Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Parkovací zóny v Brně a Praze, ano či ne.
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Pro motoristy, myslíš si že parkovací zóny jsou v Praze, Brně potřeba, mají smysl ?
ano pro Brno
15%
 15%  [ 3 ]
ne pro Brno
10%
 10%  [ 2 ]
ano pro Prahu
5%
 5%  [ 1 ]
ne pro Prahu
21%
 21%  [ 4 ]
je mi to jedno
47%
 47%  [ 9 ]
Celkem hlasů : 19

Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po listopad 18 2019, 8:59    Předmět: Parkovací zóny v Brně a Praze, ano či ne. Citovat

Přeji pěkný podzimní den všem. Brno se musí opičit po Praze a zavedlo také parkovací zóny. Letos a příští rok dojde k dalšímu rozšíření těchto zón v Brně. Jde mě hlavně o rezidentní stání. Můj osobní názor je že je to jen další daň formou poplatku za rezidentní stání a nic pozitivního to tamním obyvatelům nepřinese, až na drobné výjimky, ulice s několika rodinnými domky blízko nějaké velké firmy. Jak to dělají lidé co mají trvalé bydliště jinde než v současnosti bydlí a nemohou-nechtějí adresu změnit a vlastní motorové vozidlo. By mě zajímalo co takový bronx v Brně-Bratislavská a nepřizpůsobivý obyvatelé . Je známo že tato skupina lidí se*e na nějaké dodržování zákonů a norem, slezou se z různých koutu republiky do jednoho bytu. Už vidím jak se všichni zajímají o parkovaní v těchto zónách Very Happy A nebo je to báječná věc a jen špatně chápu smysl modrých zón.

Naposledy upravil robo dne po listopad 18 2019, 10:43, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8964
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po listopad 18 2019, 9:32    Předmět: Citovat

Já jsem pro a co nejdřív. Bydlím na Kameňáku, v blízkosti je kampus a na parkovišti okolo domů je tak půlka aut s mimobrněnskou značkou. Protože to obrovský parkoviště u kampusu je přes den plný. Minulej týden jsem přijel 15:30 domů a nikde nebylo místo. Už jsem si zvykl, že po 16:30 mám mizivou šanci, ale o hodinu dřív se mi to ještě nestalo. Jako stojí tam na parkovišti poláci, stojí tam vraky klidně rok, stojí tam firemní dodávky co zaberou dvě místa. Hezky je to vidět v pátek a o víkendech, jak se to uvolní. Neděle večer a týden je peklo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xmurgi



Založen: Apr 23, 2007
Příspěvky: 409

PříspěvekZaslal: po listopad 18 2019, 11:01    Předmět: Citovat

V Prahe ani v Brne nežijem ale nejaká forma plateného a regulovaného parkovania postihne každé väčšie či menšie mesto... skôr či neskôr. Samochodov pribúda a sídlisko je verejný priestor, kde nejaká forma poplatku za jeho okupovanie musí byť - holt prevádza auta nie je len palivo.... Problém je keď sa inkasované peniaze minú(ukradnú) na iné investície a nedajú sa do rozvoja parkovania.... potom sú ľudia oprávnene frustrovaní a majú pocit, že sú len vypaľovaní a parkovať aj tak nemajú kde. Zberateľov áut v podobe troch áut na jedného šoféra v byte vylieči skutočne len poriadna raketa za parkovanie druhého a tretieho auta...ročne.

Naposledy upravil xmurgi dne st listopad 20 2019, 0:38, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po listopad 18 2019, 11:04    Předmět: Citovat

Na Praze 1 parkovací zóny absolutně nepomohly. Kecy o tom že "usnadníme rezidentům parkování", "aby se z centra nestal skanzen" apod. ale posloucháme pořád. Auta ubytovaných přes Airbnb jsou tolerovány, "sdílená" vozidla žádné povolení nepotřebují. Navíc počet vydaných karet je o cca 40% vyšší než je fyzický počet míst. Je to jenom vyhozených 1200,- ročně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7808
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po listopad 18 2019, 11:07    Předmět: Citovat

Robo, ta anketa je trochu blbě vytvořená.
Chybí tam volba Ano pro Prahu i Brno.
Když jsem dělal v centru, tak jsem měl výjimku pro vjezd, ale ta mi nezaručovala to, že najdu místo.
Tak jsem se postupně odnaučil jezdit autem a používal jsem vlak.
Teď dělám na periferii, tak zase jezdím autem, protože hromadou dopravou to stíhám nejrychleji za cca 45 minut, kdežto autem i za 15 minut.
A to u té hromadné ještě musím minimálně jednou přestupovat...

Takže ano, zóny mají podle mě význam.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8964
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po listopad 18 2019, 11:08    Předmět: Citovat

FHonza napsal(a):
Auta ubytovaných přes Airbnb jsou tolerovány...


Tohle funguje jak? Jakože majitel bytu hlásí auta ubytovaných neustále jako návštěvy? Vždyť těch hodin taky nemá neomezeně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33750
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po listopad 18 2019, 11:08    Předmět: Citovat

U nas to zavadzaju tiez. Zatial pokusna prevadzka. Tam, kde byvam, je zatial karta zadarmo, clovek tam ale musi mat trvaly pobyt. Takze som menil vsetky doklady Evil or Very Mad

Vecer (ne)zaparkujem rovnako ako predtym. Najlepsie je, ked pridem inym autom (firemnym) - musim parkovat na tych niekolkych miestach, ktore su pre "cudzincov"...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po listopad 18 2019, 11:44    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):

Tohle funguje jak? Jakože majitel bytu hlásí auta ubytovaných neustále jako návštěvy? Vždyť těch hodin taky nemá neomezeně.


Funguje to tak, že prostě měpach na to sere. Dřív když aspoň musela být nalepená karta na skle, tak se dalo poznat hned kdo parkuje kde nemá. Ale teď jezdí slavné Eltodo s kontrolním autem. U nás v ulici jsem ho za ty dva roky viděl celkem třikrát ... Navíc úplně běžně jsou vidět listy "čistě náhodou" spadlé tak nešťastně, že zakrývají RZ. Případně nějaký obal a pod. A když kamera RZ nepřečte, tak se prostě jede dál.
Před "modernizací" šla koupit do modré zóny desetihodinová karta pro řemeslníky za 400,-, teď maximálně jedna hodina za 80,- a jedině přes nějakou posranou aplikaci v mobilu. A hodinu lze koupit jednu za 24 hodin ...

Do toho běžně auta na chodníku že s kočárkem neprojdeš, případně "koloběžky" rozházené před přechodem ...

Od voleb si dopisuju s radnicí, spíš ze sportu než že bych čekal že něco vymyslí.



kokoti.jpg
 Komentář:
 Velikost:  101.91 kB
 Zobrazeno:  88 krát

kokoti.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6026
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: po listopad 18 2019, 13:31    Předmět: Citovat

xmurgi napsal(a):
Zberateľov áut v podobe troch áut na jedného šoféra v byte vylieči skutočne len poriadna raketa za parkovanie druhého a tretieho auta...ročne.
To se ukázala typická závistivá dušička. Nevím, proč by majitel dvou aut, z nichž jedno parkuje ve své garáži a druhé na ulici, vůbec měl řešit, kterému autu zaplatí ulici a které bude odkázané na garáž, bez možnosti je operativně přehazovat (jedno auto stojí 1200/r, dvě stojí 8200/r).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po listopad 18 2019, 14:02    Předmět: Citovat

Kdyz na to nekdo ma, at si to zaplati, proc ne. Kdyby zvedli poplatky treba na 50.000,- rocne, zmizely by ty popelnice a polovraky a hned by byly ulice mnohem volnejsi.

Nejspis mne tu zas nekdo nazve antisocialem apod., ale na faktu ze by takove reseni spolehlive fungovalo to nic nezmeni. Za vybrane prachy mohou postavit parking pro ostatni nekde mimo centrum coz by prospelo i jejich zdravi (dojdou pesky) nebo ovzdusi (dojedou mastnou tyci). Ty centra mest proste nafukovaci nejsou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po listopad 18 2019, 14:09    Předmět: Citovat

Problémem alespoň Prahy 1 není vlastnictví dvou aut. Problémem je, že když už někdo vymyslel idiotský systém, tak by alespoň měl kontrolovat jestli se dodržuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7503
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: po listopad 18 2019, 14:42    Předmět: Citovat

U nás na kraji Prahy to už nějaký pátek máme. Problém s parkováním nebyl a není ani nyní. Jen holt platíme 1200 za rok.
V ulici ale parkuje vykuk, co má značku 2SZ xxxx a pomocí bílé samolepky to mění na 2S7 xxxx. Na tohle je to kamerové auto krátké...

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po listopad 18 2019, 15:07    Předmět: Citovat

Na jedničce to bylo dost schizofrenní, od 1999 pravý břeh pod taktovkou Evroparku tuším za 800,- levý břeh byl za 150,- Byla i jiná karta. Pak se nějak šachovalo s dobou platnosti, kdy karta na levém břehu přestala platit dřív než měla. No a od 2007 tahle blbost propukla všude stejně. Jenom v původních zónách na 1, 2 a nevím jestli i 7, platí modrá zóna i o víkendu (na rozdíl od nových zón). Kvůli tomu taky nemáme smíšené zóny na hranici čtvrti.

Nikdy to kromě problémů a výdajů nepřineslo nic jiného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po listopad 18 2019, 16:48    Předmět: Citovat

Přiznám se bez mučení že bydlet v Praze a vlastnit auto tak nevím kde zaparkovat protože je v tom slušný bordel viz FHonza. Rozdílnost v přístupu jednotlivých městských častí v Praze tomu nasadil korunu. V Brně bych řekl že jsou, zatím, pravidla stejná.
Trochu odbočím. Dříve se při blokovém čistění odvezlo auto na odstavné parkoviště kde se cálovalo za každý den stání vozidla. Prskal jsem na tento rozkaz, odvezli mě auto na takové parkoviště. Dnes se na to dívám jinak. Musel jsem se přestěhovat do paneláku a v ten čas už tohle odvážení bylo a je zakázáno. Jenže, na parkovišti stojí dvě auta která tam stojí a stojí, nepojízdná. Vidím na ně a chodím okolo nich. Ne doslova vrak, jsou snad po nehodě zepředu krutě poškozená. Troufnu si tvrdit že mají jednoho majitele a k tomuto tvrzení mám pár indicií. Parkují do křoviska takže na čumák jim moc vidět není a zabírají drahocenné místo. Když by byla blokovka postaru, tedy za předpokladu že to platilo pro všechna auta co bránila blokovému čištění, tak by je odvezly na odstavné parkoviště spřátelené firmy a majitel auta by se ku*va snažil to řešit a zajistit jejích odtah. Jinak by se nedoplatil. A dnes? Auta zůstávají na místě a ani se nezvedají natož aby se odvážela a zpět podle nového pravidla i přivážela protože tolik aut aby to stíhala spřátelená firma nemá. Je to i vidět okolo takového auta, přesněji pod ním. Flastr dostane ale o dost menší než dříve. V pohodě, žádný stres, auto může na fleku stát dál. Dobrou myšlenku, likvidace vraku majitelem či nutnost problém řešit obrazek_cenzura cena za takový přestupek, tuším že dnes je to nějakých 1500 za předpokladu že auto zvednou a položí zpět. Bez zvednutí je to míň, jen pokuta od MP. A kolik dalších nepojízdných aut na velkém parkovišti u sídlišť takto stojí? A nejen tam.
Ne vždy je prvotní pohled na problém dobře čitelný a může vzniknout chybný závěr. Až čas kolikráte ukáže jak to doopravdy bylo-je.
S termit256 by se dalo i souhlasit, určitě by přitom proběhla aktualizace vozového parku občana. Jen bych částku snížil třeba na 15 tisíc a i tohle by mohlo zafungovat na polovraky s technickou na černocha. A vrátit to občanům třeba formou úpravy parkoviště, osvětlením, místa pro moto, opravou místních komunikací a pod. Vlastnictví a provoz auta u nás by mělo stát ve velkých aglomeracích nějaké pěkné peníze. Efektem by byla samoregulace počtu aut ve městě. Dneska si za pár tisíc koupíš starou feldu a k tomu i papíry pokud je nemáš a pak to na těch silnicích podle toho i vypadá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po listopad 18 2019, 17:37    Předmět: Citovat

Obavam se ze za 15k by tech aut v centrech moc neubylo a ani parkovist by se za vybrane penize moc nepostavilo. Aby ubytek byl vyrazneji patrny, tipoval bych vysi poplatku nekde mezi 50-100k. Pokud bude doprava houstnout jako doposud, tak jako tak k tomu dojde stejne jako jinde ve svete, jine reseni neni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund