Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rail to rail konec na 12V (zamčeno)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Zapojení ze šuplíku
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6067
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: út listopad 19 2019, 11:44    Předmět: Citovat

jurator napsal(a):

danhard má na grafech simulaci - derivaci, to zvýrazňuje nelinearitu (nemonotónnost) průběhu Vout v závislosti na Vin.
Když ten svůj změřený Au=f(Vin) graf zobrazíš znovu od 0 do 3V Vin a osu y od 1,8 do 2, tak uvidíš, co tím danhard chtěl říct.

To těžko, protože závislost střídavého zesílení na apmlitudě je něco poněkud jiné, než průběh okamžitého zesílení na poloze pracovního bodu Smile
Přesně to sedět nebude, ale nějaká vazba tam už teď je Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út listopad 19 2019, 14:21    Předmět: Citovat

Mám těchhle bédéček víc a od víc firem, jsou mezi nimi i použité, už stabilizované Motoroly, nepoužité ONS a několik kusů, jejichž výrobce neumím určit.
Přesnost mých měření je omezena na třídu 1,5, danou přesností a linearitou měřáků v BM455E. Pro informativní účely to myslím stačí.
Pokud v konci budou opravdu osazeny BD433/434, pak má nadproudovka svoje oprávnění, protože už dvouohmovou zátěží a při napájení tvrdým zdrojem na horní mezi napájení, by je šlo snadno utavit.
Pokud to ale ve finále bude osazováno KD605/KD615, jak zadavatel microlan avizoval, tak bych nadproudovku, ani snímací odpory vůbec nepoužil, pro tyto tranzistory to nemá žádný smysl.
Přes výstupní kýbl budou při Ucc=14V klidně a dlouhodobě "hrát" i do dvojlinkového zkratu a prd se jim stane. Na ochranu spojů desky pak bohatě postačí obyčejná tavná pojistka za kačku a držák za kačky dvě.
Celá řada KD605-607 a KD615-617 je při skutečně nízkých Uce prakticky nezničitelná, kór s výstupním kýblem, který má vždycky nenulovou impedanci, ať je jakékoli řady.
Ta výdrž KD je proto, že ty tranzistory byly vyrobený bez zbytečnýho ojebávání, podle tehdy celkem přísných norem a ve skutečnosti tedy snesou mnohem více, než kolik alibisticky uváděl výrobce, aby při větším rozprachu parametrů splnil plán. Furt ale platí, že jsou vyrobený bez ojebávání a s čipy jak kráva.
Je to v obvyklé klasifikaci polovodičů položka, nazývaná "rezerva výrobce".
U výkonových výrobků Tesly obrovská, u současných zhruba ve vyšších jednotkách procent a to i u značkových výrobků.
Výrobce součástky tím přenáší odpovědnost na výrobce finálu, který tak nutně musí zvětšovat jinou položku, zvanou "rezerva uživatele".
Ta dneska musí být nejméně 50% u všech tří důležitých, nepřekročitelných parametrů.
Aneb v praxi "dostaneš jen to, co si zaplatíš".

Zprasenina, drze a velkohubě nazvaná Danwatt, je samostatná kategorie. Tam si, Václave, tu ochranu proti zkratu výstupu pěkně vyžereš, to Ti garantuju. Kór s tou Tvojí velkou rezervou budicího proudu pro NPN tranzistor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
microlan



Založen: May 09, 2017
Příspěvky: 1647
Bydliště: Kósek vod Brna

PříspěvekZaslal: út listopad 19 2019, 14:36    Předmět: Citovat

Právě tam je obrovská výhoda, že si to spočítám na konkrétní změřený trand i s modulací aby to chodilo kam má. Potom při zkratu jde modulace do háje a zbude jen menší budicí proud, který to není schopen vybudit do maxima.

//A když už jsi tu OT nakousnul jiné vlákno, co řekneš na ta měření TW vs DW?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: út listopad 19 2019, 15:12    Předmět: Citovat

danhard napsal(a):
...
Kromtoho 4,2A tam v grafu není, tak nevím co sis vymyslel, nebo vylhal Smile
Šlo mi o to, jestli to na malém chladiči chip vydží krátkodobě plnou udávanou ztrátu.
Nakonec, když se podíváš na SOA, tak je tam impulzní proud 6A, ST udává Icm dokonce 7A.
....

Zkusmo jsem vzal s pytlíku jednu BD438 a změřil při Uce 4V
Ic 2A Ib 28mA
Ic 4A Ib 180mA
Ic 5A Ib 320mA
Při ohřátí beta při 5A ještě o 20% padá.
...


Tak v datasheetu jsou 4A. To je jednoduchá extrapolace. Nebo si snad myslíš, že při 4,2A bude tranzistor zesilovat výrazně jinak než při 4,0A?

I pokud bys nám výjimečně nelhal (a jako že těch vyvrácených lží tady bylo nespočet), tak tohle "jsou" hodně netypický kusy. Dají se tam nějaký normální a bude zle. Mohl bys mně ty tranzistory, co jsi "měřil", poslat k proměření?

Jak psal Sinclair, na malý BD43x je prostě nadproud opodstatněný, na KD60x/61x ne. Ale to jsou 70W tranzistory. Kdyby tam byly ty KD, tak ho tam nedám.

jurator napsal(a):
Jak už to tady někdo psal, roztrhat občanky byste si měli oba dva.
Jeden za psaní nesmyslně dlouhých románů a nechápavost a druhý za chování.

danhard má na grafech simulaci - derivaci, to zvýrazňuje nelinearitu (nemonotónnost) průběhu Vout v závislosti na Vin.
EDIT:
Když ten svůj změřený zesílení=f(Vin) graf zobrazíš znovu od 0 do 3V Vin a osu y od 1,8 do 2, tak uvidíš, co tím danhard chtěl říct. Netvrdím, že to zobrazuje totéž, ale že to na sebe "vidí".

Mám víc spice modelů těchto BéDéček. Jeden líp kopíruje údaje výrobce u spodní hranice tolerance hfe. Druhý má betu pro menší proudy odpovídající měřením Philipsáků sinclaira, ale s vyšším Ic mu beta neklesá...
To je hold omezení simulací, ale taky omezení matroše, co seženeš.


Vidíš snad, že jsem naměřil 6% převýšení na křivce v okolí Uvst 0V nebo pokles zesílení o 25% při buzení 4V? On se tím spíš snažil nakecat, že s klidovým proudem 100mA a silnou NFB to bude mít větší přechodový zkreslení než při 30mA a slabou NFB. Tady je vidět, jak funguje přísloví, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou.

Jinak právě proto, že každý model a každý reálný tranzistor je jiný (zvlášť danhardův, ten na slovo poslechne a má vždy zesílení takový, o jaký ho při daným proudu danhard požádá), je nutný zesilovač, o kterým se dá předpokládat, že ho budou stavět amatéři, vybavit nadproudem.

Sinclair: Podle mě je ten DW ve více věcech mizérie. Měl to nechat jak to je a nehrabat do toho. A s tím nadproudem to byla dobrá poznámka:

https://postlmg.cc/vxhdxLsM

Žádný omezení proudu pro Q8... Q6 na hraně, podle toho, jak se který kus povede... Přechodový zkreslení D1 taky nevyřeší. A je toho víc.

_________________
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: út listopad 19 2019, 15:23    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
...
Výrobce součástky tím přenáší odpovědnost na výrobce finálu, který tak nutně musí zvětšovat jinou položku, zvanou "rezerva uživatele".
Ta dneska musí být nejméně 50% u všech tří důležitých, nepřekročitelných parametrů.
Aneb v praxi "dostaneš jen to, co si zaplatíš".


Tak nějak.

sinclair napsal(a):
...Zprasenina, drze a velkohubě nazvaná Danwatt, je samostatná kategorie. Tam si, Václave, tu ochranu proti zkratu výstupu pěkně vyžereš, to Ti garantuju. Kór s tou Tvojí velkou rezervou budicího proudu pro NPN tranzistor.


A u PNP je to ještě horší. Tam je jediný štěstí, že se při zkratu vybije C5. Ale to je zároveň velký neštěstí pro Q6, co pak bude mít buzení 100mA při Uce skoro 46V. Takže se tam ztratí, při zesílení něco kolem 45, přerušovaně typicky 180W, přitom v datasheetu je dle SOA max. ztráta 80W při Uce 40V a po dobu jen 10ms. Takže do toho pustím 50Hz basovou hudební pasáž, zkratnu to a Q6 odejde a vzápětí odejde i Q8.

https://www.onsemi.com/pub/Collateral/TIP33C-D.PDF

_________________
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út listopad 19 2019, 15:54    Předmět: Citovat

Pánové, je tady jistá žádost o likvidaci tohoto vlákna, protože jste se poněkud utrhli z řetězu. Takže si klidně nadávejte, ale slušně. Nebo to skončí v koši a to by byla docela škoda.

Mě skutečně nebaví pročítat 15 stran a zjišťovat, kdo komu první rozkopl bábovičku.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6067
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: út listopad 19 2019, 16:14    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Zprasenina, drze a velkohubě nazvaná Danwatt, je samostatná kategorie. Tam si, Václave, tu ochranu proti zkratu výstupu pěkně vyžereš, to Ti garantuju. Kór s tou Tvojí velkou rezervou budicího proudu pro NPN tranzistor.

Danwatt tomu začali říkat uživatelé, já jsem tak nazval jiné zapojení.
Tak to prosím Tě vynadej jim Rolling Eyes
Ale pokud vím, tak to Janda nikde nepoužil, asi na to nepřišel, když to nebylo v manuálu RCA.
A přibuzování tam dělá jen takový budící proud, aby byl NPN tranzistor plně vybuzen a využíval plně napájení.
Když to jde do zkratu, tak není ani přibuzování a výstupní proud je menší, než v původním Transiwattu.
Také klidový proud budiče je asi 2/3 proudu srovnatelného TW.
Chová se to jako SOA ochrana Smile

V DPA235 také není proudová ochrana a buzení je omezené na cca 500mA.
Pokud vím, tak jsi mě někdy k začátku vlákna žádal, ať to tady dám do pořádku a proč to nuděláme jako Dudek ?
V katalogu je v grafu že KD607 potřebuje na 10A 300mA buzení.
10A je napsaný maximalní Ic, na kolik se otevře při 500mA do báze ?

A opakuji, u tohoto zesilovače nebyla diskrétné ochrana požadována.
Podívejte se u kolika zesilovačů této kategorie napájení byla, kolik autozesilovačů 5W do 4R ji má ???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6067
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: út listopad 19 2019, 16:28    Předmět: Citovat

jura80 napsal(a):

A u PNP je to ještě horší. Tam je jediný štěstí, že se při zkratu vybije C5. Ale to je zároveň velký neštěstí pro Q6, co pak bude mít buzení 100mA při Uce skoro 46V.

Ale takhle to sprasil mistr Janda u všech Transiwattů tohoto typu.
Já jsem to jen převzal s tím rozdílem, že když je tam v buzení zdroj proudu, tak se buzení nezvýší, narozdíl od buzení odporovým bootstrapem Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: út listopad 19 2019, 17:24    Předmět: Citovat

danhard napsal(a):
...
Když to jde do zkratu, tak není ani přibuzování a výstupní proud je menší, než v původním Transiwattu.
Také klidový proud budiče je asi 2/3 proudu srovnatelného TW.
Chová se to jako SOA ochrana Smile
...
Pokud vím, tak jsi mě někdy k začátku vlákna žádal, ať to tady dám do pořádku a proč to nuděláme jako Dudek ?
...

Jo, až na to, že ve zkratu stoupne napětí na NPN skoro na hodnotu napájecího a tam už SOA nepříjemně klesá, i ta krátkodobá. Přitom buzení do báze bez přibuzování je cca 0,1A.

A kde tady ve vlákně sinclair o něco takovýho žádal? Zase lžeš.

danhard napsal(a):

Ale takhle to sprasil mistr Janda u všech Transiwattů tohoto typu.
Já jsem to jen převzal s tím rozdílem, že když je tam v buzení zdroj proudu, tak se buzení nezvýší, narozdíl od buzení odporovým bootstrapem Smile


Jenže on to nezprasil. Zesnulý Janda jen respektoval tehdejší zadání, kde bylo: Co nejjednodušší. Dneska stojí tranzistor do nadproudu max. několik Kč, mohl jsi upravovat podle libosti, a ty jsi tam ten nadproud přesto nedal.

Edit: Ještě přidávám SOA a průběh bety, viz datasheet:

https://www.onsemi.com/pub/Collateral/TIP33C-D.PDF

ZdenekHQ napsal(a):
Pánové, je tady jistá žádost o likvidaci tohoto vlákna, protože jste se poněkud utrhli z řetězu. Takže si klidně nadávejte, ale slušně. Nebo to skončí v koši a to by byla docela škoda.

Mě skutečně nebaví pročítat 15 stran a zjišťovat, kdo komu první rozkopl bábovičku.


Tady stačí jen toliko, aby sis konečně začal hledět dodržování pravidel.

Teď už je to i Tvoje ostuda a ostuda dalších adminů a moderátorů.



beta TIP33C.png
 Komentář:
 Velikost:  51.79 kB
 Zobrazeno:  45 krát

beta TIP33C.png



SOA TIP33C.png
 Komentář:
 Velikost:  86.42 kB
 Zobrazeno:  46 krát

SOA TIP33C.png



_________________
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3327

PříspěvekZaslal: út listopad 19 2019, 18:14    Předmět: Citovat

jura80 napsal(a):
Jenže on to nezprasil. Zesnulý Janda jen respektoval tehdejší zadání, kde bylo: Co nejjednodušší. Dneska stojí tranzistor do nadproudu max. několik Kč, mohl jsi upravovat podle libosti, a ty jsi tam ten nadproud přesto nedal.

No já nevím, už jen ta malá úprava buzení byla takové rouhání, že z toho Jandův fanklub dostával amok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6067
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: út listopad 19 2019, 18:42    Předmět: Citovat

jura80 napsal(a):

A kde tady ve vlákně sinclair o něco takovýho žádal? Zase lžeš.

Sinclair mě o to žádal v SZ.
Já jsem na to reagoval poznámkou zde ve vlákně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6067
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: út listopad 19 2019, 19:11    Předmět: Citovat

jura80 napsal(a):

Jo, až na to, že ve zkratu stoupne napětí na NPN skoro na hodnotu napájecího a tam už SOA nepříjemně klesá, i ta krátkodobá. Přitom buzení do báze bez přibuzování je cca 0,1A.

Simulace a úpravy, které jsem dával na audiowebu 12.06.2015 http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=20833 měly za úkol ukázat, jak je možné potlačit přechodové zkreslení TW40B a jaké jsou okolo funkce nesmyslné mýty, pocházející ze zcela lživého výkladu funkce v manuálech od Mistra Jandy.
Nějaké přibastlování proudové pojistky nebylo plánováno, vylepšené a definované buzení ano.
Navržené hodnota je 80mA budícího proudu v klidu a 50mA přibuzení (celkem 130mA) při plném rozkmitu 20V/5A do zátěže. Vybudí se tak tranzistor s betou 40 při 5A. Původní TW40 měla proud budičem 120mA.
Stačilo mi zlepšení na 2/3 zkratového proudu proti původní verzi Smile
V případě tranzistorů s vyšší betou lze proudy zmenšit, bez vlivu na jiné vlastosti.
I tak přidání jednoho tranzistoru ve zdroji proudu by podle Sinclira Mistra Jandu úplně zruinovalo.
V r. 1974 jsem používal jiný zdroj proudu s KF517, který plaval na bootstrapu. Jako i jiné úpravy jsem toto ukazoval Mistrovi Jandovi v prodejně Ve Smečkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út listopad 19 2019, 19:19    Předmět: Citovat

jura80 napsal(a):
Tady stačí jen toliko, aby sis konečně začal hledět dodržování pravidel.
Teď už je to i Tvoje ostuda a ostuda dalších adminů a moderátorů.

No jistě. Jednak je to práce modů, ne adminů, jednak my skutečně nemáme čas tady číst úplně všechno a musíme někdy počkat na upozornění, jednak nesmíš reagovat stejně, jak se do lesa volá. Takže si laskavě ty moudra nech pro někoho jinýho. Víš velmi dobře, s kým se bavíš, tak nefňukej. Twisted Evil

Mimochodem, bych dvojnásob opatrnej, pokud sem vkládáš přímý linky na svůj komerční eshop a víš velmi dobře, že je to zakázáno. Přesto Ti to nikdo nemaže.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]


Naposledy upravil ZdenekHQ dne út listopad 19 2019, 19:32, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6067
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: út listopad 19 2019, 19:32    Předmět: Citovat

Nechápu, asi 5 stránek tady trpělivě vysvětluju a většina urážek jde ze strany Jura80 Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út listopad 19 2019, 19:32    Předmět: Citovat

Pokud je hlavním problémem a podstatou té údajné stížnosti moje přítomnost ve vláknu, rád se účasti ve vláknu vzdám ve prospěch jura80.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Zapojení ze šuplíku Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Další
Strana 16 z 18

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.26 sekund