém proudu koncového AB stupně se nazývá gm doubling, to kdyby si to chtěl Jura80 najít v nějaké příčurce pro mladé návrháře audiozesilovačů.
http://www.douglas-self.com/ampins/dipa/dipa.htm


Naposledy upravil danhard dne čt listopad 21 2019, 11:29, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6069
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: čt listopad 21 2019, 11:08    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
A Ty si Václave myslíš, že kromě několika málo jednotlivců byly ty Tvoje "úpravy" zapojení TW40B k něčemu dobrý?

Byla to jen ukázka, že i 45 let starý zapojení, který Janda 25 let piloval a vynášel do nebe, se dá vylepšit.
Zeptej se microlana, jestli naměřil nějaký rozdíl vlastností k lepšímu.
Nemusím ty zesilovače bastlit, to jsem dělal před 45. lety, schopným stačí, když dodám inspiraci.
No a ti neschopní budou stejně furt hystericky tvrdit, že to jejich řešení je jediné pravé, jak to musí bejt Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: čt listopad 21 2019, 11:35    Předmět: Citovat

Tak těm nesmyslům se říká 'křídlový diagram', jak o tom psal Douglas Self:


wingspread-diagram.png
 Komentář:
Obr. 15
 Velikost:  96.96 kB
 Zobrazeno:  15 krát

wingspread-diagram.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6069
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: čt listopad 21 2019, 11:40    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Ježišmarjá, to je zas logika, co dokážeš vyplodit jenom Ty.
U starších integráčů, co nemají žádné ochrany proti zkratu a SE konec, je to stejně, jako v DPA235 přeci primárně zdůvodněný potřebou co nejvyššího výstupního napětí.
Tady to bylo přímo v zadání, co nejvyšší výstupní napětí v zapojení konců SE a Tiger1 je jen ukázka chování samotného koncového stupně, když se udělají budící odpory tak akorát a vynechají se odpory pojistky. Zátěž jmenovitá, 4R.
Vybuzení je dostatečné do začátku saturace a při 2A proudu je na výstupu o 0,4V v každé polaritě více, než s nadproudovou pojistkou.
Dc převodní charakteristika:
Červená, zelená - odpory v buzení 15R a 0,2R pojistka, klidový proud konci 100mA a 30mA
Modrá - odpory v buzení 56R, pojistka 0R, klid proud 30mA
Žlutá - odpory v buzení 82R a 56R, pojistka 0R, klid proud 30mA

Nic jiného se na zesilovači nemění, ostatní balast je tam ponechán Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt listopad 21 2019, 12:21    Předmět: Citovat

danhard napsal(a):
Přestože zde Jura80 udělal přednášku o derivaci, kterou zřejmě opsal z učebníce pro podřadné soustružníky,

Zkus mně blbému vysvětlit, o kterou učebnici konkrétně jde a jak víš, co podřadný soustružník musí umět a co ne. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6069
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: čt listopad 21 2019, 13:32    Předmět: Citovat

Když tu o tom dělá přednášky a tvrdí, že já tu dávam lži a podvrhy, tak by si to blbý hovado mohlo obhájit, jak tomu rozumí Rolling Eyes
A podle sebe je chytrej jak rádio, tak proč tu "derivaci", čili okamžité napěťové zesílení podle dc pracovního bodu, měří stále blbě ?
A derivace jak známo není diferenciál, ale podíl diferenciálů závislé funkce a nezávislé proměnné.
jura80 napsal(a):
Není dobré druhé lidi takhle urážet. Je to trestný čin. Slušný chlap to ale naštěstí řeší jen domluvou. Když nepomůže, tak fyzickým násilím.
________________________________

danhard napsal(a):
Upozornil jsem a mladej tvrdí, že jsem to zfalšoval, že tu lžu, že zadavatel nic v zadání neupřesnil.
A protože to tu čtou jiní uživatelé, tak to uvádím na správnou míru Very Happy


Několikrát, opakuji, několikrát jsem ti tady psal, že tvoje křivky jsou špatně, aby sis to opravil. Buď nás všechny podvádíš, nebo máš někde chybu.

A několikrát jsem psal, že jsou:

1. V rozporu se selským rozumem a technickým uvažováním.
2. V rozporu s mým dynamickým měřením při jednotkách kHz.
3. V rozporu s mým nepřímým statickým měřením multimetrem.
4. V rozporu s mými simulacemi.
5. V rozporu s velmi nízkým zkreslením zesilovače při výstupním napětí v desetinách voltu.
_________________

A ještě něco:

danhard napsal(a):
....

Derivace, čili průběh zesílení Tiger2


Tohle může napsat jedině ten, kdo nevystudoval ani střední školu. Nebo v ní chrápal. Matematik, fyzik, elektrikář, všichni, kdo mají aspoň trochu ponětí o technice, tak vědí, že:

U derivace nějaké funkce musíme vždy uvést, pro jakou funkční hodnotu (závisle proměnnou) dané funkce dané nezávisle proměnné, derivaci uvádíme. Ve fyzice a technice je to například derivace dráhy podle času (což je rychlost), v matematice zase třeba derivace y=x na druhou (funkční hodnota y, nezávisle proměnná x), což je 2x.

Pro vyučené nebo lidi se základkou viz např. Wikipedie:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Derivace

Pokud jsem to napsal nepřesně, tak prosím matematiky o upřesnění, ať tady nemáme nepořádek. Ale smysl sdělení je asi jasný, že?

Zde se zřejmě jednalo o derivaci výstupního napětí podle vstupního buď napětí (starší sada křivek), popř. podle vstupního proudu (později uvedená sada křivek). Neboli průběh zesílení stupně.

Ještě by mě zajímalo, jak jsi přišel na to, že to je derivace a ne diferenciál? Ty znáš algoritmy tvýho simulátoru? Já bych si nedovolili slovo "derivace" použít, jen sousloví "průběh zesílení" ať to lidi nemate.

_________

Zadavatel upřesnil zadání pro ostatní. Já jsem navrhoval podle zadání, které bylo pro mě. To je to, co bylo zadáno před návrhem mého zesilovače, ne po navržení. Nebo myslíš, že můžu předevčírem navrhovat podle něčeho, co bude zadáno až dneska? To je tak na psychiatrii...

danhard napsal(a):
Nevím co mají moje simulace s opravou Tvých chyb při návrhu pojistky ? Rolling Eyes

...........


Já zase nevím, proč si myslíš, že by tvoje simulace měly mít s dávno opravenou pojistkou něco společnýho?

A vidíš, plkáš, hledáš chyby co neexistují, sprostě nadáváš, lidi to tady radši ani nečtou, takže kvůli tobě mě nikdo kvalifikovaný na tu chybu ani neupozornil. Nepřijít na to sám, byly by ty pojistky k ničemu.

A nejsu mladej, dědo.

A napiš sem. Ukaž, co umíš. Ale radši se hodně snaž! Páč zatím je to dost bída. Těším se.
______________________________

jef111:Děkuju, že jsi se mě zastal. Ale to není potřeba. Na tohohle danharda stačím sám. On sice umí, ale já jsu zase mnohem chytřejší. Už jen tím, že danhard je inženýr, co dělá 50 let zesilovače a poučuje ho vyučený soustružník s dvouletou strojařskou nástavbou, co navrhl teprve svůj druhý zesilovač v životě, se děsně ztrapňuje.Kdo si koleduje, má co chtěl.
_________________
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!


Naposledy upravil danhard dne čt listopad 21 2019, 14:09, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt listopad 21 2019, 13:59    Předmět: Citovat

Ne, mě se jedná jen o ten tvůj příspěvek, co jsem citoval. Problému podle názvu vlákna nerozumím nebo přesněji nedělám kolem toho. Tak to zkus vysvětlit s odkazy nebo co. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Zapojení ze šuplíku Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Další
Strana 5 z 11

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund